Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Nem lesznek 12-szeres DVD-írók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) burgatshow


burgatshow
veterán

Hehh, szerintem tök röhely az egézsz. :(((

(#2) Angie™ válasza burgatshow (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Még yóó hogy nem vettem eddig DVD írót, Most már mindenképpen meg kell várni a 16x-at...:DD A cd íróm is 16x:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#3) greenface


greenface
aktív tag

Sztem inkább a MEGBÍZHATÓSÁGRA kéne a hangsúlyt helyezni, mint a mindenáron-minél gyorsabban nagyobb sebességre…. 4x írva 15 perc egy DVD-t megírni, 8x-an a fele…. Ennél nagyobb sebesség a userek 99,9%-ának nem kell.

A CD-íróknál is hasonló a helyzet, ahelyett, hogy 48-52x írást tudnak inkább lennének lassabbak, de csöndesebbk és megbízhatóbbak.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#4) Obi-1


Obi-1
őstag

Azért poén volt, hogy a címből már kitalálható, hogy a 16-szoros jön :))

Hiába, a fejlődés nem állhat meg!

Only a Sith deals in absolutes.

(#5) Intelligencs válasza Obi-1 (#4) üzenetére

Hát, én meg arra gondoltam először a címet látva, hogy a 8x-osnál megállnak, mert már nem képesek biztonságosan írni nagyobb sebességen...

The Amiga, Born a Champion

(#6) morzsol válasza Intelligencs (#5) üzenetére


morzsol
aktív tag

A teszteket látva EZ a logikus következtetés...
(Mert: én is erre gondoltam. :) )

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#7) Zoz válasza Intelligencs (#5) üzenetére


Zoz
őstag

Én is erre gondoltam...

(#8) KSanya válasza Intelligencs (#5) üzenetére


KSanya
tag

Én is így gondoltam :)
Csak hát itt nem a józanul gondolkodó júzer a fontos, hanem a PR meg a sok hozzá nem értő...

pl: szüleim egyik ismerőse karácsonykor vett egy 4x LG DVD-RW-t (csak mínuszos) 90ezerért, mert a boltban azt mondták, ez a legtutibb író...
na az ilyenek miatt lesz 16x dvd író is... (még ha 16szorosan csak az utolsó 2-3 MB-ot tudja is felírni csak)

(#9) hungeek


hungeek
senior tag

vazze.... én 1x-esen írok :DD

(#10) burgatshow válasza hungeek (#9) üzenetére


burgatshow
veterán

Apám is! :DDD

(#11) Male


Male
nagyúr

16x-os írás az kb 20 MB/s -> biztos megbízhatóan lehet majd írni.

8x-osan kb 8 perc egy DVD, 16x-osan először 1.5 óra defrag (hogy majd bírja a tempót) és utána 5-6 perc az írás. Ez így nagyon megéri.

(#12) crab


crab
senior tag

A 16X-os írás lesz a vége DVD írásnak, nagyobb sebességet nem bírnak ki a lemezek. Kivéve ha lesznek 2 fejes írók, amit nem hiszek...

(#13) greenface válasza crab (#12) üzenetére


greenface
aktív tag

Ebben én nem vagyok olyan biztos. Ami ma megvalósíthatatlannak tűnik, 1-2 év múlva már nem feltétlenül...

2-3 éve ki gondolta volna, hogy 10e Ft-ért 52x CD írót lehet majd venni...? (más kérdés, hogy értelme nem sok... :))

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#14) Male válasza greenface (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Hát 10000 rpm fölé nem nagyon mennek, CD-nél is akörül volt a max (10900 az 52x ha jól emlékszem -> szét is törik a hibás vagy gyengébb CD), és tudtommal a 16x-os DVD is akörül van.

(#15) erdoke válasza Male (#14) üzenetére


erdoke
titán

Kissé túlbonyolítjátok a dolgot...;]
Mennyi a CD-k max. olvasási sebessége? Meddig fejlődtek sebességben a CD-írók?
Mennyi a DVD-k max. olvasási sebessége? Meddig fejlődnek a DVD-írók?

Na ugye, nem is olyan bonyolult.:)

A 16X után már a kétrétegűek kezdeti 2,4X írási sebességének növelésén fognak dolgozni. Jövőre jön a 4X kétrétegű írás, aztán a 8X, közben pedig szépen bejönnek a kéklézeres szabványok (sajnos jogosnak érzem a többesszámot).

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

8x-os írók is hibáznak, nemhogy majd ezek :))

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

hát egyre gyorsulnak a dvd írók is. az árak meg mennek le úgyanigy az alapanyag árak is. kiváncsi lennék hogy ez az árverseny, sebességverseny mennyire megy a minőség rovására.


pár éve még papoltak hogy a cd-k mennyi időt kibirnak. hát kiváncsi lennék hogy 10 év múlva most írott cd-kből hányat lehet majd visszaolvasni.


sebesség rulez :))

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#18) Sanya


Sanya
nagyúr

meg 1 dvd-t hányszor lehet visszaolvasni? 100?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) Intelligencs válasza agrarfiatal (#17) üzenetére

Elmondanám, hogy a 3-4 évvel ezelőtt megírt, dobozban tartott, gyakorlatilag archiválási céllal leírt CD-imet kénytelen voltam újra felmásolni a vincsimre, mert kezdtek tönkremenni! Ennyit a 100 évig jó CD-kről. Ja, és márkás CD-k ám, nem gagyik! A Philips a legnagyobb hulladék mind közül, viszont TDK metallic rulez!

The Amiga, Born a Champion

(#20) Kriza válasza Intelligencs (#19) üzenetére


Kriza
őstag

Én meg pont a TDK-t nem csípem és a Philipset igen.

Talán nem teljesen idevágó téma, de nekem néhány lemezem kezd korrodálódni vagy mi :F A tengely felől ahogy elkezdődik a festékréteg elszineződik, meg lepattog. Biztosan nem a gyors írás miatt, mert csak 8*-os az íróm (ja.. és Sony!!! :) ). Már 3 éves, de még nem hibázott lemezt, pedig használom rendesen. Nem is akarok nagyon gyorsabbat, mert én is félek a gyors írástól (mondjuk a 16* szerintem nem sok adatra) Na ennyit a megbízhatóságról.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Nem lesznek 12-szeres DVD-írók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.