Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tithian


Tithian
őstag

Nem semmi, bár tudtommal én még életemben nem láttam .wmf képfájlt. Mindenesetre röhejes, hogy nem adtak ki rá azonnali javítást vagy hogy eddig egy ekkora hibát nem vettek észre.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#2) ftc


ftc
nagyúr

az 1990 óta forgalomba hozott összes operációs rendszert érinti
Nem rossz.Eddig fel sem figyeltek rá?

(#3) WN31RD


WN31RD
addikt

A nem hivatalos fixet jópár XP-re (és egy 2K Prof-ra) raktam már fel otthoni és céges környezetben is, eddig semmilyen problémát nem okozott.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) faster válasza Tithian (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Nem semmi, bár tudtommal én még életemben nem láttam .wmf képfájlt.

Hát most majd fogsz! ;]
Ez a hiba egyébként brutális, és nagyon egyszerűen kihasználható. :(

(#5) zsiga667


zsiga667
addikt

Felraktam a hotfixet és letakarítottam a hibás .dll-t.
A MS meg kapja be, ez azért tényleg a pofátlanság csúcsa hgy egy ilyen hibát nem javítanak ki azonnal... :(((

(#6) WN31RD válasza zsiga667 (#5) üzenetére


WN31RD
addikt

Erősen kétlem, hogy a GDI32.DLL-t letakarítottad (hacsak nem az egész Windowstól szabadultál meg ;)). A hiba ugyanis abban van. :(

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) BobChemistry


BobChemistry
őstag

és eddig nem vette észre senki? :Y

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#8) Gregorius válasza zsiga667 (#5) üzenetére


Gregorius
őstag

Látom, te sem hallottál még quality assurance-ról.

(#9) zsiga667 válasza WN31RD (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

Ööö... :B :o
Ahogy utánaolvastan a neten (többek között a hírben szereplő linken is), azt írták hogy a shimgvw.dll a problémás, ez kapott szépen egy 'regsvr32 -u'-t meg egy átnevezést. De ha nem ezzel van a baj akkor max visszaállítom, fél perc. Viszont a Win eddig nem hiányolta, pedig a hotfix miatt restart is volt. (Nem állította vissza automatikusan. :) )

(#10) zsiga667 válasza Gregorius (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem, valóban nem hallottam róla. Megosztod velem hogy mi is ez, és hogyan kapcsolódik a témához?

(#11) anaqer


anaqer
veterán

''Some CPUs, like AMD's 64 Bit CPUs, will provide full DEP protection and will prevent the exploit.''

Opt-out, all the way.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) L3zl13 válasza anaqer (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Eh. :C

Aki hülye, haljon meg!

(#13) VladimirR válasza WN31RD (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

valoszinu, hogy a shimgwv.dll-t pucolta le, amivel jol kinyirta a kepnezegetot, de bongeszes kozben ugyanugy veszelynek van kiteve

egyebkent meg nem bug, ficsor => Bovebben: [link]
This was not a bug; this was something which was needed at the time


[Szerkesztve]

(#14) Gregorius válasza zsiga667 (#10) üzenetére


Gregorius
őstag

A quality assurance az kérlekszépen az, hogy miután egy kedves alkalmazott tíz perc alatt kijavít egy banális hibát, egy egész részleg végigtesztel kismillió szoftvert, hogy meggyőződjön arról, hogy a hibajavítás nem érinti-e azokat. És az nem tíz perc.
Merthogy az szép dolog, hogy már nem fertőzhető meg a gép, de ha egy épeszű rendszergazdának aközött kell választania, hogy felvállalja a fertőzés kockázatát illetve felvállalja annak kockázatát, hogy például kritikus biznisz szoftverek megszűnnek működni a patch miatt, akkor gondolhatod, hogy nem a második lehetőséget fogja választani.

(#15) zsiga667 válasza VladimirR (#13) üzenetére


zsiga667
addikt

Ja, azt. Na mind1, akkor visszateszem és bízom a hotfix meg az A64 együttes erejében. :) Meg szerzek valami víruskergetőt a hétre, bár nagyon nem szeretem felesleges progikkal lassítani a gépem, úgyse járok veszélyes oldalakra, az utóbbi 1 hét history-jában van talán 20 weblap összesen.

(#16) WN31RD válasza Gregorius (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

''ha egy épeszű rendszergazdának aközött kell választania, hogy felvállalja a fertőzés kockázatát illetve felvállalja annak kockázatát, hogy például kritikus biznisz szoftverek megszűnnek működni a patch miatt, akkor gondolhatod, hogy nem a második lehetőséget fogja választani.''
Nagyon sok dologtól függ, hogy melyiket választja egy ''épeszű rendszergazda''. Egy kritikus adatokat tartalmazó rendszer esetleges megfertőződése simán lehet sokkal kevésbé elfogadható kockázat, mint az, hogy esetleg átmenetileg működésképtelenné válik a kritikus business szoftver. Ez nem ilyen egyszerű...

Én pl. örültem volna neki, sőt elvártam volna, hogy egy ennyire nagyon durva hibára a Microsoft azonnal nyilvánosan elérhetővé tesz egy javítást, QA meg hasonlók nélkül, felhívva a figyelmet arra, hogy mindenki saját felelősségére telepítheti. Aztán ha szarrá tesztelték, akkor kikerülhet az automatikus frissítések közé. Hogy erre nem voltak hajlandóak, az véleményem szerint aggasztó, bár nem meglepő.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) zsiga667 válasza Gregorius (#14) üzenetére


zsiga667
addikt

Logikus. De ne mondd már hogy nem tellik szegény MS-nak fenntartani egy akkora tesztelőbázist akik egy-két nap alatt megcsinálják a szükséges próbákat... :U

(#18) WN31RD válasza VladimirR (#13) üzenetére


WN31RD
addikt

Az általad belinkelt oldalról én inkább a következő mondatra hívom fel a figyelmet:
Turns out this is not really a bug, it's just bad design. (kiemelés tőlem)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#19) joghurt válasza WN31RD (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Kritikus biznisz szoftveres gépen nem állunk le böngészni, még kevésbé nyitjuk meg egy e-mail csatolmányát.

A tej élet, erő, egészség.

(#20) fifi_addict válasza joghurt (#19) üzenetére


fifi_addict
tag

praktikusan még a vállalati rendszerben sincs mindig... talán nem is windozos... bár én xp-hivő vagyok, a komolyabb op-okat a hozzáértőknek hagyom. :B

...........................???

(#21) VladimirR válasza WN31RD (#18) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen olvastam, es szerintem a ketto ugyanaz
kerdes az, hogy a bad design mit jelent: azt, hogy figyelmetlensegrol, felelotlensegrol van szo, vagy azt, hogy 16 eve, mikor a virusok meg floppy-n utaztak, senki nem sejtette, hogy valaha az interneten ilyen ''lukakat'' kihasznalva fognak terjedni?

(#22) Jim Tonic válasza anaqer (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:DD

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) zLegolas válasza VladimirR (#21) üzenetére


zLegolas
őstag

A bad design az bad design. A Microsoft ebben igazán nagyágyú.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#24) WN31RD válasza VladimirR (#21) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem több ponton is súlyos felelőtlenségről van szó:
Teljesen mindegy, hány éve, nem lett volna szabad olyan képformátumot tervezni, amely kódot is magában foglalhat, vagy legalábbis nagyon körültekintően kellett volna gondoskodni arról, hogy ezzel ne lehessen visszaélni. A képben rejtőző exploit mellesleg akár floppy-n is utazhat.
Felelőtlenség az is, hogy láthatóan nem eléggé alapos elemzés után emeltek át komponenseket régebbi, a biztonsági megfontolások totális figyelmen kívül hagyásával tervezett és kivitelezett Windowsokból az NT vonalba.
Felelőtlenség továbbá az, hogy a különféle képmegjelenítő szoftverek (gondolok itt pl. az IE-re) hajlandóak egy nem WMF file-ként megjelölt (pl. .jpg kiterjesztést viselő vagy image/jpeg content-type-pal rendelkező) képet WMF-ként értelmezni, noha ez a formátum nyilvánvalóan nem külső forrásokból származó képekhez lett kifejlesztve.

(Persze az, hogy mi számít felelőtlenségnek, szubjektív megítélés kérdése, mint ahogyan nagyon sok esetben az is, hogy hol kezdődik a bug, és hol végződik a feature.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#25) Jim Tonic válasza zLegolas (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miért van mindig rossz érzésem, amikor egy ilyen topikba beesik egy Linuxszos.
A fikázáson túl van valami mondanivalód a témához? :F

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) Sipi válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


Sipi
addikt

Mielőtt egységesn platformra terelnél minden Linuxost, felhívom a figyelmedet, hogy az egyik épp itt ücsörög a topikban, és korrekten, higgadtan magyaráz. :)

Egyébként várd meg Moonman-t az ''ellenoldalról'', akkor lesz itt igazán flammelhadd.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#27) Jim Tonic válasza VladimirR (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem a kettő együtt. Mivel senki nem számított rá, hogy a számítástechnika ide fejlődik, valószínűleg nem is fordítottak figyelmet erre. Felelőtlenségnek így csak rossz indulattal nevezném.
Kicsit az angol törvényhozásra emlékeztet a windows története, olyan dolgokat lehet találni, amiket már mindenki elfelejtett, de még ma is érvényben vannak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) WN31RD válasza WN31RD (#16) üzenetére


WN31RD
addikt

Kiegészítés:

Egy rendszergazdát nem az érdekli, hogy a fix a világ összes számítógépén az összes létező szoftverrel kompatibilis-e, hanem csupán az, hogy az általa karbantartott rendszereken jól működjön. Ezt pedig ő, házon belül, akár könnyedén és gyorsan tesztelheti, nem indokolt tehát, hogy arra kelljen várnia, amíg a Microsoft egy sor olyan tesztet elvégez, amely az ő rendszerét nem érinti.

A nem kritikus alkalmazásokat futtató gépeken még inkább indokolt lehet egy ilyen fix mihamarabbi feltelepítése. Lehetséges ugyanis, hogy az a helyzet, hogy ha néhány nem kritikus gépen néhány funkció vagy akár az egész gép átmenetileg működésképtelenné válik, az sokkal inkább elfogadható, mintha ugyanezen gépek férgeket, spyware-t, stb-t kezdenek terjeszteni a belső hálózaton. Persze lehet tűzfal, meg vírusirtó, meg minden, de ezek is csak csökkentik a kockázatot, nem megszüntetik.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#29) VladimirR válasza zLegolas (#23) üzenetére


VladimirR
nagyúr

koszonjuk az epito hozzaszolast, egy kerdesem maradt: elolvastad, es fel is fogtad, amiket irtam?
valaszodat elore is koszonom, addigis tudom, a kurva anyankat (az enyemet is, meg billgecc-et is)

WN31RD:
''Teljesen mindegy, hány éve, nem lett volna szabad olyan képformátumot tervezni, amely kódot is magában foglalhat, vagy legalábbis nagyon körültekintően kellett volna gondoskodni arról, hogy ezzel ne lehessen visszaélni. A képben rejtőző exploit mellesleg akár floppy-n is utazhat''
ezzel nem egeszeben ertek egyet, ugyanis tegyuk fel, hogy eddig egyetlen virus sem epitett ilyesmire, mitobb, a virusok szinte mind beleirkalnak a futtathato allomanyokba, modositva azt, es igy fertoznek - ezesetben a Te fejedben megfordulna az, hogy nem biztonsagos olyan képformátumot tervezni, amely kódot is magában foglalhat (probald akkorrol nezni, mikor ezt a ''baklovest'' elkovettek)
a tobbiben igazad van, azok szerintem is megfontolatlansagra vallanak (en sem ertettem soha, hogy miert lehet ossze-vissza olvasgatni a kulonfele kepeket (jpeg kiterjesztesu, es content-type-u png-t, gif-et)

Sipi: jo-jo, de ez veletlen egy ''ertelmesebb'' fajta - lattad pl a vista-s, dvd-s topic-ot?

[Szerkesztve]

(#30) Jim Tonic válasza Sipi (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem kell félreérteni. Nem a Linux-használó a Linuxos, és nem fordítva sem igaz. Én azt nevezem Linuxosnak, aki nem azért használja az oprendszerét, mert az neki jó, hanem azért, mert a másikat sz.rozza.
Moonman stílusát egyáltalán nem szeretem, többször meg is mondtam neki. Mondjuk ő tutira ezt is megmagyarázná.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) raszputyin


raszputyin
senior tag

Sztem ennek az eredeti bevezetése nem tekinthető hibának, hiszen akkor még egész más idők jártak. Ami meglepetés számomra, az az, hogy egész eleddig nemcsak a Microsoft, hanem a vírusírók figyelmét is elkerülte a cucc. Valahol meghatóan poénos a dolog... 1990 óta felfedezetlen ''arbitrary code''-os lyuk... ez igen!!! (mondom én, akinek a legfontosabb, gépen tárolt adata egy kézírott szkennelt analízis jegyzet ;-) )
Én a biztonsági rések miatt nem kritizálnám a Microsoftot (más miatt kritizálnám ;]), a lehetőségekhez képest nagyon jól tartja magát biztonságilag az NT alapú generáció.
Windows-huszárok: Teljesen természetes dolog, hogy a Microsoft-ot fikázzák, amiért lehet, ugyanis bizonyos értelemben fasiszták. Szakmailag akár igaza van, akár nem, erkölcsileg kompromittálja magát az, aki ekkora nyilvánosság előtt megvédi egy terméküket... Tessék ezt végre megérteni...


[Szerkesztve]

(#32) zLegolas válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


zLegolas
őstag

Nem a fikázás volt a célom. De azzal ugye egyetérthetek a többi, nálam bizonyára okosabb és felkészültebb windows-t használóval, hogy ez durva és egy kicsit szánalmas is?

Mellesleg némely Linux-okat is ki lehet akasztani cseles képekkel.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#33) WN31RD válasza VladimirR (#29) üzenetére


WN31RD
addikt

''ezesetben a Te fejedben megfordulna az, hogy nem biztonsagos olyan képformátumot tervezni, amely kódot is magában foglalhat''
Igen, az én fejemben megfordulna. De én mindig is paranoiás voltam, pl. anno DOS alatti ACL-es filevédelmet írtam saját használatra, meg ilyenek. :DDD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#34) Jim Tonic válasza zsiga667 (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt Te sem gondolhatod komolyan.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) zLegolas válasza VladimirR (#29) üzenetére


zLegolas
őstag

Nem kéne olyan szavakat a számba adni, amire még csak nem is gondoltam. Ez sértő.
Én nem sértegettelek, sem téged, sem mást.

És hidd el, sz@rok rá, mit használsz, Windows-t vagy egyebet.



[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#36) VladimirR válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


VladimirR
nagyúr

dehonnem - ezert nem lett belole programozo

WN31RD: igen, hibat vetettem: azt kellett volna kerdeznem, hogy ''barmely normalis ember fejeben''

p.s.: az ACL az WTF? (most igy a cicko router-ek jutnak rola eszembe hirtelen, pedig tudom, hogy mar meseltel errol)

zLegolas: elnezest, de ha neked megengedett a flame-szitas, nekem is legyen mar megengedett, hogy altalanositsak, es egykent kezeljek mindenkit, akinek pingvin avatarja van, es flame-et szit
koszonom

[Szerkesztve]

(#37) WN31RD


WN31RD
addikt

Megkérek mindenkit még az elején, hogy tartózkodjatok a flame-től, és az olyan megjegyzésektől, amelyek flame-et indíthatnak (igen, te is, VladimirR).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#38) WN31RD válasza VladimirR (#36) üzenetére


WN31RD
addikt

ACL: [link]

''neked megengedett a flame-szitas, nekem is legyen mar megengedett''
Senkinek sem megengedett! És ha ''csupán'' reakció a te flame-szításod, azaz arra hivatkozol, hogy ''a másik kezdte'', ez baromira nem fog érdekelni, ha netán oda jutunk, hogy szankcionálni kell az ilyesmit, mert annyira elszaladt veletek a ló. Azért szólok ilyen keményen, mert ez már a sokadik hasonló eset. Vegyél vissza egy kicsit ilyen szempontból.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#39) Sipi válasza WN31RD (#28) üzenetére


Sipi
addikt

Ehhez mellesleg megjegyezve: rengeteg olyan hiba létezik, amelyre nincs hivatalos fix. A Techneten azonban megtalálható a leírásuk, s az is, hogy a Microsoftot kell megkeresni, mert nem hivatalos folt létezik rá, csak még nem tesztelték hónapokig.
Ez - akárki akármit mond, s próbálja elkenni - igen nagy hiba. Ha egy nem Microsoft-alkalmazott pár órán belül képes volt egy olyan hotfixet megírni, ami eddig minden tesztelt gépen hibamentesen fut, akkor ugyanezt hivatalos forrásból is elvárnám.
Az nem ''érv'', hogy biznisz gépen nem illik böngészni. Ez nem csak böngészésnél jelent gondot, hanem bármilyen kép megnyitásánál.
Ha a bizniszgépre kötött kliensek fertőződnek meg, akkor hiába mondogatom magamnak, hogy nincs gond, mert a szerveren nem nyitottam meg semmit, ha a kapcsolódó kliensek kinyírják a szervert is... Ráadásul belső hálón tűzfalazni sem lehet túl nagy eredménnyel.
(Gondolok itt arra, hogy pl. a Windows Network, SQL Server, levelezési portokat nem okos dolog lezárni.)

Ja, sajnos a vírisirtók intenzív frissítése sem tuti megoldás. Mivel a hiba már ismert, ráadásul könnyen bármit meg lehet vele valósítani, nem lepne meg, ha napi pár száz variánst generálnának egyes cracker-csoportok. Erre egyetlen vírusirtó sem tud rendesen felkészülni.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#40) VladimirR válasza WN31RD (#38) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tudom, nem is a moderacio szempontjabol ertettem a ''megengedett''-et, hanem ugy, hogy ha O megengedi maganak, akkor en reagalni fogok
tovabba nem kell kulon kiemelned ''(igen, te is, VladimirR)'', tudom nagyon jol, hogy ram is vonatkozik, tudom, hogy ha szankcionalasra kerul a sor, en sem leszek kivetel (sot, tudom, hogy oromodet leled benne, ha engem kimoderalhatsz ;]), de hogy a Te szavaiddal eljek, baromira nem erdekel

p.s.: kosz a linket


Sipi: imho valami koztes megoldas kellene, mert az sem elfogadhato, hogy kiadnak egy teszteletlen frissitest, fuggetlenul attol, hogy az uzleti szoftverrol van-e szo, vagy sem - foleg a hulye jenkiknel, ahol minden szarert pert varrnak a nyakadba (jajj a kisfijamnak az ujj windoze peccs mijatt elszallt a hazifeladatja, es ezert egyest kapott - sokmilliot kovetelek a figyelmetlenseguk, nemtorodomseguk miatt :DDD)
szoval marad a nemhivatalos pecs, esetleg akar a ms kezebol is (bar nem tudom, hogy Ok szoktak-e ilyet), meg a kulonfele workaround-ok

[Szerkesztve]

(#41) WN31RD válasza VladimirR (#40) üzenetére


WN31RD
addikt

''az sem elfogadhato, hogy kiadnak egy teszteletlen frissitest''
(A teljes teszteletlenség és az alapos tesztelés között azért sok fokozat van.)
Ha jogilag meg tudják védeni pl. a Windows minden garanciát kizáró licencszerződését, akkor nem lehet probléma valami hasonló készítése egy kevéssé tesztelt fixhez.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#42) zsiga667 válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


zsiga667
addikt

Pedig komolyan gondolom. Dolgozik jelenleg a Microsoftnál X darab ilyen bugfix-tesztelő, és letesztelnek egy fixet mondjuk 9 nap alatt. Általános iskolai matektudásomat elővéve arra a szerintem logikus következtetésre jutottam hogy ha X ember helyett 3X ember dolgozik ugyanezen a problémán, vagy akár csak 2X de ilyen sürgős esetben mondjuk 2 műszakban, akkor esetleg nem kell 9 napot várni, hanem csak 2-3-4et, ami már kicsit elfogadhatóbb.

Ha valahol hibás a logikám, hallgatom az ellenvéleményeket, szerencsére tisztában vagyok a tudatlanságommal, és így könnyen meggyőzhető vagyok. :)

[Szerkesztve]

(#43) WN31RD válasza VladimirR (#40) üzenetére


WN31RD
addikt

Flame:
Jelen esetben nincs igazad, elvétetted az arányokat. A következő kijelentésre:
''A bad design az bad design. A Microsoft ebben igazán nagyágyú.''
többek között ezzel reagáltál:
''[...] addigis tudom, a kurva anyankat (az enyemet is, meg billgecc-et is)''
Itt és most véleményem szerint te vagy inkább a hunyó. Az, hogy a Microsoft és a Windows folyamatos, ész nélküli fikázását nem pártoljuk, és adott esetben fellépünk ellene, nem azt jelenti, hogy egy-egy csípős megjegyzést időnként nem lehetne elereszteni, főleg, ha a körülmények, mint pl. ez az igen durva hiba, alkalmat adnak rá. Nem fogunk átesni a ló másik oldalára. Csakúgy, mint minden, a Microsoft is rászolgál a csípős megjegyzésekre, a termékeik elterjettsége okán a szokásosnál kicsit még jobban is. Egy ilyen megjegyzésre olyan kifejezésekkel reagálni, hogy pl. ''a kurva anyánkat'', nem indokolt, és nem elfogadható.
Kérlek, vedd ezt figyelembe akkor is, ha esetleg, végiggondolva a dolgot, nem adsz nekem igazat.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#44) WN31RD válasza zsiga667 (#42) üzenetére


WN31RD
addikt

A tesztelést nem minden esetben lehet felgyorsítani. Ha pl. arra vagyunk kíváncsiak, hogy valami még X óra múlva is jól működik-e, akkor hiába nézi több ember, nem lesz meg hamarabb. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#45) faster válasza zsiga667 (#42) üzenetére


faster
nagyúr

Pedig komolyan gondolom. Dolgozik jelenleg a Microsoftnál X darab ilyen bugfix-tesztelő, és letesztelnek egy fixet mondjuk 9 nap alatt. Általános iskolai matektudásomat elővéve arra a szerintem logikus következtetésre jutottam hogy ha X ember helyett 3X ember dolgozik ugyanezen a problémán, vagy akár csak 2X de ilyen sürgős esetben mondjuk 2 műszakban, akkor esetleg nem kell 9 napot várni, hanem csak 2-3-4et, ami már kicsit elfogadhatóbb.

Ez azért van, mert még soha nem dolgoztál együtt egy programon több emberrel. Van egy időkorlát, amit semmilyen embermennyiséggel nem lehet lejjebbnyomni.

(#46) zsiga667 válasza WN31RD (#44) üzenetére


zsiga667
addikt

Az időkorlát dolgot értem. De mondjátok már el hogy hogyan is néz ki egy ilyen patch tesztelése, mert mostmár tényleg nem értem. :F Mi köze van egy program tesztelésének ahhoz hogy egy program megírását nem lehet végtelen sok darabra szétszedni? (Mert ez világos még sz én sötét, programozáshoz igencsak minimálisan értő agyam számára is.)

(#47) Jim Tonic válasza zsiga667 (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért a szoftverfejlesztés nem így néz ki. Nem úgy működik, hogy: ''na, vegyük az összes hibalehetőséget, illetve szűrjük ki, milyen hibalehetőségek jöhetnek elő a jövőben''. Ha 10.000 ember állítasz rá, akkor sem lehet ilyet gyorsabban csinálni. Mindennek van release ideje, és nem mindig elég a nagyobb létszám a folyamat felgyorsításához.
Ezen felül még1 dolog: Azért mert a világ tele van baromarcú vírusírókkal, hackerekkel, nem alkalmazhat egy cég 10x annyi embert. Az neki anyagi veszteség, és most felejtsük el, mekkora cégről beszélünk.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#48) Gregorius válasza WN31RD (#24) üzenetére


Gregorius
őstag

Felelőtlenség továbbá az, hogy a különféle képmegjelenítő szoftverek (gondolok itt pl. az IE-re) hajlandóak egy nem WMF file-ként megjelölt (pl. .jpg kiterjesztést viselő vagy image/jpeg content-type-pal rendelkező) képet WMF-ként értelmezni
Legjobb tudomásom szerint egy rendesen felpeccselt IE hatszor megkérdezi, hogy biztosan meg akarod-e nézni azt az objektumot, amit ő másnak ismer fel, mint amilyen content-type-pal jött. Bár ez lehet, hogy csak 2003-on alapbeállítás.

Ezt pedig ő, házon belül, akár könnyedén és gyorsan tesztelheti, nem indokolt tehát, hogy arra kelljen várnia, amíg a Microsoft egy sor olyan tesztet elvégez, amely az ő rendszerét nem érinti.
Akár könnyedén és gyorsan tesztelheti az éles rendszer megbolygatásával. Ami az éles rendszer működésképtelenségéhez vezet. Vagy ha van párhuzamos test environment, az nem feltétlenül tükrözi pontosan az éles rendszer viselkedését. Aztán amikor kijön a végleges folt, akkor ugyanezt a tesztelést elvégezheti még egyszer.

A nem kritikus alkalmazásokat futtató gépeken még inkább indokolt lehet egy ilyen fix mihamarabbi feltelepítése.
Erre valók a workaround-ok. Már sok van a neten. Mit érne eggyel több feature-tiltó?

Ha 10.000 ember állítasz rá, akkor sem lehet ilyet gyorsabban csinálni.
Sőt, abból a 10 000-ből 9 000 a maradék 1 000 elől fogja elszívni a levegőt/koffeint/hóvégi prémiumot, úgyhogy nemcsak lassabb lesz a folyamat, amiért egy csomó ember csak útban van, hanem még drágább is.

(#49) zsiga667 válasza Jim Tonic (#47) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem értem de hiszek nektek. :)

(#50) Jim Tonic válasza zsiga667 (#49) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Moduláris programozás: Szétszeded a programot 10 modulra, aztán valaki egyesíti. Modulonként pl. 10 ember dolgozik rajta, de nem egyszerre, maximum együtt. Aztán az összerakásnál van úgyis a szűk keresztmetszet, teljesen mind1, hány ember van. Egy 30.000 soros mosult nem írthat 100 ember úgy, hogy mindenkinek 300 sor jut...

Itt képzeld el azt, hogy a patchet max. 5-10 ember írja. Hiába érkezik annyi input, csak az a csoport csinálhatja meg a változtatást. Újra kiadják, újra teszt, újra változtatás. Lehet, hogy közben több ember tudná tesztelni, és több hibára akadhatnának talán, az üveg nyaka azon a csoporton van, aki végrehajtja a módosításokat.

Ez így nagyon fekete-fehér, és közel sem ilyen egyszerű a valóság, de picit talán jobban érted.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.