Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] nVidia Quadro4 AGP 8X grafikus chipek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hacked_3996


Hacked_3996
csendes tag

Most uj csip került a Quadrokra? A régi quadrokon szintén geforce volt, s egy kis bios cserével meg asszem át kellett valamit még grafitozni, simán lehetett belole Quadro. Legalábbis amikor biost frissitettem, akkor eztet irta ki nekem. Erre itt már valami spcéi neve van.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#2) Tompo válasza Hacked_3996 (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Mikor láthatunk ilyen tesztet Parci?
Megnéznék egy ilyen konfigot működés közben...

(#3) esteban


esteban
senior tag

Igen , az engem is erdekel, hogy mia kulonbseg a quadro es a GeForce kozott ?

iBook + RedBull :)

(#4) marcee válasza esteban (#3) üzenetére


marcee
addikt

Bios és Driver.

A hw tök ugyan az. (illetve annyi hw van még a cuccon, hogy egy sima bios égetéssel ne lehessen megtéveszteni a qudro-k driver telepítőjét, ami így közli, hogy nincs szuported kártya, hali)

Az átalakításról (még gf2 idejében) olvastam valamit, de a saját karimmal nem sikerült.

Kedves házigazdáink: Az igény tehát megvan egy ''how to'' cikkre!

\m/

(#5) Petya válasza marcee (#4) üzenetére


Petya
tag

A trükk régen egy ellenállás átforrasztása volt. Személy szerint nem próbáltam mert volt szó arról is hogy a quadro driverek máshogy vannak optimalizálva --> játékoknál lehet hogy még lassabb is.

NVIDIA® Quadro4™ 980 XGL chip

dejó szöveg, meglepődnék ha más chip lenne rajta.

Dual nfiniteFX™ Vertex Shader – programozható második generációs effektprocesszor

elolvadok! Ez ám a marketing! :))

(#6) esteban


esteban
senior tag

Akkor ha jol sejtem ,a GeForce drivereknel sz*rnak a minosegre mindent a sebessegert, mig a Q driverei endesen meg vannak irva ...

Quadro ellenfel a Pharelia ???

iBook + RedBull :)

(#7) Petya válasza esteban (#6) üzenetére


Petya
tag

Alapvetően igaz, meg is lepődtem a 41.03-as (ha jól emlékszem) driver minőségén. Abszolút kifogástalan! A Parhelia nem igazán ellenfele semminek szerintem az elcseszett memóriavezérlője miatt. Lehet hogy a képminősége ''hogyodanesz*rjak'' de az sovány vigasz az árához meg a teljesitményéhez képest.

A Quadro4 teszt eredményei előre láthatóan: minimális eltérés a sima GF4 (azonos frek)-től. :)

(#8) Petya válasza Petya (#7) üzenetére


Petya
tag

Persze a profi tervező-video-editáló szegmensben máshol kell domboritani a teljesitményen, gondolom máshogy használják a kártyát ki és arra a területre optimalizálják a drivert. Az Nvidia driverek nincsenek ''szarul'' megirva a többi gyártóhoz képest csak tesztek miatt feláldozzák a minőséget a sebességre kicsit. (Na jó néha nagyon). De más is beleesett már ebbe a ''hibába''. :(

(#9) MasTer válasza esteban (#6) üzenetére


MasTer
tag


Nah itt vannak mindenféle tesztek jól:)). Lehet csmegézni.
http://www.xbitlabs.com/video/

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] nVidia Quadro4 AGP 8X grafikus chipek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.