Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Kingston HyperX PC3700 és PC4000 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Volt már róluk szó az egyik topicban tegnap. Ha az áruk magasabb lesz a PC3500-as HyperX-nél (márpedig magasabb lesz), akkor a TwinMOS 466-os modulja sokkal jobb vétel, élettartam garancia ide v. oda. Az viszi a 480-at (jó hűtéssel az 500-at is) 2,5-3-3-8 időzítésekkel.
Nekem csalódás ez a hír.:(

A legjobb aláírás a héten

(#2) BobMaster


BobMaster
senior tag

A Twinmostól már régebben is láttam 466-osokat, kb 32 kisker nettóért hozzá is lehet jutni.

Ez a kétcsatornás alaplapokhoz tervezett kit vajon mit takar? Két memória van a csomagban? :D :C

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) Szeni válasza BobMaster (#2) üzenetére


Szeni
aktív tag

Igen, kettő van benne, ezeket (állítólag) összeválogatva, párban árulják.

(#4) erdoke válasza BobMaster (#2) üzenetére


erdoke
titán

Igen, ~32e nettó kisker az 512-es darabja, ~16e a 256-os. 466-on hűtés nélkül megy, följebb érdemes rá bordát tenni.
A dual kit ''gyárilag párosított'' 2 db modult takar, már eddig is voltak ilyenek, pl. Corsair TwinX.
Közel 0 a kockázata egyébként a két egyforma modul külön vásárlásának, legalábbis én még nem hallottam olyat, hogy a lap által támogatott modulból 2 azonos gyártmányút és specifikációjút beraksz, és az nem működik. Marketingfogás főleg.

A legjobb aláírás a héten

(#5) gergoke válasza erdoke (#4) üzenetére

nem csak marketing.
tessék anandon olvasni a 865PE/875 memory tesztet!
érdekes módon a tesztben Corsair TwinX az az egyetlen modul ami minden lapban hibáltlanul megy a gyári időzítésekkel.
ezt fizeted meg, ezt a minőséget. vagy nem... a te döntésed
és félre ne érts nem azt mondom hogy a TwinMOS szar...

(#6) erdoke válasza gergoke (#5) üzenetére


erdoke
titán

Másról beszélünk. A lapok azonos chipsettel se mindig ugyanazokat a RAM-okat eszik, nézd csak meg a gyártók honlapján az ajánlásokat. Az OK, hogy a TwinX ment minden lapban, de mit számít? Boldogabb vagyok akkor, ha a legdrágábbat veszem, és az menne más lapokban is? A legtöbb júzernek 1, azaz egy db alaplapja van, abban kell mennie. Ha megnézi a gyártó ajánlását, és 2 db olyan modult vesz bele, az esetek nagyon nagy többségében semmi gondja nincs.

A legjobb aláírás a héten

(#7) echo001 válasza erdoke (#6) üzenetére


echo001
aktív tag

Nekem Mondjuk Hyper x pc 3500 om van 2 db 512-es en 420 on jaratom ckl 2 6-2-2 idozitessel es semmi bajom nincs vele...
de mostanaban akarok alaplapot cserelni es itt olvasva nem biztos hogy jo vetel lessz a magasabb hyperx
a kerdesem az lenne hol lehet tuti jo minosegu TwinMOS 466-os modolt venni
es 1 GB van e belole?
ezt a markat nem ismerem igazan
elore is koszi...

Echo

(#8) erdoke válasza echo001 (#7) üzenetére


erdoke
titán

Tudtommal az Expert a nagyker, szvsz bármelyik kisker hoz. Megtalálható pl. a Demost. árlistájában is. Nem láttam 512-esnél nagyobbat, valsz nincsi is. Minek az 1G? 4*512 nem elég? Még a 2*512 is bőven. Minőségben nem hiszem, hogy lenne különbség, ezek 4,3 ns-os modulok (43B a modulon lévő jelölés vége), gyárilag 2,5-3-3-8 viszik a 466-ot, ill. a 480-at is.

A legjobb aláírás a héten

(#9) echo001 válasza erdoke (#8) üzenetére


echo001
aktív tag

Koszi a gyors valaszt :)
de egyebkent nekem nem eleg az 3*512 mert csak 3 memslot van:(
koszi megegyszer

Echo

(#10) echo001 válasza echo001 (#9) üzenetére


echo001
aktív tag

most hulye kerdes ez most milyen markanev alatt fut ?
corsair ?
mert csak ebben talaltam 466-ost...

Echo

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Kingston HyperX PC3700 és PC4000 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.