Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] Szupercsendes GeForce FX? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) e-biza


e-biza
őstag

egy másik hardveres forumban olvastam, hogy eleve ez a GfFX egy olyan kártya amit ki kellett adni, s ha a TSMC nem bénázna a low-k dielectric résznél, akkor a Gf FX kijöhetett volna idöben, jobb formában és nem ilyen hütövel. No meg ott felmerült a kérdés, mi van ha a köv gfFx kátya, egy 256bitet hsználó kártya lesz, felspécizett gf fx-el, minden hibát kijavitva. Vajon elejgendö lesz az r350? Persze ez úgyis elválik, reméljük mihamarabb....

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#2) McJames


McJames
senior tag

Már hozzászóltunk...
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=9134[/L]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) Hold


Hold
őstag

csak azért 649 euró mert sok cuccot ad hozzá ? akkor mennyi a kártya valójában ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#4) Edem


Edem
senior tag

off
''az utóbbihoz kapunk egy Firewire-kártyát, egy 5.1-es hangkártyát''
Miért?! :)
on

Majd kiderül, hogy 14 az a 7, csak messziről hallgatták. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#5) Egon válasza e-biza (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

A franc se tudja... Én drukkolok az nV-nek, de tény ami tény: tudtommal _nincs_ még bejelentve se a következő generációs kártyájuk (NV35?)... Ellenben az Ati valszeg tartani tudja a határidőt: nem nagyon kell áttervezni a kártyát, marad a 0.15 mikron - igazából nem látom hogy mi lehetne ami miatt nem jelenhetne meg a cucc (esetleg a plusz végrehajtó egységek implementálása + az emelt órajel 0.15 mikronon okozhat gondokat...).
Egy biztos: lefutva nincs semmi... A legjobb példa pont az Ati: évekig labdába se rúgtak a 3D-s piacon (plusz az nV (és az Intel!) elég komoly OEM + integrált piacot szerzett tőlük...), és mégis: a Radeon megjelenésével az R8500-ös megjelenéséig (azaz 1-2 évig) fej-fej mellett voltak az nV-vel teljesítményileg (plusz piaci részesedést szereztek vissza...), és már egy fél éve eléggé megléptek teljesítményileg...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) McJames válasza Edem (#4) üzenetére


McJames
senior tag

Mert ez az árukapcsolás. A nyakukon maradt és/vagy olyan olcsón sikerült gyártaniuk/beszerezniük az adott termék(ek)et és valahogy túl kell adniuk ezen/ezeken úgy, hogy valamit fogjanak is rajta, tehát együtt adják egy várhatóan kelendőbb termékkel.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) klumbik


klumbik
tag

2D-s képminőségben mennyire van ott?

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#8) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nekem volt egy Gainward Gef2 Ti kártyám. Elég csendes darab volt de biztos több mint 7 dB :DDD

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Vagy marketing fogásról van szó, vagy tényleg csináltak vmi egetverő dolgot.

(#10) ArchElf válasza twollah (#9) üzenetére


ArchElf
addikt

ja, csak ne legyen ''eget verő'', hanem férjen bele egy normál házba is...
:DDD
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11) Genialis


Genialis
aktív tag

Végül is ha felforralják a levegőt pár ezer fokra a kimenetnél, hogy ionizálódjon, és elektromágnesekkel gyorsítják, akkor ventillátor nélkül is lehet légmozgást eredményezni...Akkor nincs a propellerhang, csak az orgonasípok, azt meg talán lehet redukálni dizájnolással... Csak nem szabad semmit az egész mögé tenni, mert az átmegy plazmaállapotba...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#12) DonLeo


DonLeo
senior tag

hát én már megrendeltem egyet, és
kaptam is róla már képet is, de
hát nem igazán csendes, ha felpörgeted...
pfff
iszonyat hangja van
mintha tüzet okádnál
szvsz:
várj még 1 kicsit, amígy lesz ócsóbb hűtés, ami jó is

(szjeges hűtés pl)

bár az még nem olcsó

...

vagy tedd be a dobozába és ejtsd le a hídról...
a ...-ba v. a T-T-ba

:OOOOUUUUptáátátátátá

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#13) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy a GeForceFX gyártói miért nem járnak el egy kissé nagyvonalúbban. A meglehetősen drága kártyájuk mellé bónuszként mellékelhetnének egy komplett vízhűtéses rendszert, amely egyszerre megoldaná a kártya és a CPU halk hűtését is. Akkor nem lenne probléma a zajjal. (Vagy talán éppen ilyen módon csinálták a szuper csendes FX-et?)

(#14) Den válasza DcsabaS (#13) üzenetére


Den
veterán

Szerintem ennek több oka van. Egyrészt sokan írtóznak attól hogy vizet vezessenek a gépbe, azokat tuti elriasztja. Akik nem is írtózna de szerelési képességük és bátorságuk kimerül annyiban hogy egy kártyát bepattintanak a slotba, szintén nem vennének ilyet. Aztán van a rosszabb, a vakmerő, aki megveszi, de nem tudja összerakni rendesen, és megsüti a vgat, meg a cpu-t esetleg elárasztja a gépet. Pár pere ebből is lenne a gyártónak.

Ott vannak az előre összeszerelt gépek, azoknál probléma lenne hogy a gyárban töltsék fel vízzel, és vállalják a rizikót hogy szállítás közben esetleg szivárgás....
Vagy a boltban töltsék fel? vagy a júzer?

www.simson4t.hu

(#15) DcsabaS válasza Den (#14) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Amit írsz, az jogos, de én arra gondolok, hogy a GeForceFX ezen kiadását úgyis csak a fanatikusok fogják megvenni, azok szemében pedig a vízhűtés és a tuning egyébként is kívánatos dolog.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] Szupercsendes GeForce FX? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.