Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Újabb Celeron árcsökkentés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bazs


bazs
aktív tag

Azért a kispénzű intel fanok örülhetnek.

Pont most fogyott el...

(#2) fakocka


fakocka
tag

Igen, hogy két fülük van.... :)

(#3) simbazz


simbazz
aktív tag

Összesen 2 féle normális cerkával találkoztam eddig, a 300A és a 800. Meg aszonnyák, a tua is ehető. A többi meg, khm... Akkor már inkább valami durvább p3 vagy ugye p4(nw) :P

Elektromos abakusz

(#4) hobizoli válasza simbazz (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azert egy 1000-1100MHz-s TuaCeruza is jo moka bir am lenni:DD...


hobizoli

több drón kell ;P

(#5) bazs válasza simbazz (#3) üzenetére


bazs
aktív tag

OFF

300A-s cerkám van, de ha nagyon győzködsz elcserélem egy gagyi P4-es cerkára

ON

A celeron alapból nem azért készült, hogy hűde jó legyen. Tömegcikk.

Pont most fogyott el...

(#6) Versus válasza hobizoli (#4) üzenetére


Versus
senior tag

Jól tudod ,egy Tusl2-c-ben csodákra képes.
Amúgy a P4G8X-be bepróbáltunk egy 2.1-es northwoodos cerkát 1.6V-on teljesen hűvösen bootolt 3297Mhz-en ,ha lett volna idő megpróbáltuk volna azt is hogy mennyire stabil meg mire elég ez kétcsatornás rammal.Tényleg érdekelt volna melyik P4 teljesítményét hozta volna!De a frekit el sem hittem volna ha nem a saját szememmel látom az tuti ! :)

Premium Vintage

(#7) klepto válasza Versus (#6) üzenetére


klepto
addikt

Ha egyszer mégis lenne időtök, módotok egy ilyen tesztre, azt kíváncsian várnám :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8) Yutani válasza Versus (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez annyira nem nagy dolog a szintén 3 giga felett szaladgáló 2.0 C1 P4-ek mellett. Tulképpen el is várható a Celerontól, a hogy a kis cache-vel jól tuningolható legyen...

#tarcsad

(#9) Egon válasza simbazz (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát igen, a P4 Celeron igencsak gyengusra sikeredett - főleg a Tual. cerka után...:(
Amúgy jó Celeronok voltak: 266, 300(A) (gyakorlatilag 99% volt a 100 MHz-es fsb), 366 (itt már kicsit válogatni kellett, vagy szerencse), 566 (ez nagyon jó volt, egypár példány 100%-os tuningot bírt...), 600-633 (szintén 50%-os tuning jó eséllyel), 800-850-900 (az emelt fsb miatt már csak 33%-os tuning). A Tualatinosoknál annyira nem vagyok képben. A P4 alapú cucc is húzható jól (már az NW magos), de hát a teljesítménye nem valami meggyőző. Ahogy néztem, még 3 GHz körül is csak egy 2 GHz körüli P4 szintjén mozog...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) Kriza


Kriza
őstag

Az miért van, hogy a 2,1-es és 2,2-es ugyanannyiba kerül??? Nem értem, ki fog most 2,1-et venni?

A kékhal árlistáján pl. olcsóbb a 2,2-es celeron, mint a 2,1-es. (?)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) Versus válasza klepto (#7) üzenetére


Versus
senior tag

Most a bogarat beletetted a fülembe ! Sajnos túl sok időm nincs de a srácot megkérem ha van ideje tegye bele a P4G8X-be két Samsung ram mellé ezt a procit és csináljon vele alapon/felhuzva legalább AIDA meg Sandra teszteket ,meg esetleg egy gf4-el egy 3dmarkot ! Valami csak kiderülne belőle ! :)

Premium Vintage

(#12) beeboy


beeboy
addikt

Röhej!
Nézzétek meg a celeron árcsökkentés cikket - 2400,2200,2100 procik ára furcsa módon egyezik az amd áraival.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#13) access_denied válasza Versus (#11) üzenetére


access_denied
senior tag

Na azért csak lassan a testtel. Nem mind arany ami fénylik.

Bebootol - elindul vele az op rendszer - lefut rajta egy teszt (több nem) - vagy stabil vele a rendszer. Ezek a fokozatok vannak.

Az, hogy valami valamilyen frekin bebootol, nem jelenti azt, hogy az op rendszer nem dobhat vele egy hátast 1mp után. De szerintem ez nem kell magyarázni, pláne Neked.

Nálam pl. volt egy olyan 2.4-es, ami bootolt 3.6-on, de 0% esély volt arra, hogy ezen a frekin stabil is lehessen.

Amúgy meg teszt engem is érdekel, átutazóban volt nálam egy 2.0cel->2.999, de még arra is lusta voltam, hogy megnézzem mire jó a kicsike. Mindenesetre 13-14k + fáért elgondolkoztató egy kicsit (csak egy kicsit). Vészhelyzetre (kevés zsé) jó lehet.

(#14) Xmas


Xmas
tag

''így május 25-e után a leggyorsabb modell ára is 90 dollár alá csökkent''

Sőt, mi több! 85 dollár alá! (Hiszen a legdrágább is $84.) :))

(#15) venember83 válasza simbazz (#3) üzenetére


venember83
nagyúr

Hat ha ennyire kritikus vagy akkor, miert vettel gf4mx440 neven arusitott upgradelt gf2-t?;]

(#16) klepto válasza Versus (#11) üzenetére


klepto
addikt

Kedves Versus!
Hun van az a teszt? Én fáradtságos munkával, hatalmas erőfeszítéssel belekényszerítem ültetni a bogárkát a füledbe, és te hagyod elsorvadni? ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Újabb Celeron árcsökkentés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.