Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shim


Shim
őstag

Tízezer Ft egy színes üveglapért?! lol, sarki üveges olcsóbban hozza ki és még színes is :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#2) Male


Male
nagyúr

Egyáltalán miért jó, hogy üvegből van? A kinézeten kívül van bármi előnye?

(#3) t-shirt válasza Male (#2) üzenetére


t-shirt
veterán

igen, hogy jó hideg :D

(#4) Male válasza t-shirt (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Meg hogy látszik rajta az ujjlenyomat :) Ja és ha leesik, akkor összetörik, ez is előny :)

(#5) SupaCow


SupaCow
tag

nem értékelited a dizájn csapat megfeszített munkáját. ejnye ejnye.. :(

f: @geboleather

(#6) -Jackson-


-Jackson-
őstag

szeretem az ilyen ''hozzáértőket''....:(
ezek profi egérpadok, ha esetleg nemtűnt volna fel.
mellesleg nem csak savmaratottak, hanem edzett üvegből készülnek.
ahhoz, hogy itt a fórumon kattintgass az ''új hozzászólás'' gombra, télleg nem kell, de ha gyakran játszol fps-t, vagy komolyabb grafikus programokat használsz, akkor jóljön egy ilyen.

tipikus ''minek több tízmillióért autó, amikor egy ezeröcsi (lada) is autó 40ezerért''

Ui.: ezek ''igényes'' felhasználóknak készülnek...

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#7) Husky


Husky
aktív tag

Attól hogy egy 400 forintos anyagárú cuccot 10e-ért adnak, még nem lesz profi.... :(

Edzett üveg: ~egy ezresért lehet venni bármelyik nagyobbik bótban üveg konyhai vágólapot. Még dögös narancs/zöldségminta is van rajta. Sav: vegyszerboltban ~500 forint egy liter kénsav.

Ezeröccá.

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#8) -Jackson- válasza Husky (#7) üzenetére


-Jackson-
őstag

csinálj egyet összehasonlítjuk :D

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#9) Apophis válasza -Jackson- (#8) üzenetére


Apophis
őstag

Te még mindíg itt vagy? PH! addict...
üveg konyhai vágólap... olyat röhögtem, hogy lefordultam a székröl! :))

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#10) -Jackson- válasza Apophis (#9) üzenetére


-Jackson-
őstag

melóban vagyok, most nemtudom használni az egérpadom, amire feleslegesen dobtam ki 10 ezret :DDD

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#11) Apophis válasza -Jackson- (#10) üzenetére


Apophis
őstag

Esti müszak? Mit dolgozol? Üveg konyhai vágólap... kénsav... :DD :DD :DD

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#12) VladimirR válasza Husky (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

bar nem vagyok nagy kemikus, de ha jol tuom, a kensav pont nem bantja ay uveget...
meg ha bantja is, kerlek marasd megfelelo finumsagu feluletuve otthon a konyhaban a 400 forintert vett uveglapodat...

ilyen alapon minek vesz az ember 100 000+ forintert VGA-t (csak hogy pc-s peldat hozzak), hisz napjaink jatekai (doom3, hl2) gond nelkul mennek egy gef2ti-vel is...

(#13) Apophis válasza VladimirR (#12) üzenetére


Apophis
őstag

Szerintem meg semmilyen mezei sav(söt:semmilyen sav) nem marja az üveget.
Talán az antimon-pentafluorid--hidrogén-fluorid--80%-20%...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#14) Husky válasza -Jackson- (#8) üzenetére


Husky
aktív tag

Hozzá' savat meg vágólapot... :DDD

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#15) Husky válasza VladimirR (#12) üzenetére


Husky
aktív tag

Dunno, én sem vagyok kémikus, csak az rémlik amikor 10 éve kémiaórán a tanár lenyomott egy kisebb litániát arról, hogy miért kell mindig a vízbe önteni a savat és miért nem fordítva... Felőlem homokfújhatjuk is, az úgyis szebb felületet ad... :DDD

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#16) SupaCow válasza -Jackson- (#6) üzenetére


SupaCow
tag

azért ezt az autós témát kissé túlzásnak érzem.
Szerintem a legtöbb ember tudja, hogy minőségi egérpadokról van szó, csak kötekedni mindig jó egy kicsit . :)

és mindig van aki nem értékeli...

Anno probáltam ilyen egérpadot. Jó volt meg jol mozgozz az egér. DE szereljenek már bele fűtőszálat, mert az az érzés amikor rárakod a kezed a hideg üvegre. ááááá...

USB fűtőszálas Icemat.
persze usb2.0. a gyorsabb fűtés érdekében. :))

f: @geboleather

(#17) Latissimus Dorsi válasza SupaCow (#16) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Ha meg a nem játszol, melegen tarthatnád rajta a kv - pizza párost:)

To all: egyszer kipróbálnám mekkora a különbség egy igazán jó egérpad és a bútorlap között:) Sokat rajzolok, lehet hogy bejönne.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#18) -Jackson- válasza SupaCow (#16) üzenetére


-Jackson-
őstag

hát igen, hidegnek hideg az üveg, de nekem pl alig ér hozzá a kezem a laphoz.
ráadásul pörgős fps közben (pls kántersztrájk) nem igazán van olyan pillanat, hogy egy helyben lenne az egér, ha mozgatod rajta a kezed, már egyáltalán nem érezni, hogy hideg lenne :)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#19) -Jackson- válasza Latissimus Dorsi (#17) üzenetére


-Jackson-
őstag

autós hasonlat: nem mindenkinek igénye a gyorsulás, az útfekvés, egy olyannak sehogy nem magyarázod meg, hogy miért is jó egy drága sportkocsi, ő bőven ellesz az akármien kis autójával, mert ''elvisz ahova akarom''. csak ugye nemmindegy hogy mennyi idő alatt, és mien feltételek mellett. hozhattam volna bármi más példát (akár procihűtő: egy jó teljesítményű és emellett halk hűtő sem olcsó, akinek ezek nemszámítanak, továbbra is 2ezer forintos gyári ''porszívóval'' fogja hidegen:F tartani a gépét...)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#20) Male


Male
nagyúr

Na akkor had védjem meg magam egy kicsit. Nem leszóltam, hogy ''minek ez'', hanem megkérdeztem, hogy mégis milyen előnye van. Senki nem írt konkrétan semmit, utána jegyeztem meg pár ''előnyt'' viccesen, de továbbra se mondtam, hogy ez biztos felesleges dolog . Nem írtam, hogy ''tök hülyeség, elég a bútorlap is'' (én is használok egérpadot, és én is válogattam köztük, mire találtam olyat, amin úgy mozog az egér, ahogy én szeretem).

A savas dologhoz: kémiából úgy tudom, hogy van olyan sav, ami marja az üveget. Valamelyik savra emlékszem, hogy azt mindíg műanyag palackba kellett tárolni, és tilos volt üvegben (a többi mind üvegekben volt).

(#21) Sotho válasza Male (#20) üzenetére


Sotho
őstag

''Nem írtam, hogy ''tök hülyeség, elég a bútorlap is'' '' - pedig tényleg az :) , de nem baj az ''igényeseknek'' minden szart el lehet adni jó drágán persze :), azüveget a HF - hidrogén -fluorid marja.

(#22) umiki válasza Husky (#15) üzenetére


umiki
tag

Azért mert exoterm folyamat. Ha csak úgy összelöttyinted akkor felforr egy pillanat alatt és annak biztos nem örülsz.

A HF tényleg jó üveg ellen (nem is lehet üveg edényben tárolni :) ), de én közelébe sem szívesen mennék, mert gonosz (először nem is látható), nehezen gyógyuló sérüléseket lehet vele szerezni. Neten írják, hogy erősen hígitott (0,5%-os ?) oldatával lehet üveget maratni.

(#23) NoLF válasza -Jackson- (#6) üzenetére


NoLF
addikt

szerinted ki az igénytelen felhasználó?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24) Den


Den
veterán

kénsav marja az üveget.

egy ilyen lap előállítása: veszek az üvegesnél egy darab síküveget 500 forintért, de egy rendesebb fazon ad egy ekkorát a maradékból ingyen. van itthon egy döglött akku hátul vhol, anyámtól elkérek egy üres szórófejes flakont. Aksiból némi kénsavat vételezek, vízzel összekeverem, bele a szóróflakonba, lepermetezem az üveget vele, majd miután eléggé megmarta, slaggal lemosom, megszárítom, leviszem az üvegeshez edzésre, pár nap és megvan kb még 500 forint és kész...

www.simson4t.hu

(#25) Den válasza VladimirR (#12) üzenetére


Den
veterán

vga rossz hasonlat, annak jóval drágább az előállítása (nem csa anyagár, hanem fejlesztési költség, gyártósor, stb...) és a 100k-s vga csak újdonságként annyi, gyorsan veszít az árából

www.simson4t.hu

(#26) b.bone válasza NoLF (#23) üzenetére


b.bone
senior tag

egyértelmű. aki a4tech-el nyomja textil padon:))

egyébként szerintem is hülyeség. az, hogy valaki tud játszani-e vagy sem nem az egérpadján hanem a rászánt idején múlik.

a másik, hogyha jol sejtem egy ilyen kemény felületen az egér tappancsai elég hamar nullára amortizálódnak. ez szerintem baromi nagy hátrány. fene sem akar még teflon matricáért szaladgálni.

azt még el is hiszem, hogy pontosabb rajta az egér, de hogy annyival amennyivel többe kerül egy 200 Huf-os textil padnál... hát nem tudom.

tehát én nem vennék. persze mindenkinek (az igényeseknek :) ) szíve joga arra költeni a pénzét amire szeretné. ők biztos tudják miért éri meg nekik.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#27) Lager válasza Den (#24) üzenetére


Lager
tag

+10000Ft azért a csempéért amit a garázsban szétmartál a folyamat során:)

(#28) Den válasza Lager (#27) üzenetére


Den
veterán

meg még 150k as bőrpótló plasztikai műtét :)

www.simson4t.hu

(#29) kiskegyed válasza Den (#24) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

A kénsav NEM marja az üveget. A tömény sem, az óleum sem. Mindet üvegedényben szállítják és tárolják a vegyészek.
A HF, azaz hidrogén-fluorid, viszont marja. Nem vizes oldatként, hanem tisztán. Ez egy illékony folyadék. Belélegezve, börre kerülve rettenetes csúnya dolgokat művel. Ezért ezt teflon bélelésű gázpalackban szállítják és tárolják. Kémiai reakciókhoz zárt rendszerű teflonedényzetben használható.
A HFes maratás otthon nem kivitelezhető, de egyáltalán nem bonyolult és drága dolog egy vegyi laborban.

(#30) Den válasza kiskegyed (#29) üzenetére


Den
veterán

de marja az üveget, koncentráció kérdése. természetesen az akkusavas házi maratás nem komoly volt bár szmájlirt nem raktam, gondoltam ettől még veszi mindenki az adást, csak az eljárás eccerűségére akartam utalni.

www.simson4t.hu

(#31) Den


Den
veterán

Bővebben: link

www.simson4t.hu

(#32) kiskegyed válasza Den (#31) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Híg fluorsav rendszerint fényes felülettel marja meg az üveget, ilyképen tehát a gravirozott tárgyakéhoz hasonló díszítést nyerünk, mig a fluorsav gőze, kénsav és fluorkalcium keveréke, fluorammonium, fluorkálium és ezeknek ecetsavval vagy kénsavval megsavanyított oldatai fénytelenné teszik az üveget.

Az, hogy a híg fluorsav, azaz HF híg vizes oldata marja az üveget, nekem új. :B Talán mi vegyészek nem is tekintjük igazi reakciónak, mert olyan kicsi a hatás. (Vagy rossz a lexikon. Nem az elsö eset, de csak zárójelben merem megjegyezni.)
A többi esetben a kénsav a HF felszabadítására szolgál, de a marásban nem vesz részt.

(#33) kiskegyed válasza Den (#31) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Packaging: This product is also available in glass bottles.
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#34) TexT-BoY válasza Den (#30) üzenetére


TexT-BoY
addikt

a kénsav nem marja az üveget!!!
a cc. 98t% H2SO4 nem marja az üveget! laborokban sötét üvegben tárolják! rézzel reakcioba lép (oldja)
a ''sima'' H2SO4 reakcioba van minden fémes anyaggal (Mg, Ca, Fe STB)( nem lép rekacioba viszont CU-val)
üveget tudtommal nem marja de utána nézek MOST

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#35) Den válasza kiskegyed (#32) üzenetére


Den
veterán

''mi vegyészek ''
ok, nem vitatkozom, kénsav nem marja az üveget :DDD

www.simson4t.hu

(#36) Lager válasza kiskegyed (#32) üzenetére


Lager
tag

Még egy olcsó megoldás:
Veszel 3 250mles üveg üveges narancslét. Megiszod. Az üvegeket bebaszod a kandallóba amikor megolvadnak, kiveszed és addig vered kalapáccsal amíg icemat nem lesz...

Fa: 100Ft
Narancslé: 3x70Ft
Kalapács: 500Ft

(#37) Lager válasza Lager (#36) üzenetére


Lager
tag

Eszembe jutott még 1 módszer, de már a 6. vegyszerboltban sem találtam Alien-nyálat:(

(#38) -Jackson- válasza NoLF (#23) üzenetére


-Jackson-
őstag

szerinted ki az igénytelen felhasználó?

ehh, a dolog nem erről szól :D
hanem hogy ha van igényed rá, hogy egy kegyetlen padot használj, megveszed....
hidd el, amikor unokatestvérem beruházott egy icemat-re, én voltam az, aki megmondta, hogy mekkora sznobság az ilyen, hogy 10ezerért padot venni, amikor a 200forintos teszkópaddal is lehet 24-6-os statot csinálni.
aztán játszottam nála jópárszor. és rájöttem, hogy nem hülyeség. mindamellett hogy pontos, nagyon könnyen mozog rajta az egér, egy minimálisan sem tapad le (erősebben ráfújok az egérre és arrébb megy). ezt semmilyen bútorlap nekem nemfogja megcsinálni, és neked sem :). plusz az asztal dísze.
ha ezek neked nem fontosak, nemleszel igénytelen, csak nincs igényed rá.
ennyi.

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#39) Lager válasza -Jackson- (#38) üzenetére


Lager
tag

Én Steelpad 4s után váltottam tescopadra, meguntam a teflonragasztgatást:C

(#40) -Jackson- válasza Lager (#39) üzenetére


-Jackson-
őstag

és ugyanolyan jó, mint a 4S, ugye? :))
corepadom van, másfél-két hó, mire elkopik a teflon (azaz nemis kopott el, csak új egeret vettem) :)

[Szerkesztve]

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#41) Male válasza -Jackson- (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Engem pl kifejezetten idegesít, ha túl könnyen mozog az egér (mondjuk én inkább képszerkesztéshez használom, mint játékhoz). Régebben (pár éve) volt valami csoda egérpadom, amin tényleg szinte arrébb lehetett fújni az egerte, de egy hét után lecseréltem. Mindíg az volt az érzésem, hogy lerepül az egér az asztalról.
A kevésbé csúszós egérpadon is lehet szerintem jól játszani -> ezen is simán torkon/homlok közepén lövök mindenkit a játékban egy pisztojjal (először mindenki b@szogat, hogy miért egy vacak pisztojjal megyek az összes FPS-ben, amikor ott van a többi ''csodafegyver'', aztán meglátják... )

(#42) Lager válasza -Jackson- (#40) üzenetére


Lager
tag

Csak én napi 10 órát csézek a dagatt kezemmel és 3 nap alatt elkopik:)
+Soha nem tudom megszokni mert a teflon kopottsági fokától függően mindig másképp csúszik.

(#43) Hani válasza Apophis (#13) üzenetére


Hani
aktív tag

HF:SbF5 ?

Ijj. az azért büntet - asszem, az Antimon-pentafluorid Hidrogén-fluoridban való 80%-os oldata a legdurvább sav, ami létezik, üvegre is jó... Csak gyakorolni kell, hogy ki tudd kapni a lapot a savból pár századmásodperccel a bemártás után :)

(#44) Male válasza Hani (#43) üzenetére


Male
nagyúr

Ebben vajon a kezed is eltűnik?
(látom gyűlnek a kémikusok a topicban)

(#45) Apophis válasza Hani (#43) üzenetére


Apophis
őstag

Végre valaki vágja a témát... :))

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#46) umiki válasza Male (#44) üzenetére


umiki
tag


Ahogy olvastam nem szükséges tömény HF az üveg maratáshoz (nem biztos, netes info). Kénsav nem bántja az üveget (mintahogy írták szabályosan sötét üvegben tárolandó), maga a HF egyébként nem különösebben erős sav (és műanyag flakonban elvan). Az üveget azért oldja, mert a F ion az egyik a kevés azok közül amelyik SiO2-dal reakcióba tud lépni.

Kis info HF-ről mielőtt belenyulkálnátok: csak tömény oldata okoz azonnali látható felületi sérülést. Hígabb vizes oldata kis (vagy nem is látható) felületi sérülést okoz. Kis méreténél fogva könnyen átdiffundál a bőrön, a mélyebb rétegekbe, ahol később disszociál, jelentős szöveti károsodást okozva (igen fájdalmas, és nehezen gyógyul)


[Szerkesztve]

(#47) kiskegyed


kiskegyed
aktív tag

A sav-bázis tulajdonság mindig relatív. A nagyon erős savak (szupersavak, pl:HF:SbF5) még a nagyon gyenge bázist is képes megprotonálni.
Az ember nagyrészt vízböl áll, ami elég potens bázis (pl. a sósav is 100%-ban protonálja, pedig sok nagysábrenddel gyengébb mint a szupersavak), ezért átveszi töle a protont (hidrogén iont) ha a kezünk szupersavval találkozik. Ettől a pillanattól a szupersav már nem is létezik, csak a protonált vízmolekula. Ami ugyan savas, de már sok nagyságrenddel gyengébb mint a szupersav volt.
Tehát semmi értelme a bohóckodásnak a szupersavakkal, amint vizet látnak (pl. nedves levegőt, már el is bomlottak...
A HF különben nem is erős sav. Az üveggel sem a savi tulajdonsága miatt reagál, meg a maró hatása sem onnan származik elsősorban (lásd elöttem hozzászóló). Ne poénkodjatok azzal, amihez nem nem értetek, nem tesz jót a szakmai megítéléseteknek ;]!

(#48) rudi válasza kiskegyed (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

Helyes helyes! Nem kell ''szakérteni''! Majd alkalomadtán megkérdezzük kedves gyártót mivel és hogyan csinálják az üvegmaratást.

Még azért megkérdezem hogy a királyvíz az micsoda is pontosan? Tudom hogy néhány sav keveréke, de emlékeim szerint az is eszi az üveget...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) -Jackson- válasza rudi (#48) üzenetére


-Jackson-
őstag

sósav-salétromsav, és az aranyat eszi, arról ''híres'' :)

szépen szanaszét lett offolva ez a topic, bár eleve fi*ázásnak indult :(

[Szerkesztve]

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#50) #54715584


#54715584
törölt tag

akkor most én is szmájli nélkül: és az élienekkel mi a helyzet? ott is van sav bőven...
de most komolyan? mi kerül egy színes üveglapban annyiba??
megfizeted a nevet? vagy mi? ráadásul hideg is... és az usb-s melegítőre még mennyit dobsz ki? 2ezerért vehetsz nagyon jó egérpadot, nem muszáj 10ért üveget...
3 éve is volt fps, akkor min játszottatok? és főleg: milyen egérrel?
ja és igen... nem 10 darabot csinálnak, hanem több ezret, esetleg milliót... kérdem én, így mennyibe kerül 1 db előállítási költsége?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.