Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] USB 2.0 versus Firewire - 2:1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4) andorpapa


andorpapa
őstag

Blues! Mi az, hogy nincs támogatottsága? A nevesebb alaplapgyártók (lásd Abit, MSI) mind kijöttek már USB 2.0-s lappal.

Alkatrészt is láttam már, és ahhoz képest, hogy az USB 2 milyen új a Firewire cuccokhoz képest, nem is olyan rossz az elterjedési sebesség.

Kártya meg minek, hiszen, mint említettem, az új lapok már támogatni fogják, és egy USB 2.0 kártya sem ver földhöz anyagilag. Ami pedig a legfontosabb: az USB 2-re ráköthető a régi USB-s cucc is, márpedig ez döntő anyagi tényező!

DE! Én nem állítom azt, hogy a Firewire szar. Eszembe se jutott. Videohoz csak ezt érdemes használni, és én is értékelem a Creative nagylelkűségét az Audigy ellátottságával kapcsolatban. Tényleg nagyon gyors, megbízható és hasznos, de egy csík átlaguser számára az univerzálisabb (ezért USB :))) soros port többet ér.

Talán úgy kellene felfogni a témát, hogy a Firewire és az USB 2.0 nem azonos szinten áll, nem fedik egymás területét maradéktalanul és nem egyezik teljesen a felhasználási körük. Így szinte értelmetlen egymással versenyeztetni és érveket felhozni:)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] USB 2.0 versus Firewire - 2:1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.