Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Ez borzasztó hasznos – lett volna néhány évvel ezelőtt. Ma már ezeket az adatokat a telefon beépített memóriájában tároljuk, ami általában sokkal gyorsabban írható/olvasható mint a SIM kártya, és méretben, szolgáltatásban is jóval többet nyújt.
Szóval kinek kell ez akár fillérekért is? :F

A legjobb aláírás a héten

(#2) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

nahh..végre vmi normi cucc mobilokhoz:)
és az ára is korrekt

Nos Omnes Una Manet

(#3) Apicius válasza erdoke (#1) üzenetére


Apicius
tag

Mi ez a negatív kisugárzás? Nem érted? Fogod a telefont, kikapcsolod, kiszeded a SIM kártyát, berakod ebbe az olvasóba, az olvasót bedugod a PC USB portjába, megszerkeszted az adatokat és SMS-eket, kihúzod a USB-ből a kütyüt, kiveszed a SIM kártyát, berakod a telefonodba, bekapcsolod a telefont és már küldheted is az SMS-t.:))
..és azt, hogy ma már minden telefont összeköthetsz a PC-vel kábellel vagy Bluetooth-szal azt felejtsd el.
Valami GSM szervízt még el tudnék képzelni ahol ilyet használnak, de ott más eszközöket használnak régóta.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#4) fifi_addict


fifi_addict
tag

az én telefonomhoz még pont klappolna... nekem nincs benne extar memória, merthogy Siemens C55 :DDD
veszek is egyet, ha találok valahol, eccerűbb lesz kimenteni a telefonkönyvet... sms-t nem irok, ne is válaszolj.... ;]

...........................???

(#5) micro válasza erdoke (#1) üzenetére


micro
addikt

Pont ugyanez jutott eszembe. Elkestek.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#6) ftc válasza Apicius (#3) üzenetére


ftc
nagyúr

Mire kiszedem megirom stb stb.. addig sms-t 2x3x megirtam a telefonbam vagy inkább felhivtam az illetőt :D

(#7) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Azt nem értem, hogy ez mitől hír? Régóta a piacon vannak már ilyen SIM kártyaolvasók. Több helyen láttam már többfélét.
Csak, hogy egyet említsek: [link]

Feel Good Inc.

(#8) sbazsi


sbazsi
veterán

meg esetleg írhattak volna a szoftverről is...
bár ettől függetlenül valóban elkéstek.

(#9) ByB


ByB
addikt

Budapesten hol lehet ilyen kis ketyeréhez hozzájutni?

(#10) Jim Tonic válasza erdoke (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sebaj. 99-ben ezt már simán meg tudta bárki csinálni picit forrasztási tudással. Marha aktuális termék. Azért a 20db sms-ért. Nevet meg nem is tárol már senki sim-en, mert kevés opció elérhető. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) micro válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


micro
addikt

Igazából az a 20 csak 10. ;)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#12) Pompi válasza ByB (#9) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hogy konkrétan a cikkben szereplőhöz hol lehet azt nemtudom. Én legutóbb az Alphasonic nagykerben láttam ilyen USB-s SIM kártya olvasót hasonló összegért.

Feel Good Inc.

(#13) Jim Tonic válasza micro (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kártyától függ.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Lala6 válasza erdoke (#1) üzenetére


Lala6
őstag

Na igen, épp ezt akartam én is megjegyezni. Nameg itt a 3g amihez, ha jól tudom másik kártya kell.

(#15) harom.14


harom.14
csendes tag

Csodálkoztam ezen a híren. Emlékeim szerint én már pár éve is láttam ilyen eszközöket. Smartcard olvasók meg mégrégebbóta vannak, abba pedig be lehet tenni a SIM-et is, csak kell hozzá egy olyan kártya, amiben kaptad a SIM-et (bankkártya méretű, középen lyuk, ahonnan ki lett törve a SIM) meg egy kis cellux.

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#16) Jim Tonic válasza Lala6 (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Másik kártya kellene a 3G-hez? Műszakilag mi indokolja?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) dabadab válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


dabadab
titán

Muszakilag az, hogy a SIM a GSM resze, a 3G meg nem GSM, hanem pl felenk (meg Japanban) UMTS, ami USIM-et hasznal. Szerencsere azert ugy talaltalk ki a dolgokat, hogy lehet olyan SIM kartyakat kesziteni, ami mindket helyre jo.

DRM is theft

(#18) shev7 válasza dabadab (#17) üzenetére


shev7
veterán

Igazandibol nem a kartyat kene simkartyanak hivni. A SIM az a kartyan talalhato alkalmazas, hasonloan az USIM is az. Egy kartyara mindkettot fel lehet tenni. Az USIM tobbek kozott biztonsagosabban titkosit, de ezen kivul kb ugyanazokat a funkciokat tudja csak maskepp...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#19) Jim Tonic válasza dabadab (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mitől a GSM része a SIM? Én úgy tudtam, csak azonosítók vannak benne, plusz a beleírt tartalom. De abba mást is írhatsz.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Jim Tonic válasza shev7 (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nah, pont így tudtam én is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) dabadab válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


dabadab
titán

''Mitől a GSM része a SIM?''

Amiota letezik a GSM :) Az USA-ban hasznalatos CDMA-nal pl nincs itt, ott nem lehet ugy szetvalasztani a telefont meg az elofizetest, ahogy mi itt megszoktuk.




[Szerkesztve]

DRM is theft

(#22) dabadab válasza shev7 (#18) üzenetére


dabadab
titán

Persze, de emiatt van szukseg kartyacserere (hogy legyen rajta USIM is)

DRM is theft

(#23) gortys


gortys
csendes tag

Úgy látom, kicsit kihalt ez a környék, de azért megpróbálom... :)

Vettem egy MSI StarReader SMART USB-s olvasót (74 in 1), amiről azt írták, hogy olvassa a SIM kártyát. Adtak is hozzá drivert meg egy igen puritán SIM-editort, de nekem ez nem látja a SIM-et, akármit csinálok vele. (XP + Domino kártya)
Valakinek van erről (vagy hasonlóról) tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#24) gortys válasza gortys (#23) üzenetére


gortys
csendes tag

Kicserélték a ketyerét, az érintkezői voltak összegubancolva. Tökéletesen működik, csak ajánlani tudom. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.