Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Maxtor: gyorsabb merevlemezek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Goose-T


Goose-T
veterán

Zsír! Mega-kill! Minden gépet lealázok! Maxtor rulez! :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2) Goose-T válasza Goose-T (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

OFF
Hehehe, most látom, hogy lehet szerkeszteni a hozzászólást. Gratula!
ON

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) Genialis


Genialis
aktív tag

Hát, nem tudom mi értelme van ennek, merthogy az oprendszerek, és a windowsok is rendelkeznek saját kesseléssel. Ezen kívül veszélyesnek is találom.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A windowsban alapból van gyorsítótárazás nem?
Ez most a helyett van, vagy még a mellett?
És mi van ha valakinek több féle vinyója van? Az egyiket javítja a másikat rontja vagy mi? Vagy felismeri, hogy most épp maxtor vinyóra írok vagy sem?

Aki hülye, haljon meg!

(#5) nbi


nbi
tag

Remélem nem én vagyok a lama, de ahány valid, saját e-mail címet adtam meg a letöltéshez, kiírta, hogy ez nem érvényes e-mail cím. És ráadásul Trial.

[Szerkesztve]

3athlon - swim, bike, run

(#6) Phobos


Phobos
aktív tag

Én használom.. a Nvidia 3.13 csomagjában lévő IDE DRIVERREL SEM TUD EGYÜTT MŰKÖDNI... dE KIPRÓBÁLTAM, AZT A sebességet adja vissza, amit a WIN SP' elvett.


A Vinyom sandrában SP1 előtt 32xxx körül hoz, Sp1 után 26-28xxx körül. És most megint tudja a 32xxx-őt

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#7) nbi válasza nbi (#5) üzenetére


nbi
tag

Mire fel ez a MOD fül?

3athlon - swim, bike, run

(#8) Goose-T válasza nbi (#7) üzenetére


Goose-T
veterán

Lsd. #2.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9) L3zl13 válasza nbi (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Módosíthatod a hozzászólásodat. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#10) nbi válasza L3zl13 (#9) üzenetére


nbi
tag

Köszi, érdekes fícsör. Tetszik.

3athlon - swim, bike, run

(#11) engusz


engusz
veterán

Úgy három-négy napja használom ezt a programot. Nekem bevált. Néha valóban érezni lehet, hogy gyorsabb a winyó. Csak akkor van cumi, ha valamit időben nem tud a memóriából a winyóra írni. Tehát az áramszünet mondjuk veszélyes. :)

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) Goose-T válasza engusz (#11) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt semmivel nem tudod kivédeni. UPS a te barátod egyedül.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) Sanya


Sanya
nagyúr

nekem sem fogadta el, míg be nem írtam ezt a mailcímet: maxboost@maxtor.com

mehehe

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) engusz válasza Goose-T (#12) üzenetére


engusz
veterán

Igazából nem is szeretném kivédeni. Szerencsére (kopp-kopp) nálunk elenyésző az áramszünetek száma.

Viszont a programnál néha idegesítő tud lenni, hogy mondjuk játék közben dobja fel az ablakocskáját, hogy sorry, de elfogyott a szabad memória...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) engusz válasza Sanya (#13) üzenetére


engusz
veterán

Szerettem volna én is beírni a saját e-mail címem, de nem sikerült. Bármilyen más (akár hülyeséget is) próbáltam, azokat sem fogadta el. Így maradt az a megoldás, amit te is alkalmaztál. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) dabadab válasza engusz (#11) üzenetére


dabadab
titán

Kb win95 ota van write-back cache-eles a dozerekben, szoval ez a veszely azota megvan.

DRM is theft

(#17) Goose-T válasza nbi (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

Az Egonossal nekem sem müködik. A cégessel viszont jó. Biztos nem küld ilyen ingyenes vackokra.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) acer_


acer_
aktív tag

Hát, én nem bízok egy ilyen béta valamiben, ami még ramot is zabál, és ráadásul maxtor... Az én barátom az 500as UPS, meg a 80-as Seagate (seatools rlz)

(#19) acer_


acer_
aktív tag

Gondoljátok csak el, ha valami elszarodik ebben a betaban...
Ilyenre nem biznám az adataimat.. :/

(#20) engusz válasza dabadab (#16) üzenetére


engusz
veterán

Amióta NTFS-t használok, azóta nem vesztettem fájlt. Pedig volt már durva áramszünet is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) acer_


acer_
aktív tag

miért, fat alatt sikerült már?
Nekünk a multkor olyan volt, h a lépcsőházi szekrény lett zárlatos :)) Mundom én, ups rlz :) Arról világitottunk, amig ki nem jöttek a dédásztól :)

(#22) engusz válasza acer_ (#21) üzenetére


engusz
veterán

FAT32 alatt már előfordult. Igaz az a Win98-as korszak volt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) acer_


acer_
aktív tag

nekem is volt 98-am, vagy 3 évig, de 1szer se sikerült :)

(#24) engusz válasza acer_ (#23) üzenetére


engusz
veterán

Akkor szerencsés vagy! Nekem (sajnos) összejött!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) karib


karib
addikt

A desktop felhasználású RAID 0 esztelen népszerűsítése után egy újabb csapás az adatbiztonságnak :( Pláne a mostanában nem a megbízhatóságukról elhíresült Maxtorokkal...

Department of Redundancy Department

(#26) L3zl13 válasza karib (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem biztos, hogy sokkal rosszabb az adatbiztonságnak, mint a win saját cache-e.
Perszer áramszünet meg minden, de az ellen tényleg csak az UPS véd.

Engem az érdekelne mit csinál ez a progi, ha összefut egy nem maxtor vinyóval.

Aki hülye, haljon meg!

(#27) Goose-T válasza L3zl13 (#26) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem semmit. Mivel a vinyóból bármilyen egyszerü program ki tudja olvasni a gyártó nevét.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) artesz


artesz
tag

Mókás ez a program, mert nálam lassult tőle a vinyó: eddig 33XXX volt Sandra szerint, most lett 31XXX. (Maxtor 40GB 7200 ATA133)

Kérlek privit írj, e-mailt ritkán nézem....

(#29) Den válasza L3zl13 (#26) üzenetére


Den
veterán

áramszünet sem kell elég egy váratlan fagyás.

www.simson4t.hu

(#30) nbi válasza Goose-T (#17) üzenetére


nbi
tag

Nekem sem a céges e-mailt nem fogadja el, sem a másik két freemail-est.
Nem tudom mi alapján dönti el, hogy valid...

3athlon - swim, bike, run

(#31) wildrain válasza nbi (#30) üzenetére


wildrain
addikt

Nekem sem fogadta el, de próbaképpen bemásoltam a saját e-mailcímüket, amit példaként hoz fel a hibaüzenetben. Írd be azt, menni fog.

(#32) wildrain


wildrain
addikt

Amúgy teszteltem a programot egy kis egyszerű művelettel. Átmásoltam egy 730 megás videot az egyik alkönyvtárból a másikba. Lemértem, mennyi ideig tart, és felírtam a program szerinti átlagos elérési időket, majd kitöröltem a filet, ürítettem a lomtárat újra, letiltottam a maxboostot és úgy is megcsináltam ugyanezt. Többször is végigcsináltam mindkét módszerrel, hogy biztos legyek a dologban.

Maxboost nélkül az átlagos elérési idők:
olvasás 7.34-8.06 ms
írás: 7.88-8.86
a másolás 1 perc 20.53 mp-ig tartott

Maxboosttal :
olvasás: 2.97
írás: 1.75
a másolás 1 perc 0.56 mp-ig tartott

Szerintem egyértelmű a gyorsulás. Én használni fogom. A Maxtor vinyók hibáiról meg az a véleményem, hogy olcsók, és baromi sokat adtak el belőlük az utóbbi években. Szinte mindenkinek az van, így nem is furcsa, hogy azt hallani, hogy egy-egy maxtor ment tönkre...

(#33) magno


magno
csendes tag

Csak a .com -ra végződő címeket fogadja el. tehát ami .hu az nem müxik.

[Szerkesztve]

forever hardcore

(#34) Den válasza wildrain (#32) üzenetére


Den
veterán

''Szinte mindenkinek az van''

ez már nem igaz.

www.simson4t.hu

(#35) kamikaze boci válasza wildrain (#32) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Mivel 3 napja szált el a Maxtorom (3 hónapos, 80G, extra hűtés, no rack, no rip, stb), megkérdeztem a szervízben. Pontos számokat nem tudtak mondani, de nem a nagy számokkal függ össze a dolog. Viszont jellemző, hogya nagykerből a karácsoni fosztogatás után minden más gyártó HDD-it elvitték, csak Maxtorból maradt készlet.


Sokáig (egészen csütörtökig) én is hozzád hasonlóan gondolkodtam a dologról. De most inkább floppyt használok (könnyű rá dvd image file-t menteni), többet Maxtort nem veszek.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#36) Intelligencs válasza kamikaze boci (#35) üzenetére

Igen-igen, ezt én is megfigyeltem, ismerősnek raktunk össze most egy gépet, de sajnos be kellett érnünk egy 40-es WD-vel, mert csak az volt a nagykerben, ellenben Maxtorból volt minden, de azt hiába ajánlgatta minden egyes kérdésnél az eladó, mindig köszönettel elutasítottuk... :DD

The Amiga, Born a Champion

(#37) fanatic válasza Goose-T (#1) üzenetére


fanatic
aktív tag

Ha Maxtorod van, akkor már elrontottad! Nemsokára viheted garira! :(

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#38) drpele válasza kamikaze boci (#35) üzenetére


drpele
senior tag

majdnem én is engedtem a kísértésnek (180 gigás maxtor igen-igen kedvező áron) de hálisten ellen tudtam állni :DD

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#39) benedekco válasza fanatic (#37) üzenetére


benedekco
addikt

én most szabadúltam + a maxtortól :) hehe
és lecseréltem 1 seagate-re

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40) Lidi


Lidi
aktív tag

Hát nemtom srácok... nekem már tök rég óta maxtor vinyóim vannak. Volt 30 -as, azt eladtam, lett egy 80 -as, most is az kavar a gépembe, nem is keveset már egy éve... Van továbbá rackben 2 db 40 -es, meg egy 30 -as, és azok is bírják.

Hogy OFF -oljak is egy picit:
Azt is birom mikor fikázzátok a p4 cerkát... hát nemtom, videokodolasnal éppenhogy csak lassabb egy real p4 -nél, más alkalmazásokban, meg max 20% -al lehet lassabb szerintem.

Szóval ezek is épp olyan téveszmék szerintem, mint pl, hogy az AMD melegszik, meg nem megbizható, stb.....

(#41) VOid


VOid
tag

20% hol élsz te?:) Sokkal nagyobb a különbség.

(#42) wildrain válasza Lidi (#40) üzenetére


wildrain
addikt

A mostani amd-k nem nagyon melegszenek, de a pentiumnál kevésbé biztonságosak. A pentiumokban van beépített hőérzékelő, ami jól is működik, és visszaveszi az órajelet, ha túlmelegszik. Az amd-k ugyanúgy mennek tovább, amíg szét nem égnek...
De ez a téma már eléggé off...

(#43) Cathfaern válasza wildrain (#42) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tévedsz. Már minden alaplapban van beépített hővédelem. Így a kérdés nem értelmezhető (ha meg hülye a user, és a default hővédelmet kikapcsolja, akkor meg is érdemli).

(#44) wildrain válasza Cathfaern (#43) üzenetére


wildrain
addikt

Igen, csakhogy az alaplapba beépített hővédelemről meg azt hallottam, hogy sokszor már rég leégett a proci, mire a hővédelem felfogja, hogy melegszik.
Sose próbáltam még (nem olcsó játék), úgyhogy nem tudom biztosra állítani.

(#45) Lidi válasza VOid (#41) üzenetére


Lidi
aktív tag

Void: Tudnál mutatni egy tesztet, amiben összehasonlitjak a cerkat a p4 -el ?

(#46) kamikaze boci válasza Lidi (#45) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Hagyd, nem érdemes.
Itt a Maxtorról kell megmondani a frankót, az AMD-Intel flame-re van más topik is. (Megjegyzem, mindig jókat derülök, amikor hallom az egyik vagy másik oldal ''érveit''.)

Szerk.: Ez Wildrain-nek ment volna.

A cerka-p4 öszehasonlításra én is kíváncsi lennék (attól függetlenül, hogy nekem is p4-em van). Pl. ugyanabból az árból kihozható teljesítmény összehasonlítása.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#47) Sanya válasza wildrain (#44) üzenetére


Sanya
nagyúr

hát tévhitben élsz: a híres intel(r) általpénzelt tomshardver reklámvideó óta haootttál má olyan md proviról, ami meghalt volna? Volt egy TB provi nálam(tudod, ami nagyon melegszik), és azzal jártunk úgy, hogy 3 napig ment kb 100 fokon. a provi még él, és virul, igaz nagyobb volt az ijjedelem. Na de vissza az eredeti témához :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48) wildrain válasza Sanya (#47) üzenetére


wildrain
addikt

Tévhit. Persze, te pontosan tudod, hiszen ott voltál, amikor a tomshardver megkapta a pénzt az inteltől... Hogy hallottam-e olyan amd prociról, ami meghalt volna? Az ismerőseim körében nem. De mit mondjak, intelről se. És akkor ez most mit bizonyít? Semmit.
Vissza az eredeti témához. A maxtorok viszont melegszenek, mint az állat. Ezt tapasztaltam, külön hűtést kellett kialakítanom neki, és még így is meleg. Talán ez a melegedés nyírja ki őket. Nekem most lesz egy éves, és hiba nélkül működik.
Manapság úgy veszem észre, nagyon komolyan kell venni a hűtés témát a számítógépeknél. Sokkal komolyabban, mint mondjuk 3-4 éve. Szinte mindenre ventit kell szerelni, hogy ne fagyjon. Tuning nélkül is. A hibák egyre nagyobb része vezethető vissza arra, hogy nincs elég hűtése a gépnek.

(#49) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Befejezni! ez a topik nem erről szól! maxtorról, nem prociról!

off
egyébként meg az alaplapi hővédelem tökéletesen működik még a kt333 soltek lapon is. abban a pillanatban lelőtte a gépet, ahogy leszedtem a hűtőt a prociról menet közben. Nem a szomszédtól hallottam. és a mai napig megy a proci. meg a lap is....
on

(#50) mozso


mozso
senior tag

Remenytelen eset: hallottam valahol, nem tudom hogy igaz-e es hogy miert, DE IGAZAM VAN. No comment.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Maxtor: gyorsabb merevlemezek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.