Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tchoepi


Tchoepi
tag

Ki dobna meg egy ilyennel?

Tchoepi

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#2) twollah válasza Tchoepi (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Én nem az tuti.

Sokan túl misztifikálják a Macet, de semmivel sem jobb mint egy IBM kompatibilis személyi számítógép.

(#3) kocacola válasza twollah (#2) üzenetére


kocacola
csendes tag

Hasznaltal mar Mac-et twollah ? :)

(#4) twollah válasza kocacola (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Ki kell, hogy ábrándítsalak.
IGEN

Ha választani lehetne a MacOS, az AmigaOS, és a Win széria között akkor ez lenne a sorrend:
- AmigaOS.
- W!n.
- MacOS.

Nagyon nem jön be az abszolút titkárnőknek tervezett OSnek csúfolt vmi.

(#5) Zsiba válasza twollah (#4) üzenetére


Zsiba
senior tag

A MacOS-nek azért van jópár olyan tulajdonsága, ami jó volna a win sorozatba is. Bár tény, hogy kicsit túl van misztifikálva. A WinXP már felveszi vele a versenyt(nem csicsára gondolok), de a korábbi Winek nem.

A MacOSX meg túl lett csicsázva, még a WinXP-nél is jobban...

''One Ring to rule them all...''

(#6) twollah válasza Zsiba (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Akikkel eddig beszéltem, találkoztam úgy szidták az új MacOSt mint a bokrot.

(#7) Zsiba válasza twollah (#6) üzenetére


Zsiba
senior tag

Én mellettem itt egy MacG4 Cube MacOSX-el :)

Szóval én használat közben is megismertem a rendszert.

''One Ring to rule them all...''

(#8) twollah válasza Zsiba (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Az a elszúrt Mac ami a melegben lekapcsol?

Szépnek szép, de hát szóval... ...inkább nem mondok semmit.

(#9) Zsiba válasza twollah (#8) üzenetére


Zsiba
senior tag

Még nem kapcsolt sem soha. A nyári 40°C-ot is simán bírja! Azért én nem nevezném elszúrtnak!!! Amellett, hogy jól néz ki, még hangja sincs! És ArchiCadben és renderelésben simán veri a 400 MHz-ével az 1GHz-es PC-ket...

''One Ring to rule them all...''

(#10) Zsiba válasza Zsiba (#9) üzenetére


Zsiba
senior tag

Szóval nem kapcsolt LE! Bocs!

''One Ring to rule them all...''

(#11) twollah válasza Zsiba (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Lehet, hogy a tied nem, de sokan panaszkodtak az Applenek, hogy lekapcsol az iCube.
Ebből kifolyólag az Apple le is állította a gyártását.

(#12) Zsiba válasza twollah (#11) üzenetére


Zsiba
senior tag

:) Egy rohadt nagy hátránya van! Bővíthetetlenség! Maximum plusz Ram aztán szevasz :)

''One Ring to rule them all...''

(#13) twollah válasza Zsiba (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem akkor sem kéne ha fizetnének azért, hogy elvigyem a boltból.
Az Apple cuccoknak zenés felára van.
Köszönöm én nem kérek belőle.

(#14) kocacola


kocacola
csendes tag

iCube...najo...abban a gepben NINCS VENTILLATOR, ezt ne felejtsuk el! :) Meddig birna barmelyik px-es csoda venti nelkul ?:)
A macos 8-9 verzio sokkal stabilabb volt mint barmilyen win98-winme. Nekem siman volt 1hetes uptime-jaim ugy, hogy egyszerre futott kb. 10-15 taszk. A win2000 megjelenesevel persze kicsit mas lett a helyzet.
Viszont az OSX-bol megint lehet valami.
Dragabb. Jah, tolunk nyugatra talan ennyire nem.

(#15) twollah válasza kocacola (#14) üzenetére


twollah
nagyúr

A fél #amigahu a te hozzászólásodon röhög.

Most néztem meg a taszkjaim számát AmigaOS alatt, és jelenleg 95 azaz kilencvetöt taszt fut egyszerre.

(#16) twollah válasza twollah (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

bocsi kilencvenöt

(#17) kocacola válasza twollah (#16) üzenetére


kocacola
csendes tag

Amiga...jo...de ok valoszinuleg nem is fotosopoznak..ad2, az amigara egy rossz szavam nem volt...ad3: ez nem arra vonatkozott hogy kinek fut most tobb taszkja (ok nyertel, nalam csak 16 megy jelen pillanatban) hanemhogy atlagwindowsuserhez viszonytiva a 15 relative sok...namind1

(#18) twollah válasza kocacola (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Hát van Photoshop Shapeshifter (68ks MAC emu) alatt.
Amúgy meg van vagy 4-5 Photoshopszerű program.

(#19) kocacola válasza twollah (#18) üzenetére


kocacola
csendes tag

Egyetlen oka van, ami miatt nem valtottam at linuxra (win2krol): a fotosop...

(#20) twollah válasza kocacola (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Ez már a te egyéni problémád.

(#21) karyo válasza twollah (#15) üzenetére


karyo
senior tag

és az valami?ehhh...

Enjoy the silence.

(#22) karyo válasza twollah (#15) üzenetére


karyo
senior tag

már nagyon ki vagyok azon amigásoktól akik nagyon odavannak azért a pókhálós csotrogányért...szidni a pc-t meg miegymást tudnak csak, meg pc-ket összetörni az amigás partikon, aztán szépen hazavonulnak és bekapcsolják a pc-t...

Enjoy the silence.

(#23) kocacola válasza twollah (#20) üzenetére


kocacola
csendes tag

Nyilvan :)

(#24) karyo válasza twollah (#18) üzenetére


karyo
senior tag

''photoshopszerű''. igen, ez a lényeg. azok biza még messze vannak a photoshoptól, gimpet és tsai-t hadd ne említsük mert az adobe termékének még a cipőfűzőjét sem köthetik meg.

Enjoy the silence.

(#25) Troll válasza twollah (#6) üzenetére


Troll
tag

Jónapot kívánok twollah, Troll vagyok, van még egy Pepsid?
Ja nem... :DD
Nem akarlak lehangolni, de a kis csokker 400 Mhz-s iMac-em júniusban fogja tölteni harmadik évét 24 órás üzemmódban, ebből majdnem két év OS9, azóta OSX.

Természetesen minden gépnek megvannak a maga bajai, legyen az széria vagy egyedi, de mindenre van is megoldás. Pl. a lekapcsoló Cube-ra egy darab PostIt :D

Szóval lehet, hogy szabad vélemény nyilvánítás van, meg minden szentnek magam felé hajlik a kezem, de legközelebb a fikát a zsepibe, pls.

(#26) twollah válasza Troll (#25) üzenetére


twollah
nagyúr

Véleményt nyílvánítottam.
Kinek a pap, kinek a papné.

A te szavadiddal élve a fikázásról leszoktam.

(#27) twollah válasza karyo (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

Ne általánosíts ha megkérhetlek rá.

Én is ugyan ezt szoktam jó pár hardcore amigás szemére vetni ami te most a szememre vetettél.

(#28) twollah válasza karyo (#24) üzenetére


twollah
nagyúr

Miután nem dolgoztam Photoshoppal, és fogalmazzunk úgy, hogy egyéltalán nem is érdekel a képfeldolgozás, így nincs is teljes rálátásom a Photoshopra, és társaira, ezért mondtam, hogy vannak AmigaOS alatt is Photoshopszerű képfeldolgozó programok.

(#29) tocsa válasza Zsiba (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

Te figyu. És mi a véleményed az áráról? Ehe. Azt a Cube-ot te vetted? Mert ha nem, tudakold meg mennyi az ára, és utána gondolkozz el, hogy azon a pénzen mit vennél. Bocs, ha professzionális DTP vagy CAD munkára használod, mert egyesek szerint arra jó. Bár nemtom mér jobb mint egy PC.

Egyébként használni lehet, hogy nagyon jó, de fejleszteni rajta...hát khmmm. egészen más.
MacOS X-nél meg volt a lehetőség a BSD-s kernel miatt az áttörésre, ami részben be is következett, de egy kernel még csak kis része a teljes oprencernek. Pl az API-k már sznte teljesen más tészták (UI API-k, fájlrendszer API-k, stb.).

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#30) xuldar válasza twollah (#28) üzenetére


xuldar
őstag


OFFEngem sem érdekelnek az autók ''egyéltalán'', így nincs is teljes rálátásom a Ferrarira és társaira, de nekem is van egy Ford Mustangom 120 lóval, de biztos van Ferrari-szerű.
Ha nem értek valamihez, legalább nem beszélek hülyeséget róla, vagy ha mondok valamit, akkor sem tényként állítom. Különben hülyének néznek. :((
ON

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.