Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hétalvó


hétalvó
addikt

:C Fél éve keresek valami hasinlót.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#2) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Most akkor valaki mondja meg, végre megfizethető alternativa erkezett a ratyi creative hangkarik ellenébe?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) Kriza


Kriza
őstag

És vajon ezeket mennyire szeretik az nVidia chipsetek??? ;] ;] ;]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) sTERNI


sTERNI
senior tag

Azért reméltem, hogy nem merészelik PCI-e alapokra helyezni a dolgot, úgyis olyan keveseknek van még olyan. :P Ettől eltekintve még jó is lehet és az ára sem tűnik vészesnek. :R

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#5) Levin01 válasza wwenigma (#2) üzenetére


Levin01
őstag

Ratyi Creative hangkártyák???? :F OEM X-Fi-t már 10K-ért lehet kapni, nekem meg ne mondja senki, hogy az CMI chip hozza minőségben azt a szintet. :U

[Szerkesztve]

(#6) Protezis válasza Levin01 (#5) üzenetére


Protezis
őstag

Olvass utana, vagy vard meg, mig elmagyarazzak, miert lehet ez jobb valasztas.

(#7) hétalvó válasza Levin01 (#5) üzenetére


hétalvó
addikt

Kinek mire kell.

Nekem senki ne mondja, hogy koax kimeneten keresztül számít valamit is a hangkártya. Max abban hogy nem támogat bizonyos szabványokat.

Jó lenne ha az EAX tényleg kimenne a digitális kimenetre. Bár mióta Vista van nem annyira fontos.

Akkor kis helyesbítés: Jó lenne ha mennének a játékok DTS-ben koax kimeneten keresztül, mert jelenleg nem vagyok hajlandó összekötni 3db jack-RCA-val emiatt a gépet.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#8) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

nem vok hozzáértő. De jobban megéri majd ez, mint az X-FI?

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#9) Colonius válasza Levin01 (#5) üzenetére


Colonius
csendes tag

Egy olyan Creative hangkártyáról nem tudok, ami valós idejű DD vagy DTS encodingot tud, Ergó rendes házimozi cuccon digitálisan ha megszakadok sem fogok velük, max sztereó hangot kicsikarni, esetleg ha külön kábeleken átviszem minden hangszóró analóg jelét. :(
Ergó az én szememben a Creative csak sztereó kártyákat gyárt. Hiába a bazinagy marketing adatok meg a tökéletes hangzás, akkor is CSAK SZTEREO. :W

[Szerkesztve]

(#10) Cifu


Cifu
nagyúr

Fél éve keresek valami hasinlót.

Márpedig már lassan másfél éve kaphatóak a C-Media 8768+ chipes (pl. Terratec Aureon 7.1 PCI) és egy éve C-Media 8770 chipes hangkártyák (ezek csak külföldön, pl. az Auzentech X-Plosion), a legújabb C-Media chip a 8788, ez van az Auzentech X-Meridian nevű csúcskártyájában és a Razer Barracuda AC-1-ben is.

A 8768+ még csak a Dolby Digital Live-ot, a 8770 és a 8788 már a DTS Connectet is ismeri.

És vajon ezeket mennyire szeretik az nVidia chipsetek???

nVidia 4 és 570 chipsettel próbáltam a Terratec Aureon 7.1 PCI-t, és semmi baja nem volt vele.

OEM X-Fi-t már 10K-ért lehet kapni, nekem meg ne mondja senki, hogy az CMI chip hozza minőségben azt a szintet.

Hangminőségben hozza. A 10k-ért kapható X-Fi-k minősége amúgy is olyan, amilyen. A csúcskategóriás C-Media kártyák (mint a Razer Barracuda AC-1) pedig egyetlen téren nem versenyképes akármelyik csúcs X-Fi kártyával, ez pedig az, hogy csak az EAX 1.0 és 2.0 van támogatva bennük.

A hírhez:

A PCI csatolós kártyához Windows 2000, XP, MCE és Vista operációs rendszerekkel együttműködő meghajtóprogramokat mellékelnek.


A C-Media Vista drivere még béta állapotban leledzik sajnos, a Dolby Digital Live (és talán a DTSC) támogatása terén még akadnak problémák. :(

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Allien válasza Cifu (#10) üzenetére


Allien
veterán

Ettől függetlenül, az Sb4 OEm hangkártyám egy f*s (na jó, jobb, mint az SB 5.1 live-m). De, legalább néha kihoznak hozzá 1-1 drivert, ami azért előny, és nem bizti, hogy a cikkben szereplőhöz rendszeressen kihoznak majd drivereket. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12) Cifu válasza Allien (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

XP alatt tökéletesen működik, legalábbis a 8768+ chipes Terratecemmel nincs semmi gond. A Vista már komoly kérdés, engem is azért zavar, mert én is Vistát használok egy ideje, de ott nem megy a DDL támogatás sajnos (hiába állítom be a driverben a DDL-t, továbbra is csak PCM sztereo jelet küld az erősítőnek). Ugyanúgy, mint a Creative (ott is voltak/vannak gondok a Vista támogatással...), a C-Media is küzd a Vistával...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) edward2


edward2
addikt

tudja valaki hol lehet ilyet kapni vagy ez csak álom?

nekem a sima dts 7.1 vagy dd 7.1 kéne mivel azokon van optical spdif in...
aki még tud 10-20k közti árkategoriában optical spdif in hangkártyát plz jelezze.

kösz

(#14) Cifu válasza edward2 (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Terratec Aureon 7.1 PCI kártyán is van Optical bemenet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ennyi pénz, egy hangkártyáért! Úristen! :B :B :B

(#16) vedini


vedini
őstag

azért kíváncsi lennék egy tesztre, hogy mit is tud pontosan
komolyabb x-fi kártya a duplájáról indul árban

workworkwork...

(#17) Cifu válasza vedini (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Rákeresel a Auzentech HDA X-Plosion 7.1 DTS hangkártya tesztekre, az csaknem ugyanez.
Gyors google, és nézd mit találtam:

[link]
[link]
[link]
[link]

Érdemes megnézni a reviewek dátumait. Már több, mint egy éve a piacon vannak a C-Media 8770 chipes hangkarik. ;]

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) REDeath


REDeath
őstag

Club3D-ről jó véleményem volt, addig amíg a vga-m úgy döntött hogy Gigabyte alaplapokban nem indul el egy idő után... azóta változott a véleményem :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#19) Levin01 válasza Colonius (#9) üzenetére


Levin01
őstag

Technikailag nem kétlem, hogy tud olyat amit az SB nem, de minőségben hozza a szintet vajon? :U

(#20) golyani


golyani
addikt

na végre vmi alternatíva elérhető áron.
igaz nekem töbnyire zenére kéne. de ha már lesz vmi legyen jó egy darabig.

Levin01:

vmelyik tesztet olvastam az auzentech kariról és haj ól vettem, akkor eléggé tetsztet nekik a kártyával cask iylen optimalizálási problémák vannak h játékok alatt nagyobb a proc használat. de minőségben még talán az X-Meridian néha még jobb is, mint a Creative

[Szerkesztve]

(#21) Ste válasza Colonius (#9) üzenetére


Ste
addikt

digiten tényleg csak sztereót tudnak

akkor már nem az erőlködőnek kell tudnia a Dts-t és a DD-t?
Hurrá, végre egy jó kezdeményezés ami nem lesz olyan drága

sTERNI: nemsokára úgyis lesz belőle Pci-e-s is

(#22) Johnny Cage válasza wwenigma (#2) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Nem a Creative hangkártyák a ratyik, hanem a hozzá legyártott driver-ek (léteznek egyébként moddolt meghajtók is). Aki meg legfőképpen játékra használná, annak egy Creative hangkártya sokkal jobban megéri (utoljára a Sound Blaster PCI 128 támogatta az EAX2.0-t, az X-Fi pillanatnyilag az 5-ösnél tart, s sokat szidott marketing ide vagy oda, a legnépszerűbb játékok a Creative térhangzását támogatják). Aki meg profi házimozi hangzást akar, nem a C-Media-val, s mégcsak nem is PC-vel kezdi.

(#23) Ste válasza sTERNI (#4) üzenetére


Ste
addikt

most jut eszembe, a legtöbb lapon lehet jobban elfér a hangkari a vga-tól egy sima pci-os foglalatban mint pci-e-ben

(#24) dabadab válasza Johnny Cage (#22) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, amire ez a kartya jo, az pont a jatekok terhangzasa SPDIF-en. Ugyanis digitalis osszekottetesen a Creative kartyak nem adnak terhangzast. Semmilyent. Nuku. Sima sztereo, az van, mas nincs.
Ezen a kartyan meg van.
Szerintem a vannal a nincs eleg nehezen lesz jobb, nem?

''Aki meg profi házimozi hangzást akar, nem a C-Media-val, s mégcsak nem is PC-vel kezdi.''

Ez a mondatod meglehetos tajekozatlansagrol arulkodik. Eppenseggel SPDIF oldalon barmelyik sima CMI kartya veri az Creative kartyak java reszet (mivel a Creative (X-Fik kivetelevel) azt elkurja azzal, hogy mindent 48 kHz-re konvertal), a tobbivel meg gyakorlatilag pariban van.

DRM is theft

(#25) Protezis válasza Allien (#11) üzenetére


Protezis
őstag

Jaajjjjj. Elonykent emlegetni a creative drivereit eleg nagy boszmeseg ;)

(#26) Cifu válasza Ste (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

akkor már nem az erőlködőnek kell tudnia a Dts-t és a DD-t?

Pontosan. Ha például egy filmet nézel, aminek Dolby digitalban van lekódolva a hangsávja. De ha a hangkártya hozza létre a hangokat, például egy játék alatt, akkor azt le kell kódolni DD-be vagy DTS-re, ezt küldi el az erősítőnek, ami pedig majd dekódolja. Ez az a rész, amit az X-Fi nem tud...

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) Cifu válasza Johnny Cage (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tehát ha nekem van egy házmozi hangfalrendszerem, és szeretném ezen hallani egy játék hangját, akkor szerinted normális, hogy azt csakis analóg kimeneten lehessen átvezetni az erősítőhöz? Az erősítő ugyan nem jackdugókkal szokott csatlakozni a forráshoz, így szükséges a jack -> RCA átalakító, majd az 5+1 (v. 7+1) csatornát egy-egy RCA-RCA kábelell vihetem az erősítőhöz? Igaz, hogy már a komolyabb számítógépes hangfalszetteken is van digitális bemenet, de minek, kit érdekel az, nemdebár? Azért mókás, hogy a Dolby Digital Live már évek óta létezik (háthaha valakinek rémlik: az nVidia Soundstorm alaplapi zajkeltőben debütált, ha jól tudom, ami nem tegnap volt...), és már két éve vannak a piacon olyan C-Media chipes hangkártyák, amelyek tudják a DDL-t. A Creative pedig csak most év végére igéri a DDL / DTSC támogatást, valószinüleg új hangkártyasorozattal... (legalábbis én nagyon elcsodálkoznék, ha csupán egy új driver kiadásával hirtelen minden X-Fi megkapná a DDL / DTSC támogatást...).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) vedini válasza Cifu (#27) üzenetére


vedini
őstag

(legalábbis én nagyon elcsodálkoznék, ha csupán egy új driver kiadásával hirtelen minden X-Fi megkapná a DDL / DTSC támogatást...).
pedig jó lenne, nem rég vettem x-fi -t :B

workworkwork...

(#29) vedini válasza Cifu (#17) üzenetére


vedini
őstag

számomra akkor az a fura, hogy az Auzentech, mért fog x-fi chippel szerelt hangkarikat gyártani, ha a c-media jobb :F

workworkwork...

(#30) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Én elolvastam a guru3d tesztjét(abban az oldalban bízom) és azt szűrtem le belőle hogy az X-FI-t egyedül a DDL / DTSC támogatásban tudta felülmúlni... ilyen különbségek voltak zenehallgatásnál pl. hogy, egy szám közben egy hangot követett több visszhang, a Auzentech's HDA X-Plosion-nél 5 visszhangot tudott megszámolni a tesztelő, az X-FI-nél meg hetet. Emellett szinte az összes tesztben az X-FI nyert.. úgyhogy én annyira nem szólnám le a Creative üdvöskéjét, bár azért még megnézek több tesztet is. Azt viszont már tudom hogy ami nekem tökéletesen megfelelne az az eljövendő Creative kártya DDL támogatással, erről tud nekem valaki valami bővebb infót linkelni vagy csak ennyit tudni róla mindösszesen?

(#31) Muton válasza -FreaK- (#30) üzenetére


Muton
addikt

visszont ha a ddl minimális feltétel vkinek, akkor mindegy, h mennyivel jobb az x-fi.

reméljük a x-fi esetében is hamarosan elérherő lesz a ddl

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#32) Cifu válasza vedini (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért azt senki sem mondta, hogy a C-Media annyival jobb az X-Fi-nél, hogy aztán most lemossa, mint Mari néni a vakablakot. Az X-Fi nem rossz, de pár dolog hiányzik belőle, vagy éppenséggel nem egészen úgy működik, ahogy kellene (a drivertámogatást is fel lehetne emlegetni, de e téren a C-Media sem áll jobban). Egy DDL / DTSC támogatású X-Fi igencsak odavágna a felső kategóriás piaci szegmensnek, ugyanis ott két véglet van:

X-Fi: támogatva minden fökli jó (ie.: EAX 5), de nincs DDL / DTSC
C-Media: Csak EAX 2.0 támogatás, viszont az egyetlen komoly DDL / DTSC képes PCI hangkártya chip (a Realteknek van DDL / DTSC támogató alaplapi chipkészlete, mint az ALC882D, 882DTS, 883D, 888H, stb., de ezek annyival drágábbak a sima változathoz képest, hogy csak néhány méregdrága alaplapon találhatóak meg).

Mit is nyújt az Auzentech Prelude? Egy X-Fi-t DDL / DTSC támogatással...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) petij


petij
tag

hi!

én nem értek hozzá, de ha valakinek csak filmezni kell a hangkártya és van digitális koax bemenetes erölködője, annak normál használatnál bőven elég egy sblive!. Ennek a kártyának is van digit kimenete. És digit kimenetnél elvileg tök mind1, hogy kétezres, vagy százezres a hangkártya, mert a 1-ek meg a 0-ák mindegyiken ugyanolyanok! Akinek pedig zenehallgatásra kell, az nézzen valami olcsóbb, vagy használt félprofi stúdióhangkártyát.
:D

ja és nagyobb felbontásoknál pl 24bit már bukta az sblive! is, úgyhogy vegyen mindenki stúdióhangkártyát!!! :))

[Szerkesztve]

(#34) Cifu válasza -FreaK- (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

A DDL / DTSC támogatás egy rétegnek szól, ez nem is vitás. Azoknak, akiknek van házimozi hangrendszerük erősítővel, vagy olyan surround hangfalrendszerük, amely képes digitális jel fogadására. A C-Media arra érzet rá nagyon jól, hogy ezt a réteget megfogja. Engem sem érdekel, hogy a Terratec nem tud többet az EAX 2.0-nál, de ha megvan a DDL támogatás, akkor nem kell 6 vagy 8 RCA-RCA kábelt végigvezetnek (arról nem is szólva, hogy amennyivel jobb hangzása lenne egy X-Fi-nek, azt el is veszteném az átalakítókon, kábeleken, stb.).

Egy érdekes részlet a Techreport X-Fi review-ből ([link]):

Despite its fancy new architecture, onboard memory, support for Dolby Digital ES and DTS-EX output, and THX certification, the X-Fi won't encode Dolby Digital Live. According to Creative, Dolby Digital Live support would make the X-Fi more expensive due to both licensing costs and the need for additional tank RAM on the chip. Creative also asserts that Dolby Digital Live encoding introduces a small amount of latency, and points out that it's limited to 5.1-channel output. Perhaps more notably, Creative says that Dolby Digital Live encoding can't handle DRM-protected content since it passes unprotected data through a digital output. That's an interesting limitation, although PC enthusiasts have never really been enthusiastic about DRM-encrusted content.

Elgondolkodtató... :DDD

Amúgy sajnos nem tudni, hogy mi is lesz a Creative DDL támogatása. Mindenestre az Auzentech Prelude érdekes kiindulási pontnak tünik. Az Auzentech nem csinál saját drivert. Fogja a chiphez szolgáló gyári drivert, és ráhúzza a saját GUI-ját. A Prelude-nél sem lesz másképpen, tehát Creative driverekről fog menni a kártya. Ha tippelnem kellene, akkor gyakorlatilag egy olyan X-Fi változat várható, amibe beleépítik a DDL / DTSC támogatást.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) Cifu válasza petij (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akinek csak DVD-re, és videólejátszásra kell, annak nem kell SB Live! sem. A mai alaplapi hangkeltők is képesek erre, van általában rajtuk Optikai kimenet, némelyiken Koax is. Azonban aki játszani akar, vagy olyan flash-t nézne például, amely DirectSoundon keresztül nyújtana térhangzást, annak szüksége van DDL / DTSC támogatásra...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) Johnny Cage válasza dabadab (#24) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Tök feleslegesen okoskodsz, azzal az utolsó mondattal én nem a C-Media-t és a Creative-t állitottam egymással szembe, hanem a PC-t és a profi házimozit (nyilván most filmekről van szó). A HTPC meg érdekes hibrid (ami a funkcióit illeti), de (még) közel se működik olyan jól, ahogy kellene.

[Szerkesztve]

(#37) Cifu válasza Johnny Cage (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

Már pardon, de isten ments, hogy valami gáz lejátszót használjak. Saját számítógép, vagy HTPC. Csakis.

Szerk.: Az eredeti Hsz.-edre ment a válasz.... :)


[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) Johnny Cage válasza Cifu (#37) üzenetére


Johnny Cage
addikt

És miért épp egy gáz lejátszóból indulsz ki?

(#39) Johnny Cage válasza dabadab (#24) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Akinek játék alatt fontos a hangzás, annak fontos az EAX is. Próbáld ki a harmadik Thief-et EAX-szal és anélkül, a különbség szerintem a botfülüek számára is kézzel fogható. Melyik a fontosabb, hogy kikössem SPDIF-en a puritán hangzást vagy hogy analógon szóljon, de rendes (hardveresen kiszámolt) térhangzással?

(#40) Oliverda válasza Johnny Cage (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem digitálisan és analóg módon is össze van kötve az X-Fi az erősítővel (analóg módon pont az EAX-es játékok miatt), és amikor monjduk zenét hallgatok, és visszakapcsolok analógra, na azt a különbséget még Beethoven is meghallaná. Én személy szerint ezért várom már nagyon a DDL-t vagy DTSC-t támogato Creative kártyát, (vagy legalább Cretive APU-val szerelt kártyát).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) dabadab válasza Johnny Cage (#39) üzenetére


dabadab
titán

Csak tajekoztataskeppen: az EAX-nek semmi koze a hangok terbeli elhelyezkedesehez, azt a DS3D meg az OpenAL csinalja. Az EAX csak plusz effekteket rak a hangra, eg ykis reverbet, meg ilyeneket.

DRM is theft

(#42) dabadab válasza Johnny Cage (#36) üzenetére


dabadab
titán

A profi hazimozi az jelenleg a HTPC.
Egyebkent erdekelne, hogy szerinted mi nem mukodik benne ugy, ahogy kellene, es milyen mas eszkoz van, ami jobb nala.

DRM is theft

(#43) Cifu válasza Johnny Cage (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mert egy normálisabb lejátszó árából olyan HTPC-t lehet kihozni, ami tudásban kenterbe ver minden lejátszót.

Csak kiváncsiságból, egyáltalán van neked házimozi rendszered egyébként, van vele tapasztalatod?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) ollie


ollie
MODERÁTOR

Már csak 3 dologra vagyok kiváncsi.

1. Milyen a mindősége mondjuk egy Audigy 2-höz képest.
2. Mennyibe kerűl.
3. Támogatja e az EAX-et Vista alatt is (ezt speciel kétlem)

***

(#45) dabadab válasza ollie (#44) üzenetére


dabadab
titán

''1. Milyen a mindősége mondjuk egy Audigy 2-höz képest.''

Ez alapvetoen SPDIF-re van kitalalva.

''2. Mennyibe kerűl.''

Ott a cikkben: 69 Euro.

''3. Támogatja e az EAX-et Vista alatt is (ezt speciel kétlem)''

Minden bizonnyal igen.

DRM is theft

(#46) Raymond válasza dabadab (#45) üzenetére


Raymond
félisten

''Minden bizonnyal igen.''

? :F

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47) dabadab válasza Raymond (#46) üzenetére


dabadab
titán

A Creative kartyaknak azert vannak gondok, mert HW-bol nyomjak az EAX-et, ez viszont SW-bol csinalja.

DRM is theft

(#48) .tnm


.tnm
addikt

összefoglalva: még nincs olyan ketyere (alaplap, vagy hangkártya) aminek tökéletesen működne a DDL vagy DTS encoding Vista alatt (jelenlegi driverrel)?

Terratec Aureon 7.1 PCI-hoz készül egyáltalán teljes funkcionalitást biztosító driver?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#49) CrusherW


CrusherW
tag

Hajjaj, ahogy olvasom a topicot, mindjárt kiderül hogy senkinek se kéne egy ratyi X-fi mert az olyan rossz :) Egyébként a creative-ot én eggencsak szeretem, de a drivereik egyszerűen szánalmasak, Vista alatt pedig a szánalmas alatt vannak sokkal :(

Jó lesz ha lesz egy okosabb hangkártya a piacon, főelg hogy elég olcsó


''3. Támogatja e az EAX-et Vista alatt is (ezt speciel kétlem)''

Minden bizonnyal igen.

biztos?

[Szerkesztve]

(#50) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Ratyi: egy jó driver , egy esetleg gyengébb hw-val párosítva is jobb eredményt ad mint egy istenkirály hardver gyakorlatilag nulla driverrel.

X-Fi nem mas mint egy nagy hype, 30-60k-ért van jó x-fi, de alatta inkabb hagyjuk. Annyit meg nem ér.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.