Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tupacamaru válasza Ja no (#50) üzenetére


tupacamaru
veterán

De gondolom a fentebb linkelt oldalon mérések alapján írták amit írtak. :F :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#52) Ja no válasza tupacamaru (#51) üzenetére


Ja no
aktív tag

igen, csak ott se egyértelmű, hogy mennyi RAM volt benne. Meg ha jól értem a PH cikkét, ez tud készülni elég sok féle procival, így lehet ezért van a nagy szórás

az inteles PDF 47. oldalán van egy un. Add-In-Board speckó. Ez a PCI kártyára vonatkozik, vagy vmi egész másra?

[Szerkesztve]

(#53) Kobak77 válasza Ja no (#50) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Láttam a pdf-et, de szerintem az a minimum tápot jelöli, aminél kevesebbel nem szabad elindítani a lapot (az angolom nem tökéletes ám!!!), Szerintem ez úgy néz ki, hogy

min táp=max fogyasztása a lapnak, perifériák nélkül
max táp=max fogyasztása a lapnak+összes lehetséges periféria rákötve és azok vélelmezett max fogyasztása

A másik linken pedig mérés alapján történt a fogyasztás megállapítása, ráadásul kihangsúlyozva, hogy átlagos, nem pedig max terhelésen... így is a táp amit ajánlanak hozzá, passzol abba az intervallumba, amit az intel megadott.

ui: macerás mini-itx tápot szerezni, meg nem is túl gazdaságos projekt, de szerintem tökéletesen megfelel egy micro-atx, sfx táp. Én normál atx házba raktam a lapot, egy seasonic 250W-os táppal. Ráadásul, mivel a lapon úgyis van ventillátor, nem a táp ventije lesz az, ami miatt nem néma lesz a gép.

Mondjuk én frissítettem biost a lapon. Írták, hogy újraindításkor NEM szabad nyomkodni a power gombot, és kb 3 perc, míg minden rendben lezajlik. No én aztán nyomkodtam a power gombot mégis - szerencsére nem lett belőle baj -, mert nem hallottam semmi hangot! Azt hittem, hogy újraindulás helyett teljesen kikapcsolt a gép, aztán kiderült, hogy csak nem pörgette fel a vinyót, meg nem kapcsolta be a prociventit, de a táp az ment, csak épp nem volt hangja :).

(#54) Ja no válasza Kobak77 (#53) üzenetére


Ja no
aktív tag

áramfelvétel-Táp: ez tűnik a leglogikusabbnak. :)
mindenképp, egy a lehetőségekhez képest SLIM házba akarom építeni. Ezért a normál tápok, de még a mATX is magas ehhez. ( az utóbbi ugye alulról szívja a levegőt, így nem lehet leültetni az alsó lemezre)
Az 1U-os tápok meg nem sokkal olcsóbbak mint a picoPSU-120. Ráadásul a 40-es ventik miatt nagyon zajosak is. Ha jól értem, ennek a pico-nak csak az a hátránya, hogy stabil 12VDC-t kér a bemenetére
A lapon lévő prochűtőt ledobnám róla és kapna egy hőcsöves VGA hűtőt, kivezetve a házból. Persze venti azért lenne benne, de csak minimum fordulaton. Hát ez a terv, de sok múlik a VGA beszerezhetőségén

köszi a Power-On hintet BIOS telepítéshez. Tuti én is megnyomtam volna

(#55) Kobak77 válasza Ja no (#54) üzenetére


Kobak77
aktív tag

ház+táp: az igényed alapján logikusnak tűnik.
proc hűtő: ezen én is gondolkodtam, főleg, hogy a 4 órás 3dmark2001-es demo loop után sem volt még langyos sem a hűtő, szóval szerintem akár működhet is a gyári hűtő venti nélkül. Viszont nem tudom, hogy a lap hogy reagálna rá, ha nem lenne rádugva a venti! A régi asus p2b-s lapom úgy pl. nem volt hajlandó elindulni, pedig abban a korban még voltak gyárilag venti nélküli procik is (p3-700 passzív hűtővel :) )

(#56) Ja no válasza Kobak77 (#55) üzenetére


Ja no
aktív tag

végülis venti lenne benne, talán ugyanoda dugva, ahonnét normál esetben a prochűtő jár.
csak magát a procbordát dobnám le, mert magas.
Közben próbáltam vidkarit nézegetni bele, de a gyári PDF szerint csak 2A-t lehet kivenni PCI-on keresztül. Most nemtom hogy ez 3.3 vagy 5V-ra vonatkozik, de mindenképp rettenet kevés.
Amennyire tudom egy fx5200 vagy 5600 is sokkal többet kajál, a többi meg olyan nesze semmi, fogd meg jól. Csak az értékes helyet foglalná a házban

Nekem még az ősöreg compaq P75-öm se ment, ha nem volt rajta a prochűrő :)

Azt meg tudnád mondani, hogy ismerősöd hol vette a lapot?

(#57) Kobak77 válasza Ja no (#56) üzenetére


Kobak77
aktív tag

én vettem neki a lapot (meg a memóriát) itt: [link]

Érdekes dolog ez a videókártya kérdés. Nekem a P3-1GHz+Radeon 9250 - meglepetésre - érzésre gyengébbnek tűnt, mint a kis lap saját videója. Mondjuk nekem nincs is nagy igényem ilyen téren, egyedül az s-video kimenet hiányzik a lapról, ami ugye elvileg lehetne is rajta, csak olyan változatot nemigen lehet beszerezni.

(#58) Ja no válasza Kobak77 (#57) üzenetére


Ja no
aktív tag

hosszas körömrágás után arra jutottam, hogy nemlesz bele vidkari. Tud annyit az onboard amennyit, oszt' kész. Legfeljebb ha kihoznak egy core-osat, akkor majd ápgrédelek, abban a GPU is biztos erősebb lesz. Bár az Inteltől kitelik egy jó kis GMA900 is :)
Memória nem drága náluk?

2.5''-es átalakítót hol érdemes beszerezni? vagy nálad 3,5''-es HDD-vel ment?

(#59) Kobak77 válasza Ja no (#58) üzenetére


Kobak77
aktív tag

nálam (ismerősnél) 3,5''-os vinyóval megy (régi 30GB-os IBM). Memória árakat nem tudok, én mindenképp Kingstont akartam, az meg kapható a Komelben (meg nem utolsó sorban így nem kellett 2 alkatrészért az egész várost átautózni :)). 7700 Ft+áfa körül van most a gigás Kingston náluk. Én még pont egy ezressel drágábban vettem :(.

(#60) Ja no válasza Kobak77 (#59) üzenetére


Ja no
aktív tag

tudtam hogy nem szabad elkapkodnom... :)

(#61) Ja no válasza Kobak77 (#59) üzenetére


Ja no
aktív tag

mikor telepítetted a drivereket, felkínálta a SATA-t is? A PDF homályosan utal rá, és a nyákon is ott van két hely, csak nincs beforrasztva

(#62) Kobak77 válasza Ja no (#61) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Nem, sőt, azon túl, hogy a nyákon tényleg ott van a helye az aljzatnak és erről több külföldi fórum is ír, semmi többet nem tudni róla.
Mert ugye ott az s-video aljzat helye is, de ahhoz legalább van véleménye az intelnek. Konkrétan van egy típusszám (LAD201GLYLT), ami ugyan sehol sem kapható, ámde létezik és tartalmazza a hiányzó s-video csatit. Na ilyen jellegű info sehol sincs a SATA-ról (bár nekem nem is hiányzott).

(#63) Ja no válasza Kobak77 (#62) üzenetére


Ja no
aktív tag

gondolom a csipszetben bene van, csak drivert nem ad hozzá az intel üzletpolitikai okokból. (túl ''fejeltt'' lenne 16k-ért)

Az S-videos történethez szerintem kell mégegy csip rá. Ha jól megnézed, van egy plusz BGA tokozatnak hely a deszkán. De ez csak spekuláció. Talán nagytételben, OEM gyártóknak csinálják ezt a verziót embedded alkalmazásokhoz.

Akkor nem kezdek el kábelt forrasztani sata vinyóhoz :)

[Szerkesztve]

(#64) cskamacska válasza Ja no (#63) üzenetére


cskamacska
addikt

Akkor nem lesz bele plusz VGA? :)

Az alaplapi Mirage 1-esről tudnál 3DMARK 2000/2001 teszteredmény mutatni, ha szépen megkérnélek?(érezd magad szépen megkérve :) ) Hasonlítanám PIII-as Gef 1/2 vidkaris számokhoz jól.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#65) Ja no válasza cskamacska (#64) üzenetére


Ja no
aktív tag

persze (mégcsak nem is kell ''szépen'' kérned), hogy tok csinálni, csak előbb kell szereznem winyót, hogy legalább oprencer legyen rajta. Most csak méricskélem hogy hogyan fér majd el egy mini dobozban :)
Hol kapok tutira 5k160 vagy e7k100 sorozatu hitachit? Méret (GB) mindegy.
IDE felület, ofkorsz

VGA: szeretnék, de senki nem adott infót arról, hogy akkor elbírja-e tutira. Meg tesztet sem olvastam erről. Szal lehet nem véletlen a beárazása a lapnak

[Szerkesztve]

(#66) cskamacska válasza Ja no (#65) üzenetére


cskamacska
addikt

Árazása tényleg nem véletlen, egy 1300-as (mint később rájöttem nemkonró :( ) mobil Celeron és egy olcsó SiS chipsetes falatnyi lap összehozása aprópénz, viszont a Via gépekhez képest olcsóbb és teljesítményben jobb alternatíva.

Hogy tutira elbírja azt nem állíthatom, viszont ahány fórumot találtam ahol újabb PCI-os vidkártyáról volt szó, ott sehol sem írták, hogy valahol táp gond miatt ne mentek volna a R8500 fölötti PCI-os kártyák, olyan sirámot találtam csak, ahol régi PCI 2.1-es szabványú Pentium 1/II lapokban nem mentek a PCI 2.2/2.3 szabványú vidkártyák.(minden 1999 utáni chipset legalább PCI 2.2-es)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#67) Ja no válasza cskamacska (#66) üzenetére


Ja no
aktív tag

dobnál linket, hogy hol építettek vele komolyabb vidkaris konfigot?

Amennyire tudom, egy VIA-nak kb a felébe kerül. (bár annál asszem erősebb az mpeg rész, meg talán még sata is van rajta.)

(#68) cskamacska válasza Ja no (#67) üzenetére


cskamacska
addikt

Hát, hogy épp ezt a lapot használták volna bika HTPC készítésére olyat nem láttam, de mikor kerestem PCI vidkártyás infók után azt találtam hogy P3-tól kezdve a legújabb lapokig mindenhol működtek rendesen.(illetve nem, de nem épp a tápellátás hiánya miatt)
Mini-itx Epia úgy néz ki elbírja az újabb kártyákat: ( [link] [link] )

Láttam egy fórumtémát ahol keresés után epiát állítottak össze X1300-al, de nem találom. A vége mondjuk works fine volt. :)

Tény, hogy a legtöbb Epiába nem kerül külön vidkártya, mivel legtöbb Epia eleve passzív és nem akarnak bele ventillátoros pluszban fűtő vidkártyát, plusz helyet foglal és a mini házakba/kocsiba macerás és néha lehetetlen beépíteni, no meg 2D-re és DVD lejátszásra elég.

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#69) Ja no válasza cskamacska (#68) üzenetére


Ja no
aktív tag

Nade akkor most visszaértünk a kályhához :)
Mertmég mindíg nem tudom, hogy ez a deszka elbír-e egy 25-35W-ot fogyasztó vidkarit. Az intel leírás szerint nem (vagy inkább: nem biztos)
:F
De gyaníthatóan, vmi közös tápellátása lehet a proccal/csipszettel együtt ennek a 3,3V-os PCI-os tápvonalak és azért fogalmaz ilyen pongyolán a gyári PDF is.

Szal jó lenne találni konkrét tesztet ezzel a lappal, de eddig nem találkoztam ilyennel

[Szerkesztve]

(#70) cskamacska válasza Ja no (#69) üzenetére


cskamacska
addikt

Nos körülnéztem az Intel oldalán, megnéztem a többi lapjának doksijait is, és a többi lapnál is 2 Ampert írnak az 5 Voltos ágra PCI foglalatonként. Mondhatni semmi olyat nem tud a többi lap PCI részről amit ez ne tudna.. :U

Viszont van eBayen Visiontek X1300-s vidkártya és bárhova postáznak. 128 bites, low-profile(két hátlap jár hozzá), 256 megás, és van 2 DVI és egy S-Video kivezetése. Mondjuk az ára az beteges, de ha lenox is beszállna, akkor legalább a pk kevés lenne.

Sparkle bejelentett ugyan Gef 8500GT és 7300GT chipekre épülő kártyákat, de egyrészt még az oldalukon sincsenek kint, így lehet, hogy még hónapokig csúszik a bevezetésük, másrészt teljesen bizonytalan, hogy hol, mennyiért és egyáltalán hozzá lehet-e jutni egy olyan csodához egy egyszerű magyar embernek. :(

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#71) Ja no


Ja no
aktív tag

futott már bele vki a következő problémába?:
-ha particionálva van a vinyó (külső gépben, mert önmaga nem engedi), akkor a partico activ flaget nem bírja felülírni. Cserébe nem is indul a vin rajta...

(#72) Kobak77


Kobak77
aktív tag

Kiadták a SATA-s verziót! Már csak TV-out-os változatot kéne tudnom beszerezni belőle :)
[link]
Más a proci, bár pontos paramétereket még nem tudok hozzá, viszont a proci hűtése már passzív!!!

[ Szerkesztve ]

(#73) beencee válasza Kobak77 (#72) üzenetére


beencee
senior tag

Igen, a pontos paraméterek ott vannak az általad is linkelt lapon. Tehát itt az utód az Intel D201GLY2, külföldi webshopokban csak 5EUR-val drágább, de amivel több: 2db SATA port, DDR2-667 memória support, passzív hűtés, opcionális S-video csati.

(#74) beencee


beencee
senior tag

Már itthon is van Intel D201GLY2 11.990.- + ÁFA-ért.

(#75) Kobak77 válasza beencee (#74) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Asbis forgalmazza egyébként nagykerként. Nincs vkinek oda hozzáférése?

(#76) beencee


beencee
senior tag

Folytatás itt.

(#77) Musicbox


Musicbox
tag

én is árulok ilyet 3 év garival 14000,-
http://prohardver.hu/apro/intel_lga775_sis662_integralt_cel215_cpu_ddr2-533_vga_lan_matx_uj/hsz_1-50.html

(#78) beencee válasza Musicbox (#77) üzenetére


beencee
senior tag

Az előző hozzászólás fényében én inkább oda írtam volna ezt a postot, bár valószínűleg ez nagy elvárás, ha a linkelés is így sikerül ;]

(#79) tlac válasza beencee (#76) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt kár volt felhozni, ráadásul éppen átneveznék linkelt topikot

(#80) beencee válasza tlac (#79) üzenetére


beencee
senior tag

Azt gondolom, hogy ez pont a későbbi folytatás könnyebb megtalálását segíti, azt pedig fel sem tételezem, hogy egy topik átnevezése után nem élnek a korábbi névre szóló linkek.

(#81) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Sziasztok!

Erről a lapról mi a véleményetek? lap
Milyen proci lenne bele az ideális? Természetesen az alacsony fogyasztást figyelembe véve.

Romani ite domum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.