Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Annak ellenere, hogy nem tartom kulonosebben nagyra a Samsungokat, elismerem, hogy miota szines kijelzo letezik, ok csinaljak a legjobbakat!!! Amikor Nokia meg 4096 szinu alap LCD-vel benazott, a Samsung V200-ban mar 65k-s 120*160(?)pixeles aktiv TFT volt.
Megkockaztatom, hogy ha a kijelzokkel parhuzamosan az akkuk, a hasznalhatosag es tamogatottsag teren is hasonlo fejlodest mutatna a Samsung, siman meg tudna szorongatni a Nokiat...

[Szerkesztve]

(#2) Pompi válasza Coyote2000 (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''elismerem, hogy miota szines kijelzo letezik, ok csinaljak a legjobbakat!!!''

Sharp kijelzőt láttál már? A GX20-ban már 2003-ban olyan 240x320 kijelző volt, hogy megszólalt, mindig felébredt bennem a birtoklási vágy ahányszor ránéztem a tesóm telefonjára. Elég sok víz folyt le a Dunán mire más gyártónál is megjelentek ezek a felbontások (Európában). Igaz mára már változott a helyzet, kicsit kiegyenlítődted a dolgok, szinte mindegyik gyártónak vannak szép kijelzői, de bennem az előbb leírtak miatt az él, hogy a Sharp eléggé jó a kijelzők terén.

Feel Good Inc.

(#3) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Végre egy olyan újdonság, ami mindenkinek hasznos :) Remélem igaz is amit írnák, és tényleg szépen látható lesz napfénynél is, épp ideje lenne már, hogy ezt a nem is kicsi zavaró tényezőt megszüntessék.

(#4) Zoltanfi válasza Coyote2000 (#1) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Nos ezen a képen egy 6280-as látható tűző napfényben: [link]

Ekkora képet inkább linkben légyszi! Pompi

(#5) Zoli bácsi válasza Zoltanfi (#4) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Lefényképezzem nektek, hogy a 1101-es Nokiám kijelzője tűző napon milyen jól látható? :P ;]

(#6) Coyote2000 válasza Pompi (#2) üzenetére


Coyote2000
őstag

igen, igazad van, a Sharpok még durvábbak...

Na azért az a Nokiás példa elég gyengus... sokáig Nokia fan voltam, az utolsó tellám 6680 volt, de tűző napon annak is voltak problémái.... :P

(#7) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Azért érdekes dolgok vannak kijelző terén. Egyik kollégámnak van egy 6100-ás nokiája, csodájára jártam, mert mikor a 3100-ásomat mellétettem, az övé sokkal világosabb volt a háttérvilágítás lekapcsolása után, és napfényben is sokkal jobban látszott. Pedig elvileg mindegyik 4096 színű passzív mátrixos Nokia kijelző volt. Ezután vettem Nokia 6610i-t, amiben elvileg ugyanez a kijelző van. Na, a 6610i még a 3100-ásénál is ''rosszabb'' volt, kissé homályosnak tűnt, és ráeső napfénynél már tényleg olvashatatlan volt. Pedig a három telefonban ugyanolyan paraméterekkel rendelkező kijelző van. Néztem kollégáim telefonjait is, pl. SE T68-ast, Siemens s55-öst, és nekem úgy tűnik, hogy az első generációs passzív mátrixos kijelzők sokkal jobban látszottak napfényben, mint a mostaniak. Azért TFT és TFT közt is van különbség, de nem ekkora mint a CSTN kijelzők közt.

(#8) Coyote2000 válasza Zoli bácsi (#7) üzenetére


Coyote2000
őstag

Annak idején nagyon pici design-különbség volt csak a 6610i és 7250i között is, de a 7250i kijelzője mérföldekkel világosabb volt: a fehér tényleg fehér volt, nem olyan szürkés, halvány...
Lehet hogy ebben a gyártó a döntő, és hogy ennyi eltérést még eltűr a Nokia minőségellenőrzése. A 6610i hátlapján Made by Nokia (China) volt, a 7250i esetében viszont Made in Hungary... :C

(#9) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Azért szívesen venném ezt a technológit PDA-kban, és notik kijelzőiben is...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#10) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

na, most már csak azt kell megvárni, h a többiek is átvegyék ezt...:D

(én mégegyszer Samsungot nem hiszem, h vennék (tudom, h ne mondd, h soha, de közel állok hozzá!) - tehát hajrá többiek ;] )

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11) sbazsi válasza macilaci78 (#9) üzenetére


sbazsi
veterán

Azért a fényképezőkről se feledkezzünk meg.
Egy pda-val még csakcsak el lehet fordulni a naptól árnyékba menni, vagy bármi, de fényképezővel nem mindegy honnan fotózunk.
:)

(#12) bolondember válasza sbazsi (#11) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

a pana (most nem tudom mindben-e) fényképezőgépeiben van a power LCD mód, ami erős napfényben elég jól jön...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.