Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

dejó, lehet venni új dvd írót! hajrá!

már csak a dvd-ram-dl-ds kéne, és akkor már nem is nagyon kéne a hdtv, vagy 8 réteget a dvd-re, és havonta kiadni egy egy új réteget + hozzá az írót :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) velizare válasza Sanya (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

nem olyan biztos...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3) Dassler válasza velizare (#2) üzenetére


Dassler
őstag

:) hát, attól tartok, van valami igazad.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#4) Lajbi


Lajbi
csendes tag

Szerintem ez megint csak egy felesleges bőr lehúzása egy elavult technológiáról:(

Codegen, egy ami mindent visz!

(#5) fanatic


fanatic
aktív tag

A DL már így is 1.600 nettó, mibe fog ez kerűlni? :(

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#6) PPeter válasza Lajbi (#4) üzenetére


PPeter
addikt

:U Szerintem nem tudod miről beszélsz. Ha sikerül úgy megoldani, hogy a megírt lemez kompatibilis legyen minden DVD-ROM olvasóval és lejátszóval, akkor miért elavult technológia egy olyan lemez, amit minden háztartásban lehet majd használni a meglévő DVD-s eszközök millióival? Hmm?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) Lajbi válasza PPeter (#6) üzenetére


Lajbi
csendes tag

Az mind szép és jó, hogy kompatibilis lesz mindennel, de a kutyát nem fogja érdekelni, ha ugyanannyiért vehet Blu-Ray-t.
A dl már kijött kb. 1 éve és még mindég tízszer annyiba kerül, mint egy egy rétegű, akkor ez lesz vagy 2-3k, annyiért gondolom te, sem fogod megvenni.


[Szerkesztve]

Codegen, egy ami mindent visz!

(#8) PPeter válasza Lajbi (#7) üzenetére


PPeter
addikt

:DDD Menj és vegyél Blu-Rayt, Japánban már két éve kapható asztali felvevő és a hozzá való lemez. És mit csinálsz vele? Feldughatod a... hónod alá. Másrészt meg többszörösébe fog kerülni a DVD-nek még egy jó ideig. Én 3k-t simán adnék egy kétrrétegű újraírható DVD lemezeért. Azt hiszem egy kicsit el vagy tévedve: attól még hogy egyszercsak jönnek a kéklézeres optikai adattároló eszközök, az nem jelenti azt, hogy a CD és DVD halott, elavult, kész. Elavult technológia, ez jó. :C

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) xedos


xedos
addikt

A franc essen a DL-es technikába :)

Sikerült szereznem egy ilyen lemezt -1600Ft volt!!!!
CSak mint kiderült mínuszos... a notim és az ismerősők írói pedig csak a plusszost írja!!!!! GRRRRRRRHHHH
Ennyiért vehettem volna 12db Verbatim lemezt :( !!!!!!!

(#10) PPeter válasza xedos (#9) üzenetére


PPeter
addikt

Nem árt a vásárlás előtt tájékozódni :DDD. Egyet se félj, van ennél cifrább is, ügyfél megjelent nálam a négy évnél idősebb gépével meg egy frissen vásárolt 200 GB-os S-ATA vinyóval, hogy most akkor építsem be. Vettem hozzá egy S-ATA kártyát végül. :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Én már várom egy ideje, hogy megjelenjen.
Kiváncsi vagyok mibe fog fájni egy ilyen korong.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12) PPeter válasza rup1u5 (#11) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem 2-3k-nál nem lesz több, mire majd eljut felénk, sokkal inkább fontos kérdés, hogy a kompatibilitás teljeskörű legyen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) TeeJay


TeeJay
félisten

mi a lótúrónak ilyen?

még újraírható DVD +- korongot se láttam soha

ja meg sima DVD korong is csak kb 3x volt a kezembe nem vágyom a DL technológiára mert minek???

adatot kiírni 1x írhatóra tennék amúgy meg újraírhatóba ott a CD-RW

még az is csoda ha 100x újraírást kibír és akkor már menő vagyok.

nekem nem kell ilyen ganajság.

lassan már annyi féle DVD fajta lesz hogy a népnek elmegy a kedve mindentől.

Bőven elég lenne a népnek 1x írható meg újraírható szabvány és kész.

nemhogy még DL meg + - is.

francba is így sose lesz DVD íróm mert már a kedvem is elment ettől

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) dabadab válasza TeeJay (#13) üzenetére


dabadab
titán

En meg sose vennek traktort, es csak egyszer ultem traktoron, egyaltalan nem ertem, hogy miert is gyartanak egyaltalan traktort ;]
Ha nem kell, ne vedd meg. Hidd el, sokan vannak, akiknek kell, majd ok megveszik.

DRM is theft

(#15) erdoke válasza TeeJay (#13) üzenetére


erdoke
titán

Nem nagyon vágom, hogy tulajdonképpen miért is szóltál hozzá a témához. -.f
Én már 3x is ültem traktoron, de nem értem, kinek kell az...:D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#16) Szabesz válasza Lajbi (#4) üzenetére


Szabesz
őstag

Ezekszerint a CD már őskövület :D Mégis előszeretettel használják (én is)
a DVD-ből meg már alig várom a DVD+RW DL-t :DD csak az író lesz drágább egy picit...

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#17) TeeJay válasza erdoke (#15) üzenetére


TeeJay
félisten

megjegyzem van traktorunk úgy 15éve:DD

és piszok jó móka mikor fél méteres sárban gázolsz vele meg mikor szántani mégy vagy tárcsázni.

amúgy meg nem az a bajom hogy nem kéne.

de ha már DVD írót veszek akkor szeretném ha többet nem kéne venni.
de ha minden hónapban kiadnak valami új DVD szabványt így a végére 10írót is vehetsz.

ja meg ha jól tudom a mai írók 500 megírt lemez után nyugdíjba küldhetőek?
vagy hogy is van ez?

eddig 1 darab CD íróm volt 52x/24x/52x LG és az megy már több mint 3éve és semmi baja és minden faja vele mindent tud amit tudnia kell.

DVD írót meg eddig csak azért nem vettem mert sosem tudtam eligazodni rajta.

ennyi

és tessék erre most jön mégegy újabb fajta DVD:C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) erdoke válasza TeeJay (#17) üzenetére


erdoke
titán

Inkább 2000 darabra tervezték ezeket az írókat, de van amelyik lényegesen többet bír. Nincs velük több gond mint a CD-írókkal.

A legjobb aláírás a héten

(#19) TeeJay válasza erdoke (#18) üzenetére


TeeJay
félisten

okés akkor vegyük azt hogy 1000 DVD után már nem lesz olyan penge mint vadi új korában.

én szerintem 3év alatt mióta megvan a CD íróm max 150CD-t írtam.

20program cédét kb meg vagy 20 mp3 cédét.

a többi meg újraírásokból meg ilyenből állt.

szivesen vettem volna már DVD írót de szerintem még nincs szükségem ilyenre.
mire meg már mindent tudnak majd addigra meg már nem DVD írót éri meg majd venni.

ugye?
kb ez olyan mint aki manapság tervezi hogy végre vesz CD írót.

hát nem tudom nekem még nagyon nem jön be ez a DVD technika.

lehet ott megúntam az egészet mikor + és - volt a dolog.
na majd meglátom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20) PPeter válasza TeeJay (#19) üzenetére


PPeter
addikt

Nézd, akinek szüksége volt rá és elsők között vett DVD-írót, annak is csak mostanában kell lecserélnie, mivel a 4x-es és lassabb lemezek most tűntek a boltokból. Tehát simán el lehetett vitorlázni egy DVD-íróval akár 3-4 évet is. Ha nincs szükséged rá, akkor persze hogy ne vedd meg, ez ilyen egyszerű, de az egy buta indok, hogy azért, mert Te nem igazodsz ki a szabványokon, inkább nem is veszel, és mivel Te nem veszel, ezért ez az egész felesleges. Ha most veszel egy DVD-írót, legfeljebb az újraírható kétrétegű lemezek írásáról kell majd lemondanod (ezt valószínűleg csak a következó termékvonal tudja majd írni), de felhívom a figyelmed, hogy a CD-nél is ugyanez volt, az első generációs CD-RW lemezekkel nem tudtál HS CD-RW lemezt írni, a HS CD-RW írók nem írják az US CD-RW lemezeket, így tovább - ezt hívják fejlődésnek, aminek legtöbbször az oda-vissza kompatibilitás hiánya az ára. Nincs tízféle DVD formátum, mindössze az írható DVD-nek van két típusa, ennyi (a DVD-RAM külön tlszta, de annak megvan a maga felhasználási módja). Mind a két szabvány ma már szinte tutira garantálja, hogy amit megírsz, azt olvasni fogja a DVD-ROM meghajtód és a DVD-Video lejátszód, nem kell hozzá extra hardver. De ha nincs kétnormás íród, az se baj: ha valaki a 4x-es DVD-írók közül vett egyet, semmi indoka nincs arra, hogy lecserélje (DVD-R és DVD+R is van a boltokban éppp elég), hacsak nem akar gyorsabban (kényelmesebben) írni. A sebesség növekedése megvolt a CD-íróknál is, szóval elég rossz példa a CD-vel előhozakodni. A DVD-nél egyébként már nem várható az írási sebesség számottevő növekedése, az utolsó finomítások történnek, még az újraírható kétrétegű lemezek adnak majd iagzán említésre méltó képességet, aztán kész.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21) L3zl13 válasza PPeter (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát, az biztos, hogy könnyebben kiadnék 3k-t egy újraírható DL lemezért, mint 1600-at egy egyszer írhatóért.
De persze abból úgyis csak 1 vagy 2 kéne átmeneti tárnak. Nem úgy mint az egyszer írható lemeznél...

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Vikky


Vikky
tag

Én is várom már ezt a szabványt! Csak ahogy PPeter is mondta, a lényeg a kompatibilitás. A nagyon régi olvasók ígysem olvasnak 1-2 DVD lemezt. Ha belegondolsz, egy ilyen lemez kiválthat egy kisebb mobil-rekket. 3k-t símán megérne. Lájtszkrájbbal meg főleg... :))

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#23) xedos válasza Vikky (#22) üzenetére


xedos
addikt

Újraírható lightscribe ?????:DD:DD

(#24) Kriza


Kriza
őstag

Szép, jó meg minden, csak amíg megírok 8,5GB-t 2,4-szeresen, huhhh... :O Majd, ha jön a 16-szoros DVD+RW DL-lightscribe :DDD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#25) PPeter válasza Kriza (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Ugyan már, nem olyan vészesen sok idő az, volt amikor 650 MB-ot sem írtunk ki ennyi idő alatt. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) L3zl13 válasza Kriza (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát nem tom. Az újraírható lemez tipikusan az a média aminél fel sem merült bennem, hogy de jó volna rá lightscribe... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#27) PPeter válasza L3zl13 (#26) üzenetére


PPeter
addikt

Hacsak nem lesz újraírható/nyomtatható a címkefelülete is :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) L3zl13 válasza PPeter (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akkor sem, igazán.
Újraírhatót úgyis átmeneti tárnak használom.
Még filccel sem írom rá, hogy mi van rajta, nem hogy matricázással, vagy lightscribe-bal tököljek. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#29) PPeter válasza L3zl13 (#28) üzenetére


PPeter
addikt

Jájj, hát úgy tűnt, mintha komolyan gondoltam volna? :F:D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) L3zl13 válasza PPeter (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, akkor ok.
Az irónia sajnos nem mindig jön át írásban. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#31) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Akkor most világosítsatok föl, hogy az én LG4160B-m elboldogul majd egy RW-DL-es lemezzel vagy b@sz6om.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#32) PPeter válasza rup1u5 (#31) üzenetére


PPeter
addikt

Mivel az LG még az elvárható frissítéseket sem mindig teszi elérhetővé a legtöbb termékéhez, ezért azt kell mondjam, hogy szinte SEMMI esély rá, hogy támogassa majd az írását.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) rup1u5 válasza PPeter (#32) üzenetére


rup1u5
nagyúr

DEJÓ:(((
Direkt erre vettem.
Akkor marad a DL R.
mind1... ugyis ritkán írok

Én úgy vettem észre, hogy elég rendesen adnak ki frissítéseket.

[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#34) PPeter válasza rup1u5 (#33) üzenetére


PPeter
addikt

''Én úgy vettem észre, hogy elég rendesen adnak ki frissítéseket''

Ha te mondod. :U

Nézd meg mit csinál a Plextor, a BenQ, vagy a Pioneer. Na, az terméktámogatás.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#35) OddMan


OddMan
őstag

Nemtom, hogy miért érdemes drága DL lemezeket vásárolni? :U
2-3K-ból inkább veszek 25db DVD+R TDK lemezt, amire kb. 117GB fér rá, míg a DL-re meg kb. 9GB.
Gondolom a külső behatásokat pl. karcot is kevésbé bírják a DL lemezek a sima egyrétegű társaiknál, bár ebben nem vagyok biztos.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#36) L3zl13 válasza PPeter (#34) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mondjuk elég lenne egy firmware ha az jó. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#37) L3zl13 válasza OddMan (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Senki nem állította, hogy most érdemes, de ez nem jelenti azt, hogy soha nem fog lejjebb menni az ára.

Aki hülye, haljon meg!

(#38) PPeter válasza OddMan (#35) üzenetére


PPeter
addikt

Ha valakinek nem felel meg a DVD-5 kapacitása, akkor miért ne vegyen DVD-9 lemezt? Az egy dolog, hogy neked nem kell, vagy sokallod az árát. Attól még szükséges. A sima DVD-író is volt amikor 300ezer forintba került, vettem én 1x-es DVD-R lemezt annyiért, amennyiért ma 16x-os DVD-írót kapsz. Akkoriban mit mondtál volna a DVD-írásra? Hogy miért érdemes? Ez mindennel így van. Minden technológiai újdonság drága eleinte - ráadásul az írható DL lemezek gyártása tényleg baromi költséges. De ha valakinek szüksége van rá, és megéri neki, az megveszi.:)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) Kriza válasza L3zl13 (#26) üzenetére


Kriza
őstag

Hmmm... igazad van :B Na mindegy, én csak azt akartam érzékeltetni, hogy mennyiféle lemez van, az értelmén annyira nem gondolkodtam. (bár szerintem ilyen is lesz, hiszen CD-ben is van nyomtatható RW-s)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#40) erdoke válasza OddMan (#35) üzenetére


erdoke
titán

6-7e Ft-os gyári lemezről biztonsági másolatot csinálni nem vészes az 1500 Ft-os DL lemezár. Nyilván az 1500-2500 Ft-os gyári lemeznél már értelmetlen.
Az adataid fajtájától is függ, hogy szükséges-e a közel 8 GB, előfordulhat olyan, hogy megér + 1500 Ft-ot az, hogy egy lemezen legyen. Neked nem, másnak igen.

A legjobb aláírás a héten

(#41) velizare válasza OddMan (#35) üzenetére


velizare
nagyúr

volt olyan adatom, amit mindenképpen egy lemezre kellett archiválnom, itt nem részletezendő okokból. vagy összeragasztok két dvd-5öt, vagy kiírom egy dl-es dvdre.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#42) Sanya válasza PPeter (#38) üzenetére


Sanya
nagyúr

akinek nem felel meg a dvd5 kapacitása, és újraírható dvd+rw dl-re vágyik, most vehet új írót.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) OddMan


OddMan
őstag

Ha már annyira oda vagytok az új dolgokért, akkor ajánlom a figyelmetekbe a 2006 vége fele érkező hologramos lemezeket! A kapacitása a legkisebbnek is 300GB lesz. A külseje talán a kartridge-es DVD-RAM lemezre fog hasonlítani a legjobban. Asszem én inkább egy ilyen íróra akarok majd beruházni, addig meg DVD+R/RW rulez! :DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#44) PPeter válasza OddMan (#43) üzenetére


PPeter
addikt

Ha meg is jelenik akkora az a meghajtó, akkor sem hiszem, hogy meg fogod fizetni az árát, és a hozzávaló lemezeket - ha most az újraírható DVD+RW DL árát is előre sokallod. :U

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.