Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Jó elképzelés, de jobb lenne újabb SiS chipsettel (integrált Mirage3 enyhén többet tud :) ), és SATA-val.

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jobb lenne intel chipsettel. :)

***

(#3) hcl válasza ollie (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jé, még van SIS? :D Utoljára a falon levő 5x86 alaplapkámon volt.

Meg miért nem lehet foglalatozni a procit...? Hőlégfúvóval olyan macerás cserélni.
Meg SATA. Kidobni egy valszeg jól használható cuccot IDE-vel...
Pl. ebből frankó HTPC lenne építhető, vagy carpc, de csak IDE-vel... :-/

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) kovy79


kovy79
őstag

Ez a Mirage 1 már szánalmas.
Még ha grafikailag talán bővíthető lenne.

Mod: tudom, h egy PCI-os fx5200 még bele is mehet, de... :F

[Szerkesztve]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#5) Male válasza ollie (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Inkább egy újabb (nem ilyen régi) SiS chipsettel...

(#6) ftc válasza Male (#5) üzenetére


ftc
nagyúr

sis 671 igen jo lenne

(#7) Male válasza ftc (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Talán lesz drágább verzió...
(nemtom hogy az Intel ragaszkodik ennyire a régi chipsethez, vagy a SiS nem akarja az újabbat adni...)

(#8) ftc válasza Male (#7) üzenetére


ftc
nagyúr

képe sokkal job mint intelé és meglepetésre jobb mint Ati 690G-s chipsetjének

Tom sokan félnek SIS chipsettől én meg egyenessen azt hajtom....

[Szerkesztve]

(#9) Male válasza ftc (#8) üzenetére


Male
nagyúr

...és videos képességekben is jobb mint az Intel (tudtommal legalábbis) + a fogyasztása :)
Elképzelhető, hogy ez már konkurencia lenne az Intel saját chipsetes termékeinek, és azért használja a régit.


Mindegy, SiSnek ez is jót tesz: egrészt több chipet tud eladni, másrészt néhány felhasználót meggyőz a minőségéről (hiszen az Intel a saját nevén forgalmazott lapjaira pakolja...)

(#10) Májki


Májki
tag

Hmm, nekem valahogy a VIA EPIA megoldásai szimpatikusabbak...
Akit érdekel a téma esetleg: [link]

-

(#11) ronson


ronson
őstag

ja csak a via procija sehol sincs sebességben a mobil celeronhoz képest

(#12) sowi válasza ftc (#8) üzenetére


sowi
őstag

nekem is volt mar jopar sis chipsetes deszkam(igaz nem dzsunkisztani gyartotol), nekem nagyon bevalt, stabil kis cuccnak tunik ez is, ha tenyleg olcso lesz beszerzek egyet

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#13) bambano válasza ronson (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Van másfél gigahertzen üzemelő via proci is. Az miért nincs sehol a celeronhoz képest?

A másik kérdés: ha arra használod, amire szánták, akkor milyen sebesség hiányzik a via procikból?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) nap válasza ftc (#8) üzenetére


nap
addikt

''Tom sokan félnek SIS chipsettől én meg egyenessen azt hajtom....''

Csak aki talalkozott mar vele... ;]
Regen gyotrelmesen rosszak voltak, kulonos tekintettel a grafikus megjelenitesre.
Aztan a xabre idejen meglepodtem, milyen jo kepe volt az alaplapi szutyoknak. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15) nap válasza bambano (#13) üzenetére


nap
addikt

Milyen sebesseg hianyzik?
Egy egyszeru 60 perces dvd-t 80 alatt jatszik le. :D

[Szerkesztve]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) bambano válasza nap (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Én szeretném azt látni, hogy valaki úgy indítja a hsz-t, hogy neki van via-ja és ezt vagy azt tapasztalta. Nekem van via-m, egy cn10000-es, és tv-ből felvenni meg xterminálnak meg dolgozni rajta elég.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) ftc válasza bambano (#16) üzenetére


ftc
nagyúr

egy hülye kérdés mennyiért?

(#18) PAraNOia21 válasza bambano (#16) üzenetére


PAraNOia21
tag

Nagyon sok mindenre elég egy VIA proci, de ez azon a tényen nem változtat, hogy egy ugyanolyan órajelű VIA sehol sincs egy mobil Celeronhoz képest.

(#19) DraXoN válasza nap (#15) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

De nem a C7 es széria.. Az a Celeron M et is megszorongatja :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) PAraNOia21 válasza DraXoN (#19) üzenetére


PAraNOia21
tag

Kicsit szkeptikus vagyok a kijelentéseddel kapcsolatban, tesztet tudsz mutatni?

(#21) PAraNOia21 válasza DraXoN (#19) üzenetére


PAraNOia21
tag

Az általam a neten talált benchmark eredmények nem azt mutatják, hogy felérne egy Celeron M-hez.

[kép]

[Szerkesztve]

(#22) beencee válasza PAraNOia21 (#21) üzenetére


beencee
senior tag

Ezek közül melyik a Celeron M :F

Bár újabb ábrát tettél be, de ezen is és a korábbin is én látok C3 és C7-es VIA-t, illetve PIII, P4 és Pentium M Intel procikat...

[Szerkesztve]

(#23) bambano válasza ftc (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A cn10000-es alaplap 37700 forint volt nekem, meg kb. 24 rugó volt a hozzávaló ház táppal. Ram kellett még bele meg vinyó. Minden más van benne. Az új 1.5GHz-es alaplapjukon olyan a videokártya, hogy tud windows media 9-et meg mpeg4-et hardveresen támogatva lejátszani, így nem sok procit zabál. Valami hdtv cucc is van benne, de nem emlékszem már, hogy pontosan mi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) bambano válasza PAraNOia21 (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem értelmetlen celeronm-hez hasonlítani. A saját igényeidhez van értelme hasonlítani.

Az én méréseim szerint egy 1.6-os pentium M majdnem 3x gyorsabb matematikai dolgokra, mint egy 1G-s c3. Ha visszaszámolom, hogy mindkettő elméletben azonos órajelen menjen, akkor a pm nagyjából 5:3 arányban gyorsabb, mint a via c3. Persze ez nem cerakm mérés, amiről ti beszéltek.

Nekem ez a proci nagyon sok mindenre elég. Amire nem, arra meg a cm se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) PAraNOia21 válasza beencee (#22) üzenetére


PAraNOia21
tag

A Celeron M annyiban különbözik a Pentium M-től hogy felezett L2 cache van benne (banias, vagy dothan magtól függően 512Kb/1Mb vs 1Mb/2Mb), valamint SpeedStep nincs benne, ezért minimálisan lassabb csak egy Pentium M-nél.

(#26) PAraNOia21 válasza bambano (#24) üzenetére


PAraNOia21
tag

A saját igények is nagyon fontosak, azonban mind a két proci az költség és energiahatékony mezőnyben indul, ha mini-ITX-es lapokba pakolja őket az egyszeri user. Nagyon sok mindenre jó a C7, de sajnos az árához képest csapnivaló teljesítményt nyújt, de persze ez szigorúan szvsz.

(#27) bambano válasza PAraNOia21 (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A cn10000-es alaplapon van minden, ami kell, proci, mpeg gyorsítós videokártgya, stb. csak ram meg diszk kell bele, bruttó 36 ezer forintért. Ennyiből épp csak az 1.46g-s celeron meg egy közepes alaplap van meg. Az ára egyáltalán nem rossz.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) beencee válasza PAraNOia21 (#25) üzenetére


beencee
senior tag

''...annyiban különbözik a ....''

Valóban, különbözik. Ezért is rendkívül hasznos, hogyha pl. egy Celeront hasonlítasz más procikhoz, akkor legalább egy Celeron azért legyen köztük...
Például nekem idáig nagyon bejött az az eljárás, hogyha pl. egy fényképet kérnek rólam valamely hivatalban, akkor a saját fényképemet adom be, nem pedig mondjuk Tom Cruise-ét. Pedig hidd el, alig különbözünk...

(#29) ronson


ronson
őstag

Na hogy ne legyen nagy kötekedés, mivel celeron-m és c7 összehasonlító tesztet én sem leletem, kutakodás után arra jutottam, hogy egy Celeron M 1,4ghz-es proci 70-80s alatt számolja a Superpi 1M-et.

(#30) PAraNOia21 válasza beencee (#28) üzenetére


PAraNOia21
tag

Hát ez nagyon jó hasonlat volt, a baj csak az, hogy nem sikerült megcáfolni azt, hogy egy ugyanolyan magos Celeron M szinte teljesen azonos teljesítményt nyújt, mint egy Pentium M. :U

Csináltam egy SuperPi 1M tesztet a dothan magos Celeron M-es notimmal (1,86Ghz, 1M L2, 533Fsb): 50s, talán tényleg utána kellene nézned, hogy miben különbözik a Celeron M és a Pentium M, meg találni hozzá rendes teszteket a neten (ami szinte lehetetlen, ezért is raktam be azt a képet, amin nincs csak Pentium M, mert nem találtam mást hiába kutakodtam), és utána gúnyolódni... :(((

(#31) boba6


boba6
aktív tag

elkezdődött itthon is a forgalmazása, az ára procival br.16k alatt lesz! :C
már csak vmi pofás és olcsó ház kéne hozzá...

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#32) parandroid válasza beencee (#22) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Celeron M teljesítménye azonos órajelen elhanyagolható mértékben különbözik egy Pentium M teljesítményétől.

Egyébként én már régóta nem értem, hogy mi a fenének nem jött már ki az intel egy normáli mobil chipsetre és mobil procira építő asztali lapkészlettel és alaplappal. Ugyanazt az i915GM-et és Pentium M-et, ami notikban van, ki lehetne adni miniITX méretben.

A céges IBM Thinkcenter asztali gépem alaplapja is kb ekkora, i915GM chipsetes, noti ramos, és beletettek egy 3GHz-es Prescott procit. :F Ugyanez egy 1,86GHz körüli Pentium M-mel (de akár egy 1,7-es Celeron M-mel is!) maga lenne a tökéletes irodai számítógép. Nem mintha így nem lennék megelégedve vele...

Mondjuk árban biztosan nem lenne ellenfele a Via megoldásainak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) Ja no válasza boba6 (#31) üzenetére


Ja no
aktív tag

boba6,
hol árulják ezt a lapot, és milyen procival?

(#34) boba6 válasza Ja no (#33) üzenetére


boba6
aktív tag

egymagos mobil Celeron 215 (1,33 GHz, 533 MHz FSB) processzor
az Asbis-nál [link] tuti lehet kapni, máshol még nem néztem (ez nagyker)

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#35) Ja no válasza boba6 (#34) üzenetére


Ja no
aktív tag

Köszi a forgalmazót.
//neked van valamiféle bejárásod ode? Csak érdekelne, hogy kit ajánlanak mint kiskert//
közben vki egy másik topicban linkelte a proci oldalát:
http://support.intel.com/support/processors/celeron/index.htm

(#36) boba6 válasza Ja no (#35) üzenetére


boba6
aktív tag

beregeltem, de még nem vásároltam
meg én Szegeden vagyok

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#37) Ja no


Ja no
aktív tag

van már vkinek ilyen?

(#38) Kobak77 válasza Ja no (#37) üzenetére


Kobak77
aktív tag

van, megpróbálok este picit írni róla

pcmar04-es teszt xls-t viszont tudok küldeni, ha érdekel

(#39) Ja no válasza Kobak77 (#38) üzenetére


Ja no
aktív tag

kiváncsi vagyok az első tesztre :)

olyan pcmark létezik, ami egy konkrét procihoz hasonlítja az éppen teszteltet? Arra lennék kiváncsi, hogy egy M740-hez képest hol van ez.

(#40) Kobak77 válasza Ja no (#39) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Generál egy excel táblát, ahol az első oszlop a megnevezés a második meg az érték. Megcsinálod a tesztet, alul a export to excel gombra kattintva elkészíti a táblát, aztán már copy-paste-elheted is a másik táblába a saját géped értékeit.

ui: az adatlapodon lévő e-mailre mehet az xls?

mod: regisztrálnod kell (vagy meggyógyítani) a pcmark-ot, akkor válik láthatóvá a gomb

[Szerkesztve]

(#41) Ja no válasza Kobak77 (#40) üzenetére


Ja no
aktív tag

ha nem nyomatom ki excellbe (merthogy nem regisztrálok és nem jelenik meg a gomb), akkor is össze tudom nézni ''gyalog'' a te táblázatoddal?

(az a mélcímem él, jöhet rá. Köszi!)

(#42) Ja no


Ja no
aktív tag

meg azt esetleg meg tudnád nézni, hogy mekkora a legnagyobb felbontás amit még elbír a kis grafikus mag?

(#43) Kobak77 válasza Ja no (#41) üzenetére


Kobak77
aktív tag

nem tudom, sajna úgy nem néztem :). ment a mail!

(#44) Kobak77 válasza Kobak77 (#43) üzenetére


Kobak77
aktív tag

no, a doksi se ír a felbontásról, de úgy emlékszem, mikor beállítottam, az 1024x768 a csúszka baloldali kb harmadánál volt (max a felénél, de inkább balra)

(#45) Ja no válasza Kobak77 (#44) üzenetére


Ja no
aktív tag

Kobak77,
köszi a táblázatot, holnap összevetem az M740-el.

A max kijelzőfelbontás akkor ezexerint bőven tud menni akár 1680x...-ben is, ugye?
Átnyálaztam én is a gyári PDF-et, de nem volt erre utalás. Meg arra sem, hgy mennyit eszik a lap kompletten. Pedig Intel...

(#46) Kobak77 válasza Ja no (#45) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Szerintem az 1680x... az tuti megy. A fogyasztását is megmérték, itt a link: [link]

(#47) Ja no válasza Kobak77 (#46) üzenetére


Ja no
aktív tag

25W átlagos az elég kól hangzik.
A linkelt oldalon megnéztem a javasolt tápot is. Ha számolom, az drágább lesz mint az alaplap procival. :F
Még keresek PCI-os vidkarit fx5200-nál vmi jobbat, aztán lehet belefogok egy ilyenbe

(#49) tupacamaru válasza Kobak77 (#46) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nagyon jó kis letöltő gép lenne belőle ilyen fogyasztással. :C A mostani P2-esemnek csak a procija 20-25 Wat-tot fogyaszt. :( :O Az ára is barátságos szerintem. :B :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#50) Ja no válasza Kobak77 (#46) üzenetére


Ja no
aktív tag

közben találtam az intel oldalán egy másik PDF-et, ott egészen mást írnak min. fogyasztásra. Persze nehéz összevetni a kettőt, merthogy nem tisztázottak az egyéb komponensek
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.