Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ciao


ciao
senior tag

az hogy van, hogy a 165-ös és a 175-ös is ugyanannyit eszik?

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#2) Overlocker


Overlocker
veterán

Ezek vajon sima nf4-es lapba nem mennének bele? A legkisebb egymagosba beneveznék.:C

(#3) Fade_Away válasza Overlocker (#2) üzenetére


Fade_Away
őstag

Mért mennyivel jobb mint egy kommersz A64?
akkormeg minek?

(#4) Zoz válasza Fade_Away (#3) üzenetére


Zoz
őstag

1 mega cache!
Viszont akkor mi a különbség ezek és az FX-ek között?

(#5) Overlocker válasza Zoz (#4) üzenetére


Overlocker
veterán

Ezaz. Semmi:P Tehát ha szerencsés vagy a legkisebb tag is menne FX-51/53 szinten.:D

(#6) LordX válasza ciao (#1) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem a megadott érték a ''thermal design'', azaz, hogy ekkora teljesítményű hűtőt tessék rárakni.

(#7) erdoke


erdoke
titán

Továbbra sem értem, hogy mitól Opteronok ezek, miben különböznek a megfelelő San Diego ill. Toledo variánstól. Azon kívül persze, hogy ezeket adják alacsonyabb órajellel is. :F

A legjobb aláírás a héten

(#8) Fade_Away válasza erdoke (#7) üzenetére


Fade_Away
őstag

na erre akartam célozni énis......

San Diego drágán oszt kész....

(#9) LordX válasza erdoke (#7) üzenetére


LordX
veterán

A 90 nm-es csíkszélességű, SOI eljárással készülő processzorok a Socket 940-es modellektől eltérően nem-pufferelt, ECC-s DDR memóriamodulokat támogatnak.

Az A64-ek támogatnak ECC-t?

[Szerkesztve]

(#10) Overlocker


Overlocker
veterán

Most akkor ehhez milyen lap is kell??

(#11) LordX válasza Overlocker (#10) üzenetére


LordX
veterán

S939-es?

(#12) Overlocker válasza LordX (#11) üzenetére


Overlocker
veterán

jah,de milyen.:FKeresgélek a neten,de eddig semmi konkrét info:O Remélem San Diego-ként ismerné fel a lap.:D

[Szerkesztve]

(#13) erdoke válasza LordX (#9) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom biztosan, de ha nem, akkor a jelek szerint csak le van bennük tiltva. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#14) Peet


Peet
senior tag

Nah így most már semmit sem értek.:F
Eddig úgy volt, hogy volt 940 és 754 ahol 940 a szerverekbe szánt ECC-s rammal működő Opteronok foglalata volt és a 754 ami az otthoni usereknek lett kitalálva ''rosszul'' mert utána feltornázták 939-re.
Szó volt róla, hogy az AMD egyszerűsít a foglalatokon és lesz 941 vagy mi, és a 754 mégiscsak a celeronok ellenfeleként a Semptronoknak.
Erre most meg megjelennek a 939-as Opteronok, amiknek már ECC-s ram sem kell. :F
Minek ez? Kinek ez? Ha valami csórikám szeretne otthon szervert fabrikálni 939-as lapjából legyen bele Opteron? DE minek, ha már nem költ normális lapra akkor akkor jó a ''rosszabb'' A64 is bele nem?

Jobban bele kellene látnom a tranzisztor erdőbe a processzorok belsejében, mert Én már komolyan mondom nem értem. Azt, hogy az Intel hogy kavirnyál össze-vissza már régen nem vágom, de most már itt is jön a homály.

Jah és kíváncsi lennék milyen AMD procit ajánlanak ezek után egy usernek a boltba aki szeretne egy komolyabb munkaállomást összerakni:
- 939 FX mert ütős és gyors?
- 939 Opteron, mert ezt nyomatják a szerverekben is?
- 939 A64 mert minek a drága proci ez is sirály?
- 940 mert ez volt van és lesz is még sokáig talán?
- 941 vagy mi, mert ez a jövő?

.....jah és a dual magos procikról még nem is beszéltem, nah majd ha ott is lesz mindenből dual mag meg quatro mag, meg meg meg.....

(#15) DonK válasza LordX (#9) üzenetére


DonK
aktív tag

ŐŐŐ, ha ECC-s unbuffered memókat támogatnak, akkor azt is igénylik nem? Akkor meg mi értelme a 939nek, ha ECC-s memóriát a sima lapok nem tudnak fogadni, vagy hülyeséget mondok?:F

(#16) LordX válasza Peet (#14) üzenetére


LordX
veterán

Ezt elnézted. Az Opteron ECC-s memóriákat támogat. És ha jól tudom, a mezei A64-ek nem.

A 941 az 940 lesz, csak nem lesz kompatíbilis a mostanival és nem úgy fogják hívni (M2), a régi 940 idővel kihal.

Ma 939 A64-et tessék venni homejúzernek, normális szerverbe meg amúgy is mindegy, mi a foglalat, nem te rakod össze... A dualcore meg belemegy az azonos foglalatú egymagos helyére.

(#17) erdoke válasza DonK (#15) üzenetére


erdoke
titán

Nem, az ECC opcionális, az unbuffered/registered a kötelező. A lapokba egyébként mindegyik belemegy, csak a nem megfelelővel nem indul a gép. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#18) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Ha minden igaz az ECC-n kívül még annyi az extra, hogy az Opteron-ban több a Hypertransport link. Az A64-ben 1 van, az Opteronban pedig 3 ha jól emlékszem. de kövezzetek meg ha nem. :D

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#19) erdoke válasza -Devil- (#18) üzenetére


erdoke
titán

Mindegyikben 3 HT link van, csak nem mindegy, hány darab a koherens. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#20) karib


karib
addikt

A dolog mögött az állhat, hogy az Intel is úgy tűnik, most ráfeküdt a P4 alapú szerverekre/munkaállomásokra a Xeon mellett - lásd E7230 chipsetre épülő entry level megoldások és társai.

Department of Redundancy Department

(#21) BobChemistry


BobChemistry
őstag

biztos frankó lesz

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#22) Fiery válasza karib (#20) üzenetére


Fiery
veterán

En nem latom, hogy az Intel jobban rafekudne erre a temara, mint annakelotte. E7230 elott volt E7211, azelott meg E7210, azelott meg E7205 :)


Fiery

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.