Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Először eladják jópénzért a lassú írókat, aztán az egyre gyorsabbat, majd azokat, amik már mindkét formátumot tudják írni. A legvégén meg olyan írókat, amik rajzolni is tudnak a lemez hátlapjára. Tuti ez lesz, mert ez szokott lenni.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) Tsunami válasza Kriza (#1) üzenetére


Tsunami
senior tag

Valamiből meg kell élni:)

''három a kettő tizen''

(#3) dabadab válasza Kriza (#1) üzenetére


dabadab
titán

Igy van ez.
Kapalacsbol is eloszor a ko volt, aztan a mindenfele egyre jobb femek, es csak a vegen jottek ki a legkalapaccsal.
Biztos vmi vilagmeretu osszeeskuves van a dolog mogott ;)

DRM is theft

(#4) TommyGun


TommyGun
őstag

Most akkor ezek a tetvek nem akarnak megyeggyezni egymással ? Marha jólessz ha mindkettő kijön....rohadt lassan fog terjedni...az emberek nem tudják majd mit vegyenek....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#5) ftc


ftc
nagyúr

Ha kijön mind2 érdekes lesz.
HD DVD ugye a jelenlegi gyárto soron is készülhet mig a Blue Ray nem.
Választhatsz majd:nagyobb kapacitás több pénért ill kisebb kapacitás kevesebbért..

(#6) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

És kihagytátok a terrabájtos lemezeket is amit régota igérgetnek ha egyáltalán létezik ilyen.

(#7) Franklin válasza Tomitosz (#6) üzenetére


Franklin
addikt

''terrabájt'', mint meggabájt, meg giggabájt, ugye?

;-)))

[Szerkesztve]

(#8) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Szerintem kamú a terrabájtos lemez. Pedig csomoan hiresztelik hogy van már ilyen. A TB vinyó viszont hihetöbb mert arról már olvastam.

(#9) velizare válasza Kriza (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

ááá, ez még csak a kezdet. a végén kiadják azt az írót, ami egy cédére felír háromszá' harmincezer giga adatot... :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) ArGab válasza Tomitosz (#8) üzenetére


ArGab
őstag

Nincsenek olyan messze.
Holografikus lemez:
Bővebben: link

800 gigás DVD
Bővebben: link

(#11) ArGab válasza velizare (#9) üzenetére


ArGab
őstag

Á, az nem CD, hanem DVD alapú... :D
Lásd a második link előző hsz.

(#12) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Hát ezel a holografikus cuccal sziven ütöttél:Y

(#13) xTREem


xTREem
tag

na persze, annak idején a dvd-t is úgy nyomták, hogy ''majd'' írhatunk rá akár 16gb-ot is. ebből az lett, hogy örülsz ha 9gb-ot sikerül megírnod az aranyárban mért lemezre, mert már itt a megváltó... aminek a prototípusára még két dvd film sem fér fel, de már megy a porhintés a 45gb-ról is... fárasztó. a megbízhatóságról már ne is beszéljünk, néha olyan érzésem van, mint annó a ''datasette recorder'' idejében.

(#14) erdoke válasza xTREem (#13) üzenetére


erdoke
titán

Annak tényleg örülhet az ember, amikor sikerül a 7,95 GiB-os lemezre 9 GB-ot felírnia. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#15) Ra3


Ra3
őstag

ezen a hologramos cikken leakadtam :Y
azt hittem ez még 20 év mire ideér...
Gábor Dénes unokái milliárdosok lesznek. :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#16) Ijk


Ijk
nagyúr

LOL
Eddig még dual layert sem írtam (drága a korong), aztán már jön a hddvd?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17) WillChi válasza Ijk (#16) üzenetére


WillChi
senior tag

Egy kicsit felpörgették a 'mókuskereket'. :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#18) Male


Male
nagyúr

''a továbbiakban a dupla írási tempó 4-szeres, esetleg 8-szoros sebességűre emelésén munkálkodik'' Itt mennyi a kétszeres sebesség? Ugyanannyi, mint a sima DVD-nél? Nem szívesen írnék akkor kétszeresen egy 45GB-os lemezt :)

(#19) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Háát egy nem kis idö lehet kiirni;) De ugyan ilyen jó lehet 1x vagy 2x irni dupla rétegü lemezt. Már elszoktam az 1 órás irástól.

(#20) erdoke válasza Male (#18) üzenetére


erdoke
titán

Itt is pont a duplája az 1X sebességnek, amit meghatároztak, és valósznűleg szabványosítottak is a februári DVD-Forum ülésen. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#21) erdoke válasza Tomitosz (#19) üzenetére


erdoke
titán

Az írási idő az átlagos írási sebesség és a kirt adatmennyiség hányadosa. Mivel nem tudjuk, előbbi mennyi lehet, ezért az 1 órás feltételezés nem teljesen megalapozott. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#22) Male válasza erdoke (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Így mostmár tényleg egyértelmű :)

Na de komolyan hány KB/s? Vagy ezt még nem lehet tudni?

Közben elolvastam az utolsó hszedet is, szóval ezt még nem tudni. Akkor meg minek mondják, hogy kétszeresen lehet írni? Lehet 500x-osan is írni, csak kérdés, hogy mihez képest...

[Szerkesztve]

(#23) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Ja jó értem, Csak számolgatni kezdtem és azt hittem hogy idöben a 2x irás 1 ora a dupla rétegünél. De még én sem probáltam azért gondoltam hogy enyi lehet.

(#24) erdoke válasza Male (#22) üzenetére


erdoke
titán

Van valami user hozzáférési sebesség az előzetes specifikációban, de fogalmam nincs, pontosan mit takar. Valami 36 Mbit/s rémlik egyébként.

A legjobb aláírás a héten

(#25) erdoke válasza Tomitosz (#23) üzenetére


erdoke
titán

DL DVD-nél a leglassabb a 2,4X sebesség, de már 6-8X is engednek rni egyes rók a megfelelő lemezre. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#26) xTREem válasza Male (#18) üzenetére


xTREem
tag

erdoke ''válaszát'' számszerűsítve:

a hd-dvd jelenlegi kapacitása 15gb. ha a lemezt ugyanannyi idő alatt szeretnénk (minimum) megírni mint egy dvd-t, akkor az 1x hd-dvd írási sebességnek kb 4570kb/s-nek kellene lennie, ami 1 óra írási időt jelent. ezzel a sebességgel majd 3 órát kellene írni a 45gb-os lemezt. ez utóbbi realitása véleményem szerint 10x-es hd-dvd sebességnél kezdődik (18 perc/lemez)

üdv

(#27) LordX válasza erdoke (#21) üzenetére


LordX
veterán

CD-t és DVD-t is úgy 60-70-80 perc alatt lehet megírni 1x sebességgel, valszeg ezt is majd.. Mármint az egyrétegűt.

(#28) erdoke válasza xTREem (#26) üzenetére


erdoke
titán

Ha jól számolom, a 36 Mb/s egészen közel áll a 4570 KB/s-hoz... :Y

A legjobb aláírás a héten

(#29) erdoke válasza LordX (#27) üzenetére


erdoke
titán

Az egyrétegű DVD-t durván 56 perc alatt lehet teleírni 1X sebességgel (4,7 milliárd bájt @ 1385 KB/s). A hírben ráadásul már a 2X írásról beszélnek, tehát van esély a fél órán belüli indulásra.

A legjobb aláírás a héten

(#30) Male válasza erdoke (#24) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! Szóval 4.5MB/s körüli lesz az 1X tempó. Azthiszem ebből is a 4X-ig várok mielött vennék (CD-nél és DVD-nél is így tettem pont -> 15-20 perces írás az nekem már OK).

(#31) erdoke válasza Male (#30) üzenetére


erdoke
titán

Ha igaz a hír, akkor csak a második generációs írókig kell ezzel várnod, mert az elsők már 2X sebességet fognak tudni. Egyébként is érdemes megvárni a második generációt, szinte minden újdonságnak vannak gyerekbetegségei.

A legjobb aláírás a héten

(#32) anulu


anulu
félisten

egy ilyen 15GB-os HD DVD-R-re a ''bűntetés'' mennyi lesz itthon? 2500-3000 jó magyar forint?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) marcee


marcee
addikt

Az egyszeres sebesség minden médiumnál a lejátszáshoz szükséges sávszélességnek felel meg. HD DVD esetében nekem átlagosan 20Mb/s-es videó sávszél rémlik, de ez az átlag, mint a dvd esetében a 6Mb/s, az 1x-es olvasás ennél jelentősen magasabb (1350KB/s). Tehát a 36Mb/s akár helytálló is lehet.

LordX: Az egyszeres cd írás idejét elég könnyű megállapítani, rá van írva a lemezre, 74 ill. 80min ;] :U

\m/

(#34) LordX válasza marcee (#33) üzenetére


LordX
veterán

+lead in + lead out, ami rossz esetben 10-15 perc is lehet.. :P

(#35) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem már mind1, melyik, de végre eldönthetnék, és tovább kellene lépni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.