Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moonman


moonman
titán

''a vásárlók „vették az üzenetet”, és inkább erősebb számítógépeket vesznek a Vistához, miközben meglévő gépükre kevesebben telepítik fel az új operációs rendszert''

nos ezt inkább úgy fogalmaznám, sokan bedőltek a riogatásnak és nem merték feltenni meglévő számítógépükre, holott az a legtöbb esetben tökéletesen elég lett volna hozzá.

sem az asztali, sem a notebook gépemet nem cseréltem, de még csak nem is bővítettem, pedig mindkettő elmúlt két éves.

(#2) erdoke válasza moonman (#1) üzenetére


erdoke
titán

Business-től fölfelé a hardvergyártók (pl. a legnagyobb HP notioldalán) is 2 GB memóriát ajánlanak. Igaz, lehetett két éve is ennyi memóriával gépet venni...

''a szoftvercég az operációs rendszerért fizetett minden egyes dollárból 75 cent profitot tesz zsebre''

Folytathatnánk úgy is, hogy ennek a profitnak jelentős hányadát aztán a BSA-hoz továbbítja, hogy az irreális árú szoftvert meg nem vásárló, de azt illegálisan mégis használókat jobb belátásra bírja. Én valami más, köztes megoldást látnék szívesebben. :((

A legjobb aláírás a héten

(#3) bambano válasza erdoke (#2) üzenetére


bambano
titán

Engem is érdekelne, hogy hogy jött össze ez a 75%-os profitráta. A kifejlesztés adott költsége példányra vetítve folyamatosan csökken, ahogy egyre többet adnak el belőle, tehát ez a szám még nőhet is. A marketing költségek is csökkenhetnek, ha már beleivódott a köztudatba, hogy vásárolható. Mennyi lenne ez az arány, ha nem lopnának el itthon minden 5 windowsból 3-at... 25% költség az 2.5 windows költsége, 90%?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) moonman válasza erdoke (#2) üzenetére


moonman
titán

hát szerintem a (nem céges) vásárlók többsége nem valamelyik Home-ot fogja venni, egyébként sem értem, mi köze a verziónak a rendszerigényhez. az azon futtatott programoknak már inkább.

de mi a baj azzal, hogy a Microsoft profitál a saját termékéből? szerintem az, hogy a cég mire fordítja a bevételét teljesen magánügy. ha a ''saját'' érdekvédelmi szervezetére, az az ő dolga. nekem még sosem volt dolgom a BSA-val, de ha lenne sem útálkoznék. a BKV-ellenőröket is csak az utálja, akinek nincs bérlete.

milyen köztes megoldásra gondolsz egyébként?

[Szerkesztve]

(#5) Dilikutya válasza moonman (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nekem is feltűnt, épp ma néztem a Capable (800MHz, 512Mb, 15/20Gb HDD) és a Premium (1GHz, 1GB, 15/40Gb HDD) gépigényét. Mi a különbség?
Egyébként a Vista mennyi memóriát képes megcímezni? Egy másik topikban említette valaki, hogy ez is csak 3Gb-ot, nem tudom, igaz-e. Ha igen, akkor tulajdonképpen mi szükség volt rá? Új kezelőfelület, hurrá, HFS meg sehol. 2009-re pedig már ígérgetik az új OS-t. Olyan lesz ez is, mint a WinME volt?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) bambano válasza moonman (#4) üzenetére


bambano
titán

Szerintem az, hogy itthon egy cég piaci versenyben küszködik és csak jó esetben tud kihozni 10% profitmargint, gyakrabban van alatta, mert ő nincs monopóliumban. Ha az ms se lenne monopóliumban, akkor adhatná fele, harmada áron a vistát, még mindig kaszálna rajta. Ha a mostani ár 35%-áért adná, akkor lenne akkora profitja, mint átlagos versenycégnek.

Azt már sokszor megvitattuk, hogy nem teljesen jó ez a monopólium, nem kizárólag a termékeik jó minőségével jutottak ebbe a helyzetbe, ennélfogva a tisztességük megkérdőjelezhető. Ráadásul az érdekeik ellentétesek, egy cég most is jól ellenne xp-n, 2k-n, az ms-nek meg az az érdeke, hogy kiirtsa a régebbi cuccokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) dabadab válasza moonman (#4) üzenetére


dabadab
titán

''a BKV-ellenőröket is csak az utálja, akinek nincs bérlete''

Nem igaz, en is utaltam a BKV ellenoroket, pedig mindig volt berletem. Nem tul udvarias banda, akik pont akkor ugranak az ember ele, amikor a vonatra siet.

DRM is theft

(#8) ALI_G válasza moonman (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

egyetértek, én 3 éves gépre raktam fel és fut simán. éha a proci kevés volt, de azokat tudom miért, és XP alatt is így volt már.

A 75 centes profit az nem semmi. Tudja valaki, hogy az XP-nél hogy volt (van) ez a szám?

[Szerkesztve]

(#9) moonman válasza bambano (#6) üzenetére


moonman
titán

mi köze a profitszázaléknak a monopóliumhoz? meg mi köze az itthoni szar állapotokhoz?

''az ms-nek meg az az érdeke, hogy kiirtsa a régebbi cuccokat''
nyilván, hiszen ha mindig a régi vasra fejlesztenének, sehol nem tartanának. ettől függetlenül, mint említettem a Vista is elfut 3-4 vagy még több éves vasakon is és a régi programok zöme is kompatibilis valahogy.

(#10) dabadab válasza moonman (#9) üzenetére


dabadab
titán

''mi köze a profitszázaléknak a monopóliumhoz?''

Ugye ezt nem kerdezted komolyan?... Ugye?... :(

DRM is theft

(#11) moonman válasza dabadab (#10) üzenetére


moonman
titán

jaj bocs neharagudj. tényleg hogy képzelik szemétmocskok, hogy még hasznot is húznak a szarfos windózukból.

(#12) dabadab válasza moonman (#11) üzenetére


dabadab
titán

[sohaj]

Igen, pont ez irtam. Nana.

Azert, majd ha egyszer lesz egy raero fel perced, lapozz fel egy alapfoku kozgazdasagtan konyvet, es nezz utana, hogy milyen osszefugges van a monopolium es az arak (es igy ebbol kovetkezoen a profitszazalaek) es a monopoliumok kozott. Hidd el, utana sokkal jobb lesz, nem kell kitalalt dolgokon felhaborodnod, hogy elkend, ha valami hasonlo szamarsagot irsz.
(Bar persze lehet, hogy mar Adam Smith is utalta a Microsoftot, azert irt mindenfele hulyeseget a piaci versenyrol.)

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#13) #54715584 válasza moonman (#11) üzenetére


#54715584
törölt tag

biztos nem haragszik, de belegondoltal abba, hogy ha nem lenne monopol helyzetben az ms, akkor mekkora lenne a profitszazalek?

mod: elkestem :)

[Szerkesztve]

(#14) moonman válasza #54715584 (#13) üzenetére


moonman
titán

ha valamit olcsón állítok elő és jó áron sokat el tudok adni, akkor nagy a profitszázalék. ez teljesen független attól, hogy rajtam kívül még hányan álulnak hasonló dolgot és milyen sikerrel.

(#15) dr faustus válasza dabadab (#10) üzenetére


dr faustus
senior tag

75%-os profitráta igen ''szép'' eredménynek mondható a céges világban, még a technológiai szektorban is. ''Fejős tehén'' piac, amíg ki nem fejlődik végre egyfajta szabvány programfuttató környezet (hasonló mint a .NET vagy a JAVA)

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#16) #54715584 válasza moonman (#14) üzenetére


#54715584
törölt tag

nem fuggetlen, ugyanis ha lenne mondjuk meg ket hasonlo kaliberu szereplo a piacon mint az ms, akkor egy ido utan biztosan nyomnak lefele egymas arait, es akkor maris csokken az a 75%...nincs igazam, dabadab? :)
ha tobb ugyanolyan minosegu aru kozul valaszthatnal, melyiket venned? szvsz az olcsobbat...

(#17) dabadab válasza moonman (#14) üzenetére


dabadab
titán

A feneket fuggetlen, illetve annyiban, hogy az olcso eloallitas meg a magas eladasi ar csak monopolpiacokon mukodik.
Nagyon tomoren osszefoglalva az a kulonbseg a szabadversenyes meg a monopolizalt piac kozott, hogy az elobbin az eladasi arat az eloallitasi koltseg, az utobbin meg a rezervacios ar (max mennyit hajlando fizetni erte a t. vevo) hatarozza meg.
Mondom, nezz utana egy kicsit a dolgoknak, mert ez igy majdnem annyira vicces, mint amikor valakinek Word az operacios rendszere :)

DRM is theft

(#18) dr faustus válasza moonman (#14) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ne haragudj, de olyan alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, (vagy ha tisztában vagy vele, akkor nem ismered el a létezését), mint az ''árverseny''. Ez közgazdasági szemszögből olyan, mintha azt nem ismernéd el, hogy létezik gravitáció.

Warning: Explicit Content

(#19) moonman válasza dr faustus (#18) üzenetére


moonman
titán

nem haragszom.

(#20) dr faustus válasza moonman (#19) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ennek örülök. Tényleg azt gondolod, hogy ha a piacon két-három egymással versenyző termék lenne (maga a termék tulajdonságai és ára lenne a döntő tényező, nem pedig az, hogy vele melyik platformhoz kötöd magad), az nem lenne hatással a piaci árra, és így közvetve a profitrátára?
Szerintem töredéke lenne az ára az oprendszereknek, és jellegüket tekintve is másfajta felépítésük volna.

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#21) #54715584


#54715584
törölt tag

lehet lathatatlan tintaval irok es a 16os hsz figyelmen kivul maradt, de mind1 :D

(#22) udi válasza dr faustus (#20) üzenetére


udi
őstag

Pedig igy van félig meddig mint ahogy irod!!
Én mint közgazdász is igy látom...

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#23) moonman válasza dr faustus (#20) üzenetére


moonman
titán

lehet, hogy a gazdasághoz nem értek (rohadtul nem is foglalkoztat), de hogy az ember operációs rendszer választással ''lekötné'' magát egy ''platformhoz'', azt azért vitatnám. nyilván ezzel korlátozódik a használható programok köre, de én pl Linuxon se esnék kétségbe, ha docx fájlt kapnék, és Windows-on sem esek kétségbe, ha odf-et kapok. és ez a legtöbb formátummal így van, nagyjából mindennek van konvertere, olvasója, konkurrens megfelelője. az, hogy maga a fájl hogyan készül szerintem másodlagos. szóval ez az egyeduralom nekem mindig kicsit túlzás volt.

(van jópár a laptopján linux-ot használó külsősünk, minden gond nélkül kommunikálunk velük, akár dokumentumokról, akár hálózati kapcsolatokról legyen szó)

(#24) dabadab válasza moonman (#23) üzenetére


dabadab
titán

Moonman, most a kozgazdasagi marhasagokrol atterunk hirtelen az informatika vilagara?... Nem kellene. Teljesen nyilvanvalo, hogy a Windows valasztasaval az ember lekoti magat egy platformhoz, ha nem ertenel egyet, akkor installald az ABEV-et barmilyen, Windowstol eltero OS-re (WINE/Vmware nyilvan nem er). Vagy mondjuk adjal egy linkelt az Office 2003 formatumainak a pontos leirasahoz.

DRM is theft

(#25) regent válasza moonman (#23) üzenetére


regent
aktív tag

Ja, ja, ezzel nálunk is pont így van Mancika a titkárságról. Tele a gépe konverterekkel, hogy ha szökööévente kap egy nem .doc file-t, akkor tudjon konvertálni. Hogy miért csak szököévente? Mert a többi szövegszerkesztöö olyan szar, hogy senki nem használja ööket, bár ingyenesek. A többi oprendszerrööl nem is beszélve. Mindenki a legújabb win-t használja, mert bár sokba kerül, de az a legjobb. Pont.
Nem azért mert monopolhelyzetben van a MS, hanem mert egyszerüüen a legjobb.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#26) FTeR válasza Dilikutya (#5) üzenetére


FTeR
addikt

az ms hivatalos oldalán lévő gépigény nem az operációs rendszer minimum/ajánlott követelménye, hanem egy átlag felhasználó által támasztott követelmény.
a vista full fícsörön úgy 600 megát eszik. ennek ellenére a hivatalos oldalon azért van 1 giga meghatározva, mert ha júzer 768rammal szerelt gépén fullcsicsával, meg pár rendszerbiztonsági szolgáltatással felszerelve és pár megnyitott word doksi melett még egy nagyfelbontású filmet is meg akarna nézni, akkor csodálkozna, h miért akadozik a lejátszás.

[Szerkesztve]

(#27) dr faustus válasza moonman (#23) üzenetére


dr faustus
senior tag

lehet, hogy a gazdasághoz nem értek (rohadtul nem is foglalkoztat), de hogy az ember operációs rendszer választással ''lekötné'' magát egy ''platformhoz'', azt azért vitatnám.

Gazdasági kérdések megítélésében, és ilyen a profitráta illetve a monopólium kérdésköre, nem árt figyelembe venni a gazdaság törvényszerűségeit, illetve más ágazatokban kialakult piaci helyzethez hasonlítani ezt. Ami a szakmai szempontokat illeti, az operációs rendszerek piaca jelenleg is többszereplős, de azért alakult ki a jelenlegi árszisztéma, mert pl. a Windows és pl. a Linux vagy a MacOSX egymással nem közvetlenül konkuráló termékek.
Ennek több oka is van, az egyik fő tényező pedig az, hogy ezek a termékek nem helyettesíthetők egymással szabadon. A legtöbb ember nem tudja helyettesíteni a windowst linux-szal, mert sok problémával jár, és megfelelő szakértelmet és utánajárást igényel, a legtöbb felhasználó (egyre nagyobb arányban) laikus.

Warning: Explicit Content

(#28) (Kolombusz) válasza bambano (#6) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

nem kizárólag a termékeik jó minőségével jutottak ebbe a helyzetbe

Ezaz, nyilván azért jutottak ide, mert szart árulnak drágán.

(#29) moonman válasza dabadab (#24) üzenetére


moonman
titán

na már vártam az abev-aduászt. valami mást is mondjatok már egyszer, mert rohadt unalmas, hogy egyetlen magyar fejlesztésű program miatt monopol az a szerencsétlen Windows.

nincs szükséged az Office 2003 formátumának ismeretére, írd meg az ingyenesen letölthető OpenOffice.org-ban, majd az Office-ra tegyél egy odf konvertert.
de 2007 esetén akár fordítva is megoldható, tegyél fel az openoffice-ra openxml plugint.

(#30) (Kolombusz) válasza dr faustus (#20) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Van vetélytárs a piacon.
Ott a linux, ingyen.
Ott a macos, drágán.

Állitólag mindkettő jobb mint a szar windoze.

(#31) Dilikutya válasza FTeR (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én értem a gépigény dolgokat, csak azt nem, hogy a két verziónak miért eltérő? Az viszont nem világos, minek neki 20/40Gb, és az még a 15-ön felül van-e.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) dabadab válasza moonman (#29) üzenetére


dabadab
titán

Mondok: ott van mondjuk kb a MS teljes termekskalaja, a jatekok nagy resze, a mindenfele Windowsra fejlesztett egyeb programok, az ABEV csak azert erdekes, mert ott konkretan torveny irja elo a hasznalatat.

Komolyan mondom, hihetetlen, hogy mennyire vak tudsz lenni ugy is, hogy nagyon jol ismered a MS-t.

DRM is theft

(#33) dr faustus válasza (Kolombusz) (#30) üzenetére


dr faustus
senior tag

Akkor nyilván én tévedtem. :)

Warning: Explicit Content

(#34) moonman válasza dabadab (#32) üzenetére


moonman
titán

Mac-re fejlesztenek Office-t, Messenger-t és még sokmindet, mert van belőle pénzük.
Linuxból nyilván nem lesz pénzük (bár most még nem tudni, mi lesz a Novell dologból), így arra nyilván nem érdekük túl sokat fejleszteni. de nem is programokról, hanem formátumokról beszéltem.

nem vagyok vak, mindössze túlzónak tartom ezt a folytonos szabadságharcot meg forradalmat a nagy elnyomó gépezet ellen.

(#35) dabadab válasza moonman (#34) üzenetére


dabadab
titán

Oh, es gondolom is csupa koincidencia, hogy a MS az EU-nak pont a protokollok meg az API-k leirasat vonakodik kiadni :)
Tenyleg nem ertem, hogy miert olyan nehez belatni, hogy a MS egyik legfontosabb eszkoze a monopoliumanak a fenntartasaban, hogy mindenfele mesterseges akadalyokat emeljenek a versenytarsak ele, legyenek azok akar titkos API-k, titkos protokollok, titkos fileformatumok, vagy akar olyan direkt huzasok, mint amit a Win 3.x-es idokben jatszottak a DR DOS ellen (ahol nagyjabola azt programoztak le, hogy if ( DOS != MSDOS ) { random_fagyas(); } )
Az effele mesterseges monopoliumok nem szolgaljak a tarsadalom erdekeit, raadasul a MS konkretan az en szakteruletemen igyekszik megfojtani minden mast, igy aztan a dolog meg kozelebbrol erint.

DRM is theft

(#36) #54715584 válasza (Kolombusz) (#30) üzenetére


#54715584
törölt tag

de negyik sincs olyan szinten, mint az ms...vagyis nem egy kaliberuek...

(#37) dabadab válasza #54715584 (#36) üzenetére


dabadab
titán

Desktopon a MacOS, szerveren es beagyazott rendszereken a Linux siman ott van a Windows szinvonalan, nem errol van szo, hanem arrol, hogy mesterseges korlatokat gyartanak a piacra lepes ellen.

DRM is theft

(#38) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha még sok olyan amatőr hibát találnak a Vistában, mint ami a Vista Mail-ben van, nem fognak sokan a boltba rohanni az új csillivilli vindózért...

https://www.coreinfinity.tech

(#39) moonman válasza dabadab (#35) üzenetére


moonman
titán

nem véletlen, tisztában vagyok vele. piaci verseny van. ettől függetlenül ha annyira egy szinten lenne a többi, ez nem lenne akadály.
a dr-dos-os példád ugye tudod, hogy felér egy rágalmazással?

(#40) moonman válasza sh4d0w (#38) üzenetére


moonman
titán

én is lefostam a bokám ijedtemben, rohanok is viszem vissza.

(#41) sh4d0w válasza moonman (#39) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Miért ér fel? Én is azt használtam, win3.x bele is döglött mindig.
Az meg, hogy mitől fosod le a bokád, meg mitől nem, magánügy; ez attól még amatőr hiba.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) dabadab válasza moonman (#39) üzenetére


dabadab
titán

''a dr-dos-os példád ugye tudod, hogy felér egy rágalmazással?''

Oh, akkor biztos azert volt belole olyan szep hosszu per is, meg cikkeztek rola az ujsagok is, mondjuk pl [link]

''piaci verseny van''

Hat, eppen az, hogy nincs, ezt korlatozza a MS, ezert kapott megrovast az EU-ban meg az USA-ban is. Bar gondolom, ez is szintiszta ragalom :)

DRM is theft

(#43) moonman válasza sh4d0w (#41) üzenetére


moonman
titán

mondja egy vérprofi. írj jobbat.

(#44) #54715584 válasza dabadab (#37) üzenetére


#54715584
törölt tag

ertem en :) csak arra gondoltam, hogy mig a programok tobbseget windowsra irjak, addig a masik ketton sokkal kevesebb alkalmazas elerheto (most nem szeretnek belemenni olyanba, hogy melyik professzionalisabb)
a masik huzoero a jatekok, es meg van csomo olyan terulet, ami a masik kettonel nincs kihasznalva, nem erhetok el ra alkalmazasok

mod: nem kell osszefosni semmit, mindenki tudja, hogy vannak/lesznek meg ilyen hibak, gondoljunk az xp-re, vagy az elotte levo rencerekre, mindegyikkel voltak kisebb-nagyobb problemak :)

[Szerkesztve]

(#45) dr faustus válasza #54715584 (#44) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ezen okoknál fogva sincs igazi versenyhelyzet. A másik komoly része a dolognak a hardvergyártók támogatása, a driverek megléte és minősége.
MacOSX-nél tovább árnyalja a képet az a nem elhanyagolható dolog, hogy csak hardverrel együtt veheted meg, de ez legyen az Apple gondja, az ő döntésük.

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#46) sh4d0w válasza moonman (#43) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szeretem azt a végső érvet a valóban amatőr hiba elismerése helyett :)

https://www.coreinfinity.tech

(#47) #54715584 válasza dr faustus (#45) üzenetére


#54715584
törölt tag

versenyhelyzet kellene, igen :) jo lenne...
a hardvergyartok meg ugyis megirjak a drivereket mas rendszerekre is, hiszen ha tobbfele oprendszer lesz elerheto, kis mertekben, de bovulni fog a felhasznalok kore, ami tobb eladast jelent nekik :)

(#48) moonman válasza dabadab (#42) üzenetére


moonman
titán

ez csak a 3.1 bétában volt benne (ha valóban benne volt), jómagam is futtattam dr-dos-on win3.1-et és 3.11-et is.

[Szerkesztve]

(#49) moonman válasza sh4d0w (#46) üzenetére


moonman
titán

mondok valamit, alapbeállításokkal és ésszel kattintással rohadtul nem találom biztonsági résnek. ha valaki lelövi az uac-t, az a windows mail figyelmeztetését is olvasás nélkül leokézná. ennyi.

(#50) FTeR válasza #54715584 (#16) üzenetére


FTeR
addikt

arról miért az ms tehet, h nincs komoly alternatívája?
linuxot ingyen utánad dobják, mégis az emberek egy jelentős része inkább lewarezolja windowst.
persze az ördögi körön lehet vitatkozni.pl, h azért nincs linuxra komoly driver/játék/app kínálat, mert kevesen használják vagy azért használják kevesen, mert ezek nincsenek.
viszont ugyanúgy, mint a konzoloknál, egy platformnak el kell érni egy kritikus tömeget, ahhoz, h 3rd partynak megérje befektetni rá. vagy egy olyannal kell előrukkolni, amit más nem nyújt, vagy saját termékekkel kell gerjeszteni a keresletet, akár eleinte veszteségeket is elkönyvelve.

egy terméket annyiért lehet árulni, amennyiért megveszik. ez a 75% is érdekesen jön ki. a win általában az első 2 év után hozza be a fejlesztési költséget. ha fele ennyiért adnák, akkor 4 év alatt hozná be, töretlen kereslett melett és még legalább 1 év kéne, h hasznot is hozzon. az xp-t leszámítva, eddig nem sok winnek volt ennyi ideje.

az ingyeneshez képest természetesen drága. de ha megnézünk bámilyen másik kereskedelmi alkalmazást, akkor még olcsó is. a total comander 1 évre 12eHUF (ami még olcsó is) és azért tudásban (befektettett energiában) nem nagyon hasonlítható egy operációs rendszerhez. egy pc játékról nem is beszélve a maguk 15eHUF-os átlag árukkal. azok is azért ilyen drágák (4-7óra szorakozásért), mert kevés idejük van behozni a fejlesztési költséget.
persze vistából sem a dobozos ultimatet kell venni...

szerk: elment a netem...

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.