Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petya25


Petya25
addikt

Vajon mennyi lehet az élettartama? Amúgy nagyon tuti, gyors és extra keveset is fogyaszt. Nagyobb kapacitással már ma is sokan váltanának erre szerintem, ha az ár nem számít.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2) karib


karib
addikt

Amire beérnek az OLED kijelzők, ez az SSD technológia is egész értelmes szintre ér... és akkor elég durva notebookokat lehet majd csinálni :) Dual-core ULV procikkal :)

Addig meg simán ki lehet húzni egy jobb P3-as notesszel...

Department of Redundancy Department

(#3) t72killer válasza karib (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dual?? - Quad!!!:))

Az élettartamára én is kíváncsi leszek: várok még 4-5 évet a váltásra, és ha sokan sírnak, h meghalt a méregdrágán vett SSD-jük, akkor vmi másra váltok, ha nem, akkor meg veszek egy 400gigásat 60$-ért :DDD :C

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) rdi válasza Petya25 (#1) üzenetére


rdi
veterán

Igen az egyik kérdés az élettertelom, memmyivel roszabb mint egy vinyóé. Ráadásul igen drágácska dolog ez... mennyu píz is egy Mb ?

Fej! Tor! Potroh!

(#5) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Ez 32 gigas, subnotiba amit az ember ugyse nem jatszasra hasznal, eleg lesz a 16 gigas is boven. Fogyasztasa meg tenyleg nagyon pici.
Es akkor ne feledkezzunk meg arrol h milyen jo kis agyonintegralt htpc-ket lehetne ezzel epiteni, amibe szinten csak akkora tarolo kell h raferjen egy oprendszer... es meg halk is :)
Draganak meg draga meg, mert viszonylag uj, de 1 ev mulva ezis feleennyi lesz ugyis.

(#6) Dassler


Dassler
őstag

Lassan körvonalazódnak a vinyót kiváltó megoldások, és nekem teccenek :) ez is.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#7) Csapi007


Csapi007
veterán

:C

"Csak úgy mondom"

(#8) lazydog válasza Gabesz84 (#5) üzenetére


lazydog
addikt

És hova mentenéd az anyagot, mikor videot akarsz felvenni a HTPC-vel?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#9) Gabesz84 válasza lazydog (#8) üzenetére


Gabesz84
őstag

pl halozati meghajtora... minden megoldhato :D

(#10) Kriza


Kriza
őstag

Lehet, hogy szép is meg jó is, de én azért csak ferde szemmel, kissé bizalmatlanul nézem még az ilyet. Biztos bennem van a hiba, de én egyelőre inkább bíznék a hagyományos HDD-ben.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) Dufresne válasza Kriza (#10) üzenetére


Dufresne
addikt

Pár év és azért kifejlődnek talán ezek is rendesen, de amíg az ár/kapacitás arányuk nem lesz megfelelő, addig mi átlag userek azért tuti nem fogunk rájuk annyira harapni...

(#12) karib


karib
addikt

Igen - a HTPC esetében egyszerű az adattárolás, hiszen a hálózaton bármi átjön, a pincében pedig korlátlan tárkapacitás építhető ki :)

A notebooknál már más a helyzet, de én vígan elférek ott is 20 GB-on, a többi anyag szintén a szerveren üldögél.

Megbízhatósággal kapcsolatban pedig: inkább megfelelő automatikus archiváló szoftverek/rendszerek kellenek, és akkor nem lehet katasztrófa. Szerintem a HDD-ket is legalább akkora fenntartással kellene kezelni, hiszen azok is szinte bármikor behalhatnak, pláne egy jobban igénybevett notebook HDD.

Department of Redundancy Department

(#13) Ste


Ste
addikt

ide vele :DD
az élettartam lesz a komoly kérdés

(#14) robyeger


robyeger
addikt

Jó lenne ilyen nekem 3,5hüvelykes kivitelben is, persze emberibb áron, 2db mindjárt RAID-be is kötnék :)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#15) eziskamu válasza Kriza (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Én meg már várom, hogy haljanak ki a mozgó alkatrészek a pc-ből, bár sajna hűteni még kell, és sajna a dvd-t is kell forgatni :D . De tényleg nincs valami mozgó alkatrész nélküli megoldás a lézerek irányítására és autófókuszálására, mert sajna a mágnes nem téríti el? Az lenne a jó ha az optikai lemezt simán forgatás nélkül le lehetne lézerrel tapogatni.

[Szerkesztve]

(#16) macilaci78 válasza karib (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem csak az automatizált back-up kellene, hanem a júzerekben is egy igény és egy rutin, hogy pl egy DVD-RW-re archiválják heti rendszerességgel a cókmókot, levelezés, munka, stb. Bele se merek gondolni, mennyivel kevesebb adatvesztéses rinya lenne! :DDD

robyeger: Inkább 2db 5,25-ös méretűt. ;] Technikai akadálya nincs, csak egy nagyobb fém dobozka, amiben elfér a több chip. :DDD

eziskamu: Nézd meg a PDA-kat, egy navigációs szoftvert újabban SD-kártyán adnak... Te is ha 16Gb-os CF-kártyán vennél filmeket, zenéket, progikat, nem lenne ilyen gondod. :P :o

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) eziskamu válasza macilaci78 (#16) üzenetére


eziskamu
addikt

Ugyan már, az nem eléggé poénos :D . De az milyen kafa lenne, hogy 0x -os író/olvasó :DD . Ja filmtárolásra ott van az 1 gigás penem, arra ráfér a divix ;)

[Szerkesztve]

(#18) liksoft


liksoft
nagyúr

Tetszik. A baj csak az, hogy a félvezető eszközökben minimálisan változó tápfeszültség esetén egy-egy blokk viselkedhet különbözőképpen. Így nehéz detektálni a hibás blokkot és redirektálni tartalék területre mint a winyóknál. Én már találkoztam ilyen ''billegő'' blokkal mentés során, ráadásul pont adminisztrációs területet érintett. Érthetően, hiszen pont ezt írja-olvassa a legtöbbet a rendszer. Vagyis csak egy komoly RAID5 szerű belső hibajavítás mellett várható, hogy hibamentesen fog dolgozni hosszabb távon.

Hasonló gondom van a hibrid winyókkal.

Én sokkal inkább javasolnám az alaplapokra integrálni a 4. IDE csatornát (ASRock 3-at már feltesz több típusánál), melynek master/slave pontjára CF kártyát lehetne tenni. Mivel létezik CF/SD átalakító, így CF és SD kártyák egyaránt használhatóak lennének gyors adatmentésre. Vagyis duplikáció! Egy ekkora kártya a legkisebb laptopba is bele fér, 1GB-ra meg a fontos adatok fel szoktak férni. Családi fényképek, videók nem, de azokat úgysem winyón kell hosszútávon tárolni. Kiegészíteném a SMART kötelező egységes szabvánnyá tételével, és használatával. Így annak figyelésével automatizálható lenne a pánikmentés is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19) joghurt válasza liksoft (#18) üzenetére


joghurt
addikt

Egy dologban biztosan nagyobb a SSD élettartama a hagyományos vinyónál: ha odakoccan a laptop valahová (márpedig hurcolászás közben erre van esély).

Itt [link] van egy cikk arról, milyen trükközéssel javítják az SSD-k élettartamát/megbízhatóságát. Valahol azt is olvastam, hogy az SSD-kre egyre inkább annyi garanciát adnak, mint a HDD-kre, ami azért mindenképp elgondolkodtató.

Csak épp SATA kivitelben 16 GB kerül 1400 dollárba, 32 GB 2200-ba. :Y

A tej élet, erő, egészség.

(#20) liksoft válasza joghurt (#19) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van valahol gyakorlati tapasztalat nagyobb (statisztikai) mennyiségben amit nem hamisítottak? Ugyanis az elméletekkel és matematikai levezetésekkel tele van az a polcom, ahol a sikertelen mentéseket dokumentálom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) joghurt válasza liksoft (#20) üzenetére


joghurt
addikt

Olyan sok SSD vinyó (különösen újabb gyártású) járt már a kezeid között? Ne keveredjük a pendrive-okkal, kérem szépen...

A tej élet, erő, egészség.

(#22) liksoft válasza joghurt (#21) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis azt állítod, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz memóriachip szinten. Az interface természetesen más, nem is ez a része érdekel engem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23) joghurt válasza liksoft (#22) üzenetére


joghurt
addikt

A #19-esben levő linken van leírás arról, milyen ''trükközéssel'' oldják meg, hogy lényegesen megbízhatóbb legyen, mint egy pendrive, noha hasonló flashből épül fel.

A tej élet, erő, egészség.

(#24) liksoft válasza joghurt (#23) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudod hány ''trükkös'' RAID5 mentés van az országban? Rendszergazdák, mérnökök felügyelik és mégis ''nem egy'' totális összeomlás van!

Elfogadom, természetesen biztonságosabb, de az alábbi vicc jutott az eszembe:

- Mondja. Tud úszni?
- Nem.
- És ha megfizetem?

A stabil és biztonságos alap egy épület legfontosabb része. Utólag lehet erősíteni, ''trükközni'', de az már nem ugyanolyan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25) Tyberius válasza liksoft (#24) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Azt ne gondold, hogy a mágneses adathordozók annyival biztonságosabbak. Ott is szükség van hibajavításra és egyéb trükkökre.

Mint ahogy azt se gondold, hogy dinamikus rendszereknél (az általad hozott épület-hasonlat pont nem az) a mérnökök mindent ''erőből'' oldanak meg.

Jó példa erre az optikai meghajtók területe. Ott is, ha megnézed: fröccsöntött mechanika, egyszerű léptetőmotor, fém alig. Az ember azt hinné, ezzel lehetetlen mikroszkopikus méretű jelek beolvasásához irányítani egy lézersugarat, hiszen még a régi kislemezmeghajtókban is igen kifinomult léptetőmotorra és csupa fém mechanikára volt szükség a fej pozícionálásához. Valóban, viszont itt a lézerfej rugalmasan van felfüggesztve, és elektromágnesekkel pozícionálják. Ezzel képesek kompenzálni az egész rendszer ''alapját'' képező mechanika olcsóságát, silányságát. Szóval ''trükközéssel'' igenis sokmindent el lehet érni.

(#26) joghurt válasza liksoft (#24) üzenetére


joghurt
addikt

Nem egészen értem, hogyan jön most ide a RAID5. Ezen az SSD-n pl. lineáris címzés helyett szétszórják az adatokat, ettől kb. 100-szor lassabban fáradnak el a flash cellák. Ezen kívül a pendrive-ok zéró hibatűréséhez képest az SSD-knél egy 512 byte-os szektoron 6 bit hibát képesek javítani, ami még a vinyók sima CRC32-jénél is jobb.

Szidhatod nyugodtan a rendszergazdákat és mérnököket, nyilván semmi értelme sem volt annak az 5+ évnek, amit az egyetemen töltöttek, csak melegedni járt be mind, meg a diákigazolvány miatt. Ne is merüljön fel benned, hogy mekkora tudomány kommersz, olcsó, ámde gagyi alkatrészekből megbízható dolgokat összerakni.

A tej élet, erő, egészség.

(#27) liksoft válasza Tyberius (#25) üzenetére


liksoft
nagyúr

Optikánál a pozicionálást NEM LEHET máshogyan megoldani. A többi elem egyszerűsége már más kérdés. A winyókhoz visszatérve meg nézz rá a honlapomra, hogy mivel foglalkozom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28) liksoft válasza joghurt (#26) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mint hibatűrő rendszer. Ráadásul ott sokkal nagyobb a redundancia, valamint a hibajavítás minősége. Részemről zárom, mert nem érzem, hogy meg tudnál győzni a nagyszerűségéről mindaddig, amig egy cella írhatóságát egy nagyságrenddel legalább nem tudják növelni. Be fog következni ez is, de még nem holnap. Na onnantól már valóban minden területen lehet alternatív megoldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29) optikus


optikus
senior tag

Ilyen falsh diskek (pata felulettel) mar legalabb 6 eve kaphatok itthon is (mediker) no persze akkortajt az 1g volt a csucs es arban sem volt ocso, de volt (itthon!).

Buy books not gear.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.