Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] GeForce4 speckók és infók! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

"Miként az Athlon XP egyértelműen a Windows XP reklámjára hajaz" Miért, az nVidia is ikszpézik: Detonator XP!

Hmmm. GeForceXP :))

(#2) LordX


LordX
veterán

Hátazért!

A 4. alkalomra sikerült csak hozzászólnom: valami 30-as hibára vagy 30. sor hibára vonatkozott: Nincs szövege az üzenetnek!

(#3) nothingface


nothingface
tag

"a GeForce4 alapvetően semmi újítást nem hoz a GeForce3-hoz képest"

Bocs, hogy kötözködöm, de ez szerintem nem igaz:

"...This way, NVIDIA wants to stress that NV17 will be similar to NV25 and will represent a mass graphics accelerator with DirectX 8.1 support."

Szóval 1.4-es vertex/pixel shaderek, lásd Radeon 8500. Azért ez elég nagy újítás...

(#4) LordX válasza nothingface (#3) üzenetére


LordX
veterán

Elég nagy? Ez kb. USB 1.0-ról USB 1.1-re való fejlesztéssel megegyező horderejű lesz...

Csak mellékesen: A Ge3Titanium is bevezetett 2 "újítást" a normál Ge3-akhoz képest, de ezt senki nem vette észre...

Itt nem érthető, hogy a Ge2Ti miért Ti, mikor az 1-1-ben Ge2 (.18?) , csak kisebb (.15) csíkkal készül. Hiszen a Ge3Ti és Ge3 mindkettő .15mikronos (javítsatok ki, ha nem)

(#5) LordX


LordX
veterán

Visszavonva!!!!!!!!!

A marketingszöveg szerint: Az új GeForce3 Titanium sorozat újdonságai közé tartozik a Shadow Buffer és a 3D Textures. A kártyákat a Detonator XP meghajtók támogatják. Igaz, a Sh Buff és a 3DTex működik a régebbi Ge3-akkal is, de csak DetXP meghajtók esetén - de mi nem foglalkozunk régebbi termékek marketingjével...

A többi amit írtam, még áll.

(#6) danteshell


danteshell
aktív tag

Ez a névhasználat már kezd unalmassá válni, mint anno a 3dfx-nél.

7447 óta folyamatosan...

(#7) Zweistein


Zweistein
csendes tag

Nyugi, minden névsorszámozás csak a negyedik számig lesz érvényben... (utána lehet számolni... nagyjából helytáll az állításom)
Tehát jön a , a , a :
nVIDIA Rampage :D

Tanár-Diák kapcsolat nem létezik. Én vagyok rá az élő példa.

(#8) Zweistein


Zweistein
csendes tag

a 128M et nem értem, minek... lehet hogy nem futott elég jól az nVIDIA gépen a doom3?:)

(és majdnem vettem gf3mxet:) de jó hogy nem tettem :D)

Tanár-Diák kapcsolat nem létezik. Én vagyok rá az élő példa.

(#9) Parci válasza nothingface (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Marha nagy újítás a DX8 helyett a DX8.1... a Ge3 is tudott ps1.1-et, helyette a ps1.4 szerintem forradalminak biztos nem nevezhető.

Mind1, a Ge4 MX igen jónak ígérkezik (bár az egész cucc leginkább egy 0.15 mikronos Ge3), tehát bajom nincs velük, csak megállapítottam, hogy sok újítás nincs, ami igaz is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) nothingface válasza Parci (#9) üzenetére


nothingface
tag

Nem tudom... szerintem a 8.1 majdnem akkora lépés a 8.0-hoz képest, mint a 8.0 volt a 7.0-hoz képest (láttatok már Radeon 8500 tech. demókat?). Az az egy tized különbség egy kicsit csalóka.

A mai játékok egy-két kivétellel (pl. Aquanox) még a 8.0-t sem használják ki, nemhogy a 8.1-et, de ha egyszer így lesz, akkor igazán látványos dolgokat láthatunk... legalábbis a 8500 demók alapján ezt gondolom

(#11) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na csak jöjjön meg a Kyro III :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) guest


guest
veterán

Január közepén rajtol?!?!?! Akkor most a ti200-akat két hónapra vezették be? ATIék meg most akkor jól felköthetik... :)

prohardver vendég

(#13) netchan


netchan
tag

"TwinView = HydraVision = DuoView = DualHead"

Szerintem ez távolról sincs így. A Matrox DH megoldása fényévekkel előrébb jár, mint az (általam látott) NVidia féle. (ATI-t még nem láttam). A DH nem csak annyit jelent, hogy 2 moncsi megy 1 kártyára.

n

(#14) LordX válasza nothingface (#10) üzenetére


LordX
veterán

Láttad az nVidia TechDemokat?
Olyanok vannak, amikbe mindegyik másik kártya beledöglik...
Én láttam a Radeonét is, semmilyen gaméba nem rakják be/-ták be/fogják belerakni...

(#15) danteshell


danteshell
aktív tag

nVIDIA suxxx!!!
Geforce4 ottrohadjonmegaholvan!
Meg az a divatmajom is, aki megveszi majd 200e-ért!

7447 óta folyamatosan...

(#16) PappSajt


PappSajt
csendes tag

Meddig akarja még az nVIDIA srófolni a Geforce-ok árát???
A Geforce3 a magamfajta átlagos user-nek is drága még...
Ez a Geforce4 csak egy látványos kampány! Még ki sem futott a Gef3, már itt van a Gef4, ezt vegyétek csillagászati összegekért! Az ATInak meg mutogatnak, hogy hehe, nekünk (ala nVIDIA) már kint van a következő generációt sejtető nevű VGAnak, megint le vagytok maradva, csak futtok utánunk...

Bocsi, minden nVIDIA hívőtől, de nekem ez jön le ebből...

(#17) guest


guest
veterán

Szerintem ez a hír egy kamu, de ha ti ilyen hiszékenyek vagytok... Persze majd az új mx a földbedöngöli a GF3 ti 500-at, ha-ha-ha, jó is lenne, és persze mindezt 25e-ért, mi??

prohardver vendég

(#18) Parci válasza guest (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hol láttál árat a hírben? Amúgy tényleg túl erősnek tűnik az új MX, főleg a 460-as. De a 6 pipeline és a 700 MHz-es RAM azért nagy ugrás, ne feledd. Különben az XBit elég jó találati arányokkal dolgozik a pletykákat illetően...

+látjuk. Nem bűn lehozni egy ilyen hírt, és utólag mindig érdekes visszanézni, hogy mit vártunk, és mit kaptunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) guest


guest
veterán

Anyúúúúú,vegyé nekem brend nyú Gforce4-et 200 ezerér, &mer a Ti500-am má gagyi mint a nagyfater roleksze amit a bruszliktó vett az Ecserin!Meg aztán a Ti500-amat sem hasznáta ki szinte semmi, ezt meg aztán pláne.De legalább nekem lesz a tanyán a legkarcsibb gépem : )))Ja és vegyé nekem új ággregátort is, mer a régi má nem bírgya a terhelést...

prohardver vendég

(#20) greg214 válasza guest (#19) üzenetére


greg214
tag

ez faja volt:DDD:DD

Greg O'Rich

(#21) danteshell


danteshell
aktív tag

Ez a lényege az üzletpolitikájuknak, hogy Így érezze magát mindenki. Le van maradva mert még nincs gef4-e. de ue volt már a gef2-gef3-nál is.
Érzésem szerint annyit nem változott a chip, ami indokolná az ekkora árat.
Szal nVIDIA suxxxx!!!!/melyik cég nem az../

7447 óta folyamatosan...

(#22) LordX válasza danteshell (#21) üzenetére


LordX
veterán

Mekkora árat???
Mondjátok már meg, hol láttatok árat rá!

Addig ne mondja senki, hogy 1 342 62ö 887 Ft lesz (ö-vel együtt), amíg nem lát legalább dolláros irányárat!

(#23) guest


guest
veterán

Inkább nézzétek a jó oldalát a dolognak: lejjebb mehetnek a régebbi kártyák árai! A Gef2 Ti is olcsón jött be a Gef3 Ti miatt! Meg aztán a GeForce4 MX 440 elég jól hangzik, olyan mint a Gef3 Ti 200, csak gyorsabb. Még jó, hogy nem vettem Gef3-at, mert hamarosan itt a Gef4... Engem ez a nagy rohanás nem vásárlásra, hanem várásra ösztökél - avagy lesz ez még olcsóbb is! Egyelőre SZVSZ csak max. a Gef2 Ti-t érdemes megvenni (a Gef3 Ti200-nak túl lassú a GPU-ja az árához képest)

Accord

prohardver vendég

(#24) danteshell válasza guest (#23) üzenetére


danteshell
aktív tag

Oszt meddig vársz???
Majd kijön a Gef4-es sorozat, akkor majd vársz amíg kijön az 5-ös és meg tudod venni a 4-est, de nem veszed meg, mert már várod, hogy olcsóbb legyen az 5-ös, mert mindjárt megjelenik a 6-os, stb. stb.
Ez a pc-ipar már évek óta csak slattyog, nem csoda, hogy egyre többen unják már, meg hogy egyre-másra mennek tönkre a cégek.
Én azt mondom, menjen tönkre az összes, akkor majd talán észbekapnak.
Addig meg húzzák csak a pénzt ki a zsebéből a sok tudatlan /tájékozatlan/ divatmajomnak. Csak az a baj, hogy ilyenekből nagyon sok van.
De egyetértek, ami most megéri az egy Gef2 Ti 30k-ért. Még nem láttam olyan játékot, ami szaggatna rajta. És amíg nincs ilyen, nem érdemes mást megvenni.

7447 óta folyamatosan...

(#25) danteshell válasza guest (#23) üzenetére


danteshell
aktív tag

A kérdés adott: Meddig vársz??
Amíg kiöregszik alólad a mostani géped/merthogy abba minek gef4-et rakni/??
Akkor majd veszel új rendszert is???
Vagy vársz azzal is, míg megjelenik vlmi újabb??

Azt jósolták, hogy a pc bele fog olvadni a hétköznapjainkba. Hát beleolvadt, hozzászoktatták az embereket. És azóta nem történt semmi, legalábbis érdemben. Kérdem én: XXi. század és 60 wattot zabál egy rohadt proci??? Amikor ennyire fogynak az energiakészletek??
vagy: intelligens és kis helyigényű, csöndes gépek helyett 15 kilós órmótlan, zajos dobozok/nevezhetjük kályhának is/??
Hát ez aztán fejlődés.:(

7447 óta folyamatosan...

(#26) danteshell válasza LordX (#22) üzenetére


danteshell
aktív tag

gef2 - 30e
gef3 - 100e
gef4 - ???
Ennyi /érdemi, azaz amit fel is használsz/teljesítmény és tudáskülönbség nincs közöttük.

7447 óta folyamatosan...

(#27) guest


guest
veterán

Annak, hogy a számítógép meleget csinál komoly előnyei is vannak - gondolj csak a hajléktalan programozókra, vagy a magányos homoszexuálisokra - ,viszont az a szomorú igazság, hogy a fejlődés valóban nem ezt a területét érintette leginkább a számítástechnikának.Ugyanis nincs rá igény.Juci néni, vagy Pityuka nem tudja, hogy mennyit eszik a procija, sem azt, hogy milyen meleg van a házon belül.Megvesz a drága cooler-t, meg a nagy tápot, mert a vasboltban azt adja neki a szemüveges srác.Azért senki nem fizet 20 rugóval többet egy prociért, mert 10 Wattal kevesebbet eszik.És ha már ez egy geforce hozzászólósdi, egyértelmű, hogy Nvidiáék nem azért dobják ki a Gf4-et mert tudják, hogy holnaptól mindenki ilyet vesz, hanem mert le akarják vágni ATI-ékat ahogy tették ezt az S3-mal, a Voodoo-val, és a Matrox-szal a 3D piacon.Szla ennyi.Ha minden igaz lesz kapok új ággregátort, és a teljesítmény nem lesz gond, meg asztán anyúúú is megvette már nekem az új Ti1000-et, mer ha nem vagyok elég karcsi akkor éges lesz a sulidiszkóban amikó nyomom majd a djhávertot empé3-ban a géprő....

prohardver vendég

(#28) guest


guest
veterán

nekem a v6800 asom is tokeletesen eleg :) ezzel sem szaggat az egvilagon semmi jatek sem :)

prohardver vendég

(#29) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Kicsit emlekeztet a Intel P4-re... abbol is mar van hirtelen vagy harom fajta ugye... egyik jobb mint a masik. allitom, hogy a 423-ast sem hasznaljak ki de azert tutiamibiztos megveheted mar a 2.2Ghz-set is..... (bizva abban, hogy majd egy darabig nem kell alaplapot meg ramocat stb-t cserelned.... kis naiv :D ) Amig a sofware keszitok nem tudnak lepest tartani a muli-hyper-mega-billiardos chip tervezokkel addig kar annyira rohanni... kicsit lassitani kene meg megfontoltabban tervezni. Kinek jo az amikor kidobnak egy alkalmazast/jatekot es utana 100-150 patch jon ki hozza... ha a software-sek ekkorakat bakiznak mi folyhat a chip gyartoknal... igaz nem fogjak nekunk elmondani, hogy figyuljatok a ti500-as x felbontasban QWAER-shadow-polygon-vertex pufferja tul szokott csordulni tervezesi hiba miatt es ezert rohad le a geped.... Inkabb kidobjak a Ti500 v2.0-at esetleg TI550-es neven, hogy jobbnak tunjon amikor mar ez nem eladhato (mert van mar belole 123.123.123 falyta akkor valtanak)

(#30) Lord Mixxx válasza Lord Mixxx (#29) üzenetére


Lord Mixxx
tag

a falyta termeszetesen FAJTA akart lenni es kozben raadasul a fonok is megjelent...

szoval:
mikor mar nem megy el a v2 stb akkor jon a nagy numera valtas... :D es jon a Geforce 16 hurra....
(esetleg nehany regebbi fagyast okozo problema orvosolva lesz meg par uj marhasagot beleraknak).

Ez igy szokot tortenni es nem sokat fog valtozni ahogy elnezem a dolgokat dehat ez van......

(#31) gearguy


gearguy
csendes tag

Állítólag az ATI is február végére ígéri az új kártyájuk gyártását. Legalábbis a www.rage3d.com-on így láttam: Nvidia and ATI to launch new chips in February

(#32) gearguy


gearguy
csendes tag

Pontosabban:

DigiTimes has posted an article about video card manufacturers product cycle. Not sure how true it is but rumours are always fun.


ATI said that its latest R300 chip will also support the DirectX9 platform. Samples of the chips will be sent out at the end of January at the latest, and volume production will begin in February.

Ezek szerint lehet kacsa is a hír...

(#33) laja válasza Lord Mixxx (#30) üzenetére


laja
tag

Lord Mixx,

azt mondani, hogy a szoftverfejlesztők nem tudnak lépést tartani a hardver fejlődésével, hülyeség. Most is van több játék (pl. Rally Trophy, Aquanox), ami még elég állat gépen sem megy szaggatás nélkül, ha 1024x768-ban minden grafikai opciót a maxra állitunk, mind a játékban, mind a videokártya driverében (anti-aliasing, LOD bias, anisotropic filtering). Ez az én gépemre is igaz, ami 1955 Mhz-re felnyomott Pentium4 RDRAM-mal, meg 240/540 Mhz-re húzott Geforce3-mal.

A GF 4 áráról meg annyit, hogy ne szidjátok, ha még csak pletykák olvashatók róla. A GF3-nak is sokkal magasabbra becsülték az árát, mint ami végül lett (bár valóban igy sem olcsó).

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#34) TitiRii


TitiRii
senior tag

Öszintén..Mutasatok bármien olyan Játékot vagy 3d alkalmazást ami élvezhetetlen mogyuk egy 64 megás gex2 mx alatt mogyuk 512 ram és egy 1200 vagy 1600xp alatt.lehet hogy nem megy 100 fps el.. csak gagyi lassu 25 el..De emberek.. az emberi szem 21 fps felet már nem látya a külömbséget..Jo nem at mondom hogy élvezet döcögni.. legyünk minél gyorsabbak.Na de ien árakon?Én a gef 3 árak láttán is leültem.. ki az aki képes kiadni 100e reket 1 rohadt kártyára?Ami ráadásul fél év mulva a felét se éri tehát ha el is adod buktál 1 halom pénzt.Ameddig az Ut ,Q3, CS ,Outbrake nem akad addig nincs gáz szerintem ;)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] GeForce4 speckók és infók! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.