Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

végre... szép lassan a Pioneer kijöhetne a DVR-109 SATA verziójával...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) killahdrums


killahdrums
senior tag

...jaja! Én is örülnék ha eltűnne az ide kábel, igaz nekem henger kábeleim vannak, azok meg teljesen jók szvsz. Viszont ez az egész akkor lenne/lesz az igazi amikor jobb minőségű sata kábeleket adnak az alaplapokhoz mert azok egy forintot sem érnek... én vettem coolermaster sata kábeleket, na azok nagyon jók! Úgy hajlítom őket ahogy akarom, puhák (!!!) és még jól is néznek ki, nem olyan b*zi piros színüek.

Szóval csak hajrá a satával! :)

There is no God, just Technology...

(#3) Obi-1


Obi-1
őstag

Szinte furcsa is, hogy ennyi ideig tartott, amíg valaki rárepült a SATA optikai drive megépíésére.

Only a Sith deals in absolutes.

(#4) anulu válasza killahdrums (#2) üzenetére


anulu
félisten

amit adtak ASUS-ék az A8N-SLI-hez kábeleket, azok is teljesen jó :) (egyébként nekem is rounded IDE kábelek vannak ;)) a piros színével nincs semmi bajom :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Shim


Shim
őstag

végre?
Bővebben: link
nem újdonság

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#6) anulu válasza Obi-1 (#3) üzenetére


anulu
félisten

Plextornak egy ideje van DVD-RW-je, csak kishazánkban nem nagyon kapható.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) polika


polika
senior tag

Azt nem tudom hogy ha már itt van eza tök jó bontható szimmetrikus PCIE protokol/csatorna akkor miért nem lehetne egy olyan chipsetet csinálni plusz olyan HD meg minden egyéb számítógépbe dugható kütyüt csinálni ami csak ezt a protokolt használná, akkor a linux kernel fordításakor se kellene ezernyi ősrégi protokolt befordítani, hanem minden egységesen menne, kisebb lenne az OS komplexitása, mérete, és a hardver költség is csökkenne...biztos butaságot mondok de ha lehet USB, Firewire meg minden egyéb csatolón adatot nyomatni akkor tuti lehetne PCIE-s csatolón is
És akkor már csak olyan chipset kellene ami támogatna 1x16 (VGA), meg egy rakat 2x (gondolom annyi bőven elég HD-knak) ill 1x PCIE csatlakozót és aztán hajrá, ráadásul a PCIE szabványban benne van azeszköz tápellátottsága is és annyival is kevesebb kábel lenne a gépbe...(a tápból menne egy db bika kábel az alaplapba és csá)

(#8) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Kicsit ellentmondásos a hír, hiszen csak akkor száműzheted a PATA kábeleket ha nem akarsz (egyelőre) DVD-t írni.;] Vagy ha valami külső porton keresztül csatolsz a géphez egy írót. (usb, firewire)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#9) killahdrums válasza anulu (#4) üzenetére


killahdrums
senior tag

...azok ugyanolyanok amikről beszéltem. Szereltem A8N-SLI lapos gépet és ugyanolyan kábeleket adtak hozzá mint pl. a P4P800-hoz.

Nekem azok nem felelnek meg! :) Természetesen mindenkinek más az igénye.
Nekem megértek a CM kábelek 3K HUF-ot... :P

There is no God, just Technology...

(#10) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Én pedig várom már, hogy megjelenjenek a forgalomban a SATA szétosztó HUBok, és akkor lehet majd 2 vinyót vagy 4 optikai meghajtót üzemeltetni 1 sata csatiról.
És akkor gyönyörű lesz ismét a kábelrengeteg... :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) anulu válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


anulu
félisten

nem lesznek ilyenek, ne izgulj, ugyanis technikailag nem oldható meg.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) mr_ricsi válasza anulu (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A specifikációja benne van a SATA szabványban, csak üzleti okokból várnak vele a SATA2-ig.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) anulu válasza mr_ricsi (#12) üzenetére


anulu
félisten

WTF? pls kérnék egy linket a pontos szabványról. ha ez igaz, akkor az ellenkezik mindennel, amit eddig a lemezkezelésről és a SATA-ról tudtam...

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) L3zl13 válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez tök jó. Bár nem értem, hogy miért szívtak akkor a chipsetgyártók, hogy 2-nél több SATA portot tuszkoljanak a chipsetekbe, mikor egy ilyennel lazán megoldhatták volna...

Aki hülye, haljon meg!

(#15) mr_ricsi válasza anulu (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán


[kép]

Bővebben: link

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) L3zl13 válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

No ez akkor nagyon jó. De ahogy elnézem a dátumot nem véletlenül nem találkoztunk még a cuccal.
Idén januári a végleges szabvány...

Aki hülye, haljon meg!

(#17) mr_ricsi válasza L3zl13 (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Bár nem értem, hogy miért szívtak akkor a chipsetgyártók, hogy 2-nél több SATA portot tuszkoljanak a chipsetekbe, mikor egy ilyennel lazán megoldhatták volna...''

- Azért, mert a leggyorsabb Sata merevlemezek ~7x MB/sec-et tudnak csúcsban, ezért a SATA1 150MB/sec-es sebességét csak kompromisszumokkal lehetne 2 felé osztani.
- Fontos reklám volt a SATA mellett, hogy elfelejthetjük az 1 dróton két meghajtót, és az ehhez kapcsolódó szívásokat
- Szintén fontos reklám volt (még ha nem is igaz), hogy az SATA (150MB/s) gyorsabb, mint az ugyanolyan pata(100-133MB/s). Ha ezt osztották volna 2-vel, hogyan magyarázzák meg a hozzánemértő vásárlóknak?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) mr_ricsi válasza L3zl13 (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Volt (van) 1.0-ás változata is, az korábbi.

(De azt nem találom...)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) L3zl13 válasza mr_ricsi (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen én is gondoltam a sávszél osztozkodásra, de szvsz nem vészes, feltéve, hogy a chipek tudják produkálni a névleges 150MByte/sec-et.

Kettő: Nem olvastam el a speckót, de remélem itt nincsenek master/slave gubancok...

A harmadikra meg magyarázat lett volna, hogy 150/2 még mindig több mint 133/2... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#20) L3zl13 válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És az is Final verzió volt?

Aki hülye, haljon meg!

(#21) mr_ricsi válasza L3zl13 (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nem olvastam el a speckót, de remélem itt nincsenek master/slave gubancok...''

Ha a rajzot megnézed, akkor itt nem lehet master-slave probléma, hanem bigmaster-master-servant-slave probléma. :C
De nincs.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) mr_ricsi válasza L3zl13 (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A száma 1.0 volt. Annak már véglegesnek kell lennie, hiszen 1 alatt vannak a béta verziók.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) Keitaro


Keitaro
addikt

Viszont azt meg lehetne csinálni, hogy a port multiplier a vinyóban van és akkor láncra lehetne őket fűzni, még kevesebb kábel :)
Valaki emlegette a Plextor íróját. Az belül IDE-s és van benne egy átalakító :(
Remélem az Asusé tényleg SATA-s.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.