Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Hát a technológiai korlátról annyit, hogy 2,2Ghz a csucs. De mondjuk egy P3 mikor fog ennyin ketyegni?
Hát a tuningolhatóság nem éppen fő szempont szerintem. De hát mondjuk nem éppen akkora pénzből fejlesztették ki mint az Intel a P3 il a Pro technológiát. De én bizok az AMD ben hisz nekik fontos minden % -os piaci részesedés amiért neki meg kell küzdeniük. Ha az Intel elveszit néhány százalékot az még nem vágja földhöz. Ematt szerintem nagzon is figyelnek az AMD nél. Biztos van oka a csuszásnak de mint látszik az uj 0,13 -as XP is kijöt.

prohardver vendég

(#2) Dalai Láma válasza guest (#1) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hát én azért sajnálom, hogy nem húzható! Ez az AMD-k baja. Sztem ebbe a prociba rakhattak volna valami extrát is. Ha így folytatódik, akkor tényleg jobb választás lesz egy új Northwood. Sajnos :(

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#3) karib


karib
addikt

Anand szerint (aki egy VIA-s csókára hivatkozik), az AMD most az üzleti szektorra próbál erősen koncentrálni, azaz ha a Hammer beüt :) a szerverpiacon, akkor megnyílhatnak az irodák is az AMD cuccok előtt, ahova eddig szinte kizárólag az Intel jutott. Ez pedig nagy piaci szelet, sokkal jobban megéri, mint a lelkes szorzónállítgatós tuningosokkal bizniszelni :D

Addig meg az Athlon XP kicsit háttérbe szorul, mert azért az AMD-nek nincs annyi ereje mindenre odafigyelni.

Nemtom mi igaz belőle, de valamennyire megállhat a gondolatmenet.

Azért valszeg lesz ez jobb is, bár a hasonló megmozdulás az Intelnek jobban sikerült - lásd Tualatin és Northwood rajtok, mindkettő nagyot szólt a gyenguska elődhöz képest. Az AMD pedig az izmosabb elődtől nem nagyon tud elszakadni :(

Department of Redundancy Department

(#4) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Én azért úgy gondolom, hogy maradok AMD párti.Azzal egyetértek, hogy nem fogom lecserélni a TBird-ömet egy Thoroughbred-re,de ezt eddig is így terveztem.Már régen lehetett tudni, hogy nem eredményez akkora teljesítménynövekedést, hogy érdemes legyen cserélni, viszont ha minden igaz jövőre már egy finom meleg Clawhammer-t izzaszthatunk, ha lesz rá keret.Na arra érdemes lesz váltani.Remélem...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#5) Den válasza Satan-Claus (#4) üzenetére


Den
veterán

Last boyscout rulez :)

www.simson4t.hu

(#6) guest


guest
veterán

Hát, én csak azt kérdezem, mi értelme volt kiadni? Hacsak nem tudnak javítani a gyártástechnológián nagyon gyorsan akkor énszerintem semmi... Az Anandtech szerint annyira sem lehet húzni, mint a Palomino magos csúcspéldányokat, akkor meg mivel jobb? Néhány wattal kevesebbet eszik, ez o.k., melegedés terén viszont nem biztos, hogy jobban jár a user, mivel a mag nagyon kicsi, oszt' lehet majd venni a spec. réztalpú hűtőket, gondolom nem 1600+Áfá-ért... (A lesarkazást más kategória, tudom,de azért ezzel a kisebb maggal még óvatosabban kell majd bánni...) A másik dolog a hővédelem. Megint valami alaplapos védelemmel próbál operálni az AMD, ami -finoman szólva- elmaradás a P4-hez képest... legalább egy olyan 'primitív' Coppermine-os hővédelmet belerakhattak volna. Szóval AMD párti lévén is azt kell hogy mondjam, hogy bizony ha valaki csúcsgépet akar, akkor egy Northwoodos P4-gyel alighanem jobban jár, árban majdnem ugyanott van. (Hol van már az, amikor jóval kevesebb pénzért is nagyobb teljesítményt nyújtott az AMD...) De azért drukkolok nekik, hátha tényleg ütős lesz a Hammer.

prohardver vendég

(#7) Den válasza guest (#6) üzenetére


Den
veterán

Mi értelme? Be kell járatni a 0.13 mikronos technológiát hogy mire a hammer indul már minden ok legyen.
azért a nagyobb teljesítmény a csúcs p4 et leszámítva még mindíg igaz.

www.simson4t.hu

(#8) guest válasza guest (#6) üzenetére


guest
veterán

Azt sem értem hogy az AMD miért nem tér át 64 bites adatbusszrl 256 Bitesre illetve miért nem csináltak ők is egy lesarkazásvédő hőeloszlató sapkát mint az intel.

prohardver vendég

(#9) Den válasza guest (#8) üzenetére


Den
veterán

Lesz sapka a hameren. 256 bites adatbuszhoz kéne megfelelő memória is.

www.simson4t.hu

(#10) guest válasza Den (#9) üzenetére


guest
veterán

A p4 L2 cache 256 bites , az AMD pedig csak 64...

prohardver vendég

(#11) Den válasza guest (#10) üzenetére


Den
veterán

ja hogy az. ok. Mindenesetre a p4 így is gyenge. Azt meg be kell látni hogy a k7 architektúra végnapjait éli. Thorougbred, barton, stb, csak arra jók hogy emelt fővel vonuljon nyugdíjba, ne csúfondáros bukással mint a p3. Az amd már a hammerre koncentrál, nem öl komoly pénzt egy kifutó proci fejlesztésébe.

www.simson4t.hu

(#12) zeta


zeta
csendes tag

Az intel latszolag konnyebben atallt 0.13 mikronra, de ne feledjuk el hogy nekik 7 gyarbol 1-2 atallitani nem akkora riziko mint az amd-nek az egyetlen drezdait. Nem veletlenul lett a P4 celeron 0.18 mikronos, ugyanis azok kotik le a meg at nem allitott gyarak kapacitasat mert oda nem kell a nagy MHz. Az intelnel 1 teljes technologiavaltas 1.5 evig is eltarthar img az amd-nek max 2-3 honapja van ra, de akkor a teljes kapacitast erinti..

zeta-

(#13) andorpapa


andorpapa
őstag

Hogy miért nem tett az AMD hőeloszlató sapkát a procira? Gondold végig: miből is van a P4 kalapja? Aluminium. Nos, ha megveszed a full-brutál-extra-szuper Swiftech MCX462 vagy Cooler Master HHC-001 rézhűtőt, akkor mennyi a hasznod? Semennyi, mert a hő először úgyis az aluminium sapkán keresztül távozik.

Ez a sapka hűtéstechnikai szempontból nem túl nyerő cucc. Sokkal jobb lenne egy vörösréz sapka, ami profin lenne integrálva a magra. A Hammer azért kap ilyet, mert ott már állítólag nagyon jól van optimalizálva a hőeloszlás, és a mérete is megköveteli.

Amúgy aki látta már a Hammer hűtőket, annak feltűnhetett, hogy szinte egyeznek a P4-es coolerekkel, vagyis akkor az elvezetendő hőnek is hasonlónak kell lennie. Amiből meg arra következtetek, hogy a Hammer lesz az AMD első ''igazi'' 0.13-as procija.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#14) guest


guest
veterán

Arrol van valakinek tippje, hogy Magyarorszagon mikorra lesznek thorougbred-ek? Engem foleg az alacsonyabb szeria erdekelne (1800+) ...

Milo

prohardver vendég

(#15) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem is egyenlőre valami olyasminek lehet felfogni a Thoroughbredet hogy szükségszerűen ''lett''. Tehát mivel egyenlőre semmivel sem jobb a Palominonál, valószínűleg azért kezdik ezt gyártani, mert át kell állnia a gyárnak, és akkor már az Athlon XP-t is csak 0.13-n tudják gyártani. Mondhatni arra ''kényszerültek'' :) hogy jobb technológiával gyártsák ezt a procit is, noha a régivel is ugyanilyen jó volt.
Mondjuk valószínűleg azért tényleg fog ezzel kapcsolatban változni még ez-az, ahogy bejáratják azt az új gyártósort... :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#16) Genialis


Genialis
aktív tag

Szerintem nem elhanyagolható tényező a 20 wattal kevesebb hőteljesítmény ugyanolyan számítási teljesítmény mellett. Így most lehet sima traktorhangú számítógépeket építeni az eddigi repülőgéphangúak helyett, ugyanakkora teljesítménnyel. Ahogy lesz 13u 1900+ valahol, már cuppogok is megvenni...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#17) emvy


emvy
nagyúr

[L]http://www.xbitlabs.com/news[/L]
szóval már van Bartonjuk is, de még nem akarják kiadni. Ez jelentheti azt, hogy tudják mit csinálnak, és így is megéri nekik, mert eladnak majd a TB-ből is sokat, vagy az is lehet, hogy csúszni fog a Hammer, és ki kell tölteni valamivel az űrt...

while (!sleep) sheep++;

(#18) guest


guest
veterán

Sziasztok! Volna egy kérdésem. Az ASUS A7A rev.1.03 alaplapom fogja-e támogatni a Thoroughbredet, mivel most szeretnék procit cserélni. Érdemes-e várnom, vagy vegyek XP-t, ha azt egyáltalán támogatja a lap. Az alaplap egyébként király, mivel egy fagyás sem volt 16 hónap alatt, ezért nem szívesen cserélném. Aki tudja a választ írjon, köszi.

prohardver vendég

(#19) Den válasza guest (#18) üzenetére


Den
veterán

tudja csak új bios kell 1012 (még nem jelent meg)

www.simson4t.hu

(#20) guest


guest
veterán

A7V:
http://www.a7vtroubleshooting.com/info/bios/index.htm#3 címen az olvasható, hogy a 1011-es bios:
''support Thoroughbred CPU''
a 1008 01D-től kezdve pedig:
New CPU : ''Palomino'' is now supported

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.