Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

biztos jó lesz, kb 2010-re már támogatják az oprendszerek(kb 2006-ra támogatja a linux, 10-re meg a ms is

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) kdz


kdz
tag

láma kérdés: mi az a jogvédelmek ''vízhatlanná tétele'' ?

[Szerkesztve]

Never give up! Never surrender!

(#4) X-COM válasza Sanya (#1) üzenetére


X-COM
nagyúr

longhorn server támogatni fogja (2007) és utána valszeg a vista is, de az is lehet, hogy kihozzák még vista-ra megjelenéskor v. longhorn server előtt.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#5) Rolly válasza X-COM (#4) üzenetére


Rolly
veterán

akkor e miatt lehet hogy még csúszni fog a vista és a longhorn???

(#6) X-COM válasza Rolly (#5) üzenetére


X-COM
nagyúr

emiatt biztos nem.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#7) janpotocki válasza kdz (#2) üzenetére


janpotocki
senior tag

nem tudod megcsinálni, amit a jogtulajdonos nem akar - másolni például.

(#8) anulu válasza janpotocki (#7) üzenetére


anulu
félisten

ahha, meg de... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) kdz válasza janpotocki (#7) üzenetére


kdz
tag

jaaaaa....akkor nem is kell ;) :DDD :P

Never give up! Never surrender!

(#10) orbano válasza janpotocki (#7) üzenetére


orbano
félisten

Megnézem én azt a jogvédelmi rendszert, ami erre alapoz, és egy kellemes vasárnap délután nem írnak hozzá jóltáplát hekkerek egy 64kbyteos patchet :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) janpotocki válasza orbano (#10) üzenetére


janpotocki
senior tag

nem tudom, melyikre gondolsz, én nem egy konkrét rendszerről beszéltem. szvsz komoly erőket fognak fektetni abba, hogy az alkalmazástól a processzoron, a videokártyán és -kimeneten át sehol se lehessen beavatkozni a médiakezelésbe. a java még hátravan.

(#12) emvy válasza orbano (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Vicces, hogy az emberek azt gondolják, hogy minden védelmet fél óra alatt fel lehet törni. Holott amit igazán le akarnak védeni, azt le is védik, lásd DVD-Audio, sőt, DVD - hiszen a védelem ott is jó volt, csak a Xine volt balf*.
Nyugodjatok meg, megoldják, ha tényleg akarják. Persze a kézikamerás felvételek (és ennek az audióra történő általánosítása) ellen nincs védelem.

while (!sleep) sheep++;

(#13) válasza emvy (#12) üzenetére



addikt

Elméletileg az új másolás védelmi rendszerek ezt is kivédik. Mármint a kézikamerát.

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#14) kdz válasza janpotocki (#11) üzenetére


kdz
tag

akkor majd szegény filmkalózok kénytelenek lesznek a mai csúcsgépekkel kalózkodni...szóval szerintem aki másolni akar, majd jól nem vált ilyen gépre, vagy megtart egy régebbit eme hobbijának űzésére (persze csak ha jól értelmezem a szitut) az átlag user meg már úgyis csak a másolt/ tört termékekkel találkozik

Never give up! Never surrender!

(#15) joghurt válasza (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Szerinted a nagyüzemi kalózoknak nem éri meg egy pillanat alatt olyan ''kicsit módosított'' hardvert létrehozni, ami úgy csinál, mintha támogatná a másolásvédett átvitelt, de aztán kinyomja máshová is a stream-et?

És ha esetleg szoftveres törés nem is születik rá pár hónap alatt, biztosan fel fognak tűnni cikkek, hogy adott dvd-olvasóról vagy monitorról honnan tudsz leszedni valami kódolatlan jelet. Az egész legfeljebb arra jó (a kiadók szempontjából persze ez a lényeg), hogy az egyszerű átlagember ne tudjon másolni. És hogy kontrollálják, hogy azt a lemezt, amiért én rendesen kifizettem a pénzt, nehogy véletlenül is fel tudjam rakni MP3-lejátszóra, amire 45 percnél több anyag is felfér, rendesen bírja a rázkódást, és különböző lemezekről való kedvenceket is összeválogathatok rá.

A tej élet, erő, egészség.

(#16) anulu válasza emvy (#12) üzenetére


anulu
félisten

zárójelben annyit, hogy a Hitachi GD2500 + Pioneer DVR-105 kombóm egy CloneDVD-vel másolásvédelemmel együtt írja át a DVD-Audiót. a DVD-ROM ~5+ éves, és még nem is hallott az ennél újabb másolásvédelmekről, így a régieket ismeri csak, amiket viszont már sehol sem használnak.

mint a hőskorban az ITT videók :) amúgy meg szumma 2 DVD Audio-t írtam át ismerősnek (saját magának akarta, biztonsági másolatként. (nem vigyorog, megvette eredetiben, csak marhára tudja a DVD-it félteni)), mert az ő mittomén milyen kombójával még CloneDVD-vel sem sikerült átfirkantani. részemről meg maradok az mp3-nál.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) siriq válasza anulu (#16) üzenetére


siriq
őstag

Azon gondolkozok ha rendesen megcsinalja az ember imagefile-ba akkor ugy siman at lehet masolni tortenetesen vagy nem? csak kivancsisagbol kerdezem mert en is csinaltam bizt. masolatot a cd rol , igaz ez nem dvd de majd lehet arra is sor kerul majd.Irom es olvasom sincs csak pusztan erdekel a gondolat.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#18) anulu válasza siriq (#17) üzenetére


anulu
félisten

ahogy észrevettem, nem elég. olyan olvasó kell hozzá, ami nem is hallott az új másolásvédelmekről, és mivel nem tud mit kezdeni vele, azzal együtt nyomja image-be. ha ismeri, akkor nagy valószínűséggel blokkolja...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) virkir válasza anulu (#18) üzenetére


virkir
veterán

Hogy is van ez :F akkor ha van egy ősöreg DVD olvasóm bőszen tudok másolni, meg kéne kérdezni PPetert hátha ő tudja erre a konkrét választ.
Mert ha igen akkor nagyon fel fog menni a régi DVD romok ára :) habár kétlem, mert akkor lennének módosított firmware-ek a friss irókhoz.

De vissza az eredeti témához mire jó ez egyáltalán?

[Szerkesztve]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#20) eXodus válasza anulu (#18) üzenetére


eXodus
őstag

Aztán elterjed a firmware hack...

(#21) joghurt válasza virkir (#19) üzenetére


joghurt
addikt

Hogy egy gépen egyszerre futhat több oprendszer is. Nem mintha ezt a VMWare és a VirtualPC nem tudná már vagy 10 éve. :P De most kapnak egy kis hardveres támogatást is hozzá, amiről majd szívesen megnéznék egy tesztet, mennyivel gyorsítja a futásukat.

A tej élet, erő, egészség.

(#22) válasza joghurt (#15) üzenetére



addikt

Persze, mindent fel lehet törni és ki lehet játszani. Viszont ezt nagyon meg is lehet nehezíteni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#23) joghurt válasza (#22) üzenetére


joghurt
addikt

Mi értelme egy olyan ''védelemnek'', ami a nagyipari kalózok dolgát legfeljebb kicsit nehezíti meg, de azt megakadályozza, hogy a fizetős vevő jogszerűen használja a saját cuccát?

A tej élet, erő, egészség.

(#24) orbano válasza emvy (#12) üzenetére


orbano
félisten

Persze, és ha akarnának, csinálnána feltörhetetlen biztonsági rendszereket is, csak nem akarnak :)
MAx olyan jogvédelmi eljárásokat fejlesztenek ki, amiket kis ráfordítással nem lehet feltörni. De elég sok fanatikus és fejlődő-országbeli tehetséges programozó/mérnök van, akik meggyőződésből, vagy haszonszerzés céljából veszik a fáradtságot, hogy feltörjék.
Egyébként egy ilyen virtualizációra építő megoldást sem lehet nehéz feltörni. Jó a fél óra túlzás, de még ha bios szinten is le van védve:
átégetik, bebootolnak egy különálló oprendszerről és kedvükre módosítják ezeket a másolásédelmi eljárásokat.Szerintem egy komolyabb krakker csapatnak 5-6 hónapnál nem tarthat többe egy ilyen rendszer teljes kiismerése. persze csak szvsz :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) válasza joghurt (#23) üzenetére



addikt

Nem kicsit nehezíti meg a nagyipariak dolgát sem szerintem. Bár azt sem hiszem, hogy emiatt akár minimálisan is visszaszorulnának a kalózmásolatok. Szerintem most azért gyúrtak így rá a a másolásvédelemre az új optikai adathordozóknál, mert két konkurens formátum versenyez, és a gyártók, fimstúdiók azt szeretik ha minél erősebb a védelem és ugye az ő érdekeik vannak az első helyen.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.