Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Szomorú, h. amit csökkentettek az ÁFA-kulcs változásakor, azt most visszavették -a Happy csomagról nem is beszélve... Gondolom, ezt a roaming-díjak csökkentése végett lépték meg.
(Mikor Bog pár hónapja ''megjósolta'' ezt, nem hittem el, mert mégis csak verseny van a három szolgáltató között vagy mi... :U )

Samsung Galaxy A54

(#2) fateless


fateless
veterán

Ez tényleg durva! Nem elég, hogy évről évre hatalmas - adózás előtti - eredménnyel zárnak, ráadásul míg más országban jelképes 1 euróért, koronáért... adnak középkategóriás telefonokad, addig itthon tízezrekért, most még emelik is a percdíjakat. :(((

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) rimbo válasza fateless (#2) üzenetére


rimbo
tag

Ezt kár volt. Főleg most, hogy árgus szemekkel nézi az NHH, hogy a roaming veszteséget ne terheljék rá az ügyfelekre belföldi hívások esetén. Csúnya több 10 milliós bírság lesz ebből.

(#4) Viktor0610 válasza rimbo (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kíváncsi volnék a másik két szolgáltató tervez-e hasonló lépéseket... :U
Néztem volna a honlapokat a sajtóközlemények végett, de nem találtam semmi ilyesmit.

Remélem, tényleg kapnak büntetést, ha már ennyi eszeük volt...

Samsung Galaxy A54

(#5) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

szeptember 25 körül lejár az előfizetésem, de én most Pannon 50-es vagyok, ott nincs változás? Pannon 60-ra akarnék módosítani, remélem ott sem emelik meg az árakat, különben irgum-burgum lesz és másik szolgáltató után nézek (bár egyik rosszabb, mint a másik).

(#6) tkazmer


tkazmer
addikt

hehh...még jó, hogy elvben épp most állunk át pannonos flottára, és emiatt valszeg ez engem nem érint..azért nem szerencsés, hogy ilyet megengedhet magának a pannon, erre van a piaci verseny, vagy mi..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) luciferc válasza rimbo (#3) üzenetére


luciferc
őstag

Sajnos lehet, hogy igazad lesz, és több 10 milliós bírság lesz a vége. Sajnos, mert ez nem visszatartó erő. Több 100 millió, mondjuk az árbevétel pár %-a, az igen, de pár 10 millió...

(#8) tildy


tildy
nagyúr

Az eredeti djuice csomag nem 48/24 forint volt? ÉS ebből lesz 49/24?Mert ha igen, akkor rosszul van a cikkben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Janoska26


Janoska26
addikt

miaza paragrafus izé a cikk végén? :F mit takarnak eme paragrafusok?hogy felárért megszüntethető az előfizu, vagy azt, hogy ingyen és bérmentve? :)

(#10) orbano válasza luciferc (#7) üzenetére


orbano
félisten

10 millió? nemá, szerintem már most többet kerestek az áremeléssel :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) k_zsolt


k_zsolt
tag

Ezert tartogattam a Pannon Happys kartyamat? Maradt egyaltalan a Pannonnak valami olyan csomagja, hogy 20 Ft alatti a mobilhivas csucsidon kivul? Azert eleg gaz ez szerintem. Remelem a Vitamax City-t nem bolygatjak meg.. :F
Mondjuk sosem lehet tudni, hogy a hatterben hogy egyezkednek, lehet ma a Pannon, holnap a tobbi. Ezt eleg meresz huzasnak tartom a szamhordozas lehetosege mellett.. :U

(#12) .tnm válasza orbano (#10) üzenetére


.tnm
addikt

még életbe sem lépett a módosítás...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#13) Blaise válasza k_zsolt (#11) üzenetére


Blaise
veterán

A színfalak mögött úgyis le vannak zsírozva előre a dolgok, nem véletlenül voltak már kartelles ügyeik a szolgáltatóknak...én a pár 10 milliós bírságokat elég kevésnek tartom, ha több száz milliós bírság jönne egymás után akkor meggondolnák a dolgokat, így meg röhögve kifizetik :U

(#14) Petya88


Petya88
tag

SZtem csak annyiról van szó, hogy ezeket a csomagokat ki akarják futtatni és utána elfelejteni. Egyébként pedig elég szánalmasak azon helyi szokások, hogy emberek kártyákat tartogatnak meg számokat. Minek? Számolni nem tanultak meg? Végy egy kártyát oszt használd. Ha időnként ellenőrzöd a csomagok árait akkor nagyot sem tudsz bukni, hisz átmész másik tarifába. A szolgáltató csak magához láncol, nem a tarifához!

(#15) k_zsolt válasza Petya88 (#14) üzenetére


k_zsolt
tag

Nem a kartya a lenyeg, hanem az altala elerheto percdij. Ergo a Pannon Happy volt az utolso jo dobasa a Pannonnak. Nezz korul, hogy milyen percdijai vannak most. Termeszetesen kartyas tarifacsomagokrol beszelek most, mielott elojonnel az elofizetessel ;)

(#16) erdoke


erdoke
titán

Teljesen egyértelműen az előre nem kalkulálható roaming-díj korlátozás miatt kieső bevételeket próbálják ezzel az áremeléssel kompenzálni. Kíváncsian várom a másik két szolgáltató és a GVH lépéseit.

A legjobb aláírás a héten

(#17) tildy válasza k_zsolt (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Van most is jó percdíjjas: pannon praktikum hálón belüli. Igaz ez csak hálón belülre jó , 20 ftos percdíjjért , de én pl. az esetek többségében (90%) pannonost hívok.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) k_zsolt válasza tildy (#17) üzenetére


k_zsolt
tag

Nekem azert tobb mint fele nem pannonos akiket hivok. Az a 18 Ft mindenhova nagyon jo volt :(

(#19) tildy válasza k_zsolt (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor csucsidon kivüli pannon praktikum:
[link]
ott 55/20as a percdíj.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) bolondember válasza rimbo (#3) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem akarok pesszimista lenni, de van rá egy csocsóasztalba való százasom, h ebből ugyan nem lesz semmi...
megússzák, elsétálnak sértetlenül, satöbbi...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#21) asdfhun


asdfhun
csendes tag

En azert beleirtam volna a cikkbe, hogy az elofizusoknal a havi elofizetesi dij is emelkedik egy ''picit''... (+500 es +600 forintokkal)

ui: egyebkent meg ugye: ''Felkértem a hírközlési hatóságot, hogy ellenőrizze, hogy a szolgáltatók az olcsóbb külföldi telefonálásból fakadó esetleges profitkiesésüket ne építsék be a belföldi percdíjak költségeibe'' ;)

[Szerkesztve]

(#22) rimbo válasza bolondember (#20) üzenetére


rimbo
tag

Az NHH veszítene a hírnevéből, amit oly hosszú évek alatt építettek fel, ha valóban nem lépne semmit. Tuti lesz valami szankció csak nem akorra mint amennyit a Pannon nyer ezen a pár forinton.
Végig gondolták ezt a Pannonál, hogy mivel járhat és belevágtak.

A többiek megvárják, hogy mi lesz a vége és emelnek majd ők is.

Mostanában a Pannon szeret elsőként kijönni a dolgokkal (mobilinternet, prepaid -postpaid egyben). Itt is bevállalósak voltak. :)

(#23) asdfhun válasza rimbo (#22) üzenetére


asdfhun
csendes tag

''A többiek megvárják, hogy mi lesz a vége és emelnek majd ők is.''
A voda mar emelt (ertsd: megszuntetett csomagokat es ujat vezetett be dragabban), es a T is rarakott a domino napra +1 ft-ot. De ketsegtelen, a legpofatlanabb emeles a pannone.

(#24) asdfhun válasza asdfhun (#21) üzenetére


asdfhun
csendes tag

Szerk: marmint az osszeget magat :)

(#25) Nabu


Nabu
aktív tag

Kicsit feltűnően csinálta a Pannon mivel mátol olcsóbbak a roaming díjak és ma jelentik be hogy drágítás következik, remélem nagyon, de nagyon megbüntetik, hogy a másik 2 szolgáltatónak eszébe se jusson ilyesmi!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#26) bolondember válasza rimbo (#22) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

van hírneve?
Ha lenne TEKINTÉLYE, akkor nem ilyen piszlicsáré összegekkel büntetne folyotn, hanem belenyúlna a szolgáltató zsebébe rendesen...

Ez, így, ebben a formájában... HA lesz is büntetés, nem fog senmit földhözvágni, nem lesz semmi eredménye... :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#27) k_zsolt válasza tildy (#19) üzenetére


k_zsolt
tag

Ez a csucsidon kivul csomag nem csak plusz havidij elleneben jar? Van egy csillagozas es az ott talalhato mondat, hogy nem mondhato le 30 napig, miatt kerdem.

(#28) Viktor0610 válasza k_zsolt (#27) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Csúcsidőn kívül és Hálózaton belül kiegészítő csomagok havidíjmentesek.

Samsung Galaxy A54

(#29) Ricardo


Ricardo
félisten

Megemelik a már meglévő tarifákat? Ezalatt azokat is kell érteni akik aláírtak?

(#30) Olcsi


Olcsi
senior tag

''Amennyiben valaki a jelen módosítást nem kívánják elfogadni, úgy az Eht. 132. § (4) és (5) bekezdéseiben meghatározott jogokkal élhet.''

Na most...ez mit jelent? Ha nem akarom tudomásul venni a drágulást, akkor úgymond ''megfellebbezhetem'' a döntésüket? :F Vagy mi?

(#31) Viktor0610 válasza Ricardo (#29) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Természetesen igen, mivel azt nem garantálja egyik szolgáltató sem, h. nem változtatja meg a díjakat.
A díjak még emelés után is versenyképesek maradnak, kivéve a Happy méregdrága csúcsidőn kívüli percdíja :U , csak azt nem értem, ezt miért lépte meg a Pannon... :F

Samsung Galaxy A54

(#32) balintka


balintka
addikt

Régen is drága volt a pannon, most is újr azzá válik. Sose mennék hozzájuk.

(#33) Ricardo válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


Ricardo
félisten

A szolgáltató változtathat az előfizető nem. nekem nem tetszene ha egyoldalúan változtatnak.

Az előfizető aláír két évet, mert jutányosnak találja, fél év múlva megdobják az árát, de felmondani nincs joga mert köti a két év :F

(#34) Rommel6600 válasza balintka (#32) üzenetére


Rommel6600
őstag

Régen is drága volt a Tré mag a vodkafon, most is az. Sose mennék hozzájuk.
Flameljünk csak, ez olyan jó...
Kérdezd már meg mennyit fizetek náluk, azán mondd hogy drágák... köszi

(#35) vadsanca


vadsanca
csendes tag

Szevasztok!
Engem is elért a nagy csalódás! Ez már felháborító! Ezekre már nem igazán találok szavakat! A Happy csomaggal kapcsolatban említenék meg néhány gondolatot.
2004.06.02.-án indult a csomag és (elég hamar) 2006.06.02.-án meg is szünt. Ez nem is lenne baj a már meglévő előfizetésekre. A Pannon azt a közleményt adta ki, hogy ugyanazon feltételekkel használhatják a már meglévő előfizetők.2007.08.29.-én önhatalmúlag változtatott (a fogyaztó hátrányára) a szerződésében szereplő díjak tekintetében. Ezt tetézte azzal,(ami már újabb áremelést jelent), hogy 2008.07.13.-ával megszüntette az eddig használatos feltőltő egységeit és drasztikusan redukálta a kedvezményeket. (pl. 7200 FT-nál 1800FT-ot, 14400FT-nál 3600FT-ot adott)
Kérdezem az érintetteket, hogy nem kettőn áll a vásár? Ha igen akkor miért nem tartunk be bizonyos szabályokat? Ilyenkor miért nem lehet sms-t küldeni a "kedves" előfizetöknek? Kötelezö a médiából értesülni? Máskor sok hülyeséggel bombáznak.pl. -határátlépes, -kártya érvényességi ideje,-estleges akciok, reklámok.
Végül. A fent leírtakban nem jegyeztem az áfa csökkentést. Mi lesz az áfa emelékor?
A rendszerváltáskor azt mondták a mobil szolgáltatók, hogy addig nem csökkennek áraik míg a rendszert ki nem építik. Szerintem ez már megtörtént. Vagy talán nem jól látom? Valójában milyen költségek terhelik a kommunikációt? Persze a valós (produktív) tekintetben!

(#36) Viktor0610 válasza vadsanca (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A 7200 forintos feltöltőkártyánál 900 forint kedvezmény volt.
Ami az igazán nagy változás a kedvezmény átalakításakor, az az, hogy a kedvezmény most már nem használható fel szolgáltatásmegrendeléskor, illetve hálózaton kívüli beszélgetésekkor.

A helyzet a percdíjakkal azért annyira nem katasztrófális, mint mondod -bár tény, lehetne jobb is. Én emlékszem még arra, mikor kezdetekkor "csillagászati" díjakért beszélhettünk, ingyenbeszélgetési lehetőség nélkül, meg a készülékek sem annyiba kerültek, mint ma.

Samsung Galaxy A54

(#37) sonran válasza fateless (#2) üzenetére


sonran
csendes tag

"hatalmas adózás előtti eredménnyel zárnak"
Ez azért hangzik viccesen, mert egyedül a Voda zárt nulszadósan, a másik kettő pedig veszteséggel. :(

"... ami késik..., az eljön..."

(#38) Viktor0610 válasza sonran (#37) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt remélem, nézted, hogy másfél éves hozzászólásra válaszoltál. ;)

Samsung Galaxy A54

(#39) vadsanca válasza Viktor0610 (#38) üzenetére


vadsanca
csendes tag

Szevasztok!
Valószínű tévedtem a kedvezményekkel kapcsolatban. De szerintem ez nem olyan nagy baj! Köszi a helyesbítést! Ennek ellenére a többi igaz.
Igen észrevettem, hogy 1 1/2 éves témára reagáltam. Annak köszönhető, hogy most szembesültem e szomorú ténnyel. Vajon hányan vannak még rajtam kívűl,akik mit sem tudnak az egészről?
Nem kötelező reagálni a felvetésre. De úgy látom e szerint még téma.
Majd jön egy újabb "gaztett" és az eddigiek feledésbe merülnek.

(#40) megyeri válasza vadsanca (#39) üzenetére


megyeri
tag

A 1,5 év nem rád, hanem sonran-ra vonatkozot...

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#41) fateless válasza sonran (#37) üzenetére


fateless
veterán

Mikori dátumra gondolsz? :F
Amit én írtam, vagy amit te? Pár perc eltelt közben...

MOD:
Most látom, Viktor már jelezte

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#42) sonran


sonran
csendes tag

Én is láttam, hogy benéztem... jót is röhögtem magamon :)

"... ami késik..., az eljön..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.