Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) e-biza


e-biza
őstag

tetszik, csak az alábbit sajnálom:

List price
(body only)
• US: $899
• Europe: €899
List price
(kit inc. lens)
• US: $999
• Europe: €1,099

1€=244FT
1$=185FT

[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#2) attavanti válasza e-biza (#1) üzenetére


attavanti
tag

de legalabb a 300D-nek (remelhetoleg) elindul lefele az ara kicsit jobban mint eddig

(#3) zsiga667


zsiga667
addikt

Nagyon szimpatikus, gyakorlatilag sebességre és funkciókra a 10D és a 20D között áll, árban viszont a 300D és a 10D közt. :C
Már csak arra leszek kíváncsi hogy mennyivel lesz így olcsóbb a többi Canon...

Szerk.: Ha jól sejtem, a D70-nek reszeltek... ;]

[Szerkesztve]

(#4) e-biza


e-biza
őstag

mennyi lehet ezt esetleg olyan helyröl beküldetni ahol USD árakkal sázmolhatok? néztem amerikábol DHL, UPS, FedEX kb 300-400USD, nem éri meg.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#6) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Megérkezett az uj Canon EOS 350D... szvsz gagyibb lett, mint a 300D. :U
Gagyi a programtárcsa... kisebb, könnyebb... hol van itt az SLR feelin'?! :F

you can CANON

(#7) zsiga667 válasza Kalandor (#5) üzenetére


zsiga667
addikt

Mi volt vele a bajod? Nekem csak 2 problémám van vele, nincs ISO100, és nem mennek rá a Canon obik. (:D)

(#8) zsiga667 válasza DVD_2_U (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

A kisebb/könnyebb ebben a kategóriában szerintem előny. A Canonnak meg főleg, mert jobban fogynak az IS obik. :)

A programtárcsa szvsz ugyanúgy néz ki, sőt az egész gép ugyanúgy néz ki mint a 300D fekete változata... Bővebben: link, képek az oldal alján.

SLR-feeling meg engem speciel nem érdekel, én az SLR-képminőségért fogok ilyet venni (már ha ilyet veszek, ami közel sem biztos, csábító az Oly E1 kit 280k bruttóért...).

(#9) DVD_2_U válasza zsiga667 (#8) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Miért fogyna jobban az IS obi?! :F Programtárcsa nem ugy néz ki, nekem 300D van. Ja, és ha nincs sulya, akkor meg tényleg nem az igazi. :D

you can CANON

(#10) zsiga667 válasza DVD_2_U (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Azért fogyna jobban az IS-obi, mert a könnyű gép könnyen beremeg. :)
Nyisd meg 2 külön ablakba a 300D és a 350D képét a dpreview-ről, és Alt+Tab-bal váltogass. Semmi különbség nincs a kettő között. ;)
Ha meg nagyon zavar hogy túl könnyű, veszel rá gripet és telerakod ólomgolyókkal. :DD

(#11) lesaux


lesaux
veterán

Az EOS 350D sorozatfelvétel módban másodpercenként 3 kép rögzítésére képes

Inkább arra kellett volna ráfeküdniük szvsz, hogy ez a 3 közelítsen a 10-hez.

nagyobb mozgásteret biztosít az expozíció- és vakukompenzáció során, valamint megengedi a fehéregyensúly finomhangolását és a tükör felcsapását.

Ezt a 300D is tudja a hackelt firmware-rel, nem?

A gép az E-TTL II vakukat is támogatja.

Jó. Az viszont tényleg derék dolog, hogy 0,2 másodperc alatt bekapcsola a masina.

(#12) zsiga667 válasza lesaux (#11) üzenetére


zsiga667
addikt

Inkább arra kellett volna ráfeküdniük szvsz, hogy ez a 3 közelítsen a 10-hez.
Ne legyen rögtön full-frame CCD-s, 15fps-es? :) A sebességet meg kell fizetni sajnos. Ha több kell, ott a 20D (5fps), az 1D Mk2 (8,5fps), vagy az 1V HS (10fps)...

Ezt a 300D is tudja a hackelt firmware-rel, nem?
Igen, de a fénymérést nem engedi állítani, és a követő-fókusz se műxik...

Jó kis gép ez, egyértelműen a sub-$1000 kategória új királya. :)

(#13) lesaux válasza zsiga667 (#12) üzenetére


lesaux
veterán

A rossz emlékű Z3-asom tudott 10 FPS-t, igaz, csak 1 megapixeles felbontásban. Lôtt, mint a géppityu. :)

(#14) zsiga667 válasza lesaux (#13) üzenetére


zsiga667
addikt

Sonynak van valami ezeréves 1,3MP-s cucca ami 15fps-t tud. :)

De azért azt ne felejtsd el, hogy itt SLR-gépről beszélünk. Nem egyszerű olyan tükörmozgató-mechanikát tervezni (gyártani meg főleg) ami bírja ezt a tempót. A hangjáról meg ne is beszéljünk, ilyen géppel nem állhatsz neki pl. repülőn/színházban fotózni mert azt hiszik hogy géppisztoly. :D

(#15) zsiga667


zsiga667
addikt

Valaki tud valamit az új kitobiról?

Szerk.: Lesaux: Ha gyors gépet akarsz relatíve olcsón a D2H $1995 a B&H-n. :) (Itthon 1M felett van... :U)

[Szerkesztve]

(#16) DVD_2_U válasza zsiga667 (#15) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Az uj kitobi... ugyanaz mint az EOS300D-hez

you can CANON

(#17) Notes


Notes
senior tag

Valaki tudná röviden vázolni, hogy a tükörreflexes gépek miért jobbak? Mert ugye jobbak?

Romanes eunt domus!

(#18) DVD_2_U válasza Notes (#17) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Ez nem lehet kérdés... ;)

you can CANON

(#19) e-biza válasza Notes (#17) üzenetére


e-biza
őstag

érzékelő lapka mérete többnyire nagyobb, a CMOS bár alacsony zajszinttel rendelkezik, nincsen olyan nagy dinamikája, mint a CCD-nek. Cserélheted az objektivet, megadhatod magadnak a lehetöséget hogy igazi makrot használhass, s szinte nincs határ a ''zoom''-ban sem. vehetsz egy 1200mm-es obit amit talán egy közgyürüvel rárakhatsz erre, ami utána olyan 53x optikai zoomnak felelne meg egy kompakt géphez képest. kisgépben ilyet nem fogsz egyhamar találni ;)

[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#20) Bgs


Bgs
senior tag

Nekem vhogy szimpatikusabb a regi. Az a kis plusz suly azert szamit. Akinek konnyu kell, az vegyen egy jobb kompakt gepet.

Remelhetoleg lejebb nyomja 10-20%-kal a regi arat a kozeljovoben :D

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#21) Szeni válasza zsiga667 (#3) üzenetére


Szeni
aktív tag

Azért a 20D még mindig jobb egy kicsit...

(#22) Yaye válasza e-biza (#19) üzenetére


Yaye
őstag

De tegyük hozzá hogy a dslr-ek többségében nem cmos érzékelő dolgozik, ez leginkább csak a Canon mániája.
Nem értem miért rugózik minden teszt a bekapcsolási időn? Nem hót mindegy hogy két sec, vagy két tized sec alatt bootol be a gép? :F Ha A téma épp el akar szaladni, és akkor áll neki az ember bekapcsolgatni a gépét akkor elég ritkán fog azon az egy-két másodpercen fog múlni a World Press Photo díj.

(#23) Smogus


Smogus
őstag

Ez igaz nem a bekapcsolási idő a lényeg ha mondjuk szarvast vagy őzet akarsz fényképezni és ez elindul akkor mindegy hogy milyen gyorsan kapcsol be a gép ;]
meg a sorozatfelvétel hát nem is tudom az ilyet nem egy SLR géépel kell végrehajtani :D
szerény véleményem ez lenne
az meg igaz hogy kellene az a kicsi súly is kell hogy érezd hogy van valami a kezedben :D
nah meg a fílíng hogy nem egy kis kompakt van a kezedben ;]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#24) zsiga667 válasza DVD_2_U (#16) üzenetére


zsiga667
addikt

Igen, az új kitobi. ;)
EF-S 18-55mm 1:3,5-5,6 II...

(#25) zsiga667 válasza Bgs (#20) üzenetére


zsiga667
addikt

Az a kis plusz súly tényleg számít, de ha veszel rá egy 1,5kg-os obit, egy vakut meg egy gripet, máris jelentéktelen a súlykülönbség.

Egyébként a PH!-s hír és a dpreview.com mást mond, a dp szerint :
''Smaller body (15 x 5 x 8 mm smaller)
Lighter weight (17% lighter including battery)
''

(#26) zsiga667 válasza Szeni (#21) üzenetére


zsiga667
addikt

Természetes hogy jobb a 20D, de egy kezdőnek ez is tökéletesen elég. Nameg a 20D drágább is... ;)

(#27) Bgs válasza zsiga667 (#25) üzenetére


Bgs
senior tag

En pl ugy tervezem hasznalni aza esetek tobbsegeben majd, hogy lesz ket objektivem amivel lefedem a 18-300-as tartomanyt es egy viszonylag kis taskaban hordom kulso vaku nelkul. Ebben az osszeallitasban erezheto a kulonbseg. Kesobb lesz majd nagyobb tele es kulso vaku is hozza, de ilyenkor amugy is gyakrabban kepbe jon valamilyen alvany, ami pont csokkenti a suly jelentoseget.

Szoval en tovabbra is abban remenykedem, hogy nyaron lesz egy jo oreg 300D-m :)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#28) zsiga667 válasza Bgs (#27) üzenetére


zsiga667
addikt

Te tudod. :)

Most olvastam végig a preview-t a dp-n, 1-2 fontosabb info:

1. Az ''új'' kitobi nem igazán változott az előzőhöz képest. ''Canon inform us that the changes are purely cosmetic and that the lens elements are identical.''

2. Új, kisebb/könnyebb/gyengébb akku. ''The NB-2LH Lithium-Ion battery is the same used in the S60 / S70 it's approximately 50% the weight of the 300D's battery and provides 65% the capacity (7.4V, 720 mAh). ''
Ez sajnos azt is jelenti, hogy nem fog egy töltéssel 5-600 képet csinálni... :(

3.
[kép]

[Szerkesztve]

(#29) Bgs válasza zsiga667 (#28) üzenetére


Bgs
senior tag

Tobbnyire nem studio jellegu fenykepezesre kell hanem nappali kulteri fotozasra es ilyenkor sokat mozgok vele...


1. Hm...
2. Ez nem tul jo hir. Reszemrol megegy indok a regi mellett. A fenti mozgas miatt a hoszabb hasznalati ido is fontos.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#30) Szeni válasza zsiga667 (#28) üzenetére


Szeni
aktív tag

Csinálhat, ha sikerült takarékosabb venni a gépet.

(#31) Pompi válasza zsiga667 (#28) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A 3.-as pontodhoz egy kis adalék, itt talán még jobban látszik a méretbeli különbség.
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#32) ByB


ByB
addikt

Mikortól lehet kapni itthon és kb milyen áron??? Vajon március 9 előtt megjöhet, szülinapra kellene?!

(#33) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Hát megnézegettem, ezt az új ''csodagépet'', nem bántam meg, hogy decemberben beruháztam a 300D-re :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#34) micro


micro
addikt

Kiváncsi leszek, hogy ehhez milyen hackelt firmware-t találnak majd a vállalkozó szelleműek!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#35) ByB


ByB
addikt

Mikortól és hol lehet lapni??? Valami bennfentes infó?

(#36) ByB válasza micro (#34) üzenetére


ByB
addikt

Ezt hogy érted? A 300D-hez van vmi csoda firmware?

(#37) micro válasza ByB (#36) üzenetére


micro
addikt

Azt rebesgetik, hogy egy-két extra funkcót elő lehet vele csalogatni, de én Nikonos vagyokk! :DDD

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#38) KoGa válasza Pompi (#31) üzenetére


KoGa
tag

Jezusom ez ilyen pici? Mar a gyerekjatek kategoriajat surolja. Amikor megvettem a 20D-met, azon is meglepodtem hogy mekkora, de ez az osszehasonlito kep durva. :)

(#39) micro válasza KoGa (#38) üzenetére


micro
addikt

És hogy tetszik a 20D ?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#40) Tamtam


Tamtam
csendes tag

Mit jelent, hogy a ''váz'' kerül valamennyibe? Az most a a teljes gép, v. csak a kasztni? :F Létezik ilyen?

Vagy azt jelenti a váz, h. pl memo kártya nélkül? :F

(#41) pilóta válasza Tamtam (#40) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt jelenti, hogy nincs hozzá objektív, csak a gép. Olyan obit veszel hozzá, amilyet akarsz, van a már meglévőket használhatod, ha már van filmes canon géped. Memóriakártya természetesen nem jár hozzá.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42) Tamtam válasza pilóta (#41) üzenetére


Tamtam
csendes tag

:B

Kösz

(#43) Cygnus válasza ByB (#35) üzenetére


Cygnus
csendes tag

Sziasztok!

Azt olvastam itt: Bővebben: link, hogy 2005.03.31. -től kapható

[Szerkesztve]

(#44) Daywalker


Daywalker
addikt

Hát, nekem megteszi a 10D is:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45) KoGa válasza micro (#39) üzenetére


KoGa
tag

A 20D? Roviden kiraly. De aki csak hobbibol fotoz, boven megteszi a 300D/350D. En maximalista manias vagyok azert vettem ezt. Meg hja valami jo not akar lefotozni az ember, nem mindegy mivel allit oda :)

(#46) micro válasza KoGa (#45) üzenetére


micro
addikt

A nőknek midegy csak legyen rajta egy nagy tele! :DDD

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#47) KoGa válasza micro (#46) üzenetére


KoGa
tag

Nagy telem van de ugye portrezni pont nem azzal kell :)

(#48) andropov


andropov
csendes tag

A meret-csokkenes tenyleg kicsit problemas lehet, de legalabb kevesebbet kell cipelni. En szambaztam fel orat 20D-vel rajta egy piros gyurus (felsokategorias), eleg nagy Canon obi. Fel ora utan mar elcsereltem volna egy par 100 grammos kompaktra olyan qrva nehez volt.

andropov

(#50) ByB


ByB
addikt

Magyar leírást keresek Canon 350D-hez!:R

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.