Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem jobban jár az ember, ha vesz egy külső driveházat, meg egy rendes belső meghajtót bele, oszt akkor később simán lecserélheti. Az ADS Dual Drive Kit (USB2/FireWire) 25KP meg egy rendes drive is kijön 25KP-ból.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#2) erdoke


erdoke
titán

Állítólag a 716-os sorozat új firmware-rel fogja majd a DVD-R9-et is támogatni. Ezt a drájvot miért nem úgy hozták már ki, hiszen a lemez specifikációit már egy ideje elfogadta a DVD Forum? :F

A legjobb aláírás a héten

(#3) anulu válasza erdoke (#2) üzenetére


anulu
félisten

-9??? :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Sanya


Sanya
nagyúr

16x dvd író. no számolgassunk csak: usb 2 max átviteli sebessége 10 megabájt. no akkor a 4x-es írás kb 5,4 mega/sec. a 16x-os írás kb 21 mega/sec. akkor meg ez nem is 16x-es író, hanem csak 8x-es lehet max. parasztvakítás????

sorry, a firewire-t nem olvastam

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) PPeter válasza Sanya (#4) üzenetére


PPeter
addikt

Nem vagy tisztában az USB 2.0 adatátviteli sávszélességével, épp ezért szerintem előbb tájékozódni kellene, majd utána ''parasztvakítást'' kiáltani.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) Sanya válasza PPeter (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

most akartam módosítani nagyokos cd-dvd kolléga, de behalt a prohardver. Legyen jó napod!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) janpotocki válasza Sanya (#4) üzenetére


janpotocki
senior tag

Az IEEE 1394 (FireWire-400) 400 Mbit/s, az USB 2.0 pedig 480 Mbit/s sebességet biztosít.

(#8) PPeter válasza Sanya (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Nekem jó a napom. Nehogy megsértődj már, mert szólni mert valaki, hogy nagy felháborodással beírtál valami hülyeséget.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) tomas válasza erdoke (#2) üzenetére


tomas
tag

Konkrétan mire alapozod hogy a 716-os sorozat támogatni fogja a DVD-R9-et ? Mert erre már többször utaltál, de valami hivatkozás is kellene.

(#10) PPeter válasza tomas (#9) üzenetére


PPeter
addikt

Állítólag hivatalos nyilatkozatként közölte a Plextor, hogy az év végén lesz firmare frissítés, amellyel már a DVD-R DL (DVD-R9) is írható lesz. Nem tartom elképzelhetetlennek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) erdoke válasza janpotocki (#7) üzenetére


erdoke
titán

Ezek az elméleti maximális átviteli sebességek. Ám míg az IEEE 1394 közel hozza az elméleti értéket a gyakorlatban is, addig az USB 2.0 a gyakorlatban 35 MB/s körül mozog.
Persze ez utóbbi is bőven elég a 16X DVD íráshoz (valaki zorozza fel, de olyan 20-21 MB/s :D), feltéve hogy az adott USB vezérlő vagy a PCI busz nincs más által leterhelve. Pl. itt már akár a PCI buszon ülő SATA/IDE/RAID vezérlőn ülő merevlemezzel is számolni kell, ha arról akar USB-re írni az ember. A 8 MB puffer jól hangzott volna a CD-írás korában, de könnyen belátható, hogy 20 MB/s-os írás esetén ez 0,4 másodpercre elég...

A legjobb aláírás a héten

(#12) erdoke válasza tomas (#9) üzenetére


erdoke
titán

Konkrétan közel egy hónapos hír, ha valaki olvas újságot...;]:))
[L]http://www.cdrinfo.com/Sections/News/Details.aspx?NewsId=10748[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#13) ptiboy


ptiboy
senior tag

''A gyártó az EU-ban két év garanciát vállal a novemberben 249 eurós ajánlott nettó kiskereskedelmi áron piacra kerülő termékre.''

nálunk mennyi várható? :F

:)

(#14) erdoke válasza ptiboy (#13) üzenetére


erdoke
titán

2 év

A legjobb aláírás a héten

(#15) polika válasza erdoke (#11) üzenetére


polika
senior tag

nem akarok kekeckedni de az a 16x meg 8x stb az csak egy átlag
azaz a korongod belsején lasabban nyomja stb, van olyan irásmód ahol a korong szélén még ha lassabban is forgatja akkor is 45mb/sec körül kell neki az adat
valahol olvastam ilyen részletesebb driver specifikációt és ott voltak feltüntetve hogy mennyi a max adat mennyiség a kül sebességek és irásmódoknál és volt olyan ahol 52mb/sec volt a max pont azon gondolkoztam hogy egy ilyen 16x irásnál már egész erős rendszer kell ez alá meg jó vinyó és nem biztos hogy jó ha közben pl tv-t nézel vagy vmi mást csinálsz...
én ha 16x irót veszek akkor is 8x irnék vele mer nincs túl sok különbség a tényleges irási idők között (nem lesz fele természetesen) és ugye olcsó nyersanyagra jobb ha lasabban ír az ember 16x dvd korongokat meg nem tudok 100ft/darabba kapni sajnos :(

(#16) erdoke válasza polika (#15) üzenetére


erdoke
titán

''nem akarok kekeckedni de az a 16x meg 8x stb az csak egy átlag''

Nem akarok kekeckedni, de a megadott írási sebesség maximum:
''DVD+R
16x: 22.160KB/s (CAV)
12x: 16.620KB/s (PCAV)
6-8x: 8.310-11.080KB/s (PCAV)
6x: 8.310KB/s (CLV)
4x: 5.540KB/s (CLV)
2.4x: 3.324KB/s (CLV)''
[L]http://www.plextor.be/products/dvd_recorders/px-716a.asp?choice=PX-716A[/L]

Tehát 6X sebességig állandó sebességgel ír (kivéve az írás legelejét, amikor 0-ról gyorsít fel), fölötte már az alacsonyabb sebességű írás közben vált.

Te magad is leírtad ezt, csak nem vetted észre az ellentmondást:
''nincs túl sok különbség a tényleges irási idők között (nem lesz fele természetesen)''

Szerintem te erre gondoltál, de még ez is belefér az USB 2.0 gyakorlati adatátviteli rátájába:
''Data Transfer Rate
-- Burst: 33 MB/s (UDMA/33)''

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.