Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) gliskard válasza Samott (#6) üzenetére


gliskard
senior tag

Samott:

...kinek a pap, kinek a papné...

én dolgozom tehát kicsit más szemszögböl nézem mint ha valakinek otthonra kell egy netezös-levelezös-levélirós gép. Ha csak erre kell és számit a kinézet és még hajlandó is az ember egy kicsit többet költeni akkor jó választás például az uj minimac. Szép, nem tul lassu, az osx dekorativ és könnyen használható. A gyerek 2 perc alatt megérti és talán még a nagyi is tud e-mail irni... :)


ami meg engem illet...

anno a win 3.1-hez képest a mac os hihetetlenül fejlett volt, és pl. dtp esetén nem is volt más ilyen könnyen használható alternativa. Késöbb ezt azt a hátrányt az M$ ledolgozta. Az apple pedig ült a babérjain és a classic nem volt több mint egy win95 bár tényleg ''felhasználó barát'' kivitelben. De saját méreg drága hardware-en.

Az osx korrekt, megbizható, de semmi olyan pluszt nem nyujt amiért egy jelentösen drágább és nehezen bövithetö hw-t lenne érdemes vásárolni. Win2000 óta szépen elkezdtem áttérni bár kicsit macerásabb volt a dolog de nem vészesen, és amióta elérhetö gyermek betegségektöl mentes indesig és el lehetett felejteni a quark-ot azóta otthon már csak a pc-n dolgozom a mac-et pedig eladtam.

a jelenlegi divat irányzatnak megfelelöen csicsás az osx és ebbe az irányba megy a többi ablak rendszer is (nem csak a longhorn de a linux-os ablakkelzelök közül is jópár) ami nem baj, de másodlagos. Ha az ember fia dolgozik (pl. dtp, web) akkor a legtöbb alkalmazást teljes képernyön futtatja. Folyamatos napi munkánál például a photoshop-nak kell ''hely'' a képernyön és a flash sem arról ismert hogy átlátható kis helyen. Ebböl a szempontból mindegy mennyire csicsás, átlátszó vagy animált az ablak kezelés.
Az osx-hez adott anyon favorizált ''beépitett'' alkalmazások közül egyiketsem használom, az megint a mezei user-eknek van, illetve kimondottan nekik. Ugyan ez igaz az XP-re is.
Ami viszont nekem hiányzik az osx-böl az a win-ben megszokott (már a 95-öt ben is volt) kényelmes ftp kezelés, simán tudom ugy használni mint egy drive-ot vagy könyvtárat és igy is látják a programok. Az osx-nél ezt csak olvashatóként lehet megoldani.
A Tiger-be inkább ilyeneket tettek volna, mint a dashboard-ot, ami megint csak paraszt vakitás, ha dolgozol akkor az ilyen dolgok szépek és aranyosak, de elöbb utobb kikapcsolja az ember.

Tehát semmi olyat nem tud a mac ami ellensulyozná számomra a többlet költséget.

Játékok pedig elöször pc-re jönnek ki...



nem szar a mac! De kicsit kezd olyan lenni a PC-MAC mint anno a C64 és Spectrum táborok megszállot ''ellenségeskedése''. Füszerezve egy kis lázadással. A pici apple harcol az óriás MS-sel ezért sokan már csak ezért is mögé állanak. Nekem mindegy ezen is azon is dolgozom. Vannak dolgok mind a kettöben amik tetszenek és vannak amik nem. Egyik sem tökéletes, mi sem...

ami még tetszene: ha az adobe és a macromedia (indesig, photosop, illustrator, flash, director) kiadná a programokat Linux-ra is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.