Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

kinos :DDD

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) tween


tween
őstag

Dúrva!

(#3) AMD Power


AMD Power
titán

Én nem lepődök meg. Lesz még ilyen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4) piqla


piqla
őstag

Háháháháháhhá :DDD

Szereted az állatokat?

(#5) Jadro


Jadro
veterán

Majd kidumálják. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#6) Nimrod


Nimrod
addikt

Lehet, hogy pont annál az egynél felejtették el kiszedni az exif-et. Ezért valaki repülni fog. :DDD

(#7) Petya88 válasza Jadro (#5) üzenetére


Petya88
tag

Persze a Sanyo-nál már jól bevált 5megapixeles érzékelőt használják stb. ;]

(#8) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

most direkt leszedtem ezt a képet, és már nincs hozzá EXIF infó :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#9) Kakumix


Kakumix
senior tag

Biztos még csak a prototípussal készültek a képek. Akkor még nem voltak rendesen kitöltve ezek az információk a telefonban. :U

Legyen szép napod!

(#10) HERR Z válasza Kakumix (#9) üzenetére


HERR Z
veterán

hát azért
ebbe a sanyoba még csak azt se lehet mondani h sony cucc van, mert canon ccd van benne
én telefongyártáskor biztos nem irnék exifbe kamu cuccokat

(#11) Goose-T


Goose-T
veterán

Most megnéztem a K550i-vel és K810i-vel készült képeket, azoknak az EXIF infójában a Photoshop szignója van. Még ha telefonnal is készült a kép, akkor is jól rádolgoztak utólag.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) Dr.Anonymus válasza Goose-T (#11) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

hát ez is eléggé kínos.... :C

(#13) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

bakki 3perc melo kipucolni a filebol az exifet.... ezek meg benthagyták, bizonyíték, hogy szimplán át akarják verni a k850 iránt érdeklödő jövöbeli vásárlokat.


durva.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Loretto


Loretto
veterán

Kellemtlen, de még kellemetlenebb lesz majd magyarázkodni.

Soirée...

(#15) Ricardo


Ricardo
félisten

Az Se mostanában elég rossz reklámokat csinál magának :(

Kezdve a törő billentyűvel, most ez... mi lesz a következő :F

(#16) Coyote2000 válasza Ricardo (#15) üzenetére


Coyote2000
őstag

ezt már nem tudják kimagyarázni.
Az egyetlen esélyük az, hogy a telefonba beirják a Sanyo EXIF infóit :DDD

MOD:
vagy elterjesztik, hogy mocskos lejárató kampány folyik ellenük, és szélhámosnak nevezik a forrást.

[Szerkesztve]

(#17) orbano


orbano
félisten

Basszus EGY darab fórumozó postolt egy screenshotot VALAMILYEN kép exif adatairól. Akár még igazat is mondhat, de szvsz kicsi az esélye (a kép amiről beszélünk elég gyatra, simán lehet K850i-s kép, mert tényleg nem egy nagy durranás). Vagy esetleg több, egymástól független helyről is jelezték a dolgot, hogy igen, valóban, letöltötték és ez volt benne? Bár ez nekem azért gyanús, mert a letöltött képfile helyben generálódik letöltéskor...
Gyanítom hogy az exis is azárt hiányzik róluk, mert a flash betölti a filet lemezről, felhasználja, majd a memóriában lévő bitkép alapján ad vissza egy streamet a böngészőnek...
Szóval én azért fenntartásokkal kezelném ezt a kacsaszagú hírt...

Ja és nem vagyok SE rajongó, leszarom, hogy lejártják-e magukat... legalább olcsóbbak lesznek a telefonjaik ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) Atlantis


Atlantis
veterán

Ilyen előfordul. Nem akarom védeni az SE-t, de a nagy és népszerű cégeket mindig megtalálják valamivel. Divat valamivel piszkálni őket.

Van ilyen. A Nokiának durrognak az akksijai, az SE telefonok nem szeretik a zöld fényezést, meg Sanyo-t fényképeznek. Legalább Sony gép képei lehettek volna.

Át akarnak verni minket? Naés? Ki nem?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) Atlantis válasza Kalandor (#19) üzenetére


Atlantis
veterán

Neken nagyon felfújt apróságnak tűnik. Ha nem lehetne telefonálni a k850i-vel és a SE bőszen hangoztatná, hogy márpedig lehet, az hazugásg lenne, de ez? Némi reszelgetéssel a szoftveren javítható, a csoda meg ritka ezen a világon, olyan sosem lesz, mint egy rendes fényképezőgép.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Te Atya Úr Isten!

Összedőlt a világ, mert a SE oldalán van egy fénykép, ami lehet, hogy nem K850i-vel készült...
Hát ilyen szemtelenséget! Felháborító! Ezek után tuti nem is lesz SE telóm! :)) :DD

Félre a tréfát, ha így van, elnézést kellene kérni a SE.de oldal szerkesztőjének, és rúgja ki azt a titkárnőt, aki belekeverte nyaralásának fényképeit a SE dokumentációjába... :P

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#23) Shadows


Shadows
senior tag

lol egyeseknek mire nincs idejük

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#24) R2CA001


R2CA001
csendes tag

Mire volt ez jó? K850 ér ennyit? Nem hinném. Biztos hogy ezek a képek nem a telefonból valók? A sanyo nem a sony leányvállalata? De lehet hogy keverem az aiwa-val mindegy. :F :U :B

(#25) Goose-T válasza Atlantis (#20) üzenetére


Goose-T
veterán

Attól függetlenül ez a vevő félrevezetése, ami akár büntetőjogi következményeket is vonhat maga után. Na meg nem érdemes elsiklani afelett sem, hogy az összes többi kint lévő kép bizonyíthatóan Photoshoppal lett felturbózva (benne van az EXIF-jükben még mindig).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26) Szabesz


Szabesz
őstag

Hol az a kép?

¯\_(ツ)_/¯

(#27) R2CA001


R2CA001
csendes tag

Link? Nem tudok németül :W :W

(#28) Goose-T válasza Szabesz (#26) üzenetére


Goose-T
veterán

[link]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#29) Atlantis válasza Kalandor (#21) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát, én ezen igazán nem akarok vitázni. Végre a k850-nel valamit fejlesztettek egy keveset, ami évek óta nem fordult elő velük. Ez szerintem fontosabb.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) rdi válasza Kalandor (#21) üzenetére


rdi
veterán

hmmmm

csak pontosan : egy képről biztos, hogy nem a telóval készült. A többiről meg nem tudod.
Az van odaírva, hogy az összes kép telóval készült?
Mert én nem tudom.
Szerintem már hozzászokhattunk a hazugságokhoz: a chery coke -ban nincs cseresznye (meggy), a zalagyöngyében bor, a nokia meg azt hazudja magáról, hogy okostelefonjai vannak.

Eggyel több füllentés már nem oszt nem szoroz

:DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#31) Dr.Anonymus válasza Atlantis (#29) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

azért szerintem Kalandornak igaza van, ez hazudság
tudatos megtévesztés, amit minden gyártó alkalmaz, éppen ezért a szememben semmit nem eset az SE, és ezután is megvenném a k850-est, vagy akármelyik telefonjukat, ha jó
de azért védeni se kell az SE-t mint a fönti hozzászólásokban látom...
én leginkább azon lepődtem meg, hogy akik ezeket a fotókat betették a flash sitera, azoknak ennyire lövésük sem volt az egész digitális fotózásról... hát igen, elnézve az idáigi valódi k850-es kameraképket, valahogy azokból is ez a ''hozzáértés'' világít.... ;]

(#32) joey04


joey04
titán

Nem tudom hogy ez most egy kitalált húzás az SE részéről vagy csak egy hatalmas baki, lényeg a lényeg ez bizony megtévesztés amit nem szabadna bűntetlenül hagyni de sztem nem lesz következménye a dolognak. A képekről annyit hogy elég egyértelmű hogy túl jók ahhoz hogy mobiltól származzanak.Viszont az egyszerű vásárló igenis elvárja ezt a minőséget és megveszi a terméket tehát becsapja őket az SE!Biztos van jogi kiskapu ez nem kérdés de ettől függetlenül sokak szemében esni fog a gyátó népszerűsége teljes joggal.Ettől függetlenül jó lesz a K850 meg is veszem majd de magáért a gyártóért már jóideje nem rajongok úgy mint akár 2 éve, és ez most rátett még egy lapáttal.

(#33) Allien


Allien
veterán

Szvsz, fordítsuk meg a dolgot! Wazze, ilyen sz*r képet csinál a Sanyo? Vagy éppenséggel, milyen frankó, ISO 50! Gyerekek, EZ igazi áttörés. :C
(most senki se jöjjön, hogy iso 50-l mennyi gép jött ki, mert az én bridge gépemet is iso50-l használom) :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#34) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Meg néztem én is egy képet a néhányal ez elötti hszben írt linken.Konkrétan ez az egyik (talán)K810i vel készült kép infoja:
- Elsődleges Kép
Orientáció = A 0. sor a kép vizuális tetején és a 0. oszlop a vizuális bal oldalon
X Felbontás = 72
Y Felbontás = 72
Felbontási egység = hüvelyk
Szoftver = Adobe Photoshop CS2 Windows
Utolsó módosítás ideje = 2007:03:28 18:36:11
- Exif Specifikus
Szín helye = sRGB
X Dimenzió (Pixel) = 2048
Y Dimenzió (Pixel) = 1536
- Miniatűrök
Tömörítés = JPEG tömörítés
X Felbontás = 72
Y Felbontás = 72
Felbontási egység = hüvelyk

Nem egyszerü... :Y

(#35) Daweee


Daweee
őstag

Ez a kép szerintem is simán készülhetett K850-nel, annyira tényleg nem húdefasza, sőt, a fák ugyanúgy vannak összemosódva, ahogy az N73mam szokta őket elmosni. Igaz nem ugyan az a 2 optika, de ez olyan mobilos, életlen mint a többi (és mint Bog képei - csak nem ő is sanyo képeket tett be a tesztbe? :Y :D )
és (már) nem vagyok SE fan, csak megnéztem a képet...

(#36) Coyote2000 válasza Atlantis (#18) üzenetére


Coyote2000
őstag

Szerintem se hasonlítsuk össze a kettőt, mivel a Nokia nem szándékosan csinált robbanó akkut, és az SE sem direkt használ béna fényezést (max azért mert olcsó).

Ez viszont szándékos félrevezetés, a fogyasztók megtévesztése. Millió kiskapu van ahol nap mint nap átvernek minket (erre a legjobb példák a nagy áruházak szórólapjai), most ezt a kiskaput épp észrevette a nép...

(#37) Goose-T válasza Daweee (#35) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezeken viszont nincs purple fringing és az égbolt beégése, valamint hasonló malőrök.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

1-miért is sanyó?
2-bármi is van, valaki álljon elő és mondja el miz - ez a legtiszteségesebb..
szvsz...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#39) Daweee válasza Goose-T (#37) üzenetére


Daweee
őstag

Igazad van, jobban megnézve a k850 képein az ég határán, és kocsi szélvédőkön lilás árnyalatú folt van. a másik képen viszont jele nincs lilának, a többi kép meg túl pixeles, elmosott. akkor megcsinálták sanyoval, és PS-sel lebutították. viszont nem tudom mit érnek ezzel mintha télleg k850nel csinálták volna... a beégett ég esetleg? nemtom. Örök rejtély marad... :)
Mondom hogy nem vagyok fan, észérvekkel meg lehet győzni :D

(#40) R2CA001


R2CA001
csendes tag

A két kép nem ugyanaz. a vitának vége, valamelyik gyík német felrakta hogy hülyítse a népet. Ennyi. Ha esetleg nem hiszitek el, nézzétek meg jobban az adatokat. :DDD

[Szerkesztve]

(#41) mrlujoak válasza R2CA001 (#40) üzenetére


mrlujoak
veterán

mondomén a titkárnő volt... :DD

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#42) EQMontoya válasza bolondember (#38) üzenetére


EQMontoya
veterán

1. mert gondolom, épp olyan digitgép volt kéznél :D
2. nem hiszem, hogy fognak.

Same rules apply!

(#43) Szabesz válasza Goose-T (#28) üzenetére


Szabesz
őstag

Köszönöm.

Egyébként a szemfüles germánon kívül látta valaki ezt a saját szemével?

¯\_(ツ)_/¯

(#44) R2CA001


R2CA001
csendes tag

Miért nem dobják fel az ''eredeti'' kép linkjét, akkor talán elhiszem, de azzal is lehet csalni.
Meg mit ismerjenek be, a telefonok képességeit mindig felnagyítják a gyártók, ebben nincs semmi új, ennyi erővel már azért is duzzoghatnánk mert a brosúrákon látható kijelzőkép nem egészen stimmel azzal amit a valóságban látunk, csak mivel ez bevett marketing fogás, ezért kutyát se zavar. :(

(#45) Viktor0610 válasza Szabesz (#43) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én délelőtt ránéztem az oldalra, akkor még kinn voltak a fotók, mire elhatároztam, h. írok nekik és megtaláltam ennek helyét, addigra levették a képeket... :D

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#46) bolondember válasza EQMontoya (#42) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

1 - a SONYEricssonnál? :DDD még a konikaminoltát is megérteném inkább :B
2 - pedig nem ártana...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47) Njördli


Njördli
tag

Hazugsáááááááááááááááááág!!! Úristen most mi lesz...Furán déjá vuem van.Mostanában látom nagyon nagy divat hogy valaki valótlant állít, és rögtön halálra akarja kövezni a nép :DDD Különben meg az is megérdemli aki azoknak a képeknek hisz, ami a gyártók honalpján fent van tesztképként. A hambi amit megkapsz ugyanúgy néz ki, mint amit a képen nyomnak? A joghurt is olyan krémes, és csecsemőfej-nagyságú gyümidarabok vannak benne? A válasz nem. Majdnem mindenki félrevezeti a népet, itt most egy elég hülye dolgot sikerült összehozni, ami vagy igaz, vagy nem, tisztára bulvár szintű hír. A mobilvilágban az eddigi tapasztalataim alapján vagy úgy szerezhetsz biztos infót valamiről, hogy empirikusan végigtapizod és kipróbálod, vagy pedig egy olyan oldalon nézel meg tesztet, aminek hiszel :DD . Aki pedig gyártói fotók alapján venne bármit is, az magára vessen.

(#48) HERR Z


HERR Z
veterán

hmm
megnéztem ezeket a képeket mert pont ilyen sanyo masinám van és azt kell mondani h vagy valaki vértróger fotózta vagy nem a sanyoval készültek a k850-nél lévő képek

(#49) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Szerintem az is előfordulhat hogy valami Sanyo cucc van a telefonban amit érzékel a soft amikor legyártja az exifet. Megnéztem a képinőséget, nem valószínű hogy ilyen kép digitális fényképezőgépből kijön, ettől persze még lehet PS-es utómunka de nem hiszem hogy ennyit babráltak volna vele, ''szépen'' elrontani egy képet is nagy meló.

Ha meg nem akkor ez is csak egy hazugság ami most épp kiderült, de számos esetben meg nem. Azért valamit reagálniuk kellett volna az ügyre a SE mrketingeseinek, minimum egy bocsánatkérés.

(#50) EQMontoya válasza bolondember (#46) üzenetére


EQMontoya
veterán

1. még rosszabb eset, hogy a kép nemes egyszerüséggel lopott.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.