Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Késnek a kukoricalemezek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

És vajon mennyire lesz környezetbarát majd a keletkező szén dioxid?? Mert ugye mintha az felelős lenne a globális felmelegedésért.

***

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Bazz. Talán nem is tévedtünk olyan nagyot mikor annó poénkodtunk a híren a kukoricalemezekről... :C

Aki hülye, haljon meg!

(#3) L3zl13 válasza ollie (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ne hülyülj már. A lemezek lebomlásával semmivel nem keletkezik több CO2, mint a kukorica lebomlásából keletkezne...

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Sanya válasza ollie (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerintem legyél öngyilkos. túl sok szén-dioxidot lélegzel.

védd a környezetet

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) simonzé válasza L3zl13 (#2) üzenetére


simonzé
addikt

Ja, emléxem. Régen röhögtem annyit egy topicon, mint akkor. :)

Miért is lesz nekem jó, hogy a lemezem megsemmisül? :U

I don't fit in. I fit out.

(#6) Tithian


Tithian
őstag

Érdekes, akkor most Józsi Bácsi dilemmája az lesz, hogy a csúcstechnológiát támogassa, vagy a gyesznónak enni adjon? Vagy DVD-t fog adni moslék helyett:)?

50C elég kevés, van mit finomítani. Biztos megoldják majd, ha másképp nem, génkezelt lemezekkel.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#7) simonzé válasza L3zl13 (#2) üzenetére


simonzé
addikt

Ja, emléxem. Régen röhögtem annyit egy topicon, mint akkor. :)

Miért is lesz nekem jó, hogy a lemezem 50 év alatt megsemmisül? :U

I don't fit in. I fit out.

(#8) ollie válasza L3zl13 (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, mert a kukorica is vízzé és széndioxiddá bomlik el, mi?

***

(#9) PWR válasza ollie (#8) üzenetére


PWR
aktív tag

aha, es akkor lötteka drivenak! :DDD

Üdv

(#10) simonzé


simonzé
addikt

Ezek a Sanyos srácok már felkészülnek a globális felmelegedésre is? Egyszerűen ráírhatnák, hogy felhasználható -20 és +40 fok között. Ez van a mai lemezeken is. Persze a sok kibocsátott CO2 miatt 10-20 év múlva már nem lesz olyan hogy mínusz fok. :)

I don't fit in. I fit out.

(#11) PWR válasza simonzé (#10) üzenetére


PWR
aktív tag

vagy minusz 200 fok lesz mint a dayafterben es hiiirtelen lefagy minden, a cd talcaja feluton befagy, stb :DDD

Üdv

(#12) Goose-T válasza simonzé (#10) üzenetére


Goose-T
veterán

És ha beteszed egy autóhifibe? Esetleg bent hagyod a CD-tárban, a kocsi meg kint van a napon? Oldják csak meg, ez az 50 fok elég gyér eredmény.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) TrollBalint válasza simonzé (#7) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ki mondta, hogy jó lesz? :DD
Nem neked lesz jó, hanem azoknak akik ezeket árusítják, mert újra meg kell venned a cd-t. Gondolom milyen ára lesz egy ilyennek...:U

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14) L3zl13 válasza ollie (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért, szerinted mivé? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#15) janpotocki válasza simonzé (#7) üzenetére


janpotocki
senior tag

Letöltesz egy csomó mp3-at az internetről, ráírod a kukoricalemezre, és máris tárgytalanná válik a DRM körüli vita. Ha illegálisan akarod hallgatni, a CD-meghajtó csak kölcsönöz egy kis vizet az akkorra már úgyis kötelezővé váló vízhűtésből, és kását csinál belőle. :DD

(#16) L3zl13 válasza janpotocki (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha ezt megírod az MS-nek vagy a RIAA-nak szerintem még jutalékot is kaphatsz. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#17) Erasmus válasza simonzé (#7) üzenetére


Erasmus
őstag

Egyelőre még azt sem tudjuk, hogy a hagyományos lemezekkel mi lesz 50 év múlva. Lehet, hogy vízzé és széndioxiddá bomlanak. :)

üdv,

(#18) dabadab válasza simonzé (#7) üzenetére


dabadab
titán

''Miért is lesz nekem jó, hogy a lemezem 50 év alatt megsemmisül?''

50 ev mulva mar semmikeppen nem lesz az a CD hasznalhato, akkor meg inkabb bomoljon el, minthogy hegyekben alljon a polieszter.

DRM is theft

(#19) L3zl13 válasza dabadab (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát ja, de hogy a rajta lévő fényvisszaverő/hordozó réteg is lebomlik-e az nem biztos.

Aki hülye, haljon meg!

(#20) TrollBalint válasza L3zl13 (#19) üzenetére


TrollBalint
addikt

Azt meg betesszük a meghajtóba és szépen visszaveri a fényt, mi meg örülünk, hogy olvashatjuk róla az adatokat :DD :C
:U

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#21) dabadab válasza L3zl13 (#19) üzenetére


dabadab
titán

Az alu, szoval nem nagyon fog lebomlani, viszont a jo hir az, hogy abbol csak eleg minimalis mennyiseg van a lemezekben.

DRM is theft

(#22) twollah


twollah
nagyúr

Inkabb az ehezoknek adnak azt a 0.1%nyi kukoricat.

(#23) Goose-T válasza twollah (#22) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, tiszta röhej. A mosogatószerben igazi citrom van, a bútorápolóban valódi méhviasz, a CD-k kukoricából készülnek, csak az a kaja van csupa E-betűs ganéból, amit mi veszünk a boltban és eszünk meg.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24) Sanya


Sanya
nagyúr

1 kukoricás cd kb 103g CO2-t termel
magyarország 60 millió tonna/év

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) simonzé válasza Goose-T (#23) üzenetére


simonzé
addikt

Érdekes meglátás. :D
Mondjuk nem hiszem, hogy 50 év múlva sok olyan adat lesz a CD-ken, ami visszaolvasásra érdemes... Biztos leállunk majd UT2004-ezni 2054-ben a nyugdíjasotthon PCemulátorain. :DD

I don't fit in. I fit out.

(#26) TrollBalint válasza Goose-T (#23) üzenetére


TrollBalint
addikt

Eszünk CD-t és iszunk mosogatószert... :C

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#27) arty


arty
veterán

''A Sanyo egyelőre nem tudja, hogy a technológia mikor lesz forgalmazásra érett. Az idei kukorica mindenesetre már az.''

:D :D :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) dabadab válasza twollah (#22) üzenetére


dabadab
titán

Jesszusom, demagogia rulz.

1. A vilagon globalisan elemiszer-tultermeles van (vagy az lenne, ha nem fognak vissza a termelest), vagyis kaja lenne, az elosztassal vannak bajok.
2. Ahol eheznek, azok altalaban fejletlen tarsadalmak, ergo leginkabb mezogazdasagbol elnek - az ingyen elelmiszer meg faszan tonkrevagja a gazdasagot.
3. Az nem zavar, hogy azt a penzt, amit a hagyomanyos CD-k gyartasara forditanak, nem az ehezoknek adjak?


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#29) aDM|RaL^ válasza simonzé (#5) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

mondjuk azért mert nem szennyezed a környezetet... komolyan eccer kiéljük a földet és akkor lesz big bumm

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#30) gyga válasza aDM|RaL^ (#29) üzenetére


gyga
senior tag

azt már mi nem éljük meg

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31) Zoz


Zoz
őstag

A megunt CD-ket meg majd be lehet rakni a mikróba, és popcorn lesz belőle? :))

(#32) ponti_ak válasza gyga (#30) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hi gyga!
Nem vitázni akarok, de amíg több ilyen felfogású ember él a földön, mint inkább környezetvédő szemléletű, (félre ne érts, nem vagyok ''zöld''! :) )addig biztosan nem is nagyon fog változni a helyzet... :U

(#33) Fawkes


Fawkes
őstag

MOst nem kötözködni akarok de ki a F@sz fogja az 50 éves cd-t visszaolvastatni a meghajtóval ami már megint nem lesz 50 év múlva?Nem értem az embereket...Most vagy én tanultam csak bioszt vagy csak én vagyok itt hülye...Nem úgy van hogy a növény Co2-ből és vízből meg napfényből állít elő ''cukrot''(tudom nem cukrot de most nem jut eszembe a neve) és így megvan a természetes egyensúly?Meg ha CO2-t bocsájt ki inkább legyen 40 fok télen mint hogy műanyag cd-t kelljen vacsorázni...Meg hogy 50-fokig jó a mai cd-k szerintetek meddig jók?Télen áthoztam egy cd-t -10 fokban úgy az 50 méterre lakó uncsitesóimtól és mire ideértem a lemez megadta magát...Meg lehet hülyéskedni hogy kukoricalemez szvsz inkább örülni kéne hogy az unokádnak nem cd-ből épült házban kell majd lakni hanem lebomlanak a diskek...
De mondom SZVSZ...

(#34) ponti_ak válasza Fawkes (#33) üzenetére


ponti_ak
addikt

Van benne ráció...! :)
Viszont szvsz nem csak a lebomlásról van itt szó, hanem arról is hogy már MOST, a gyártáskor sem kell annyi káros anyagot felhasználni a CD-k előállításához. Ez szvsz mindenképp pozitív

Kukorica-CD vacsorára... :DDD


Ja, az a cukor, ha jól emléxem, a szőlőcukor (C6H12O6 a képlete), de többet ne kérdezz,mert itt nálam is megáll a tudomány. :DDD

(#35) xuldar válasza Goose-T (#23) üzenetére


xuldar
őstag

Gondolj arra, hogy tele van E-vitaminnal az étel, amit eszel :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Késnek a kukoricalemezek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.