Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Kíváncsi vagyok mennyire fog elterjedni ez a technológia...

Mondjuk a 32MB(!)-s meghajtóra esetleg ráfér egy DOS... Esetleg egy windows 1.0... :U

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Renwick válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Báh, persze, hogy gigabájt, ilyen kontextusban eddig zömében csak megabájtok repkedtek, javítottam... :B

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#3) atosz


atosz
őstag

Ennek igy mar van ertelme. A meret az alkalmazasokhoz eleg, ha nagyobb tarhely kell, akkor az megoldhato kulso drive-val. A gep is eleg szimpatikus, de hogy lehet hogy celeront tettek bele?

(#4) L3zl13 válasza Renwick (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Most meg gigaabájt lett... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Renwick válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Renwick
őstag

Fuck... :O :DDD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#6) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egy 'p' betű kimaradt a címből :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) Zsadi válasza Renwick (#2) üzenetére


Zsadi
őstag

''Jövő hónaptól'' :B

kraftxld: 26mp-el lemaradtam, ott a pont. :D




[Szerkesztve]

(#8) Renwick válasza Zsadi (#7) üzenetére


Renwick
őstag

Banyek, sürgősen kávéznom kell... :DDD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#9) _cirmos_ válasza atosz (#3) üzenetére


_cirmos_
őstag

igen, nekem is szemet szúrt hogy piacra dobják a kátingedzs teknolodzsit, és melléraknak egy cerkát :) .felfoghatjuk egyfajta demonstációnak is: ami áramot a hdd-n megspórolsz azt a cerka mind felzabálja, így annyi lesz az üzemidő mint egy P-M-nél :D

(#10) ngabor2


ngabor2
nagyúr

egyéb mozgó alkatrész van benne? pl. hűtés? az optikai az minden bizonnyal mozog, az ellen nincs mit tenni. de ha kis kompromisszumot kötünk, akkor full passzív gépet össze lehet hozni. mondjuk az ára igen ''tetszetős''...

(#11) erdoke válasza atosz (#3) üzenetére


erdoke
titán

Talán csak kimaradt a hírből, hogy ULV Celeron. Egyébként valóban nincs sok értelme.

A legjobb aláírás a héten

(#12) Csepy válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Csepy
senior tag

Dos 6.22 + Win 3.11 minden további nélkül elfért nekem anno 18MB-on!
Ó, azok a régi, szép idők :DDD


Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#13) erdoke válasza ngabor2 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Ilyen ''tömött'' környezetben még egy ULV Celeron is igényel hűtést, még ha az csak egy heatpipe-os hűtőkivezetés az oldallaphoz, illetve egy lassú venti.

A legjobb aláírás a héten

(#14) _Gudella


_Gudella
senior tag

Azért egy ulv Dothan-t rakhattak olna bele.

És akkor főleg szívesen vennék egy ilyet ha ilyen sok pénzem lenne :).

Mindnesetre nagyon ideje volt hogy feltűnjenek a kereskedelmi forgalomban az SSD-k... De jó is lenne szép lassan elfelejteni a mozgó alkatrészeket a számítógépekben.

(#15) snowflake


snowflake
tag

Kár, hogy ezeknek a flash memó celláknak véges az írási/törlési ciklusuk. Még akkor is ha az kb. 1 millió körül mozog...

(#16) _Gudella válasza Csepy (#12) üzenetére


_Gudella
senior tag

Az első gépemben 420megás vinyó volt, és nem értettem mire jó, kb 1 évig nem volt 25 megánál több használva rajta, pedig volt rajta minden szirszar :)

(#17) _Gudella válasza snowflake (#15) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ez csak kis problémát jelent, mert nagyon kevés az a terület ami állandóan irkálva van. Kell pár tartalék szektor, és számon tartani hogy hova hányszor volt írva, és ha esetleg közelítené a kritikus értéket akkor át kell irányítani...

(#18) _cirmos_ válasza _Gudella (#17) üzenetére


_cirmos_
őstag

hozzászólásodat olvasva a samsung mérnökei gondterhelten összenéztek, majd veszett billentyűcsapkodásba kezdtek. az egyik épp' rohan le a lépcsőn a gyártósorokhoz hogy megnyomja a nagy piros ''HALT'' gombot. hopp, elbotlott, ajaj el fog esni... auccs, ez biztos fájt... :D

(#19) #64791808 válasza _Gudella (#17) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát egyrészt, másrészt szerintem mire eljutsz a kiritikus pontig, addigra simán elérhető árban lesznek a nagyobb flash-alapú háttértátrak. Mire elfogyna az írási lehetőségeid száma, addigra beújítassz egy 100 gigás új flash-driveot.

Egyébként szerintem is igazán tehettek volna bele egy 1,73-as P-M-et, az, hogy néha felpörög egy venti, szerintem nem zavaró. Meg aztán vissza is lehet venni azt a teljesítményt, ha nincs kihasználva, akkor megy az passzívan is.

(#20) #64791808 válasza _cirmos_ (#18) üzenetére


#64791808
törölt tag

LOL, irány az aranyköpések illetve viccrovat topicoc :)

:R

(#21) gliskard


gliskard
senior tag

32 Gb már elég az op. rendszernek és a sw-knek is ráadásul elég gyors. El tudnék viselni egy ilyen ssd-t a gépemben, bár a dual ata raid 0-val is elég jól teljesit...

(#22) orbano


orbano
félisten

nekem is a celeron szúrt először szemet... igénytelen állatok...

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) erdoke válasza orbano (#22) üzenetére


erdoke
titán

Mi a gond egy 1,2-es ULV Celeron M-mel?

A legjobb aláírás a héten

(#24) orbano válasza erdoke (#23) üzenetére


orbano
félisten

az, hogy nem ULV mpm :) ver iz máj ádvánszd szpídsztep for 700 hángeerien forintsz?

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) VargaI válasza orbano (#22) üzenetére


VargaI
senior tag

egyetértek :(((, ha már ennyibe kerül ULV-s Pentium M-et bele, azt akkor szép kerek 800 is lehetett volna az ára :DDD (na jó az már egy kicsit túlzás +15-20k mondjuk), amúgy nekem még az 1.1 kg tetszik nagyon :C

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#26) faster válasza ngabor2 (#10) üzenetére


faster
nagyúr

de ha kis kompromisszumot kötünk, akkor full passzív gépet össze lehet hozni. mondjuk az ára igen ''tetszetős''...

Szerintem érdemes ''kis kompromisszumot'' kötni, ULV Celeronnal talán már megoldható a passzív hűtés, az optikai meghajtót pedig el lehet hagyni, úgy, ahogy azt el szokták hagyni sok vékony notebooknál. Kész is a mozgó alkatrészektől mentes gép.

(#27) Agyasima


Agyasima
senior tag

Ami kimaradt és talán a leglényegesebb: ezzel mennyi energiát lehet megspórolni, és mennyivel nő az üzemidő?

Apró megjegyzés: az 53 mb/s olvasási sebesség nem ''lényegesen gyorsabb'', mint egy mai vinyó olvasási sebessége, a 28 mb/s írási sebesség meg mégannyira sem. 3,5 colos vinyó gyorsabban ír, 2,5-es se lehet sokkal lassabb...vagy?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#28) Loha


Loha
veterán

a merevlemezeknél jóval ellenállóbb, és lényegesen gyorsabb SSD-ket.

Az biztos, hogy ellenállóbb mint egy vinyó, ami a katonai felhasználásban kiemelkedően fontos. Jól jöhet ütésálló laptopoknak is, de ahogy ezt a Samsung masinát elnézem, egy olyan erejű leejtésnél, ahol a vinyó már tönkremehet, sztem a gép is darabokra hullik...

A lényegesen gyorsabbnak kicsit ellentmond ez: Az adattároló a gyártó szerint 53 MB/másodperces olvasási, illetve 28 MB/másodperces írási tempót szavatol a kis gépnek,
Olvasás nem rossz, de csak minimálisan lehet gyorsabb egy korszerű 2,5''-os vinyónál, irási sebességben pedig a laptop HDD-k könnyedén lenyomják ezt a kütyüt :)
Fogyasztásban pedig ezzel a cuccal maximum megspórolhatnak kb. 1-1,5W-ot, amit mondjuk megtehettek volna úgy is, hogy P-M kerül bele a cerka helyett, és akkor 120GB hely lenne a gépben alacsonyabb ár mellett. :U

(#29) L3zl13 válasza Loha (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elérésben valószinűleg tényleg jelentősen gyorsabb.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) faster válasza Loha (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Fogyasztásban pedig ezzel a cuccal maximum megspórolhatnak kb. 1-1,5W-ot, amit mondjuk megtehettek volna úgy is, hogy P-M kerül bele a cerka helyett, és akkor 120GB hely lenne a gépben alacsonyabb ár mellett.

Ez a notebook az SSD-k bemutatására szolgál, ezért semmi értelmét nem látom az SSD-t lecserélni benne HDD-re.

(#31) karib válasza Agyasima (#27) üzenetére


karib
addikt

És azt se feledjük, hogy az SSD tárolóknak fényévekkel jobb az elérési ideje, mint mechanikus társaiknak...

Department of Redundancy Department

(#32) orbano válasza Loha (#28) üzenetére


orbano
félisten

Ne feledd, hogy ez tartósan, minden körülmények közt ennyivel ír/olvas. Ezen felül, bár picivel is, de kevesebbet fogyaszt, ráadásul nem melegszik, ami szintén egy fontos tényező.
Radásul egyáltalán nem kell olyan nagy ütődés egy notinak, hogy a hdd tönkremenjen, vagy sérüljenek az adatok (pár bad sector sem nevezhető épp kellemesnek).

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) _Gudella válasza Loha (#28) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ha nem nagy fájlokat másolgatsz (és valószínüleg a 32 gigán nem dvd image-eket fognak tárolni a felhasználók :) ) hanem mindennapi használatban programokat indítasz, rendszerfájlok töltődnek össze-vissza, biztos hogy jóval gördülékenyebb az SSD.

Az az 1-1,5 w lehet akár 4-5 is :)

Meg így sokkal könnyebb kicsi, könnyű gépet csinálni. Egy vinyónak mindig vaskos fém háza van, ez meg csupán néhány chip. Sokkal több lehetőség van az elhelyezésükre.

[Szerkesztve]

(#34) Den


Den
veterán

ez a merevlemezek sérülékenysége duma már annyira unalmas, és minden alapot nélkülöz, eredete mindössze a laikus fantáziálás, miszerint ami mozog az elkopik, meg eltörik, ami meg nem az meg örökéletű, és egy dolog csakis mechanikus behatástól romolhat el.

Nemhiiszem hogy bárki is látott már statisztikát arról hogy a notebookok hány százalékának ment tönkre a vinyója _ütődés_leejtés_miatt, és ami bármi miatt is tönkrement annál a hiba a vinyó mechanikájában volt nem az elektronikájában.

Arról sem hallottam hogy létezne statisztika, hogy mennyivel nagyobb arányban mennek tönkre a hordozható gépek vinyói mint az asztalon lévő gépeké.

A másik dolog amit érdemes végiggondolni, hogy mi történik az adathordozóesetleges sérülésekor.

Egy vinyó ritkán hal hirtelen halált mechanikus hiba miatt, ilyen esetekben általban a vezérlő elektronikasérül, amit cserével javítani lehet és az adatok kinyerhetők.

ha a hiba mechanikus általában lassan öl a smart előre jelzi és van idő az adatmetésre, de ha a smart nem is szól, akkor ad sectorok megjelenéséből észlelhető baj, és az adatok lementhetők, legfeljebb egy két fájl vész oda de nem minden.

És ha mégis valami katasztrófa történik, még mindig ott az utolsó lehetőség, a kürt kft, mivel az adatok_fizikailag_is ott vannak a lemezen, ezért még ilyenkor is van esély a fontos adatok kinyerésére.

De mi van ha egy ilyen flash tároló hal meg? pl zárlattól, statikus feltöltődéstől, erős elektromágneses tértől, vibrációtól, akármitől? Ha egy pár tíz nanométeres kis elem tönremegy? egyszetr csak ovashatatlanná válik az a frankó biztonságos ssd, akkor mit lehet csinálni? semmit. szaladhat az ember a kürthöz, ott megveregetik a vállát, adnak zsebkendőt hogy letörölje a könnyeit, és elbúcsúznak...

szvsz ez egy nagy parasztvakítás, röhelyes mindkét érv amivel a marketing gépezet el akarja adni..

www.simson4t.hu

(#35) pisti


pisti
őstag

Nem is rossz 760k ért egy SSD. Csak azt nem értem hogy miért csak 1 volt belőle akkor Vader nagyúrnak. :D

(#36) Renwick válasza Loha (#28) üzenetére


Renwick
őstag

Ha jól tudom 1,8''-as méretkategóriáról van szó, szóval ne a 2,5''-os cuccokhoz hasonlítsunk... :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#37) L3zl13 válasza Den (#34) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kürték foglalkoznak flash memóriáról történő adatmentéssel. Nem tudom, hogy az adatok megmenthetőségének esélye hogyan viszonyul a HDD-hez, de valami esély ezek szerint van rá.

[link]

Aki hülye, haljon meg!

(#38) Den válasza L3zl13 (#37) üzenetére


Den
veterán

igen van esély, ilyren véletlenül leformázta, meg elszált a fat tábla meg hasonló hibáknál. de egy fizikai hibánál szinte nulla az esély

www.simson4t.hu

(#39) Loha válasza Renwick (#36) üzenetére


Loha
veterán

Jó... Akkor beleteszek egy 1,8''-os 40GB-os vinyót, meg 512MB helyett 2GB rammot(ha bele lehet ennyit tenni), és hiába lassabb a vinyó, sztem a RAM kárpótol, és árban is olcsóbb lenne tutira :D
Más hasonló méretű gépekbe belefér egy 2,5''-os vinyó is.

Ez így túl drága, és nem éri meg. Persze biztos olcsóbbak lesznek idővel, de a vinyók terén sem fog megállni a fejlődés...

Ennek úgy lenne értelme sztem, ha lenne a gépben mondjuk 10-20GB SSD, meg mellé egy vinyó, vagy egybe is lehet építeni a kettőt, de így persze túl nagy lenne a méret...

[Szerkesztve]

(#40) karib


karib
addikt

Ne zagyváljatok ennyit... Oké, tegyünk az elektromos autóba is benzinmotort, mert az olcsóbb és praktikusabb.

Itt az SSD bemutatásán van a hangsúly. Szerintem lesz jövője - bár korántsem biztos, hogy a jelenlegi konstrukciónak. Ahogy a dugattyús motor, a pörgő korongon való adattárolás is eléggé ósdi, de jelenleg még ez a legcélszerűbb.

Department of Redundancy Department

(#41) Jim Tonic válasza Den (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Na jah. De azért ha megnézed, hová jutott az emberigég a tranzisztorokkal, egy normális műhelyből kikerült flash memórának nem lehet nagy esélye a halálra.
Egyébként akinek annyira fontos az adata, hogy a kürtnél is elővarázsoltatná akár, annak általában van biztonsági mentése.... esetleg egy külső merevlemezen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) Jim Tonic válasza Den (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az biztos, hogy tisztességesen leesik egy laptop, még mindig arra van a legtöbb esély, hogy a merevlemez maradt ép.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) Jim Tonic válasza Loha (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jah, csak kifelejtetted az elérési sebességet, illetve azt, hogy ha energiatakarékos üzemmódban leáll a merevlemez.
Az az 1,5W szerintem kicsit több.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) Loha válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


Loha
veterán

Az az 1,5W szerintem kicsit több.

Ezt be ne írja vki mégegyszer :D
[link]

karib: Ahogy a dugattyús motor, a pörgő korongon való adattárolás is eléggé ósdi,
Kicsi, gyors, megbízható, nagy tárhelyet biztosít olcsón... :) Miben jobb az SSD? Nincs benne mozgó alkatrész...


[Szerkesztve]

(#45) _Gudella válasza Loha (#44) üzenetére


_Gudella
senior tag

hm, nem is tudtam hogy ezek a laptop vinyók ilyen keveset esznek :)

[Szerkesztve]

(#46) karib válasza Loha (#44) üzenetére


karib
addikt

Ezzel a hozzáállással még az abakusznál tartanánk.

Vagy a gőzhajtásnál :DDD

Department of Redundancy Department

(#47) faster válasza Loha (#44) üzenetére


faster
nagyúr

Miben jobb az SSD? Nincs benne mozgó alkatrész...

És az elérési idő jóval kisebb, és emiat alapvetően gyorsabbak a fájlműveletek, de ezt már vagy 4-en is beírták.

(#48) Jim Tonic válasza Loha (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És hol van az SSD fogyasztása?
Csak mert itt a peak 4,5W.
Minden topikban a fejlődés ellen vagy. :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) #95561216 válasza Den (#34) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én azért hátbaveregetném azt az embert, aki laptopon fontos fileokat tárol..

(#50) nap válasza #95561216 (#49) üzenetére


nap
addikt

Miért, hol kéne adatot tárolni? A kalaptartón?
Nem mindenki dvd-nézésre veszi a laptopját.

Hogy a témához is hozzászóljak: Jó dolog ez a ssd, de a holografikus tárolás is ígéretes...

[Szerkesztve]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.