Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Hmmm...csak nem Micron D9 van rajtuk...? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) venember83


venember83
nagyúr

Erdekes, vegre sikerult normalis CAS ertekeket produkalni szinte ddr1 feszultsegen, akkor nem is tudom minek ervelnek az emberek, h ddr2 kevesebbet zabal s ergo kevesbe melegszik. De AM2-hoz legalabb jo valasztas.
Majd ha ugyanezen ertekek meglesznek ddr3al, akkor megemelem a kalapom, addig :(.

(#3) Tyberius válasza venember83 (#2) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Meglesznek, persze... DDR2 feszültségen hajtva :D

(#4) (Kolombusz) válasza venember83 (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Kérdés, hogy mennyire bírják ezt a feszültséget a modulok.
No, nem mintha veszélyeztetne a DDR2-re váltás, kétlem, hogy érezném a különbséget egy am2-es rendszeren.

(#5) X@b3e válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


X@b3e
addikt

Miért ne bírnák? Még 2,4V is beleesik az egészséges tartományba

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#6) bjoc


bjoc
csendes tag

Ez olyan nagy hír?
Én már hónapok óta látom egy árlistában az alábbi memóriát másik gyártótól:

2GB Dual Kit(2x1GB) PC6400 Ultra+ 800MHz (3-3-3-8) kb. 76k

Vagy ez is csak parasztvakítás? :F

(#7) (Kolombusz) válasza X@b3e (#5) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem ismerem a DDR2 lelkivilágát, csak ez alapján gondoltam, hogy esetleg sok lehet nekik: [link]

(#8) janpotocki válasza bjoc (#6) üzenetére


janpotocki
senior tag

nem mindegy, hogy PC6400 vagy PC2-6400

(#9) bjoc válasza janpotocki (#8) üzenetére


bjoc
csendes tag

A DDR2-es csoportban van és a részletes leírásában ''PC2-6400 DDR2-800MHz'' szerepel.
Gondolod, hogy ez nem DDR2? Vagy csak össze-vissza irkálnak?

(#10) Boci_83


Boci_83
őstag

Mit saccoltok mennyi idő múlva lehet ilyet itthon is kapni? És kíváncsi leszek az árára is!! Ki tudja még....... nekem első ránézésre tetszik!

**********

(#11) bjoc válasza Boci_83 (#10) üzenetére


bjoc
csendes tag

Bocika!

A 6-os hozzászólásban magyar árlistáról beszélek.

(#12) Boci_83 válasza bjoc (#11) üzenetére


Boci_83
őstag

''Én már hónapok óta látom egy árlistában az alábbi memóriát másik gyártótól:''
Én nem másik gyártóról beszélek..... Nesze neked parszt vakítás! Látom téged sikerült is megvakítani.... :P

**********

(#13) feka007


feka007
nagyúr

Hmm, sztem egészen elfogadható ára lesz.

(#14) SzlobiG válasza Oliverda (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

GMH vagy GKX ez a kettő lehet.:D

(#15) Ősember


Ősember
őstag

kérdem én, ezen mi az extra? :F 800 cl3 sem ujdonság, vagy tán lemaradtam valamiröl? :D ennyi feszültségen ezt az aláirásom is megcsinálja :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#16) .mf válasza X@b3e (#5) üzenetére


.mf
veterán

2.4V már nem éppen egészséges... xs-en sorra halnak be a D9-ek már 2.2-2.3V-tól is.


Csak szerintem kezdenek ezek a válogatott D9-ek unalmasak lenni?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Na ja, már csak olyan lap kell, ami tudja a 3-3-3--at... :(

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#18) FehérHolló válasza .mf (#16) üzenetére


FehérHolló
veterán

Addig bírnia kell ennek, ameddig a garancia szól rá. Különben a gyártó szívja meg a legjobban, hogy ráírta.

Skynet is real. It's called Google.

(#19) Boci_83 válasza FehérHolló (#18) üzenetére


Boci_83
őstag

Ezt az örök garaciás dolgot meséljétek el nekem! Tudtommal kis hazánkban ilyen nincs. 1-2-3 évek vannak, de örök nincs. Ha mondjuk teszem azt, x idő után lejár a bolt álltal kínált garancia, és tönkre megy a kötyü, akkor hogy?? Visszapostázom a gyártónak, ő meg cseréli?? Kíváncsi lennék ilyenre volt-e már példa!?!

[Szerkesztve]

**********

(#20) FehérHolló válasza Boci_83 (#19) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az nem örök, hanem élettartam garancia.
Annyiból áll, hogy ameddig gyártják a terméket, addig ha elromlik, akkor cserélik. Ha egy bolt élettartam garival adott el neked valamit, akkor kötelessége e szerint eljárni, de erről egy másik kolléga, aki közelebb ül ehhez a tűzhöz, jobban tud mesélni.
Gyártónak visszapostázás általában működni szokott.

Skynet is real. It's called Google.

(#21) X@b3e válasza Csiborbogár (#17) üzenetére


X@b3e
addikt

Az miért gond? :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#22) fanti


fanti
addikt

Kíváncsi vagyok, mikor jön el az a korszak, hogy már a memóriamodulok is kapnak egy saját tápcsatit......

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#23) Raymond


Raymond
félisten

LOL az arakra :)) A CL4-es modul fele annyiba kerul a CL5-os meg kevesebb. K*rvara megerheti az eszrevehetetlen teljesitmenynovekedes a ketszeres arat...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) janpotocki válasza bjoc (#9) üzenetére


janpotocki
senior tag

akkor rendben, csak nekem az első leírásból ez nem jött le

(#25) CYX válasza Csiborbogár (#17) üzenetére


CYX
aktív tag

Csak kérdezem, AM2-es procik nem tudják ezt? (még ha húzva is)

(#26) Armando_19 válasza Raymond (#23) üzenetére


Armando_19
őstag

Kb. Igazság szerint én se vettem észre semmi külömséget a gépen amikor 667be használtam a memóm CL5-ben, vagy ahogy most használom 760on CL4-ben. Egyedül a PI számol kicsivel jobbat, meg a winrar benchmark csinál kicsivel többet.Hülyeség ilyen memót venni. :Y (Legalábbis nekem tuti!) :Y

(#27) laci666 válasza bjoc (#11) üzenetére


laci666
senior tag

Én is tudok már kurva rég ilyet ,(lehet nem pont ilyen de ez is 3-3-3-8-at megy 800-on)nem is olyan drága
DDR2 PC6400 800MHz 1024MB GEIL ULTRA+ KIT 2DB (SPD: 3-3-3-8, Paper Retail, Metallic-Orange Aluminum) Élettart.: 37000Ft
És a Geil nem a szar márkák közül való.


[Szerkesztve]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#28) X@b3e válasza Armando_19 (#26) üzenetére


X@b3e
addikt

Játék alatt valóban nincs túl sok jelentősége, annál inkább ha dolgozol is a gépen (tömörítés, csomagolás etc...)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#29) Male válasza Raymond (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Azért nem teljesen észrevehetetlen... videotömörítésnél is ki szokott jönni a különbség. Persze az árkülönbségből nagyobb procit lehet venni, ami sokkal több pluszt jelent :)

(#30) Armando_19 válasza X@b3e (#28) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát szoktam elég sokat tömöriteni, meg videót is szoktam konvertálni, de inkább nem hajszolom halálra a ramjaimat 20 másodpercért! :C
1.95 feszt adok neki, és tökjól működik!:D

(#31) t72killer válasza Armando_19 (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fura, én is ilyen teszteket láttam. Tényleg javít vmit a gyorsabb RAM a teljesítményen, de ez minimális. Főleg ha az árakat is belevesszük:

Egy 1280MHz-es kingston tuningram tesztje: [link] - azért nagyon durva, h adott késleltetési értékek mellett szinte semmi hatása nincs a teljesítményre az 50%-os órajelnövekedésnek!

van esetleg valakinek tapasztalata, hogy mikor/mire jó a gyors+alacsony késleltetésű RAM :F ? (ok, azon kívül, hogy mondjuk egy E6600 maxtuningos kihajtásához kell vagy 1100-1200MHz)

Esetleg AMD platformon, ahol a MC integrálva van, ott jobban kijön a teljesítmény?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) t72killer válasza t72killer (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben egy régi PH!-s tesztet is találtam: [link] Sajna nemigen születnek RAM tesztek mostanában a PH-n .

Ebben a tesztben (AMD) a 800->1008MHz-es órajel-emelés max 5-6% teljesítménynövekedést hozott, eléggé sarkított körülmények között...: [link]
Akkor kérdezemén: megéri + 20-30eFt-ot (kb még egy 2GB-os szet árát) kidobni +5%-ért??

vhogy úgy érzem, h a memóriateljesítmény kérdése nem a modulokban, hanem a memvezérlés módján múlik inkább. lásd pl a VGA-k teljesítménye azért határozottabban nő, ha növeljük a VRAM sebességét. Az persze egy egészen más rendszer...

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) bjoc válasza laci666 (#27) üzenetére


bjoc
csendes tag

Ugyanerről a márkáról (Geil) beszélek én is, csak ugye 2GB-ról (2x1GB párba válogatva) 76k azaz 76000 Ft-ért.
És ezért nem értem, hogy most ha a Kingston is csinált hasonlót akkor mi van.

Az egyébként megérne egy külön misét, hogy megéri-e ennyi pénzt kidobni a kisebb késleltetésért, mert ami sebességtesztet én láttam ebben a témában (felhasználói v. rendszerprogramok szintjén) szinte semmi különbség nem volt a CL-5, CL-4, CL-3 ramok között.
Pedig elméletileg a kisebb késleltetésű ramokkal ugye gyorsabban kéne műxeni annak a PC-nek. :F

(#34) Armando_19 válasza bjoc (#33) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát igen de ezek már nem DDR1 idők.Akkor még persze számitott. Ott egy 520on CL2-n járó muskin rendline-al isten voltál, simán gyorsabb géped volt, mint annak akinek 600on ment Cl3-at.
Itt már mind1.Csak tömörités, kódolás stb-ben nyilatkozik meg.Játékban 1-2%.

(#35) Qwarc


Qwarc
csendes tag

elolvastam a cikket és a kommenteket és én még most sem tartom égetően fontosnak hogy váltsak ddr1röl ddr2re. teljesen meg vagyok elégedve a cl2es supertalent ramjaimmal alaporajelen használom öket de persze megnéztem mit mennek. teljesen jok. sztem és nekem

The real legends never die... =[RZ]= @p3hOC P0w4

(#36) Csiborbogár válasza CYX (#25) üzenetére


Csiborbogár
őstag

A procik biztos tudják szvsz, de az alaplapban nem tudok 4-nél lejjebb állítani. Ugyanúgy, ahogy a Brisbane mag 1,25V-ját sem tudja még minegyik alaplap, és 1,3V-nál nem lehet lejjebb állítani. Hát ezért.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#37) CYX válasza Csiborbogár (#36) üzenetére


CYX
aktív tag

Akkor rossz szokás szerin BIOS (és deszka) függlése van a dolognak...

(#38) #72042496 válasza Qwarc (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, hogy jók, csak aki új CPU-t vesz, az ''kénytelen'' a DDR2 mellett dönteni. Ha pedig DDR2, akkor miért ne készítsenek gyorsabb modulokat drágábban - akinek ez a hobby, úgyis meg fogja venni... :)

(#39) Boci_83 válasza Csiborbogár (#36) üzenetére


Boci_83
őstag

Ez azért érdekes dolog, mert nekem is olyan lapom van mint neked, 1.9-es biosszal, és én tudom a 3-3-3-8-at. A Ramjaim most is 3-3-3-6-1T-n mennek. Igaz ezek csak 533-asak.

**********

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.