Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hory


Hory
aktív tag

Kar egy vacak overclocker bios-szal tonkrevagni ezt a jo, stabil lapot.

(#2) guest


guest
veterán

Szerintem nagyon is jó ez a BIOS. Most mindenféle feszültségnövelés nélkül megy a procim 147/147-en (atomstabil). Köszi Prohardver, köszi ocworkbench.
Üdv.

prohardver vendég

(#3) Balint


Balint
tag

ha az ecs nem kepes rendes supportot es jo biost adni, akkor majd kezbe veszik a dogot a fanatikus rajongok...
Szerintem kiraly, hogy ilyen is van, esetleg felfogadhatna oket az ecs hivatasos fejlesztoknek...

(#4) guest


guest
veterán

Ez a BIOS jó az Amptron K7830XLM laphoz is esetleg? Elvileg ugyanaz mint az ECS...

prohardver vendég

(#5) SeF


SeF
tag

Hy!Itt volt már az ideje a FastWrites-nak!A VGA-m támogatja a FW-ot oszt slussz/no SideBand/!A deszka meg (eddig)a SB-ot!Erre varrjál gombot!
Az egyik előttem szóló azt mondta: ''minek elrontani ezt a jó lapot ilyen BIOS-sal?''Ha vmi gond van boot from cd-rom és visszaírsz egy régebbit!(reméljük nem pont akkor lesz áramszünet :) )

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#6) guest


guest
veterán

Mercury KOB 735FSX-hez is jo am! Ha leszeded a matricat ott van alatta az eredeti ECS szitazas :)) ..es a mercury fillerekbe kerul!

igy..

prohardver vendég

(#8) karib válasza guest (#6) üzenetére


karib
addikt

Ki a Mercury disztrib vajon itthon?

Department of Redundancy Department

(#9) guest válasza guest (#4) üzenetére


guest
veterán

igen jo, mar a 3. tuning bios ECShez, amit az amptron lapomba irok, minden ok

prohardver vendég

(#10) guest


guest
veterán

Nekem is ECS-em van 950-es ThunderBirddel . A 0318-as beta van fönt.
112/112 -fagyogat,
124/124-el csak a POST-ig jutok.Tanácsoljon valaki valamit.
Előre is köszike.

prohardver vendég

(#11) karib válasza guest (#10) üzenetére


karib
addikt

Hát, lehet, hogy a procidban nincs több tartalék :(

Department of Redundancy Department

(#12) guest


guest
veterán

A BIOS-ban sem érdemes állítgatni,igaz azt sem tudom , mit kellene ?
Azért köszi!

prohardver vendég

(#13) karib válasza guest (#12) üzenetére


karib
addikt

124 már a PCI buszt is durván megterheli, az is okozhat gondot.

Tedd fel a legújabb tuning biost. Feszültséget sem árt emelni 1.85 V-ra, az tán segít egy kicsit.

RAM elvileg kell bírja 133-ig.

Department of Redundancy Department

(#14) guest


guest
veterán

Holnap kipróbálom az ujjat.
A feszt már felemeltem (nem segített ).
A szorzó állítás kicsit bonyodalmas (L6,...L4-L3)
Utána néztem, de számomra magas volt miket kell átvágni, meg grafitozni.

prohardver vendég

(#15) guest


guest
veterán

Csá skacok!!!!!!
Lenne 1 problémám.Nekem egy 1Ghz-s Athlon Thunderbirdem van, ECS K7S5A lappal...
Nah szóval.Frissítettem biost, és minden adott a tuninghoz, csak 1 probléma van.Begrafitoztam a procit az L1es lábakat összekötve de a szorzót nem lehet állítani.Az a gáz hogy már többször is megcsináltam a grafitozás de egyszerűen nem megy.Segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

prohardver vendég

(#16) karib válasza guest (#15) üzenetére


karib
addikt

Az L1 hidakkal csak a szorzózárat tudod kinyitni, állítani az alaplappal kell. Az ECS viszont nem tud szorzót állítani. Emeld az FSB.

Department of Redundancy Department

(#17) Füles válasza karib (#16) üzenetére


Füles
tag

Viszont valamelyik másik Lx sorral lehet szorzót állítani, avagy nem?

(#18) karib válasza Füles (#17) üzenetére


karib
addikt

Két másikkal lehet, de úgy vannak kiosztva, hogy ahhoz vágni is kell hidakat, nem elég összekötögetni :(

Department of Redundancy Department

(#19) guest


guest
veterán

Valaki leírná hogy megy az ilyen AMI bios-al a frissítés? Eddig csak egyszer csináltam egy award-os abit zm6-al... azt má' vagy egy éve. Előre is köszi!

prohardver vendég

(#20) guest


guest
veterán

Segítség!k7s5a alaplapom van 1ghz duron(morgan),
a minap ovastam ,hogy hogyan lehet szorzót,fsb-t,feszültséget állítani.L1+L3+L4+L6+L7.Például a feszültség 1.85v-ra állításához az L7-et kell össze satírozni.Nekem ez alapból össze volt kötve!(1.75v)jobban megfigyelve a hidakat és pilléreket, rájöttem hogy nekem az L11-et kell összekötnöm ehhez.Ezek után teljesen tanácstalan vagyok ,hogy mit hol kellene elvágni és összekötni.Egyébként az fsb-t csak 100/133(200/266)közt tudom változtatni,a 133/133(cpu/memória)beállításokkal el sem indul a gép 1.85v-on!

prohardver vendég

(#21) karib válasza guest (#19) üzenetére


karib
addikt

Szerintem nem sokban különbözik a BIOS frissítés, meg kell adni neki a bináris fájl nevét, amiből beírja, oszt kész. Esetleg olvasd el a helpjét, ott pár sorban elmondják a főbb paramétereket és kapcsolókat.

Department of Redundancy Department

(#22) karib válasza guest (#20) üzenetére


karib
addikt

Igen, Morgan magos (1.0 GHz felett) Duronoknál kicsit más az L hidak kiosztása. Szorzót állítani sajnos ezen végképp nem tudom, hogy kell, de szerintem ne piszkáld, mert az tuti garanciavesztéssel jár. Nézd meg a szériaszámát, ha AHHAA van benne, akkor 1250-nél többet ne várj tőle. 124-es FSB pedig asszem van az új tuning BIOS-ban, azzal próbálkozz előbb.

Ha ki akarod deríteni a szorzókat, meg kell nézni a gyári Duronokat (több sebességűt), és azokból ki lehet valszeg sakkozni, hogy mit hova kell állítani. De szerintem nem ér annyit az egész.

Department of Redundancy Department

(#23) guest


guest
veterán

Kösz a Biztatást! Beirtam az amptrom lapomba, (bár nyekergett valamit nagy piros betükkel, hogy incorrect bios meg ilyesmi...) és tökéletesen mükszik, 150/150-nél van a vége, és az dram timing vagy mi a szösz is jobb! :)))))))))))))

prohardver vendég

(#24) guest


guest
veterán

nekem is morgan a procim, nem tudja valaki melyik hidon kell satírozni feszültségemeléshez? Mert az L7en össze van kötve alapból az összes. LaureL

prohardver vendég

(#25) guest


guest
veterán

Hali. Remelem itt valaki tud majd nekem segiteni. Mikor elinditom a bios feltolto progit akkor kiirja hogy ''Flash Part 2 Not Closed'' . Mit kell csinalnom, hogy fel tudjam tolteni az uj biost!

Elore is koszi!

prohardver vendég

(#26) guest


guest
veterán

Hali!Karibnak.Frissítettem az új tunning biosal a lapot,de sajnos csak 107/107-en stabil.112/112-n a windows lefagy betöltéskor,124-ről már nem is beszélve.(1070-en 1.85v-on stabil)Ez lenne a proci vége?Kérek ha van ezzel kapcsolatban tipped,oszd meg velem.Ja, a proci hőmérséklete 41fok.Köszi.
Guestnak. A morgan magos duron feszültségét az L11-en tudod állítani.Bye!

prohardver vendég

(#27) karib válasza guest (#26) üzenetére


karib
addikt

Spitfire Duronoknak kb. 900-1100 között van vége, jellemzően 950-1050 között. Az 1070 szerintem a vége lesz.

Department of Redundancy Department

(#28) guest


guest
veterán

Ok L11en adok feszkot a procinak, valami bovebbet tud valaki? ugyanugy mintha L7lenne?

prohardver vendég

(#29) guest válasza karib (#27) üzenetére


guest
veterán

bocs,hogy nem írtam oda ,de az 1000-es duronom,
morgan magos.hali!

prohardver vendég

(#30) guest válasza guest (#28) üzenetére


guest
veterán

ugyanúgy mint az L7-en.ha az alap 1.75v,akkor a két-két szélső össze van kötve ,a középső nincs.ha össze kötöd a középsőt is 1.85v-ot kapsz.hali!

prohardver vendég

(#31) bitbird


bitbird
csendes tag

Üdv! Szerezetem egy XP 1700+ -os procit ebbe a csodába (20e-be került haveri áron, nem bírtam ellenállni :) ). A BIOS frissítés is megvolt. A probléma, hogy a procinak elég lenne 1,55 V , de a lap 1,72 -t ad neki alapból. Titan hűtővel a hőmérséklet 41 C -ről indul és 46-47 C-ig is elmászik. Van valami ötletetek?

(#32) karib válasza guest (#29) üzenetére


karib
addikt

Morgan AHHAA szériával 1250 körülig jó, AHLCA szériás elvileg 1500-at is vihet. Azt viszont nem tudom, hogy a lap mennyire szereti az egzotikus (112, 124, stb.) FSB-ket. Az, hogy be lehet állítani, még nem jelenti azt, hogy menni is fog :(

Department of Redundancy Department

(#33) Barton válasza bitbird (#31) üzenetére


Barton
senior tag

Ezt a PCWORLD-ben olvastad ?

(#34) guest


guest
veterán

46-47 C-os proci nem gáz, csak ha meghal a procihűtőd. Nekem a 800-as duron zárt házzal 40 C-os 10 órai használat után. A tied meg XP, jó hogy melegszik....

prohardver vendég

(#35) guest


guest
veterán

Nekem tetszik ez a 133/166 beállítási lehetőség.Tehát most már full kezeli a 333 DDR ramokat is a deszkám?Most meg ramot kell cserélnem...:(

prohardver vendég

(#36) guest


guest
veterán

ezt igazán kipróbálhatná valaki, hogy 133/166
akkor kezeli a ddr333?????
Milyenek az eredméányek???

prohardver vendég

(#37) guest válasza SeF (#5) üzenetére


guest
veterán

Szerintetek a Radeon DDR 64MB tudja a Fastwrite
opciót ill. ezt a VGA driverben kell bekapcsolni és az alaplapi BIOS-szal nincs semm teendő?
Telepítettem a Powerstrip tuningot- de ott az Fastwrite mezőt nem lehet kiválasztani- Nem képes rá a Radeon 7200?? (nem az LE vált!)
Üdv. i.fodor@neusiedler.com

prohardver vendég

(#38) guest


guest
veterán

Sziasztok!Eléggé laikus vagyok a témához, vki segítene?
Van egy ECSk7s5a lapom alap gyári BIOS-al. Ezt hogyan lehet frissíteni erre az újra? Lehet, hogy nagyon alap dolog, de nekem gondot okoz. Előre is kösz.

prohardver vendég

(#39) guest


guest
veterán

Nem nehéz.

Le kell tölteni a bois progit felül ami írja.

nekem ami bios van benne amin331.exe fálj le kellett tölteni.

Ennyi.
Ne windows allatt hanem dos.

Csá.

prohardver vendég

(#40) guest


guest
veterán

Na kipróbálta már valaki, hogy tudja-e kezelni a DDR333 modulokat az alaplap és ezt a tesztek is bizonyítják?
Ha valaki megtette, ossza már meg velem az eredményeket, ha egyáltalán műkszik!!! Köszi
slepi12@freemail.hu

prohardver vendég

(#41) guest


guest
veterán

végül is hogyan kell bekapcsolni a fastwritest?

prohardver vendég

(#42) guest


guest
veterán

Van-e ehez a deszkához olyan BIOS amiben lehet
állítani a proci magfeszültségét

prohardver vendég

(#43) guest válasza guest (#42) üzenetére


guest
veterán

Ezt mar tobben is kerdeztek az ocworkbench-en. Az ecs forum szerint nincs es nem is terveznek ilyet.

Amugy mar letezik 26.06.2002-es tuning bios.

prohardver vendég

(#44) JxOxExY


JxOxExY
tag

Hali!
Windows XP alatt hogy frissítek BIOST?

tel :06 20 269 2704

(#45) guest válasza JxOxExY (#44) üzenetére


guest
veterán

Sajnos sehogy. Egy DOS boot lemezre lesz szugseged amire rairod a biost es aminfxxx.exe-t.

Nekem sajnos nem volt ilyen lemezem; egy formazott lemezre telepitettem az IBM Fitness Test-et, ami IBM PC DOS2000 rendszerlemezt keszit es erre masoltam az emlitette fajlokat.

prohardver vendég

(#46) ogabo


ogabo
csendes tag

hali!

itt a legfrissebb, júli 31-i bios:

http://forum.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=27&t=003724

használjátok egészséggel! :)

bye

(#47) LordX válasza guest (#45) üzenetére


LordX
veterán

Csinálsz bármilyen programhoz egy indítólemezt, megszerkeszted az autoexec.bat-ot, azt arról indítasz. Jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.