Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ha ez bruttó ár, akkor még egész tűrhető.

[Szerkesztve]

(#2) twollah válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Kerdes csupa az, hogy az arban benne van-e a CPU is.

(#3) BobMaster válasza twollah (#2) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nem tudok olyan barebone-ról, aminek része lenne a CPU is (kivéve talán valami EPIA cuccot). Tipikusan ház, alaplap és speciális hűtő a csomag része.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#4) Efreet


Efreet
senior tag

nem tetszik a ház-design... kár azt az alsó lehajtható részt így megcsinálni, jobban tetszik a régi
(bár az oldalfal Shuttle felirata bejön :)) )

szerk: ahogy látom, nincs rajta 3,5''-es külső hely... akkor vagy az optikaival egybeépített kártyaolvasó a megoldás, vagy külső kell... mégegy minuszpont a házdesign-nak... :(

[Szerkesztve]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5) twollah válasza Efreet (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Annyira nem kell elkeseredni.
Ha hordozni akarod a cuccot 2 gep kozott arra ott van a CDiro vagy a halozaton keresztul.

(#6) Efreet válasza twollah (#5) üzenetére


Efreet
senior tag

a fényképezőgépből egyszerűbb és gyorsabb kártyaolvasón át lehúzni az adatokat, és nem csak pendrive-on szoktam cipelgetni a dolgaimat. egy cd/dvd-re meg macerás irogatni, a packet writing meg túlbonyolítja a dolgokat... all in all nekem jobban tetszik a 3,5''-es lehetőséggel árult változat (azt se kötelező használni, és akkor egy nagyon pofás kis védőlap takarja a mögötte ülő vinyót, csak itt a lehetőség sincs meg)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7) Keitaro válasza Efreet (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

Talán a BTC-nek van olyan optikai meghajtója ami egyben kártyaulvasó is, nem emlékszem :)
De tele van lyukakkal

(#8) rog válasza Keitaro (#7) üzenetére


rog
addikt

jól.
[L]http://www.btc.com.tw/english/2-1-dual_digital.htm#1108ub[/L]

[Szerkesztve]

(#9) Keitaro válasza rog (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

thx :)

Btw én szeretem a Shuttle házakat, most azzal van bajom ami benne van... bevallom nekem a socket T olyannak tűnik mint ha egy becsiccsent mérnök találta volna ki...

(#10) Efreet válasza Keitaro (#7) üzenetére


Efreet
senior tag

fincsi :)) most nézem, mit szól hozzá a shuttle ház lehajtós előlapja? :D mégse túl járható megoldás... marad a külső kártyaolvasó

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#11) Keitaro válasza Efreet (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

De már majdnem :DDD

(#12) Surranó válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


Surranó
aktív tag

Biztos én vagyok lemaradva, de nekem egy ház táppal plusz alaplap 70+ +fáért ''kicsit'' súlyos.
Különben komolyan gondolták, h 250W-ról menni fog a Prescott meg a PCIe-s kártya is? :C

(#13) LordX válasza Surranó (#12) üzenetére


LordX
veterán

Nos:

1. Jobbfajta ház (táp nélkül): 25-30e Ft.
2. Egy alaplap: 20-25e Ft
3. Jobb, csendes hűtő: 5-10e Ft.
4. Márkás táp: 15-20e Ft.
5. Az élmény: megfizethetetlen

Szóval árban kb. reális.

És hogy elég-e a 250W-os táp: az eddigi Prescott+R9800XT kombót elbírta (volt Prescott ready XPC már, 200W-os táppal), akkor ezt miért ne bírná? Kicsi a lap, nem pakolsz bele 10 kiegészítő PCI kártyát, nem pakolsz bele 6 vinyót+2 DVD írót, stb. El fogja bírni.

(#14) Efreet válasza LordX (#13) üzenetére


Efreet
senior tag

sőt, ha jól rémlik az ATI direkt egy ilyen XPC-ben mutatta be az X800at... nagyon jó minőségű, erős tápok ezek - szépen elhúzzák amit rá lehet kötni

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#15) Surranó válasza LordX (#13) üzenetére


Surranó
aktív tag

nem azér, de a ház táp nélkül nem egy darab vas? 2eft.
Alaplap: 20ér már jobbfajta.
Csendes hűtő is simán benne van az 5-ben.
Márkás táp, 250W-os: na azér se adnék 15-öt :)
Ez nálam összesen 42. Én nyertem :t

(#16) anaqer


anaqer
veterán

Nyilván extraprofit van ezeken a cuccokon. Mit vártatok?
Majd ha lesz Codegen barebone, na azt vehetsz harmicé'.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17) Keitaro válasza anaqer (#16) üzenetére


Keitaro
addikt

ECS má van viszonylag ócsóé :DDD
Bár nekem speciel nem teccik

(#18) LordX válasza Surranó (#15) üzenetére


LordX
veterán

Te láttál már jó házat?

Nem, egy Codegen, vagy Azona nem tartozik a jó ház kategóriába távolról sem (na jó, az Azona már távolról odatartozik). És nem kell mindenféle acryl, alumínium, mindenféle vlágító kütyüs házra gondolni, elég egy mezei Chieftek házra...

Jó, lehet, hogy mindenből le lehet vonni 5e Ft-ot amit írtam, de azt még vedd figyelembe, hogy ez enyhén kisebb, és ezt kell még pluszba megfizetni.

A táp meg megint: Normál gépbe a 350-400W-os táp kerül annyiba, azt számoltam. Ez tud annyit leadni, mint egy ''mezei'' 300-350W-os, hidd el, valamint itt is plusz, hogy negyedakkora, mint az ATX..

(#19) Surranó válasza LordX (#18) üzenetére


Surranó
aktív tag

A teljesítmény nem az, amennyit le tud adni? vki írta a 2gf6800 táján, h 550-es táp maxon kb 740-et fogyaszt, abból gondolom.
Egyébként ha már így kérded: lécci mondd meg, miben jobb a chieftek táp a codegennél, mert télleg nemtom. (egyébként a codegen ház durván 2k lehet táp nékül)

(#20) LordX válasza Surranó (#19) üzenetére


LordX
veterán

Nézz meg egy tápot, rá van írva, hogy az egyes feszültségeken (5V, 12V, -5V, stb.) mekkora ampert tud leadni. Lehet, hogy egy táp 300W-os, de ha az 5V-on tud mondjuk 50W-ot, akkor azzal a táppal nem fogsz Prescottot Radeon 9800XT-vel hajtani. Egy jó táp kiegyensúlyozottan adja le a különböző drótokon a teljesítményt.

Hogy miben jobb Egy Chieftek egy Codegennél? Könnyebben szerelhető, kiválóan levegőzik, vastag lemezekből van (és ezért nem vibrál be). Jah, igen, egy Codegen annyit ér..

A tesóm gépe egy Codegen házban van, az enyém egy Chieftekben. Zongorázni lehetne a különbséget...

(#21) Surranó válasza LordX (#20) üzenetére


Surranó
aktív tag

Nekem a Codegen is könnyen szerelhető. A biliacél meg a súly rovására megy, vagy nem? Csavarozd be, és nem rezonál. A légvezetésben lehet valami, de az véletlenül nem szabványos? (hogy hol legyenek rajta lukak mámmint). Esetleg a vinyók nem fiókszerű, hanem sínszerű keretekre rögzülnek? (ha ezt még nem találták ki, akkor ipiapacs. ha mán a duplakattot elhappolták ;))

(#22) LordX válasza Surranó (#21) üzenetére


LordX
veterán

Nem magyarázkodom, menj be egy boltba, nézd meg.

Annyit azért mondok, hogy tövig be van csavarva, nem a laza csavarok miatt rezonál.. Egy 0,4mm-es vaslemeztől mit vársz?

(#23) anaqer válasza Surranó (#21) üzenetére


anaqer
veterán

Becsavarozás, lol. :))
Ezt kb. ötször tudod megcsinálni egy Codegen ház oldallapjánál.
Utána elnyíródik a csavarmenet.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) Surranó válasza anaqer (#23) üzenetére


Surranó
aktív tag

Elnyíródik? Az oldallemez? Engem inkább az zavart, hogy lekopott a festék :P Lehet, hogy mazochista vagyok, de szeretek codegent szerelni. Csak azt nem tudom, h az alaplaptartó tálcát hogy lehet kivenni, mert bótba mindig kinn látom, oszt ahány dobozt nézek, nem jövök rá, hogy lehet szépen szétszedni.

Egyébként még sose kellett alátétet használnom, de lehet, hogy az segít? Tényleg, mitől rezonál az oldallap? akkora a szél odabenn? vagy MFM-es vinyó? :t

(#25) anaqer válasza Surranó (#24) üzenetére


anaqer
veterán

Olvasd, amit írtam: ''elnyíródik a csavarmenet''.
Magyarán ha visszacsavaroznád az oldallapot, csak forog körbe a csavar.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#26) Surranó válasza anaqer (#25) üzenetére


Surranó
aktív tag

aszittem, elírás. de az nem a csavar hibája? egyébként nekem még a csavarokkal se volt bajom. nagyon ritka, h 1-1 tönkremenjen, és inkább régi házaknál találok olyat, mint azoknál, amiket mindig én szerelek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.