Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

Milyen szép is az, amikor az ooo-val kikapcsolt tömörítéssel, svn-nel működő verziókövetést lehet csinálni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) prekox


prekox
csendes tag

Mivel Magyarországon még nem nőttek fel eggyes vezetők a Linuxhoz, így továbbra is lapátolják a zsét az M$-nek! Csak nálunk az emberek is isszák annak a levét...

[Szerkesztve]

(#3) MichaelSD válasza prekox (#2) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ez van, amíg a lelkesedés nem csökken, nem gond :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#4) prekox válasza MichaelSD (#3) üzenetére


prekox
csendes tag

Én nem vagyok sem az M$ pártján sem a Linux közösség pártján, de ha valamit meg lehet ingyenes szoftverekkel is oldani, akkor mifenének szórni a licenszekre a zsét?
Igenis tanulja meg a titkárnő kezelni az Open Office-t, a Firefox-ot stb.-t, az OKJ-s papír úgy tudom nem csak M$ termékekre szól, de ha mégis, akkor sem tart sokáíg az átállás! Azt a rendszergizdát, aki nem ért a Linuxhoz, nem kell alkalmazni (vagy tanulja meg ő is)!
A rendszergazda tanult operációs rendszereket, azon belül Unix-ot, a többi csak akarat kérdése. A rendszergazda dolga a dolgozók minnél gyorsabb felvilágosítása egy új rendszerről és annak használatáról, benne kell hogy legyen a munkaköri leírásában!
A titkárnő sem biztos, hogy mindíg Word-del fog szöveget szerkeszteni, ezt jó lenne ha az eszükbe vésné valaki!

Az oktatásban is fordítva kellene csinálni a dolgokat! Megmutatni a díáknak az ingyenesen elérhető dolgokat és azok használatát és csak azután megemlíteni, hogy van az M$, aki egy csomó szoftvert csinál, jó meg minden de fizetős!

A többit szerintem tudja mindenki!
A lényeg, hogyha én belekezdek egy vállalkozásba (legyen az akármilyen) és nem akarom a zsét szórni (minek szórnám), akkor ingyenes op. rendszert fogok választani ingyenes programokkal (amiből van ingyenes) és veszem a fáradságot utánanézni a kezelésüknek, és elvárom a dolgozóimtól, hogy a munkahelyen ezeket a dolgokat használják, miután ezekből fel lettek homályosítva (ez nekik is hasznos).

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.