Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) amdk7


amdk7
aktív tag

Erre azért kiváncsi vagyok.
Főleg arra, hogy állandó 26fokon tartja a procit. Ha ez igaz lenne, és nem is kúszna az egekbe az ára, akkor megérne feláldozni egy PCI foglalatot a CPU hőmérséklet oltárán. :)
Én is várom a teszteket!!!

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2) Petya


Petya
tag

Ez király! Akkor GeForce FX-el már -2 PCI slot! :))

(#3) Szeni válasza amdk7 (#1) üzenetére


Szeni
aktív tag

Ez a fix 26 fok nekem gyanús! (Vajon igaz lesz a 3.2 GHz-es PIV-re is?)

(#4) Elrood


Elrood
őstag

Egy másodperc már sok:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5) danger


danger
csendes tag

ha jol tudom a ThermalTake csinalja ezt a cuccot es az ActiveCool-al fejlesztettek ki. Peltier-s, ezert tudja ijen huvosen tartani a procit, allitolag olcso is...
egy siteon olvastam a comdex riportban.

(#6) Loader válasza Elrood (#4) üzenetére


Loader
tag

AMD-s prociknál már lehet, hogy sok.

''Te! Hogyis van ez?''

(#7) emvy válasza danger (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Peltieres? Az fogyasztani fog rendesen...kb. 150W-ra tippelek.

while (!sleep) sheep++;

(#8) Loader válasza danger (#5) üzenetére


Loader
tag

Dehát a peltriert (vagy mit) is kell hűteni! Vagy nem? Vagy ez olyan amit nem kell?

''Te! Hogyis van ez?''

(#9) Loader válasza emvy (#7) üzenetére


Loader
tag

Akkor már egy új tápot is kell venni kapásból :))

''Te! Hogyis van ez?''

(#10) zsborbas válasza Loader (#9) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Nem kell neki plusz táp! Nem láttad a gép háta felől csatlakozó 220-as dugót? :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#11) szutsg


szutsg
csendes tag

miért kell bedugni a pci-ba, ha egyszer külső áramforrás kell neki? szerintem lecsökkenti a buszfrekit valahogyan, és ezzel spórol.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#12) emvy válasza szutsg (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Na! Azért azt mégse...
valahogyan le kell olvasni a hőmérsékletadatokat, nem?

while (!sleep) sheep++;

(#13) Don Vittorio válasza szutsg (#11) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Pl. mert ha a vinyókhoz szerelnéd, akkor bonyolultabb lenne ki-, pontosabban bevezetni a müködtetéséhez szükséges áramot szállító 220-as kábelt... :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#14) ArchElf


ArchElf
addikt

Amúgy meg hova megy a 100W hő???
Eltárolja egy kis dobozban és azt utána lehet cserélni a gép hátulján, vagy mi a sz@r... Nem igazán értem (meg a PCI Slotot sem, hacsak nem az áramellátás, meg a vezérlés miatt kell)

Amúgy azon a kis fél centi átmérőjű kábelen vezeti el a hőt?
Amúgy érdekes lenne látni a tetejét a képnek és nem az oldalát :)) mert nagyon ventinek néz ki az ott a tetején... meg ha pertier, akkor minek a borda...
:))
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15) ArchElf


ArchElf
addikt

Amúgy a kártya nekem inkább egy FireWire vagy USB 2.0-ra hasonlít
:))
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16) Don Vittorio válasza ArchElf (#14) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ne viccelj már! A peltierre szerinted nem kell borda meg venti? (Nem biztos, hogy a kép a kamu.)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#17) utax


utax
aktív tag

lehet, hogy megvan a trükk ?
''When the thermal envelope is reached, TCC slows down the processor to prevent data corruption,''
lehet, hogy simán csak a processzor frekvencia visszavételével csökkenti a hőmérsékletet ?
http://www.activecool.com/products/ac4g.html

Use the force, Dude !

(#18) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Hagy kéredezzem már meg, hogy mi az a peltier? tényleg nem tudom :)
és emellé a berendezés mellé még kell hűtőventi a procira? vagy hogy működik?

(#19) Ploszi válasza Ahhoj (#18) üzenetére


Ploszi
senior tag

a peltier olyan cucc, amire ha áramot kapcsolsz, az egyik oldala nagyon hideg, a másik meg nagyon meleg lesz, a hideg oldalt köll ugye a procira rakni, a meleget meg hűteni, mint állat (ehhez általában vízhűtést használnak, mert borzalmas mennyiségő hő szabadul fel) :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#20) Den


Den
veterán

Nekem ez egy alu bordára szerelt peltiernek tűnik, a bordán van venti is, a fehér doboz a tápegység, a pci-os cucc pedig a vezérlés.

www.simson4t.hu

(#21) Don Vittorio válasza Den (#20) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ühüm...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#22) Ahhoj válasza Ploszi (#19) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

tehát olyan, mint a fridzsider... :DD

(#23) Ploszi válasza Ahhoj (#22) üzenetére


Ploszi
senior tag

nem, a hűtőszekrény az a vapochill módszer, ez tényleg más! :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#24) laja válasza Szeni (#3) üzenetére


laja
tag

IDE VELE AZONNAL ! ! ! ! MIKOR LEHET MEGRENDELNI?

A 26 fok szerintem hülyeség. Ha a túlhúzott P4-esemet 50 fokon tartja, már meg is veszem.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#25) Ahhoj válasza Ploszi (#23) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

:))

(#26) Ploszi válasza Den (#20) üzenetére


Ploszi
senior tag

Den és hol lenne a peltier hűtése??? :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#27) Den válasza Ploszi (#26) üzenetére


Den
veterán

Ott figyel a borda a tetején. Tuningosok csináltak már ilyet nem egyet, találsz is a neten leírásokat. A relatív kis borda azért elég mert a peltier miatt magasabb a hőméerséklete és (tudtommal) a nagyobb hőkülönbség miatt a levegőnek több hőt ad át.

www.simson4t.hu

(#28) ArchElf válasza Den (#27) üzenetére


ArchElf
addikt

Ja... :))

Ez aztán a hűtés...
És ha a pertiert nem hűtöd megfelelően, akkor a processzorod csak akkor fő meg, amikor a nem hűtött prtiered RÁÉG a processzorra...
Ja és lehet, hoyg a processzorod 23 fokos 50 fok helyett, de rajta a pertier nem 50 fokos, hanem mondjuk 55... hümmm :)
:((
Hát nem is tudom...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#29) szutsg


szutsg
csendes tag

ez mind szép és jó, ami a peltierrel kapcsolatban elhangzott, de hogyan fogja ez kb 5-8 cm távolságból lehűteni a cpu-t???
és mi az a vajasdoboz, amiből kijön a pci slot?????

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#30) Den válasza ArchElf (#28) üzenetére


Den
veterán

Látom hogy nem tudod, keress rá a témára a neten. A peltier nem ég rá a procira az egy hőszivattú, az a hideg oldalán akkor is kemény mínuszokat csinál, ha a másik fele tűzforró.

www.simson4t.hu

(#31) Egon válasza Den (#30) üzenetére


Egon
nagyúr

Láttam már képeket a neten olyan Peltier-hűtésről, aminél leállt a meleg oldalt hűtő venti... Szétolvadt a fél alaplap...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) Den válasza szutsg (#29) üzenetére


Den
veterán

Ehh, a peltier a borda alján van, a vajasdoboz a tápegység, a pci meg nem kijön belőle, hanem a fotózás alatt egyszerűen a tetejére tették.

www.simson4t.hu

(#33) szutsg


szutsg
csendes tag

(ezígyműködik?)
több cikk is van, itt is van egy [L]http://www.anandtech.com/cooling/showdoc.html?i=1754&p=2[/L]

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#34) Den válasza Egon (#31) üzenetére


Den
veterán

Ja de itt most nem arról volt szó, hanem hogy nem hűtik eléggé. ez a borda a ventivel bőven elég lehet és valszeg az is ha a mérnökök így tervezték és még sorozatban is gyártják. Gondolom nem dobnak piacra olyan hűtést, aminél első bekepcskor elfüstöl a proci.

www.simson4t.hu

(#35) szutsg válasza szutsg (#33) üzenetére


szutsg
csendes tag

sajnos nem.
itt van egy másik kép:
[L]http://images.anandtech.com/reviews/shows/2002/comdex/day1/cooling/activecool1l.jpg[/L]

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#36) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

és mennyire halk egy ilyen, és kb. mennyibe kerülhet?
mert ha pl. vki nem akar tuningolni, akkor annak simán elég egy halk venti+borda, nem?

(#37) Den válasza Ahhoj (#36) üzenetére


Den
veterán

De

www.simson4t.hu

(#38) szutsg


szutsg
csendes tag

egyébként itt a lényeg szerintem nem a mindenáron-0-fok-alá hűtés, hanem a nagyon érzékeny, és finomra hangolt fokozatos hűtésen van.
tehát ha nem szüks, akkor a peltier nem fagyaszt, hanem csak enyhén 10Cfok kürül tart, ha meg kell, akkor lemegy 4Cfokra, stb. Ahogyan írják, 28dB zajszintje gondolom a ventinek van, ami a peltier melegebb oldalát hűti, tehát a cég feltalálta a spanyolviaszt.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#39) Tompo


Tompo
aktív tag

Ez is eléggé ütős, a legjobb mod eddig szerintem :DD
[L]http://www.pimprig.com/sections.php?op=viewarticle&artid=72[/L]

(#40) szutsg


szutsg
csendes tag

Itt lehet okulni:
[L]http://www.activecool.com/products/ac4g.html[/L]

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#41) rog válasza Tompo (#39) üzenetére


rog
addikt

ilyet en is akarok! :)

(#42) Ahhoj válasza Tompo (#39) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

állat.... :))

(#43) ArchElf


ArchElf
addikt

Akkor sem értem...

A pertier (minden) több hőt termel, mint amenyit el tud vonni.
Ebből szerintem csak az adódik, hogy nagyobb mértékű hűtés kell neki, mint a processzornak... (pl. ha az egyik oldalon 20 fokot von el, akkor a másik oldalon 22 fokot diszcipál; na)
Szóval szerintem egy helyi hűtéssel tök felesleg az egész, csak akkor ér valamit, ha el tudod vezetni onnan jól...
Bár lehet, hogy ez csak az én (laikus) véleményem.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#44) Ahhoj válasza ArchElf (#43) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Hát valószínű, hogy ez csak a te laikus véleményed, mert valahogy biztos működik jól, különben nem gyártanák
Egyébként én se igazán értem, hogy miért ilyen jó, és hogy működik, de biztos az :)

(#45) ArchElf


ArchElf
addikt

Én speciel nem szeretek semmi olyat használni, aminek a működési logikáját, vagy annak alapját nem értem. Főleg azokat az eszközöket nem szeretem, amelyek az ismereteimmel ellenkező módon működnek (vagy úgy tűnik, hogy működnek) :(((

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#46) Den válasza ArchElf (#43) üzenetére


Den
veterán

Figyelj ha egy sima bordát rax a procira és egy normál ventivel szobahőmérsékleten 45 fokos a procid, ha a bordára most 10 fokos levegőt kezdesz fújni, a proci hőmérséklete lejjebb megy. Miért? Mert a borda és a levegő hőmérséklete közt nagyobb a különbség, ezért ugyanaz a borda több hőenergiát ad át a levegőnek.

A peltier elszivattyúzza a hőt a prociról+ hozzájön a saját veszteséghője ezzel jól felmelegi a bordát amire fújod a levegőt, a proci hideg eközben mert a peltier hideg oldalán van, a borda annál a hőmérsékletkülönbségnél át tud annyi energiát adni a levegőnek, hogy tartsa a megfelelő hőmérsékletet.

www.simson4t.hu

(#47) rog válasza ArchElf (#45) üzenetére


rog
addikt

no es a magyar posta?

(#48) Ahhoj válasza rog (#47) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

ki mondta, hogy használja a postát? :))

(#49) ArchElf válasza Ahhoj (#48) üzenetére


ArchElf
addikt

Igazat szólsz...
:D
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#50) Tompo válasza Den (#46) üzenetére


Tompo
aktív tag

Kicsit laikusan: a peltiernek elég combos hűtés kell, ezért szoktak vizhűtést tenni hozzá mert nagyon melegszik, és mivel kemény minúszokra hűt és a páralecsapódás agyonvágná a procit. Itt valószínűleg a peltier elemet szabályozza az elektronika.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.