Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loha


Loha
veterán

Hogy lehet Quadroból kiadni 64-biteset? :F

Eddig általában a Quadrók még többet tudtak mint a sima kártyák pl a GF4-es sorozat idejében. Most erre meg kihoznak ilyen gagyi modelleket? :F

(#2) faster


faster
nagyúr

Valaki meg tudná mondani, hogy pontosan mi a különbség egy azonos chipre épülő Quadro és egy ''sima'' Geforce között?

(#3) Loha válasza faster (#2) üzenetére


Loha
veterán

Igen a driver.

Meg az, hogy a GF4-es Quadrok-on pl sokkal jobb rammok, meg igényesebb hűtés volt mint a normál változatokon. Ráadásul ezek a kártyák teljesen egyforma referencia kártyák akárki is gyártotta. Egyszerüen igényesebbek.
Persze ez nem indokolja az óriása árkülönbséget, az pedig azért van mert annak aki ilyen kártyát vesz (nem sokan) ki kell fizetni a +driverfejlesztési költséget.

Egyébként a FireGL-nél szerintem ugyan ez a helyzet...

(#4) faster válasza Loha (#3) üzenetére


faster
nagyúr

Hát ez elég sovány malac... Egy 6800GT (Nvidia által bejelentett) ára $400, a Quattro 3400 pedig 1623 euró, ráadásul kisebb ram órajellel, mint a GT.

(#5) e-biza válasza faster (#4) üzenetére


e-biza
őstag

emlékeim szerint a quadro fx sorozat már nyákban is különbözik a gf fx-hez képest, s ezáltal bekapcsolhatnak rajta néhány + dolgot. ugy tudom amúgy a gf4 softquadro sem lesz teljesértékü quadro, mert azt hiszem a hardware antialias hiányzik belöle. legalábbis igy emlékszem.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#6) faster válasza e-biza (#5) üzenetére


faster
nagyúr

Igen, kábé ennyit tudok én is a dologról, arra lettem volna kíváncsi, mi az a ''néhány + dolog'', amit bekapcsolnak.

(#7) lenox válasza faster (#6) üzenetére


lenox
veterán

Anti-aliased Lines
Two-sided Lighting
Shared Back Buffer
3D Window Clipping

Ennyi a kulonbseg a quadro es a nem quadro kozott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.