Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] USB 2.0 versus Firewire - 2:1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) andorpapa


andorpapa
őstag

A Microsoftnál hol élnek? Az USB 2.00 nyilvánvaló előnyöket hordoz! Hiszen nem minden engedheti meg magának a drága FireWire kártyát, na meg a jó kis USB 1-es scannert, nyomtatót és webkamerát sem akarja lecserélni másra. Szóval kicsit meglepődtem.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#2) Blues


Blues
csendes tag

tegyük hozzá, hogy a firewire már nem drága, mert egy PCI-os kártya kb. 9e+fa körül fogható már, és pl. a creative új Audigy szeriájában is előfordul szinte ingyen, mellesleg a videotechnikában stb. már nagyon régen elterjedt szambvány, adatátviteli sebességre pedig kb. az USB 2 szintet hozza, .. az USB 2.0 pedig semennyire nincs még elterjedve, alaplap csak 1-2 támogatja az egész piacon, és kártya se nagyon van hozzá, és ha van szerintem nem is olcsóbb mint a másik, ... szóval ismét más az elmélet mint a gyakorlat

(#3) karib


karib
addikt

Mint mindenhol, itt is valszeg a támogatottság dönti majd el a harcot (lásd VHS-Beta, Sony PlayStation kontra a telített konzolpiac, stb. témákat).

Department of Redundancy Department

(#4) andorpapa


andorpapa
őstag

Blues! Mi az, hogy nincs támogatottsága? A nevesebb alaplapgyártók (lásd Abit, MSI) mind kijöttek már USB 2.0-s lappal.

Alkatrészt is láttam már, és ahhoz képest, hogy az USB 2 milyen új a Firewire cuccokhoz képest, nem is olyan rossz az elterjedési sebesség.

Kártya meg minek, hiszen, mint említettem, az új lapok már támogatni fogják, és egy USB 2.0 kártya sem ver földhöz anyagilag. Ami pedig a legfontosabb: az USB 2-re ráköthető a régi USB-s cucc is, márpedig ez döntő anyagi tényező!

DE! Én nem állítom azt, hogy a Firewire szar. Eszembe se jutott. Videohoz csak ezt érdemes használni, és én is értékelem a Creative nagylelkűségét az Audigy ellátottságával kapcsolatban. Tényleg nagyon gyors, megbízható és hasznos, de egy csík átlaguser számára az univerzálisabb (ezért USB :))) soros port többet ér.

Talán úgy kellene felfogni a témát, hogy a Firewire és az USB 2.0 nem azonos szinten áll, nem fedik egymás területét maradéktalanul és nem egyezik teljesen a felhasználási körük. Így szinte értelmetlen egymással versenyeztetni és érveket felhozni:)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] USB 2.0 versus Firewire - 2:1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.