Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

A kettő közül bármelyik lapot el tudnám viselni a következő rendszerem alapjaként. Biztosan kő stabil szerkezetek, az elrendezésük is logikusnak tűnik. A forintosított árukról csak annyit kérdeznék, hogy vajon 100K alatt lesznek, vagy inkább felette? :)

Ja, és meg lehet kövezni, de szerintem ezek a deszkák kimondottan ''szépek''. :))

(#2) Krix


Krix
őstag

Csak egy baja van: nem tudnám kihasználni a 3 Ethernet vezérlőt. :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#3) Tomcat


Tomcat
őstag

Nahát.....hogy mik vannak! :C

Kár hogy rossz helyen van a procifoglalat!
Komolyabb hűtők valószínűleg nem rakhatók rá a vinyók miatt.

Tomcat

(#4) _Gudella válasza Tomcat (#3) üzenetére


_Gudella
senior tag

Szerintem egy vinyó közelsem lóg be annyira, hogy átfedésben legyen az alaplap bármelyik részével is... Aki ilyen lapot meg kétmagos procit meg ilyeneket akar, gondolom azért azzal kezdi hogy vesz egy normális házat.

[Szerkesztve]

(#5) _Gudella válasza Tomcat (#3) üzenetére


_Gudella
senior tag

egyébként a meg a komolyabb procihűtők foglalják ott a legkevesebb helyet, mert azok vízhűtőblokkok :D

(#6) Tomcat válasza _Gudella (#5) üzenetére


Tomcat
őstag

Biztos ismered a Chieftec Dragon házakat. Szép tágas házak (PC) házak.
Mindössze belekukkantottam a Dragon-jaimba és ezt a következtetést vontam le.
Egyszerűen pont ott futnak a(z) ATA (SATA) kábelek ahol ezen a lapon a foglalat van és a procihűtőnek kellene lennie. Teljes takarásban lenne.

Talán egy kifejezetten ehez a laphoz tervezett házban vagy valamilyen speciális szerverházban nincs ilyen probléma. Ha megtudnánk nézni egy ilyen lapot beépítve egy ismertebb háztípusba akkor okosabbak lehetnénk.

Nem vagyok benne biztos, de nem nagyon láttam még vízhűtéses X86 szervert.
Esetleg Heat-Pipe rendszer vagy keresztül fújó ventilátorok (rack szerver) az elterjedtebbek.

Mindezek ellenére lehet hogy én vagyok tájékozatlan!

Tomcat

(#7) _Gudella válasza Tomcat (#6) üzenetére


_Gudella
senior tag

Végülis a kábelek tényleg odalóghtnak, de azért azt csak meg lehet oldni, hogy ''laposan'' legyenek elvezetve a meghajtóktól, főleg SATA-nál. Nekem egy dlog megy keresztba nagyon azon a helyen, az alaplapi tápcsatlakozó vastag káblkötege, azt viszont ezen a lapon tök messze tették a procifoglalattól, feljebb is van nála jóval. Szóval nekem tetszik a lap elrendezése (ami végülis teljesen lényegtelen, mert soha nem lesz ilyen lapom :) )

(#8) Tomcat válasza _Gudella (#7) üzenetére


Tomcat
őstag

Pont itt a lényeg: nem nekünk fejlesztették.
Egyébként meg a komplett gép (munkaállomás) gyártók (Dell, SGI, HP, IBM stb.) általában mindenre találnak megoldást. Időnként érdekes és innovatív megoldások láthatók a gépeikben. Igaz ez az árcédulán is meglátszik.
Kb. 5 éve láttam először azt a megoldást egy IBM Netvista X86 Dual PIII szerverben hogy a procikon nem volt ventilátor csak borda, viszont egy kürtő vezetett a szerver előlapjától a hátlapjáig ami körülvette a procihűtő bordákat is.
Elől is , hátul is két-két keresztülfújó ventilátor (80mm) hűtötte le a procikat.
Pedig hol volt még akkor a BTX szabány!?

[Szerkesztve]

Tomcat

(#9) _Gudella válasza Tomcat (#8) üzenetére


_Gudella
senior tag

Na sikerült asszem megfogalmaznom a dolgot: :)

Nekem nem lenne bajom azzal, ha a hagyományos desktop gépekbe szánt tuning alaplokon is látnánk ilyen elrendezést.

(#10) erdoke


erdoke
titán

Az nForce Pro2200-nak nem néztem utána, de hogyan épül SLI-s lap nF4 Ultra chipre? :F

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#11) #65675776 válasza Tomcat (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az IBM már a 300GL szériánál is hasonló megoldást alkalmazott.

A Dragonnál pedig tényleg elég rosszul oldották meg a kábelek elvezetését. A nagytoronyban (DA) a két térrész közt egy olyan kicsi nyílás van, hogy keresztben nem fér el egy lapos IDE kábel!

Viszont egyébként a lap elrendezése kitűnő. Sokan mondják, hogy nF4-es lapon nem lehet ételmes helyre rakni a tápcsatlakozót. Na itt mindet sikerült a legjobb helyre. Viszont a chipen az a borda gyanúsan kicsi. Vagy az nF pro ennyivel kevésbé melegszik?


erdoke: Ha jól tudom az Ultra és az SLI közt csak egy átkötés a különbség. A többi meg marketing.

[Szerkesztve]

(#12) til


til
csendes tag

A hír elég gyatrán sikerült. Egyébként már abból is látszik hogy nem home usereknek készült, hogy EPS12V táp kell hozzá.

(#13) Renwick válasza erdoke (#10) üzenetére


Renwick
őstag

Fakk, megkavart a típusjelzés. :(((
Elnézést, az nF4 Ultra alapú lap természetesen nem SLI-s, és csak egy PCIe csatoló van rajta. A hírt ennek megfelelően módosítottam.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#14) erdoke válasza Renwick (#13) üzenetére


erdoke
titán

OK, már értem. ;)

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.