Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Számomra továbbra is félelmetes, hogy a nagy többség mennyire naív és birka...

Mert a filmekben milyen jó... a pókember meg át tud ugrani egyik házról a másikra, ezt is kipróbálja, hogy milyen jó? :(

(#2) raszputyin válasza Male (#1) üzenetére


raszputyin
senior tag

Ha még a készítői szerint sem reprezentatív, mi a túróról beszélünk???? Már bocsánat! :((( :(((
Azt én is megjóslom, hogy Jóska Pista nem tudja, mi az, és hi-tech dolognak hiszi... na, akkor legyen 68%... na, kis komolyságot, a szociológia még rendesen csinálva is elég ingoványos talaj! :(

(#3) raszputyin válasza raszputyin (#2) üzenetére


raszputyin
senior tag

Épp elég nekem a sok Origó nívójú politikai ''poll'' (maga a műfaj, kivéve ha regisztrált és aktív tagok egy szűk körére vonatkozik, teljesen értelmetlen):
A: egyetértek az X politikai erő véleményével, mert [...] <érvek>
B: egyetértek az X politikai erő véleményével, mert [...] <other érvek>
C: egyetértek az Y politikai erő véleményével, mert vesszen a Dunába az összes X
D: egyetértek az Y politikai erő véleményével, mert minden X mocsok és hazudik
E: lesz@rom
F: ''egyéb''
Tekintve, hogy egy X felé elfogult orgánumot amúgy is inkább olvasnak X vakhű hívei, ez aztán garantálja a poll ''sikerét''. De akkor is őrültség, ha nincs benne szándékos manipulatív szándék.
Egy errefelé némileg témába vágóbb, hasonló színvonalú poll: [link]
A szólásszabadságnak megvan az a hátránya, hogy feltételezi az állampolgároktól (igen, tőlünk), hogy el tudjuk dönteni, mit vehetünk komolyan...

[Szerkesztve]

(#4) raszputyin


raszputyin
senior tag

Amúgy engem is aggaszt a biometrikus azonosítás lehetősége, úgy vélem, hogy az állam túllépi az alkotmányos hatáskörét, ha kötelezővé teszi, vagy akárcsak nyomást gyakorol (pl. szignifikáns hátrányok, ha nem használja valaki), esetleg engedélyezi a magánszféra számára. (Igen, a személy szabadságjoga ütközés esetén előbbre való, mint a vállalkozásé.)
Ceterum censeo, elegem van a nem reprezentatív felmérésekből :)

(#5) #95561216 válasza raszputyin (#4) üzenetére


#95561216
törölt tag

Akkor te a fényképet is kiaszabod az igazolványból?

[Szerkesztve]

(#6) raszputyin válasza #95561216 (#5) üzenetére


raszputyin
senior tag

Törvényellenes és immorális a kép benne, még szerencse, hogy gyakorlati célra nem alkalmas. De nem akarok céltalan vitába bonyolódni. Csak tartsd észben, hogy mindig az állam a legnagyobb nemzetbiztonsági kockázat.

(#7) trevisz válasza raszputyin (#6) üzenetére


trevisz
csendes tag

Igazán még nem gondoltam bele, de nem értem, hogy bizonyos helyeken miért ne lehetne használni és miért sértené a személyiségi jogaimat. A reptéren, okmányirodában, rendőrségen, stb. igazolom magam a saját személyemmel, illetve az ahhoz tartozó fényképes igazolvánnyal. Miért probléma, ha az ujjlenyomatomat is ellenőrzik? Pontosan melyik jogomat is sértik ezzel?
A vásárlás az már más kérdés, hiszen ez esetben pontosan meg tudják mondani, hogy mikor, hol, mit és mennyiért vettem, amíg ez mondjuk készpénzes vásárlás esetén nem lehetséges.

(#8) #95561216 válasza trevisz (#7) üzenetére


#95561216
törölt tag

Bankkártyás vásárlásaid most is nyomon tudják követni, az újlenyomat csak az azonosítást teszi biztonságosabbá. Mondjuk ha nem sántikálsz semmi rosszban, nem értem mi károd származik belőle. Megtudják, hogy milyen wc-papírt használsz?

raszputyin: elolvasva a hozzászólásod inkább én sem vitatkoznék veled, további kellemes paranoiát :)

(#9) rii válasza #95561216 (#8) üzenetére


rii
nagyúr

''.........Megtudják, hogy milyen wc-papírt használsz?.........''

bankkártyás fizetésénél az egész életsítulusodról képet tud alkotni, aki hozzáfér az ilyen adatokhoz. Számomra ez abszolút nem kellemes érzés.

szerintem addig a jó, amíg lehet kessel fizetni.

amúgy ezzel a biometrikus elleneőrző bigyókkal az a gond, hogy ez egy bevezető lépése a bőr alá ültethető chipeknek.


ilyenkor szeretnék én az 1600-as években élni ..... jó kis nomád körülmények ... inkvizíció .. hmmm ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.