Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Okoska2


Okoska2
aktív tag

Miert valaki ennel tobbet koltott a regi susukira es meg magnot meg alufelnit is rakott ra. Ja meg spoilert is . Lehet kettot. Aztan telen casco nelkul befordult az arokba es meg a labat is eltorte . Ami miatt meg a melohelyrol is kirugtak. Es most meg fizetheti a reszleteket 5 evig es a szarat meg mar reg bepreseltek. Mennyivel egyszerubb egy ilyet venni. Meg a laba sem torik el esetleg piros lesz a szeme ha 50 oran at ul a gepe elott a szomszedoknak bemutatva hogy mit tud a gepe. Akik majd nagyon irigykednek es ez olyan jo.
Szoval a lenyeg: Sosem lehet tudni, lehet meg kellene venni gyorsan. ;)

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#52) HummeRC


HummeRC
senior tag

Mondjuk ha megnézné valaki a gyártó honlapját, akkor mindjárt kiderülne sok minden... Gondolok itt arra a megjegyzésre, ''hogy megnézné belülről a gépet'', ''miért nem jár hozzá hangrendszer'', stb.

Elég rendes leirás és képek vannak róla itt: [link] ;)

Nekem speciel tetszik a cucc, bár elképzelésem nincs, hogy mire használnám.

Ha meg játék, akkor igazat adok a korábban előttem szólónak, hogy ekkora TFT-n nem lehet nativ felbontáson játszani. Úgy meg csúnya a kép... Inkább nem is veszek ilyet... :))

Jah. Megjegyezném, hogy az XP SP2-nek semmi baja nincs a 2GB, vagy nagyobb memóriával NTFS fájlrendszer alatt. Ugyanis a hibernálási és egyéb problémák (pl swap fájl mérete) a FAT32 rendszernél jönnek elő. Gondolok itt a FAT32 - 2gb-os max fájlméret korlátjára... :U

Kérdés: Jól láttam, hogy a ház aljába került a táp és 2db 6cm-es venti hűti? :F
És hova tették az Aegia kártyát? :F

[Szerkesztve]

(#53) reewer


reewer
aktív tag

Moncsi kéne...

Si vis pacem, para bellum.

(#54) tuskooo


tuskooo
addikt

Jól láttam, hogy egy év gar van rá? Nem kevés az egy ilyen konfignál? :U

(#55) Komplikato válasza Dufresne (#48) üzenetére


Komplikato
veterán

Amúgy meg állatok...de hogy a rammal miért bántak ennyire fukar módon
Mint fentebb írtam 4Gb-ot nem kezel már le normálisan az Xp (legalább is a 32 bites nem), a 3GBnak meg nem lett volna értelme a Dual Chanel miatt.
Szerintem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#56) Komplikato válasza pschio (#50) üzenetére


Komplikato
veterán

''ha mar itt vagyunk es tarhelybol is legalabb 1 tera dukalna.''
De ha a leggyorsabb vinyóból most 160GB-os a legnagyobb??? Ha meg többet tennél bele Raptorból menten 3 milla lenne az ára :D
Vagy ne tegyünk bele Serial SCSI vinyóból egy 8x160-as Raid tömböt? :C

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#57) karib válasza maszat (#40) üzenetére


karib
addikt

Szerintem pedig pont hogy az AMD miatt (is) vette meg az Alienware-t a Dell. Így árulhat AMD-s gamer PC-ket, de mégse Dell név alatt. Okos húzás, lévén a játékokban nagyon erős az AMD és ez valszeg fájt. Már csak a szerverek a kérdésesek.

Department of Redundancy Department

(#58) raszputyin


raszputyin
senior tag

kíváncsi vagyok, hogy ki lehet-e használni a fasza hangrendszert, vagy beleszól az intel procit és 4 gpu-t hűtő ipari turbinák zaja ;]

(#59) HummeRC válasza Komplikato (#55) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia.

Mond, olvasol is, vagy csak irsz? --> #52

Én kipróbáltam 4gb rammal használni az XP-t és semmilyen problémát nem tapasztaltam NTFS alatt.

Kifejtenéd bővebben, hogy hol, hogyan, milyen konfigban és pontosan milyen problémával találkoztál 4gb ram használatakor? Vagy ezt is csak hallottad valahol? Nem kötekedésképpen, csak szeretném reprodukálni a jelenséget. :F

(#60) Dufresne válasza HummeRC (#59) üzenetére


Dufresne
addikt

PH-n már láttam 1-2 embert, akinek volt gondja 4giga rammal, mert nem látta az Xp a teljes 4gigát, de attól még ment mindegyiküknek. Filerendszert nemtudom mi volt nekik nekem meg eddig max 1,5 gigával volt csak szerencséem használni...
Vistaba már gondolom nem fog gondot jelenteni a 4giga:D

(#61) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Nagyon kafa gép de a Mario tuti akadna rajta. :DDD :DDD

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#62) KrAt


KrAt
veterán

Király masina. Elfogadnám, de ennyit nem költenék egy gépre, akármekkora kocka is vagyok..

(#63) ^Bundi^ válasza (Kolombusz) (#31) üzenetére


^Bundi^
senior tag

7900GTX et fog árulni dual verzióban a gainward..
hamarosan megérkezik ide is pár példány majd árulom őket ha jönnek :)
7900GX2 a neve és 1024 memoval lesz ellátva :)
elvileg 12ére kelett volna megjönnie, de nemjött..remélem jövő hétre már itt lesznek :)

más :

amúgy énis a hangrendszer -t hiányolom..
ilyen hangkari és sehol 1 hangfal..
vmi tuti füles (20K...elenyésző..)
meg 1 creative s750 belefért volna..az se dobta volna meg csak max 500$ al..bár lehet ott még annyival sem..:)
bill a gémer bill egér?
én szivesen láűtnám azt a házat magam melett amúgy...a TFT tényleg felesleges..inkább 1 jo kis 20colos wide az gémre tökéletes

mondjuk ha nekem ennyi pénzem lenne inkább magam raknám össze és festetnék grafikussal magamnak übermegaházat :)
abban fx-60 lenne (jobb lenne fx-62 majd am2 alatt és 1066os DDR II ből 4G)
:R

[Szerkesztve]

Nos Omnes Una Manet

(#64) Male válasza HummeRC (#52) üzenetére


Male
nagyúr

A FAT32-n a file méret limit 4GB, és nem 2GB, tehát ez nem lenne akadály...

Amúgy szerintem nem vészes az ára... talán páran emlékeznek, volt egy 1.6M-es konfig a Delltől Sulinetben még indulásnál... annál alig drágább (infláció miatt tényleg kicsi a különbség), és amennyire emlékeim nem csalnak az nem volt ennyire komoly cucc...

Bár egy normális RAID tömböt összerakhattak volna... egy biztonságos vinyópárt el tudnék benne még képzelni....

#57 karib: Nekem is pontosan ez jutott az eszembe...

(#65) Thomas1


Thomas1
őstag

Ebben az a jó, hogy az újgazdag fiatal suhancnak nem kell IQ ahhoz, hogy összerakjon magának egy tuti konfigot. benyögi apunak, hogy ezt hallotta, hogy most ez a legjobb, ezért neki azonnal kell egy ilyen. És futtatná a legújabb játékokat, amiket próbálgatna annak a futballpálya méretű TFT natív felbontásában, de olyan szörnyű dolog történne, hogy szaggatna a game, mivel nincs az, ami ilyen felbontásban elbírná maxon.

Valóban, ha magamnak raknék össze, akkor most X2 + 2 giga ram + 7900GT/GTX SLI + WD Raptor tömb + egy faxa 20 colos Wide TFT. Kijönne 1 millából, és bőven ellennék vele évekig.

Jajj, közben felébredtem...

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#66) Thomas1 válasza ^Bundi^ (#63) üzenetére


Thomas1
őstag

A hangrendszer tényleg elég simára sikeredett egy ilyen géphez. Persze ott a Fatal1ty név, ami nem utal semmi rosszra, de valami kis THX cuccot adhattak volna hozzá. Vagy valami szolíd Harman Kardon hangszettet. :U :D

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#67) aer válasza marcee (#29) üzenetére


aer
tag

Gyárilag azok is húzva vannak. 150-ről 160 gigára. :D

(#68) MegalodonS válasza Scream007 (#2) üzenetére


MegalodonS
őstag

Yo magyar duma!

Azt hiszem ha lenne penzed ra, Te lennel az elso aki megvenne es itt mutogatnbad a PH-n! :)
Nekem mar van!

(#69) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

:DDD Már minden elhangzott amit mondani akartam volna úgyhogy nem mondok semmit. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#70) fLeSs válasza karib (#57) üzenetére


fLeSs
nagyúr

és akkoe ebben a gépben miért intel proci van? ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#71) rup1u5


rup1u5
nagyúr

nehogymá' 4 db 7900gtx ne hajtsa ki azt a vacak 30colos tft-t natív felbontásban..... :F

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#72) X@b3e válasza föccer (#3) üzenetére


X@b3e
addikt

Viccelsz? Plafonon futtatva lesz olyan game, amelyik meg is fekteti

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#73) _Volkovy_ válasza X@b3e (#72) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

sajnos tényleg lesz, és erre a dologra csak egy jelző van, a szánalmas

(#74) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ez van, ennyibe kerül. Semmi különöset nem látok ebben, talán valami hangrendszer tényleg beleférhetett volna. Nekem inkább attól lenne herótom ha azért kerülne ennyibe mert drágakő berakások lennének a monitoron és intarziás faházba rakták volna a gépet. :DDD
Melleseg a 30'' natív felbontását már 1 db 7900GTX is 30 fps felett ki tudja hajtani, kivétel a F.E.A.R ahol 27-re esett le. SLI-ben pedig 50 fps. Teszt itt: [link]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#75) _Volkovy_ válasza M@trixfan (#74) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

mondjuk jó lenne, ha 2048*1536-ban nem böknék rá a 4* AA-t..:D

(#76) MegalodonS válasza M@trixfan (#74) üzenetére


MegalodonS
őstag

:C Vegre valaki!En is eggyetertek veled!Ennyi be kerul es kesz.Ha lenne ra penzem megvennem es kesz.Aki pedig megveszi annak meg ugysem szamit majd.Azert valjuk be mindenkinek megdobogtatja a szivet egy kicsit.Nekem a monitor jott be nagyon de meg sajnos a 19'' TFT kell meg neznem,de ha lehetne inkabb a 30'' neznem,strategiai jatekokban nagyon brutal lehet!En egy Alienware geptol mar fejen porognek kb nem hogy egy ilyentol!Azert remelem lesznek majd ezzel a geppel tesztek is, akkor majd amulunk es bamulunk majd rendesen,mert ha deformaltra huzzuk othoni gepunket akkor sem fogja megkozeliteni sem!Lehet bekostolni! :) :))

(#77) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A legnagyobb poén a gépben, hogy ennek a gépnek esélye nincs kihajtani 4db 7900GTX-et. Ez egy maximalista marketinggép, ami olyan, mint egy 250-et bíró futómű trabant motorral. Nem kell félreérteni, emellé minden proci gyenge.

Hogyan tud egy idős, elhunyt néni a témához kapcsolódni? Kell az oda?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#78) Jim Tonic válasza fLeSs (#70) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mert ez DELL! Mit nem értesz? :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#79) Jim Tonic válasza MegalodonS (#68) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tökéletesen helytálló meglátás! :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#80) Sn00k


Sn00k
veterán

tök funny gép :DDD

de ez a 4db 7900gtx, annyira felesleges szerintem...

Az tény , ha valaki megveszi egy darabig nem kell majd gépet fejlesztenie, az tuti ;]

3njoy the Lif3

(#81) cortez25


cortez25
aktív tag

mondjuk 2-év múlva a ''sarki fűszeresnél'' veszed ezeket az alkatrészekt :D

Én megvárom :D

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#82) Komplikato válasza HummeRC (#59) üzenetére


Komplikato
veterán

Egy vásárló szenvedett azzal a parajelenséggel, hiogy semmilen Intel chipsetes alaplapban nem sikerült elérnie, hogy 4GB ram látszódjék rendesen. Azt hitte a HW-vel van gond. (Mindenféle méretű ramot látott a gép 3 és 3,5 GB között, de 4GB-t nem)
Ezután rákérdeztem megfelelő helyen az internetten (értsd szakmai fórumok, szervizes tapasztalat), ahol is felhomályosítottak, hogy kissé bugos az Xp memóriakezelése :(
Most vagy igaz, vagy nem ...
Azt meg nem vágom hogy jön ide a fájlrendszer? A hibernálásos hiba már 2GB-nál is jelentkezik, másrészt meg van patch Fat32-höz, csak nem túl sokan tudnak róla ... (különben életben nem lehetne tömörítés nélküli digi videot FAT32-re kirakni)

P.S. Megkérdeztem a fizikailag legközelebb szervizest, az XP tényleg nem kezeli le normálisan a 4GB-ot, szóval nem én találtam ki. Persze 16GB ramos ServerWorx-ös gépen meg nem XP-t futattnak, gondolom.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#83) fLeSs válasza Jim Tonic (#78) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nézd meg, hogy kitől kérdeztem...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#84) enemy76


enemy76
csendes tag

Újoncként az a véleményem,hogy bár überfaszakirály reaktort látunk,de gyakorlati haszna kizárólag a gyártó,és a Dell termékeit forgalmazó cégek számára kézzelfogható.Egy kiváló reklámfogás.A lényeg,éppen a figyelemfelkeltés.Bár valljuk be: Mission Complete.

(#85) Male válasza Komplikato (#82) üzenetére


Male
nagyúr

FAT32 -> 4GB a file méret határ és nem 2! (mondjuk miért hibernálna FAT32-re :F , WinXP-t NTFS-re szokás rakni... )

A videot meg szépen darabolva... a legtöbb progi simán kezeli (segmented AVI)

(#86) HXY


HXY
addikt

Ha én gazdag lennék... :o

(#87) esteban


esteban
senior tag

Ennyi penzert inkabb egy full Powermac 8GB RAM-mal es 2x 30'' CD-el :)

iBook + RedBull :)

(#88) Den válasza esteban (#87) üzenetére


Den
veterán

vagy 200 négyezetméter padlócsempe...

www.simson4t.hu

(#89) Den


Den
veterán

ha megtehetném, vennék egy ilyet, aztán nekiadnám vmelyik fika gépnek, aki tépi itt a száját, hogy ''gagyiszaraburzsujköcsögapukakedvencénekvalónemjósemmirebeszaggatössze
rakokjobbatötforintból...''

aztán csak röhögnék rajta, ahogy istenítené itt hogy mekkora király gépe van...

www.simson4t.hu

(#90) karib válasza fLeSs (#70) üzenetére


karib
addikt

Ez egy Dell gép, ergo Intel proci van benne. Az Alienware (ami ma most már egy Dell divízió) pedig valszeg továbbra is nyugodtan gyárthat AMD-s konfigokat. Ügyesen megkerülik a ''Dell = Intel only'' skatulya problémáját - valszeg egy ideig Dell márkájú gépben nem lesz még AMD proci, de most már szabadon kísérletezhetnek egy másik márkanév alatt. Ha pedig beválik, akkor hirtelen a Dellnél is meg fognak jelenni az AMD procik. Bár, ahogy most a dolgok kinéznek, ha a Dell ki tudja bekkelni a Conroe megérkezéséig, akkor ismét nem lesz olyan überfontos, hogy AMD alapú rendszereket gyártsanak... Meglátjuk :)

Department of Redundancy Department

(#91) orbano


orbano
félisten

na én is belekontárkodok, csak, hogy meglegyen a hsz. :B

Szerintem fain gép és az ára is jó a benne lévő hardverekhez mérten. Kíváncsi lennék a hangjára. Vagy netán vízhűtés van benne (ennyi pénzért illene, ha nem egy turbina erejével szólna a gépem játék közben, bár e mellé már befér párszáz watt hifi, hogy elnyomja) :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#92) fsc


fsc
tag

Én egy kérdést teszek fel nektek:
Milyen az a legdrágább asztali PC ma Magyarországon, amire valós kereslet van?

300E HUF? 500E? 1 millió?

Amit ha egy Saturn-Electroword-Media Markt kaliberű cég betenne a szórólapjába, akkor 20 db elkelne.

Mi kéne, hogy benne legyen egy ilyen gépben? Mi a felesleges?



[Szerkesztve]

(#93) MegalodonS válasza fsc (#92) üzenetére


MegalodonS
őstag

Ma a Pc vasarlast a kereseted hatarozza meg!Inkabb csere es nem komplett konfig a keresett szerintem.Ha tehetnek az emberek akkor hidd el mindenki a legjobbat venne meg a Gamer a jatekok miatt a tesztelo meg a teszt-eredmenyei miatt!

3 kategoriat neveztel meg az also ,kozep,es elit kategoriat.En pl ha annyit keresnek en biztosan beneveznek az Alienware egy konfigjara de az mar az elit kategoriaba esik sajnos!

A valos kereslet az a 150.000-300.000 Ft kozotti szerintem !

Hogy mi legyen benne es mi nem, hat ez huzos kerdes es nem is merek leirni semmit mert azonnal megkoveznenek itt a PH-n!

(#94) HXY


HXY
addikt

én inkább egy bika dell notit vennék... az legalább nem foglal nagy helyet...

(#95) MegalodonS válasza HXY (#94) üzenetére


MegalodonS
őstag

Hat akkor mar inkabb Alienware!Mert kb kis elteressel hasonlo arban vannak!Nem hiaba vette meg a Dell-bacsi!

Kivancsi vagyok mikor csinal egy AliDell Super masinat a duplajaert!

(#96) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Nekem spec tetszett ... ha lenne felesleges 2-3 kidobandó misim, már venném is meg ...

Azaz vettem VOLNA meg ... ugyanis (Milyen meglepő ...) megjelent az Alienware Aurora ALX Quad SLI ...

A-64 FX, vízhűtés,stb ... :)

Life is shor...

(#97) MegalodonS válasza DummyBoy (#96) üzenetére


MegalodonS
őstag

Helyesbitenek nerm ''Viz'' hanem ''Liquid Cooling System'' ;)

(#98) Zeck


Zeck
aktív tag

Szerintem ebből a nyálcsorgatásból csak annyi a tanulság, hogy 10-ed ennyi pénzből össze raksz egy fele ilyen jó gépet.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#99) MegalodonS válasza Zeck (#98) üzenetére


MegalodonS
őstag

Pont a 10-ed ennyi penzbol kapsz pl ilyen minosegu monitort!Garatulalok hozza!

(#100) #72042496 válasza MegalodonS (#99) üzenetére


#72042496
törölt tag

''...hogy 10-ed ennyi pénzből össze raksz egy fele ilyen jó gépet.''
Ha ez úgy értelmezzük, hogy egy 15''-os monitor a fele ilyen jó, akkor simán! :DD


Nekem a monitor különösen tetszik, hihetetlen mekkora egy dög ez a 3007WFP! Olyan magas, mint amilyen egy 24''-os TFT szélessége. Nagyon durva!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.