Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dassler


Dassler
őstag

Akkor még egy darabig kihúzom a 754-essel :o) Várom, milyen lapok jönnek M2-re.



[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#2) Reac^ válasza Dassler (#1) üzenetére


Reac^
őstag

Kiváncsi vok hogy azonos órajelen járó AM2 foglalatos proci mennyivel lesz gyorsabb 939-es társánál. Mert, hogy ''kívülröl'' szinte semmi nem változik az biztos, egyel több lába lesz, meg az összes proci ebbe a foglaltba illik és így könyebb legyártania az AMD-nek.

Amit még mindig nem értek, hogy áttérnek DDR2-re de az FSB-t nem növelik egyáltalán amikor elég nagy tartomány (akár 400as fsb a 800as DDR2 miatt :Y ) áll rendelkezésre.

[Szerkesztve]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3) kovsol válasza Reac^ (#2) üzenetére


kovsol
titán

szerintem nagyon minimális lesz az eltérés azonos órajelen
bár nem tudom a beépített memoria vezérlővel mit alakít a ram majd de semmi egetrengetöt nem várok én ettől
architekturális változás se lesz egyenlőre
ez s939 ddr2 vel szerintem

May the Force be with you!

(#4) killahdrums


killahdrums
senior tag

[link]

There is no God, just Technology...

(#5) Peet


Peet
senior tag

Micsodaaaaaaa????????? :Y :Y :Y
A socket 754 tovább fog élni mint a 939?

Ez több mint pofátlanság....... grrrrrrrrrrrrr :(( :((

(#6) kovsol válasza Peet (#5) üzenetére


kovsol
titán

sempron powa :DDD az tartja életben a s754 -t
nekem már a második s754 procim van és hasított mind a kettő rendesen

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#7) Sotho válasza Reac^ (#2) üzenetére


Sotho
őstag

A hyper transportra gondolsz? ;] szvsz az már így is elég nagy. :DD

(#8) Dassler válasza Peet (#5) üzenetére


Dassler
őstag

Feltehetően a mobil részleg miatt...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#9) Dassler válasza Reac^ (#2) üzenetére


Dassler
őstag

Sztem kvázi ugyanaz a teljesítmény lesz azonos paraméterek mellett. Inkább a technológiai újítás a lényeg a váltásban, bár DDR2. Majd meglátjuk.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#10) VargaI


VargaI
senior tag

nem gyorsabb semmivel (1-3%), gyorsulás majd a 65nm-en 3. generációs SOI-val gyártott prociknál lesz (pl 40%-kal gyorsabb tranyók :DDD) az év végén ill. a köv év elején(szerintem 3 GHtz simán), viszont az a 65/35W-os max TDP az nagyon barátságos főleg ha a kétmagos procikat nézzük :Y
szervereknél nagyot léphet előre az AMD :), ott mégiscsak számít a fogyasztás

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#11) zsiga667


zsiga667
addikt

A hűtés lyukai ugyanott lesznek? Vagyis rámennek majd ezekre a S939-es bordák, ugye?

(#12) raszputyin válasza zsiga667 (#11) üzenetére


raszputyin
senior tag

nem mennek rá, ezen már volt egy fonálnyi fanyalgás PH-n is.

(#13) Yutani


Yutani
nagyúr

Ehhehe, és mennyien érveltek a S939 mellett azzal, hogy az tovább fog élni, mint a S754... :))

Marad is a S754+PCI-E rendszerem még egy ideig. :R

#tarcsad

(#14) orbano


orbano
félisten

jól gondolom, hogy ezek az energy efficient (mennyire hasonlít ez az intel féle EE elnevezéshez) procik csak válogatott, alacsonyabb üzemfeszültségű procik lesznek? vagy netán lesz valami újítás? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) kovsol válasza Yutani (#13) üzenetére


kovsol
titán

hát jah ahogy elnézem a gépedet a windows még elfog döcögni rajt egy darabig :DDD

jó cucc még a s754

May the Force be with you!

(#16) #95561216 válasza kovsol (#6) üzenetére


#95561216
törölt tag

Gondolom a ddr1-es Turion64 miatt marad tovább.

(#17) kovsol válasza #95561216 (#16) üzenetére


kovsol
titán

hát jah az is benne van a pakliban el is felejtettem totál pedig az én gépemben is egy mobil a64 dobog nem épp egy turion de jó cucc 1,3V al használom

May the Force be with you!

(#19) Lortech


Lortech
addikt

Egyelőre ez csalódás nekem, vártam, hogy lesz esetleg egy 1.6-1.8 gigás 2magos proci, neadjisten kétmagos Sempron, valami elfogadható árban, nem 60-70K+-ért. Nyomják a számozást, közben ugyanazt adják el, mint egy éve. DDR2, nesze semmi fogd meg jól. Annyi értelmét látom, hogy talán egyszerűbben összejön majd 2GB belőle, feltéve, ha erre váltok egyszer ..
Az 1.6G Sempron is 3100+ jelölést kapott, mire fel? :F ja, hát persze egyszerűbb feljebb tolni a számozást.

Thank you to god for making me an atheist

(#20) kovsol válasza Lortech (#19) üzenetére


kovsol
titán

hát igen kétmagos téren lehetne valami mert az a Pentium D 805 nagyon csábító és 32k ért már meg is lehet szerezni és az ugyan úgy ddr2 és még húzni is lehet

sempron számozást meg úgy tudom csak elképzelni ha az is dual channel ramos lesz a régiekkel szemben

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#21) LordX válasza Reac^ (#2) üzenetére


LordX
veterán

K8-ban NINCS FSB. A HT-link és a DDR SDRAM teljesedn független egymástól, és felesleges is emelni a HT link sebességét, mert nincs kihasználva a sávszéle még mindig.

(#22) LordX válasza Lortech (#19) üzenetére


LordX
veterán

Ez a DDR2 váltás nem teljesítmény-növelés miatt jött (Ha emlékszel, voltak híresztelések, spekulációk, hgy full kihagyja az AMD a DDR2-t, mert minek az neki..), azért kellett ez az AMD-nek, mert a DDR2 már jóval olcsóbb, és így olcsóbb AMD rendszereket lehet majd építeni (jellemzően OEM-eknek volt tehát fontos)

(#23) Lortech válasza kovsol (#20) üzenetére


Lortech
addikt

DC, az tiszta sor, csakhát a 939-es 3000+ 1.8G, pedig az is az (ez meg még annál is nagyobb számozású). Mondjuk annyiból jó, hogy elvileg legalább már kapható lesz dc-s Sempron boltban..
Én addig nem fogok váltani, amíg jelentős + teljesítményt nem kapok ugyanazért a pénzért. Régebben azért egy-két éven belül mindig volt jelentős fejlődés, de mostanában kicsit megrekedtünk. Vagy lehet, hogy csak én látom így.

LordX: jójó, ez az oldala tetszik is, elfér manapság 2giga is kényelmesen, csak hülye kocka lévén várom mindig a jobbnál jobb és gyorsabb cuccokat, és csalódás, mikor nem jönnek. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#24) kovsol válasza Lortech (#23) üzenetére


kovsol
titán

de azt ugye tudod hogy az A64 számozása P4 hez megy, a semproné meg celeronhoz ?

May the Force be with you!

(#25) LordX válasza Lortech (#23) üzenetére


LordX
veterán

Van gyorsabb, ott az 5000+ és 5200+..

(#26) Lortech válasza kovsol (#24) üzenetére


Lortech
addikt

Nyilván, csak nem látom át, hogy a +500-as (754 2600+-hoz) és a +100-as (939 3000+-hoz képest, ami még 200Mhz-cel magasabb órajelen is fut ráadásul) számozás mivel indokolt. Vagy a cerkákat közben az Intel lelassítja, hogy már az új ellenfélhez passzoljon? :D

LordX: ezt most viccnek szántad? :D Nem volt jó. írtam: Én addig nem fogok váltani, amíg jelentős + teljesítményt nem kapok ugyanazért a pénzért. Ha a konfigomat megnézed, láthatod, hogy elég messze áll a top kategóriától. De szívesen megvennék egy 5200+-t 25 ezerért. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#27) kovsol válasza Lortech (#26) üzenetére


kovsol
titán

'' De szívesen megvennék egy 5200+-t 25 ezerért.''
ha bírsz eleget várni ;]

May the Force be with you!

(#28) Foxi válasza Lortech (#26) üzenetére


Foxi
senior tag

Volt már rá példa, hogy a cerkát lassította az intel:DDD Celeron 266&300. Bár ez nem is igazi lassítás mert ez az első verzió volt. Amúgy sajna nagyobb fejlődés tényleg nincs megjelent a dual core magas áron illetve a 805 személyében megjelent egy remény sugár:) Meg szépen kúsznak fel az órajelek, de azok is csak lassan.

(#29) eastsider


eastsider
nagyúr

miaz mégse olyan kár, h nincs S939-em :D

(#30) pmheros válasza killahdrums (#4) üzenetére


pmheros
senior tag

ez a teszt alapján tényleg kihagyható

ki tudja, mikorra jön a DDR3?

nem vagyok tökéletes

(#31) LordX válasza Lortech (#26) üzenetére


LordX
veterán

Jah. Akkor viszont nem tudom hogy melyik bolygón éltél eddig, de ez egyik technológiaválásnál sem volt.. Mármint hogy gyorsabb és olcsóbb.

(#32) CocooN-z válasza Peet (#5) üzenetére


CocooN-z
őstag

Nem lehet hogy elírás?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#33) Johnny válasza LordX (#31) üzenetére


Johnny
senior tag

Ahá, tudtam én, hogy az Nvidia kareszokat a Marson gyártják :)
Gyk: 7800 vs 7900 sorozat...

(#34) LordX válasza Johnny (#33) üzenetére


LordX
veterán

Lol És prociban?

(#35) Lortech válasza LordX (#31) üzenetére


Lortech
addikt

pf :F
Te nem tudom melyik bolygón éltél eddig, mert én anno megvettem az első p1-es procimat ~30k-ért, most meg pár hónapja a 3000+ venicemet 27-ért, melyik a gyorsabb? Komolyan nem tudom mit nem lehet megérteni vagy félreértelmezni abban, amit írtam. Nem technológiaváltásról beszéltem, és nem olcsóbbságról, hanem arról, hogy elég régóta ugyanolyan teljesítményt kapok ugyanannyi pénzemért. Régebben eltelt két év, és kétszer gyorsabbat vehettél az előzőnél, olcsóbban. Most meg kicsit belassult ez a folyamat, ennyi, így látom. Nem tudom érthetőbben írni, sorry.

Thank you to god for making me an atheist

(#36) #95561216 válasza CocooN-z (#32) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem. Lsd #16.

(#37) tjhooker464 válasza Lortech (#35) üzenetére


tjhooker464
őstag

És ez miért baj? Legalább értéktartóbbak lettek a cuccok és nem kell két hetente cserélni.:) Neked ez baj? :F

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#38) Gomezz


Gomezz
senior tag

Már alig várom hogy megérkezen az új 5200+ és hozzá 4gb 800as DDR2:)
Még fél millába sem kerül és akár 10-15% 3DMark eredménynövekedés is lehet.:)

(#39) Lortech válasza tjhooker464 (#37) üzenetére


Lortech
addikt

Mi miért baj? Az, hogy nincs (akkora) fejlődés? Szerintem ezt kár is magyarázni, ha ilyet kérdezel. Ennyi erővel akkor meg is állhattunk volna a fejlődéssel már régen, és lenne egy lassú elavult sz*rod (mostani szemmel nézve persze), de azért értékálló.. Amúgy sem _kell_ cserélni semmit, nem hogy kéthetene, hanem egyáltalán. A számítástechnikai eszközök nem értékállóak, ezt kéne belátni, és elfogadni, hogy ez a te érdekedben van így, mert ha valamivel meg vagy elégedve, akkor ne válts és kész, nem kötelező, ha meg egy év múlva váltani szeretnél, akkor ne kelljen már dupla teljesítményért dupla árat fizetni az új cuccért (mert akkor már a néhány évtized során sokszorosába kerülnének az eszközök), hanem fizetsz annyit, amennyit az előzőért, és belátod, hogy a jelenlegi cuccod már kevesebbet ér, értékét vesztette, mivel van jobb olcsóbban. Ezeknek a cuccoknak használati értékük van csak, önmagában nem érték, nincs ami tartsa magát.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#40) Ősember


Ősember
őstag

szerintem ezek a táblázatok a kukába valok, vagy csak én látom igy? :F nem hiszem el, hogy akár 400-600mhz orajelkülönbségnél is ugyan olyan mennyiségü höt termeljenek a procik... no mindegy :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#41) Dassler válasza Ősember (#40) üzenetére


Dassler
őstag

Valszeg nem is ugyanannyit termelnek, ezek maximális fogyasztási értékek.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#42) afterburner_


afterburner_
őstag

en most 939-nel tartok:)sztem nem fogok valtani max ha nem lesznek nagyon übertuning cuccosok:) bár most nagyon kivancsi lennek arra a legkisebb pentium dc procira:) lehet a kisebbik gépem kicserelem egy olyasmira, mondjuk az is benne van a pakliban hogy nem lehet igazan tuningolni:) amugy jobban húzható egy X2 3800 +?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#43) VargaI válasza LordX (#22) üzenetére


VargaI
senior tag

ne az 533-ból iduljunk már ki :( még a 667-es sem gyorsabb mint a sima DDR1-400 :( , és ez a kettő van kb egy árban de egy márkásabb DDR2-800-as RAM ára meg még nagyon sok egy átlag usernek (20-30e az 512-es)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#44) afterburner_ válasza VargaI (#43) üzenetére


afterburner_
őstag

amit fentebb egyik srac dobott ott ddr2 800 vs ddr 400 nem?és par %-al gyorsabb azonos orajelen a ddr2 , a ddr 500 akkor szarbaalazza?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#45) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

lga775 körül is volt ekkora felhajtás?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#46) tomesto


tomesto
aktív tag

Na kivi leszek mit tud majd az AM2es Sempi :C
Addig kihúzom 754el...még elég jónak mondható ez is:)

(#47) Matthew válasza Peet (#5) üzenetére


Matthew
senior tag

Hát, szerintem is hülyeség, ha megjön ez az új csodafoglalat akkor majd az lesz az aktuális high-end kategória és a 939-nek kéne lennie majd a a low/middle-end-nek nem? Vagy hülye vagyok és mennyek aludni inkább? :)

(#48) tomesto válasza Lortech (#26) üzenetére


tomesto
aktív tag

''Ha a konfigomat megnézed, láthatod, hogy elég messze áll a top kategóriától.''

Tutti kis konfig:DDD Nekem is hasonló cuccom van csak Sempivel, meg vok vele elégedve :)

(#49) kovsol válasza Matthew (#47) üzenetére


kovsol
titán

és az összes laptop cuccot tervezzák át a kedvedért jah

May the Force be with you!

(#50) VargaI válasza afterburner_ (#44) üzenetére


VargaI
senior tag

simán, és ezért nem értem ebbe miért ment bele AMD :(, nekik pont az volt az erősségük pl a64-eknél 200-ről mondjuk 250-re raktad az ''FSB''-t, szorzót pl 10-ről vissza 8-ra azt vígan szaladgált 500-as RAM-okkal persze sokat gyorsult :D, vagy akár egy tuning darab procinál még a szorzót se kell vissza venni, vagy max 1-gyel :DDD, sajna erre a DDR2 memvezérlő beintegrálásra elment minden erőforrásuk, a maradék meg turiont fejlesztett :), így a köv gen procikra 65 nm-en mint már írtam 8-10 hónapot simán kell várni, elég nagy hátrány lesz ez Intellel szemben :(, talán a fogyasztás ami mellettük szól még/majd, most így 1-2x vagy 2-3x-os különbség lesz 35 W vs 90 W, vagy akár 65 W vs 130 W :DDD (amúgy nem is az a baj, hogy nem jön új/gyorsabb proci, hanem ,hogy emiatt nem csökken a többi ára, hanem stagnál pl 3200+ 30-35 körül, 3800+X2 60-70e :( közben meg Intel jön az új cuccokkal és nyomja lefele az árakat)

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.