Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jaq


Jaq
tag

Telleg szukseges kiadni pci-s fx5,2k-t? Aki nem bovit gepet agp-sre, az vszinuleg nem is akarja kihasznalni a dx9 nyujtotta plusszt, mar csak azert sem mert azert azokhoz a ficsorokhoz alapbol izmos gep kell...
Raadasul manapsag is kaphatok nagyon korrekt PCI-s kartyak, nagyon kedvezo aron.
Mondjuk hozzafuznem, hogy egy fx5,2k altal produkalt teljesitmenyhez asszem' eleg az a pci bus :))

(#2) Ra3


Ra3
őstag

ebből is látszik hogy mekkora jó kártyesz is ez....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#3) Csiszike


Csiszike
tag

Egy TX-es lapba jó is a' ! :D

(#4) nap válasza Jaq (#1) üzenetére


nap
addikt

Ha nem lenne biznisz, tuti nem adnak ki.
Van aki tokeletesen elegedett a p1-es gepevel, de szeretne tobb grafikus teljesitmenyt...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#5) gericooper válasza nap (#4) üzenetére


gericooper
aktív tag

és p1-ből hogy vesz ki nagyobb grafikus teljesítményt?
szerintem ez csak fél megoldás.
:)

(#6) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Hat ez lol :]
Kivancsi vagyok meg meddig fogjak nyomatni a pcios vga kat..:)
Egyebkent, ha vki nagyobb teljesitmenyu pci os kartyat szertne , az inkabb vegyen egy gf4mx 460at , az legalabb nem 64bites memoriat hasznal...

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#7) Genialis


Genialis
aktív tag

Ugyan már ne prohardververes, és ne magyar szemmel nézzétek a dolgot. Van az óceánnak egy túlpartja, ahol idióták laknak tele pénzzel...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#8) esteban


esteban
senior tag

pl. egy VIA EDEN-be ... hogy mast ne mondjak :)) ) monitor meg az ATI rol ...

iBook + RedBull :)

(#9) The Thing válasza nap (#4) üzenetére


The Thing
tag

Hát ennek nagyon sok értelme van. Amennyiért megveszi ezt a kártyát azért vehetene egy jobb gépet is, meg hát mire használja ki? Egy p1-esnek a procija sokkal lassabb mint ennek a jártyának nembeszélve hogy ha Edo ram van benne.
Meg hát a pci sin sem birja a nagy adatátvitelt. Szoval szerintem teljesen megéri azt a pénzt. :(

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#10) qayxc


qayxc
csendes tag

Hát ez klassz! Visszafejlődünk??? C-64-hez nem lesz ilyen kártya? :-)

Nem én voltam, ott szalad!

(#11) kovi


kovi
senior tag

Nagyon felesleges lesz ezt kiadni. Nemtom hány példány fogy el belőle.Annak idején amikor a VooDoo isten volt akkor a PCI-s verziok drágábbak voltak.Lehet hogy ez lesz most is, de akkor viszont nem értem ki veszi majd meg.kb 30000-ért. :t

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#12) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Iszonyú elfogultak vagytok. Csomó helyen NEM pálya gépbővítés, viszont kellene egy viszonylag korszerű PCI-os VGA. Az FX 5200 ilyen. Mi ezzel a gond?

Nem mindenki ''amd + tuning + radeon + tuning'' képlet alapján vásárol, és nem a hozzá-nem-értés miatt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Szőrös  válasza Parci (#12) üzenetére


Szőrös 
veterán

Sőt nem is mindenki ATI . :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#14) wipes válasza kovi (#11) üzenetére


wipes
senior tag

A pci-os verzió most is drágább, mint az agp-s ugyanolyan kártya. (bármilyen típusból)

(#15) fanti


fanti
addikt

ISA-s is lesz? Abból rendelek a 286 osomba és Unreal II-zök egy jót :t

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#16) ArchElf


ArchElf
addikt

Inkább PCI-Express jöhetne már...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17) utax válasza Genialis (#7) üzenetére


utax
aktív tag

Ugyan már ne prohardveres, és ne magyar szemmel nézzétek a dolgot. Van a világnak más része, ahol nálatok okosabb, tapasztaltabb emberek élnek és ha sokra nem is, de arra talán képesek, hogy felmérjék egy termék piacképességét. ha nem így lenne, már nem ott dolgoznának. ne ti mondjátok már meg innen a pesti szoba melegéből, hogy a világ másik felén mi a biznisz, ekkora egók ne legyetek.

Use the force, Dude !

(#18) utax válasza utax (#17) üzenetére


utax
aktív tag

hozzáteszem, a régi p1-embe szívesen tennék egy modernebb VGA-t, fogok is, ha lesz rá pénzem.

Use the force, Dude !

(#19) Parci válasza utax (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Így van, én is P1-es gépbe keresek 3D gyorsítót épp.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) wipes


wipes
senior tag

Az én gépembe pont jó lenne 1 ilyen az mx44Ose helyett. Agp nincs, bővíteni mást már nem lehet benne, lecserélni meg nem akarom, ill. túl sokba lenne.

(#21) sh4d0w válasza nap (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyobb grafikus teljesítmény eléréséhez erősebb CPU is kell, nem elég az izmos videochip. Valaminek etetnie is kell adatokkal a GPU-t. A háromszögek csúcspontjait ma is a CPU számolja, majd azokat passzolja le textúrázásra a GPU-nak.

https://www.coreinfinity.tech

(#22) Szeke


Szeke
senior tag

gyenge gépbe pont passzol egy ilyen gyenge kártya.... Minek is irják rá azt hogy FX, mikor egy nagy tré, csak dx9-et tud.... Persze, egy-két dologra azért még jó, kevés pénzért.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#23) Szeke


Szeke
senior tag

Régi gépbe inkább vennék én is mx440et, és még ugy is procikorlátolt lesz a dolog.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#24) kovi


kovi
senior tag

Hogy Shadow szavaival éljek, tényleg fura lenne ha egy P1 kiszolgálna egy GF FX-et.(MX) Mertugye ha jólemlékszem a dobozra az van írva hogy System Req... : Min P2 Celeron 4-500,, or NOT?
Na ennyit a ti P1-es ről. :t

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#25) access_denied


access_denied
senior tag

Valószínűleg igazatok van, nincs szükség pci-os vga-ra.

De.

Munkahelyen elég sok Intel alaplapos gép van (845 GLLY, GLAD ). Ezeken alaplapi vga, lan, hangkártya van. Nincs agp rajta. Egész véletlenül egy ilyen gépet kellene vga-ilag upgradelni. Én azt mondtam, felejtsék el, és lám... milyen butaságot mondtam...

(#26) sh4d0w válasza access_denied (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm... komolyan kérdezem, nem kötözködésből: irodai munkahelyen miért nem jó az integrált VGA?

https://www.coreinfinity.tech

(#27) Male válasza sh4d0w (#26) üzenetére


Male
nagyúr

1. használ valami 3D tervező/szerkesztő/stb.progit, amihez kell (persze ehhez eleve nem integráltat vesznek)
2. néha kimegy a főnök :))

Amúgy a középskolai gépben is egy Voodoo Banshee volt (a tanáréban, a többiben meg Virge), ami akkoriban (98-99 már nem is tudom, hogy mikor jártam oda... :O) igen jónak számított (gondolom azóta már R9700Pro-ra váltottak, mert az KELL egy iskolai gépbe)

(#28) utax válasza Male (#27) üzenetére


utax
aktív tag

vagy a dolgozó megveszi a lecserélt régi gépét, hazaviszi a kölykének és szeretné olcsón fejleszteni.
de hangsúlyozom: azért, mert nektek nem kell, még megeshet, hogy valaki pont ilyet szeretne. álljon meg a világ, nem csak a ti igényeiteknek fejlesztenek a cégek, micsoda disznóság, mi ??!! :DDD

Use the force, Dude !

(#29) Szeke válasza utax (#28) üzenetére


Szeke
senior tag

Úgyvan, ''built only for prohardver'' feliratos vga-kat szeretnék a boltok polcain és a gépeinkben látni :DD

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#30) utax válasza Szeke (#29) üzenetére


utax
aktív tag

sőt, built for Szeke, designed for Szeke, Szeke compatible, stb. marticák legyenek rajta :))

Use the force, Dude !

(#31) MaUser


MaUser
addikt

Elgondolkoztam:
A pci -agp -s videókártyák közt nem volt sebességbeli különbéség. (max. 1-2%, de volt hogy pci volt a gyorsabb)
Az agp-agp2X sem hozott gyorsulást.
A 4x sem.
A 8x sem.
Hogyis van ez?
(Aki nem ért egyet az mutassa fel azt a gef2-őt ami gyorsabb 4x-ben mint 2x-ben, s itt már nem lehet azt mondani mint a riva-nál, merthogy még pci-ra optimalizálták....)
Szóval take it easy. De továbbmenve a v5 5500 is ugyanolyan gyors pci-os kiszerelésben, mint agp slot-ban. Jó ez a sávszélesség, de arra édeskevés hogy a rendszer ramját használja real-time, inkább célszerű a kártya ramját növelni. A játékokat pedig az aktuális (egy évvel ezelőtti csúcs) kártyákra és azok aktuális mennyiségű ramjára optimalizálják. Szóval ezért nem ér sokat ma a 256MB-os kártya. De ez az ésszerű is ha belegondoltok. Ne szapuljuk már azokat a szerencsétlen cégeket!
Nekem világéletemben intelem volt, mert az érte meg szerintem. Fél éve AMD-m van, de ettől nem szidom az intelt! NVidia kártyáival sincs bajom, aki ma nyavajog az mit csinált volna ha nem lett volna riva-tnt-tnt2? Szóval inkább örüljünk a versenynek és ne szapuljuk a cégeket. Mondjunk véleményt de már nagyon unom az olyan hozzászólásokat, hogy hú de sz*r, megy is csődbe a cég.
Igazatok van a legtöbb marketinges semmihez sem ért s apuci pici fia, de ott is vannak akik tudják mit csinálnak és miért!
Akinek pedig nem tetszik valami mondjon kúltúráltan véleményt és ne vegye meg!

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#32) Cefa


Cefa
senior tag

Dejó be tudom rakni a 486-osomba.

Már kétségbe voltam esve hogy mi lesz de már megnyugodtam. :)

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#33) steveetm válasza MaUser (#31) üzenetére


steveetm
őstag

Hali!
Megelzőtél ''kicsivel'':)
Ugyanezt szerettem volna én is, hogyha a kártyákon már bőséges mennyiségű ram van, amibe belefér a játék összes texturája, meg a szűrésekhez és hasonlókhoz is megvan a hely akkor hova is kell még az az iszonyatos sávszéleeség amit az AGP tud de PCI nem?
Jó ok, mikor betölt, nem 0.1 mp alatt tölti be a textúrákan a videü membe hanem 1 mp alatt. Na bumm, nem is kellene PCI os kártya...

Ja mégvmi, ezt nem is vágom igazán. Ha P1 eshez is veszem ezt a kártyát, akkor miért is kell lényegesen lasabban mennie mint egy mai procin? Ez már nem HW T&L+++++? Szal ha hardwares akkor miért van annyira szüksége még a procira?
Na üdv.: Steveetm

(#34) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Véletlenül ISA buszos 5200-el nem találkoztatok? Ha nem, akkor kifejlesztem vaze!!! :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.