Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

LOL! :))
Azért erre terméket kiadni... Aki nem ér rá egy helyre ideiglenesen, csavar nélkül becsúsztatni egy HDD, az majd gumizni fogja... :o

Asszem, ilyesmi ''extrém'' tokokat adnak mobilcselcsikre is... :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

Szerintem annyira nem hülye ötlet. Mostanság amúgy is terjednek az USB2.0-ra vinyót adapterek. Ezt ráhúzod, máris lehet szállítani meg polcban tartani, aztán csak előveszed és rá az adaptert. Nekem tetszik, de csak akkor ha nem az adapterekhez hasonló ára lesz, akkor már inkább a vinyóhoz adott műanyag keretet alakítom át :D Amúgy azt hiszem régi Western Digital vinyók voltak ilyenek, hogy műanyag keretben jöttek, csak azok izzadtak is miatta rendesen.

(#3) L3zl13 válasza DarkByte (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Amúgy azt hiszem régi Western Digital vinyók voltak ilyenek, hogy műanyag keretben jöttek, csak azok izzadtak is miatta rendesen.''
Én Seagate-et láttam hasonlóban.
De izzadni ez is jobban fog miatta, mert a fém felülettel (ház) való érintkezési felületen adna le elég sot hőt a vinyó.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Lars


Lars
őstag

A régi seagate winyókon volt ilyesmi. Azok nem izzadtak még, mert nekem pl egy 6 gb-s verzión volt, azok meg nem is forogtak gyorsan, meg a fej is igen lassan mozgott még bennük. Ja meg azt hiszem 512 kbyte volt a buffer is benne :D

(#5) DarkByte válasza L3zl13 (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

Valószínűleg akkor én is azt láttam. Nagybátyónak még van 2 olyan vinyója. Eddig még élnek :)

(#6) Yaye válasza L3zl13 (#3) üzenetére


Yaye
őstag

Seagate Medalist sorozat. A gumi gyakorlatilag mindkét oldalát teljesen fedte, de az még abban a korban volt amikor egyáltalán nem volt még téma a HDD hőmérséklete (max olyan 6-8 gigás cuccok voltak ha jól emlékszem).

Ezzel a termékkel kapcsolatban annyi a fenntartásom, hogy mivel elsősorban a sarkain fogja a vinyót, vajon hogyan illeszkedhet egyformán jól egy szögletes modellre, egy legömbölyített sarkúra, vagy horrobile dictu: egy teljesen amorf, nem is szögletes vinyóra. Attól tartok sehogy. Amúgy ha mondjuk 2 dollárba kerül akkor akár hasznos is lehet.

[Szerkesztve]

(#7) Whaskes válasza DarkByte (#2) üzenetére


Whaskes
senior tag

régebben még a seageteknek is volt ilyen, 4,3Gb osoknak. most is van még 1 a polcon :DDD

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#8) jerry311


jerry311
nagyúr

Hol lehet ilyet kapni és mennyiért?

(#9) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nem olyan rossz ötlet nekem gyakran kellett volna ilyen. Csak elég olcsó legyen!;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#10) cigam válasza Yaye (#6) üzenetére


cigam
félisten

Te láttál már ''egy teljesen amorf, nem is szögletes vinyó''t?

Ez akkor lenne igazán jópofa, ha beépítő keretként is funkcionálna.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11) macilaci78 válasza cigam (#10) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na igen, rezgéscsillapítóként már életképes ötlet lenne. Egyébként inkább ráteszem egy kis alakú füzetre, vagy egy darab rongyra, vagy akármi, mert ha ebben verődik az gép sarkához, ugyanúgy horpad, törik az elektronika, mint nélküle. Tetszik, mert szinesítheti a gépet, de akkor is csak egy ideiglenes megoldás, amire meg szükég nincs.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.