Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Prescott csak februárban? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#88) HiperG válasza erdoke (#73) üzenetére


HiperG
addikt

Ezt hogy érted?
Attól, hogy AMD-t védem attól még nem vagyok elfogult...
Én csak azt ecsetelem, hogy mindig a jobbat kell veni attól függetlenül, hogy Intel vagy AMD vagy VIA vagy Tesco vagy akármi van ráírva...
Én a következő szempontok alapján ítélem, az AMD-t:
-A K7 processzoroknak rendkívül vonzó áruk van
-Sebességük is megálja a helyét
-Nincsenek stabilítási és kompatibilítási problémák...ha pedig van akkor arról a chipset vagy legalábbis annak drivere tehet
-Melegedésük közepesnek mondható (3200+ ~73 Watt)
-Variálható szorzó: jobban el lehet játszogatni a tuningal kihozni a beállítható maximumot

Intel:
-A cég egy rendkívül öntelt és pénzéhes cég...ennél fogva processzorai marha drágák és a chipsetekre is nem kevés licencdíjat elkér...ennél fogva egy alaplap 50k körül van és a processzorért akár ennél többet is elkérnek...ennél fogva a kevésbé hozzáértő vásárlóban az ''olcsó húsnak híg a leve'' elv érvényesül és csakazért is megveszi...
-Maga a processzor végrehajtóegysége gyenge...viszont ezt a gigantikuos gigahercel ellensúlyozza...ezzel is előnyt nyerve magának a kevésébé hozzáértő vásárlók között
-Szintén nincsenek stabilíási problémái sem kompatibilítási, ennél fogva egy kevésbé hozzáértő user azthiszi, hogy ez csak az Intelre jellemző
-Fogyasztása túl nagy...elismerem, hogy az Intel mérnökeiben télleg van ész...de amit az Intelesek várnak tőlük ezen a téren az a fizika törvényeinek megváltoztatása... Ugyanis minél magasabb az órajel annál többet fogyaszt...az AMD prociknak kisebb az órajele ennél fogva kevesebbet fogyaszt...aztán ott van még neki a SOI technológia is...

K8:
-Maga az egész is szuperre sikerült
-Teljesítménye kiválló
-Ára még magas révén új termékről van szó... de maj' lemegy
-64 bit támogatás...ez az előny azthiszem egyenlőre csak az olcsó szervert építőknek lesz érdekes...
-Integrált memóriavezérlő...alacsonyabb latency...pl a tesztben az A64 FX 1,3Gb/s el gyorsabban kezelte a memóriát mint a P4
-Fogyasztása kíváló! (Opteron X46 ~42Watt)

Na ezzel objektívan elemeztem a helyzetet...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Prescott csak februárban? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.