Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tkazmer


tkazmer
addikt

Jól van, dolgozzanak csak. Az IE7 nagyon jó lett, csak így tovább!

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2) VladimirR


VladimirR
nagyúr

igen, menjenek csak ra a bovithetosegre
ie7pro-n, webdevelopertoolbar-on kivul van a 7-eshez meg mas hasznalhato addon?

(#3) nap


nap
addikt

A vista kivette beloluk az erot, jon a vienetta, a szexploreren hiaba fejlesztenek barmit is, attol meg ugyanugy szexplorer marad.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#4) erdoke válasza tkazmer (#1) üzenetére


erdoke
titán

Láttál már más böngészőt is? ;]

A legjobb aláírás a héten

(#5) VladimirR válasza nap (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

beloled meg biztos egy korabbi hozzaszolas vette ki az erot es erre mar nem maradt egyetlen ertelmes gondolat sem

(#6) VladimirR válasza erdoke (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en szemely szerint lattam , egyik rosszabb, mint a masik
neked pl bejon rendesen ez az oldal => Bovebben: [link]?

(#7) erdoke válasza VladimirR (#6) üzenetére


erdoke
titán

Ezt honnan tudjam? Bejön egy 500-as lista a mini PH-s avatarokkal, fehér háttérrel, működő linkekkel. Szabályos táblázat formában, nincs szétcsúszva. Milyennek kéne lennie? [link]

A legjobb aláírás a héten

(#8) VladimirR válasza erdoke (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a sebessegere vagyok kivancsi, hogy meddig tart, mig megjelenik

(#9) thaler2 válasza VladimirR (#8) üzenetére


thaler2
senior tag

with mozilla 2.0.0.3: olyan 6-7 másodperc

(#10) sgergi válasza VladimirR (#6) üzenetére


sgergi
veterán

Nekem simán bejön az oldal pár másodperc alatt IE-rel, Operával és Firefoxszal is. :P

(#11) VladimirR válasza thaler2 (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

erdekes, tobben panaszkodnak, hogy bugropkaval tobb, mint egy parcig tart
en is megneztem tobb gepen is es operaval is hasonloak a tapasztalataim
pedigaz oldal kodja (az xhtml es a css is) valid
ie6, ie7 alatt par masodperc alatt megvan

[Szerkesztve]

(#12) T-Nagyon


T-Nagyon
tag

Szerintem, ha úgy fejlődik tovább az ie ahogy eddig tette, akkor mindenki elégedett lehet vele (kivéve azok, akik elvből utálják és a kiprópálása nélkül szidják).

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#13) erdoke válasza VladimirR (#8) üzenetére


erdoke
titán

Nálam olyan 4 mp alatt bejön a fele, aztán megdermed pár másodpercre, és utána egy villanással kirajzolja. Kb. 10 mp összesen. Opera pre 9.20.

A legjobb aláírás a héten

(#14) FTeR válasza VladimirR (#2) üzenetére


FTeR
addikt

[link]
sztem ez egy kötelező darab. adfilter, flash blocking, mouse gesture, tab history, crash recovery, proxy settings, meg még sok finomság.

plusz bármilyen inline serach (mint ff-ben).

(#15) FTeR válasza VladimirR (#11) üzenetére


FTeR
addikt

én ilyet a mistral összesített árlistánál láttam. a korábbi ff-ek még ki is fagytak.

(#16) VladimirR válasza FTeR (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, az ie7pro-t ismerem, irtam is rola cikket logout-ra (ne kerdezd, hol van, toroltek az adblock resz miatt)

(#17) FTeR válasza VladimirR (#16) üzenetére


FTeR
addikt

úgy általában én sem értek egyet a reklámok blokkolásával. csak akkor szoktam használni, ha egy reklám nagyon tolakodó és nem tudok a tartalomra koncentrálni.

(#18) VladimirR válasza FTeR (#17) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az iras arra volt kielezve, hogy itt ph-n hogyan tiltom a reklamokat, miota mar popup-ok is vannak
ket hettel ezelottig semmilyen adblock-ot nem hasznaltam

(#19) t72killer válasza VladimirR (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, opera 9.10-zel egy picit lassabban jön be, mint IE6.0-val.
IE7-tel az volt a tapasztalatom, h általában lassabb az operánál... Különben volt valahol teszt, ahol az opera sebességügyileg elégy csúnyán megverte az aktuális FFox (asszem 2.0) és IE (6.0 és 7) verziókat. Fura, hogy ilyen alacsony a népszerűsége.

Az oldalkezelésével meg egyelőre csak 1 gondom volt, a chemscape plugint nem sikerült megfelelően összeházasítanom vele.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20) VladimirR válasza t72killer (#19) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egyre kevesbe ertem a dolgot
feltettem a kerdest az opera es a firefox topic-ban is, ott tobbeknek is fel (opera) illetve egy (firefox) perc folott volt az oldal megjelenitese, mig aki megnezte kozuluk ie-vel is, azoknak mind 2-3 mp volt vele

emellett van 1-2 ember, akiknek nincs hasonlo gondja, mind ff, mind opera teren

a teszt, amit emlitesz nem sokat er, mert nagyban fugg az oldalon lathato elemektol is (mint pl itt, a li-ben levo float-os div-eket nem szeretik az alternativ bongeszok)

a nepszerusege azert ily kicsi szerintem, mert:
- sokaig fizetos volt (az ingyenesben meg egy reklamcsik diszelgett)
- nem folytatnak parasztvakito hazugsaghadjaratot, nem reklamozzak magukat gusztustalanabbnal gusztustalanabb modon

(#21) shev7 válasza VladimirR (#20) üzenetére


shev7
veterán

nallam is NAGYON lassu ff-ben. Tenyleg jo lenne tudni, hogy akiknek nem lassu, azoknak miert nem :(

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#22) tkazmer válasza erdoke (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

Olyan is van? :)

(#6) VladimirR
Nekem nem kifejezetten lassú, de lassabb, mint mondjuk IE-vel. Jah, és a 2ghz-s c2d-met 50%-ra terheli:)

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) cucka válasza VladimirR (#11) üzenetére


cucka
addikt

igen, nálam is lassú. gondolom az oldal megjelenítő algoritmusa a bugrókának a bűnös, amely elhasal egy fél megás html-nél, amelyikben 8520 darab div található.
esetleg felmerült az az ötlet, hogy a táblázatot táblázattal irasd ki? ;]

(#24) VladimirR válasza cucka (#23) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez meg egy kisebb kod, hulye juzer ugyis be fogja allitani 1000+ elemu listazasra
mellesleg, ha nem li-ben vannak a float-os div-ek (vagy nem float-osak), hanem mondjuk div-ekben, akkor a bugroka is pillanatok alatt kirajzolja
illetve mar 30-as listazasnal is eszreveheto nemi lassulas
tovabba az ie kepes elbanni ettol nagyobb koddal is

nem, fel sem merult - tablazatokat maniakusan kerulom (lehet olyankor is, mikor nem kellene)

(#25) cucka válasza VladimirR (#24) üzenetére


cucka
addikt

ah, tehát li+div=lassulás, ma is tanultam valamit.
pedig a táblázat pont arra van, hogy táblázatot rajzolj vele. mondjuk én sokszor az oldal vázát is táblázatba rakom, mert kényelmesebb és úgyis a végeredmény számít.

(#26) VladimirR válasza cucka (#25) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, li + float-os div = lassulas - ha leveszem a float-ot (tiltsd le a css-t) akkor nincs semmi gondja

a tablazatokat azota kerulom, miota sokaig lassu upload-om volt, es az ie (ha jol tudom, ezt veletlenul pont az ajanlasnak megfeleloen csinalta) nem jelenitett meg belole semmit, amig meg nem kapta a /table tag-et

(#27) nyaralasptt válasza VladimirR (#26) üzenetére


nyaralasptt
csendes tag

Latatlanba lefogadom, hogy letezik olyan input, amin az ie szarja ossze magat es a ff meg ok.

Egy ideje mar ff-t hasznalok, mert az ie elozo verzioja eszmeletlen fos volt, es aki egyszer mar megegette magat...

Az uj explorer ellenben eleg jo lett /legalabbis rovid ismeretsegunk eleg pozitiv tapasztalat volt/, es ha a fejlodes hasonlo lesz, mondjuk lehet hozza rahedli ingyenes modot talalni, 100% szabvany megfeleles stb. akor konnyen lehet en is azt fogom hasznalni./Pedig meggyozodeses ms gyulolo vagyok ;] es wint-is csak azert hasznalok, mert nincsenek linuxra jatekok/

GITS

(#28) nap válasza VladimirR (#26) üzenetére


nap
addikt

(nem jol tudod. pont, hogy az ie megjelenitette a tablazatot </table> nelkul is, a netscape meg nem. viszont annyiban igazad van, hogy a tablazatot tartalmazo lapokat nagysagrendekkel lassabban jelenitette meg barmelyik bongeszo.)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29) VladimirR válasza nyaralasptt (#27) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Latatlanba lefogadom, hogy letezik olyan input, amin az ie szarja ossze magat es a ff meg ok.''

nehez lenne szavakkal leirni, hogy ez engem mennyire hidegen hagy (es meg nem is vettem figyelembe, hogy ezzel ''ervelni'' probalsz, mikor megoldast keresek egy problemamra, hogy a hozzad hasonloan bugrokat hasznalok is meg tudjak nezni egy-egy oldalamat)


''Pedig meggyozodeses ms gyulolo vagyok es wint-is csak azert hasznalok, mert nincsenek linuxra jatekok''

lol, gratulalok, az igazi szagerto lehetsz

(#30) VladimirR válasza nap (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''...az ie megjelenitette a tablazatot </table> nelkul is...''

ezt hogy erted? megjelenitett olyan tablazatot is, ami nem volt lezarva, vagy mar a /table elott elkezdte kirajzolni?
en ez utobbira mondtam, hogy nem tette (illetve 6-os verziora, csak azt elmulasztottam megjegyezni)

(#31) nap válasza VladimirR (#30) üzenetére


nap
addikt

Ugy ertem, hogy hianyzott a </table>. Egyszeruen kimaradt a kodbol. Neztuk, hogy netscape alatt hianyzik a tablazat es az az alatt levo dolgok, az ie meg megjelenitette tablazatostul, mindenestul. (mindketto 3.xx verzio)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32) VladimirR válasza nap (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hat, 3.xx verzional en meg csak ismerkedtem a zinternettel :-)

(#33) nyaralasptt válasza VladimirR (#29) üzenetére


nyaralasptt
csendes tag

''Latatlanba lefogadom, hogy letezik olyan input, amin az ie szarja ossze magat es a ff meg ok.''

Ezzel pusztan annyit akartam mondani, hogy az abszolut nem jellemez egy bongeszot, hogy 1 adott inputon milyen gyors. Nyilvan van olyan html kod ami, az xy bongeszonek fekszik jobban es van olyan ami a wZ-nek. Amire erdemes figyelni az az, hogy a tipikus oldalakat /illetve amit mondjuk a user rendszeresen hasznal/ milyen gyorsan/megbizhatoan stb. tolti be.
/Az uj freemail nekem pl egyaltalan nem megy ff alatt, ezert is voltam kenytelen gmail-re valtani... :( /

''Pedig meggyozodeses ms gyulolo vagyok es wint-is csak azert hasznalok, mert nincsenek linuxra jatekok.''

Sajnos pont a rossz tapasztalatok miatt lettem az:

1.
''Mégpedig éppen azért, mert az IE korábban nem volt jóban a szabványokkal, és – domináns böngészőről lévén szó – a webfejlesztők a szabványok helyett e program ízléséhez igazították a weboldalakat.''

Keves dolog miatt szoptam eddig annyit, mint a bongesz + javascript + dom + css miatt.../Talan meg IBM processerver ez a kategoria ;] /

2.
A kollega aki mellettem ul 2 evig dolgozott a ms-nak es nem csupa jot meselt...

3.
Ezenkivul rohadtul idegesit az is, hogy az erofolenye, monopol helyzete miatt egy rakat szarbol csinalt de facto vagy valodi szabvanyt. /ie, .doc, Ms win op system/

GITS

(#34) shev7 válasza nyaralasptt (#33) üzenetére


shev7
veterán

''Ezzel pusztan annyit akartam mondani, hogy az abszolut nem jellemez egy bongeszot, hogy 1 adott inputon milyen gyors.''

Itt nem arrol van szo, hogy az adott inputon a ff lassu, hanem, hogy az oldal megjelenitese nagysagrendekkel tovabb tart mint az ie-nek, kozben 100%-os a prociterheltseg, es szerencsed van ha nem fagy bele...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.