Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Februárban érkezik a Prescott (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hobizoli


hobizoli
nagyúr

:C

SZVSZ az a 2.8A inkabb vmi Celeron szeru chip lesz



hobizoli

több drón kell ;P

(#2) Adi


Adi
senior tag

Megint tokozást vált az Intel? Ezzel csak IMHO az AMD Opteron/Athlon64 felé hajtja el az embereket.

Februárig van mindenkinek ideje beüzemelni otthon a saját kis fúziós erőművét. :DDD

ldm start-reconf primary

(#3) hobizoli válasza hobizoli (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hm...most latom mindben 1M lesz az L2, akkor az tenyleg megse vmi Cerka lesz:DD...

:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#4) pilóta válasza hobizoli (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az Opteron is új tokozással készült. Akkor ez a P4 felé hajtja el az embereket?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) pilóta


pilóta
nagyúr

Valamiért rosszul írja, hogy kinek válaszoltam. Természetesen nem Hobizolinak, hanem Adinak.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) Mikrofos válasza hobizoli (#3) üzenetére


Mikrofos
csendes tag

Mikor is váltott az Intel legutóbb tokozást? 2,5éve, vagy régebben???!!

Csak az Intel! Következő upgrade a Tejas idején esedékes! :-)))

(#7) Cefa válasza pilóta (#4) üzenetére


Cefa
senior tag

igen csak figyeld meg az ályemdé a 600 -as duron óta ugyanazt a tokozást használja. tehát 1 fajtát.

az Intel pedig

ppga --> Fcpga2 --> socket 423 --> socket 478 ez 4 szer annyi alaplapcserét jelentett ugyanannyi idő alatt és lehet hogy ezt már valaki unja.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#8) csudri válasza Mikrofos (#6) üzenetére


csudri
őstag

2002 elején! Akkor váltott 423-ról 478-ra!

(#9) hobizoli válasza Mikrofos (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2eve, mielott jottek volna az NW-k, meg a WM-k is kijottek az uj tokban...ekozben csak az FSB-vel jatszottak, de az hasonlo problamekat okozott



hobizoli

több drón kell ;P

(#10) faster


faster
nagyúr

Kíváncsian várom a teszteredményeket! :C Remélem, a PH! ebből is kap Engineering Sample-t jó korán! :C

(#11) Goose-T válasza csudri (#8) üzenetére


Goose-T
veterán

Az egy dolog, hogy ugyanaz a tokozás. De akkor sem tudsz egy olyan alaplapban normális, hatékony müködésre bírni egy 3200+ procit, amibe x éve egy 600-as Duront raktál, vagy nincs igazam? Tökmindegy, hogy változik-e a tokozás vagy nem, alaplapot ugyanolyan idôközönként érdemes cserélni, mint az Intelek esetében.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) faster válasza Goose-T (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Az AMD ritkábban vált foglalatot, mint kéne, az Intel meg kicsit gyakrabban. ( Szvsz 423 fölösleges volt )

(#13) Versus


Versus
senior tag

Az eredeti hír legérdekesebb része az induló procik árairól szól.Kérem a szerkesztőket szorítsanak a hírben ennek az információnak 7 sort! Köszönöm.

Premium Vintage

(#14) Goose-T válasza faster (#12) üzenetére


Goose-T
veterán

A lényegen ez nem változtat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) faster válasza Goose-T (#14) üzenetére


faster
nagyúr

Nem. Szerintem is kell új foglalat a Prescottnak. Ebben nincs vita.

(#16) anulu válasza Versus (#13) üzenetére


anulu
félisten

Erre gondoltál?:

Intel Pentium 4 Extreme Edition 3.40GHz - $999;
Intel Pentium 4 SSE3 “Northwood” 3.40GHz - $417;
Intel Pentium 4 SSE3 “Prescott” 3.40GHz - $417;
Intel Pentium 4 SSE3 “Prescott” 3.20GHz - $278;
Intel Pentium 4 SSE3 “Prescott” 3.00GHz - $218;
Intel Pentium 4 SSE3 “Prescott” 2.80GHz - $178;
Intel Pentium 4 SSE3 “Prescott” 2.80A - $163;


Érdekes. Igazándiból a teljesítménye érdekelne. Vmiért úgy érzem, hogy ha kijön az A64FX, 939 tűs változatban, amihez ugye bár nem kell ECC-s RAM, akkor elég komoly verseny lesz.
Azt még hozzátenném, hogy ahhoz képest, hogy új technológia, új utasításkészlet, megy miegyéb (és ráadásul még Intel is) nem vmi hű de drága a 3.0 és a 3.2. Felette már igen, de ott a tuning :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) Versus válasza anulu (#16) üzenetére


Versus
senior tag

Anulut a szerkesztőségbe ! :)
Igen erre gondoltam ,a lista alatt írt mondataiddal is egyetértek teljes mértékben !
Azt hiszem átmenetileg még egy ilyen 3.2-est eldugok az alaplapomon ha befut a szerelvény a nagykerbe ,ha annyira húzható mint a 800-as P4-ek akkor nagyot fog ütni valószínűleg !

Premium Vintage

(#18) vsz válasza Goose-T (#11) üzenetére


vsz
tag

A változatlan tokozás pedig igenis hasznos. Nekem pl. van egy 800-as Duronom, amit nem érné meg eladni és processzorcseréknél mindig ő a beugró játékos. Amikor az 1.3-as TBird-ömet eladtam másfél hónapig ő ketyegett az nForce2-es alaplapomban, aztán amikor az 1.7-es XP-t cseréltem, akkor 1-2 hétig szintén. Megnézném amikor P4 upgrade-nél (pl. 2 GHz-ről 3.2-re) berakod a 700-as Celeron a lapodba, hogy valamivel működjön. (Tudom, most azt mondod, úgy fogod kicserélni, hogy már ott a következő, de van úgy, hogy az eladott alkatrész árához pótol az ember.)

(#19) Power válasza anulu (#16) üzenetére


Power
senior tag

''Azt még hozzátenném, hogy ahhoz képest, hogy új technológia, új utasításkészlet, megy miegyéb (és ráadásul még Intel is) nem vmi hű de drága...''

Szerinted a tuningoló kisebbségen kivül kivenné meg drágábban, ha ugyanazért olcsóbbat is vehet pl. Northwood-ot. Mert sok mindenben nem lesz gyorsabb, mint az.

Power

(#20) Erasmus válasza Versus (#13) üzenetére


Erasmus
őstag

Azért nem mondanám ezt a legérdekesebb résznek, mert az Intel mindig ugyanazokon az árakon kínálja új procijait. Az árak kvázi állandóak, és az újabb modellek megjelenésével csúsznak egy-egy kategóriával lejjebb a régebbi modellek. Érdemes összevetni az X-bit labson megjelent táblázatot a mostani hivatalos árlistával:

[L]http://www.intel.com/intel/finance/pricelist/[/L]

üdv,

(#21) fLeSs


fLeSs
nagyúr

van egy érzésem, hogy ezek még nem lesznek tuningbajnok procik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) erdoke válasza Power (#19) üzenetére


erdoke
titán

Hol lehet tanácsokat kérni a Power nevű jóstól? Ül a gömb előtt, és kántálja, hogy a Prescott nem lesz sok mindenben gyorsabb, mint a Northwood.:D

Komolyan: azért a dupla L1 és L2 cache csak számít valamit?:F Még ha azzal számolunk, hogy nem megy magasabb órajelen, mint a Northwood.
Azt kell nézni, hogy a körülbelül ugyanekkor debütáló A64 3400+-hoz képest mit nyom, mert azzal lesz egy árban. Mert ugye elvileg még 300$-ral olcsóbbnak néz ki, mint az FX. Nameg ha jól választott lapot az ember, akkor új lap és RAM se kell hozzá, szemben az FX-szel.

A legjobb aláírás a héten

(#23) erdoke válasza fLeSs (#21) üzenetére


erdoke
titán

Ilyen érzésem nekem is van, az előző hozzászólásomban már le is mondtam a Nortwoodoknál nagyobb órajelről (3,4C-t is 3,8-4 GHz körülre saccolom egyszerű léghűtéses tuninggal).

A legjobb aláírás a héten

(#24) hobizoli válasza erdoke (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Megnovekedik a futoszalag fokozatok szama is, es ezzel csokken az IPC ertek



hobizoli

több drón kell ;P

(#25) HiperG válasza erdoke (#22) üzenetére


HiperG
addikt

A + elágazásbecslő miatt csökken az IPC (utasítások órajelciklusonként)...
Így tehát van amiben még lasabb lesz mint NW, valamiben gyorsabb...

(#26) HiperG válasza hobizoli (#24) üzenetére


HiperG
addikt

Ahh megelőztél...

(#27) hobizoli válasza HiperG (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DD:C




hobizoli

több drón kell ;P

(#28) Power válasza erdoke (#22) üzenetére


Power
senior tag

Látom alig várja pici lelked, hogy valamit beszólhass, de ahhoz meg hiányzik a tárgyi tudás.
Ne erőlködj már megint kicsiny információ morzsáidból próbálsz általános következtetéseket levonni az egészre... :)

Valamiben lassabb lesz valamiben gyorsabb, mind az elmélet, mind a tények ezt mutatják.

A személyeskedéseiddel meg mindvégig csak magadat égeted.

''azért a dupla L1 és L2 cache csak számít valamit?''

A cache-nek csupán 1 paramétere a méret. A celeron sem csupán cache méretében különbözik a pentiumtól. Vagy ezzel új dolgot mondok?

''Még ha azzal számolunk, hogy nem megy magasabb órajelen, mint a Northwood.''

Olvasod a hírt is vagy csak a hozzászólásom pár mondatát. Kezdetben nem lesz magasabb az órajele, mivel northwood-ból is jön a 3,4-es.

''Azt kell nézni, hogy a körülbelül ugyanekkor debütáló A64 3400+-hoz képest mit nyom, mert azzal lesz egy árban.''

Na erre miféle információd van? Csupán találgatsz. A másik az, hogy az intel nem az amd-hez viszonyítja az árait sokkal inkább fordítva, bár az A64 is hoz ebben némi változást.

''Mert ugye elvileg még 300$-ral olcsóbbnak néz ki, mint az FX. ''

Istenkém az FX nem a P4 ellenfele, annak P4EE. Miért nem mindjárt a celeron-t hasonlítod az FX-hez?

''ameg ha jól választott lapot az ember, akkor új lap és RAM se kell hozzá, szemben az FX-szel.''

Kit érdekel az FX? Teljesen más piac.
Az meghogy vkinek nem kell új lap az a kutyát nem érdekli a világ nagyrészén simán cserélik az egészet.
Famelsz össze-vissza.

Power

(#29) hobizoli válasza Erasmus (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Erasmus, a cikkben kisse felre ertheto az ''megnövelt elsőszintű adat- és trace cache-t (16, illetve körülbelül 32 kbyte)'', mert ez igy SZVSZ azt sugallja, hogy a ''12 K µOP TC + 8 KB L1d'' ertek ''16 K µOP TC + 32 KB L1d''-ra valtozott, holott ''16 K µOP TC + 16 KB L1d'' a helyes ertek (legalabbis ahonnan ezt most kimasoltam :DD).



hobizoli

több drón kell ;P

(#30) erdoke válasza Power (#28) üzenetére


erdoke
titán

Nem vártam én, hogy ilyen tömör kinyilatkoztatás formájában öntsd a bölcsességet, dehogy.:)) Te ezt személyeskedésnek hívod... Pedig nem anyáztam, csak ironikus módon próbáltam felhívni a figyelmedet arra, hogy amiket írtál, azok valószínűleg nem első, de még csak nem is második v. harmadik kézből származó tapasztalati tények. Személyeskedés az, amikor rólad beszélek, nem pedig az, amikor a véleményedről.

A ''Valamiben lassabb lesz valamiben gyorsabb'' elméletet elfogadom, bár Te nem írtad le, hogy miért is van úgy. Nem nagyon láttam viszont a tényeket, amiket emlegetsz. Merre is vannak?

Hol állítottam, hogy a cache-nek [L]csak[/L] a mérete számít? Ki beszélt itt a Celeronról?:)

Az A64 árát valóban én is jósoltam, de ezzel kapcsolatosan valamivel több olyan információ volt eddig, amiből lehet következtetni, mint a Prescott vs. Northwood teljesítménye. Előbbi gazdasági, utóbbi technológiai és gazdasági változóktól függ. Könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy a technológiai részében nagyobb a tárgyi tudásod, de hogy a technológiai és gazdasági oldalon is, abban már nem vagyok olyan biztos.

''Istenkém az FX nem a P4 ellenfele, annak P4EE.'' ''Kit érdekel az FX? Teljesen más piac.'' Miért is? Mi vagy ki határozza meg, hogy melyik minek az ellenfele? A piac. Az te lennél egy személyben?

Tudod, mi az FX-hez képest teljesen más piac? A fahéjas tejberizs pl.:D
Igaz, humorizálnom nem szabad, mert az ''famelés'' és személyeskedés. Bocs. Hiába na, szeretem égetni magam...:B

A legjobb aláírás a héten

(#31) Erasmus válasza hobizoli (#29) üzenetére


Erasmus
őstag

Várgyál, szerintem a hírben szereplő mondat rendben van. Azt mondom:

''megnövelt elsőszintű adat- és trace cache-t (16, illetve körülbelül 32 kbyte)''

az ''illetve'' miatt imho világos, hogy a 16 kbyte az adatkesre, míg a kb. 32 kbyte a trace kesre vonatkozik. a trace kes mérete is kétszeres lesz, ha jól tudom, és nem 16 000 mikroutasítás (hanem 24 000). hogy ez pontosan hány kbyte, azt nem szokták feltüntetni, de 32 kbyte körülre becsülik.

üdv,

(#32) Cirkumflex


Cirkumflex
csendes tag

..és akkor most a 3.4 Ghz Northwood léte minden Prescott-ról terjedő pletykát utólag igazol ( ti. melegszik, és nem is megy gyorsabban ). Aztán majd talán a nyáron kijön az a Prescott stepping ami 3.4 GHz fölé megy.

(#33) ptiboy


ptiboy
senior tag

king

most még február
jövőhéten már március
aztán....................
...........................
...........................
.............................
.............................
............................
aztán csakmegjön

:)

(#34) Power válasza erdoke (#30) üzenetére


Power
senior tag

''Hol lehet tanácsokat kérni a Power nevű jóstól? ''
''Te ezt személyeskedésnek hívod... ''

Ha én azt írnám, hogy egy erDOKE nevű ******* akkor te az minek hívnád?
De én ilyet nem írok.

''Személyeskedés az, amikor rólad beszélek, nem pedig az, amikor a véleményedről.''

Pont ezt tetted. Olvasd már el a saját írásaid.

''Merre is vannak?''

Google...

''Hol állítottam, hogy a cache-nek [L]csak[/L] a mérete számít?''
''azért a dupla L1 és L2 cache csak számít valamit?''

''Ezek szerint úgy gondolod, hogy a cache mégse számít?''

A cache nagyon is számít, de az hogy a cache mérete nő, az még önmagában nem garancia. Látom nem veszed a lapot, hiába próbáltalak rávezetni, hogy valy mitől lesz mégse gyorsabb a cacherendszere(ha mint tudjuk a mérete nő).
Most már jusztse rágom a szádba. :)

Power

(#35) Power válasza erdoke (#30) üzenetére


Power
senior tag

''Hol lehet tanácsokat kérni a Power nevű jóstól? ''
''Te ezt személyeskedésnek hívod... ''

Ha én azt írnám, hogy egy erDOKE nevű ******* akkor te az minek hívnád?
De én ilyet nem írok.

''Személyeskedés az, amikor rólad beszélek, nem pedig az, amikor a véleményedről.''

Pont ezt tetted. Olvasd már el a saját írásaid.

''Merre is vannak?''

Google...

''Hol állítottam, hogy a cache-nek [L]csak[/L] a mérete számít?''
''azért a dupla L1 és L2 cache csak számít valamit?''

''Ezek szerint úgy gondolod, hogy a cache mégse számít?''

A cache nagyon is számít, de az hogy a cache mérete nő, az még önmagában nem garancia. Látom nem veszed a lapot, hiába próbáltalak rávezetni, hogy valy mitől lesz mégse gyorsabb a cacherendszere(ha mint tudjuk a mérete nő).
Most már jusztse rágom a szádba. :)

''Ki beszélt itt a Celeronról?''

Ott van valahol a válasz...ha próbálnál keresgélni, hiába nehéz ez a rávezetés. :)

''Ezek szerint a Northwoodok eddig se, és ezután se mennek 3,4 GHz fölé''

Ezt ki írta? Egyébként valószínű nem lesz, mivel akkor már a Prescottot nyomja majd az intel.

''...ahogy a Prescott se fog, mert nincs belőle gyárilag olyan.''

Ezt honnan veszed?
Kezdetben nem lesz, ennyi, hogy később mennyire sikerül feltornászni az már mástészta.

''Előbbi gazdasági, utóbbi technológiai és gazdasági változóktól függ. Könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy a technológiai részében nagyobb a tárgyi tudásod, de hogy a technológiai és gazdasági oldalon is, abban már nem vagyok olyan biztos.''

Különösképp nem rendít meg, hogy miben vagy biztos és miben nem :)
Jelenleg az intel-é a piac 80% nem igazodik senkihez, úgyhogy tényleg totál mellékes, hogy mennyit fog kostálni az A64 bármely darabja.

''Miért is? Mi vagy ki határozza meg, hogy melyik minek az ellenfele? A piac. Az te lennél egy személyben?''

A pozicionálás, az ára és a teljesítménye. Az FX és a P4EE nem az egyszeri halandóknak van, mind az ára, mind a legyártott darabszám erre utal.
Nem én határozom meg hanem a piac. Tudod vannak számítógépek amelyek talán nem is gyorsabbak a tiednél mégis jóval drágábbak, talán mert más piac.

''Tudod, mi az FX-hez képest teljesen más piac? A fahéjas tejberizs pl''

Csak a hozzáértés hiányáról teszel tanubizonyságot.
Az Itanium2-t miért nem hasonlítod össze a prescottal?
Jé mennyivel olcsóbb a prescott! :)

''Igaz, humorizálnom nem szabad''

Tőlem azt csinálsz amit akarsz.
Próbálsz te a vicces lenni, de nem a vicceid hanem magad vagy megmosolyogni való. :)

A flame az amd-intel szembe állítósdira vonatkozott, amit gyakran felhozol, pedig már nagyon unalmas.

Power

(#36) Power válasza Power (#34) üzenetére


Power
senior tag

1,5 hozzászólás :)

Power

(#37) hobizoli válasza Erasmus (#31) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jah, hogy iiigy...aha:DD:C




hobizoli

több drón kell ;P

(#38) arty


arty
veterán

nna, ezek azok a peldanyok amelyek sosem mennek sima leggel 3.4 fole :) ala willamete ... ez a WM-preszkott :)

kivancsi leszek a hivatalos intel hutoajanlasra... rez biztos alapkovetelmeny lesz.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39) HiperG


HiperG
addikt

Ez a lecsökken IPC azt jelenti, hogy azonos órajelen (márpeidg nagyon nem lehet huzigálni) a NW magos P4 jobban fog videót kódolni és tömöríteni...
Hiszen ez az ágazat ahol a cache nem számít (na most sül el vissza így a puska ;]). Ja SSE3... annyit arról hogy nem fog annyi gyorsulást hozni tömörítésben és kódolásban mint AMD-nek az x86-64
Játékban úgyvélem a cachenek hála, tudja hozni illetve akár megis haladni a NW-t.

Apropó a túloldalon AMD is fordít egyet a piacon. A rendes A64-et ráülteti S939-re és megfelezi a cache-t (512kbyte-ra)...
Így teljesítménye közel egyforma lesz és csak 1 tokozás lesz...
Jaés a tervek szerint az S939 hosszú életánek fog bizonyulni, hisz még a K9 is erre mehet (csakhogy ne morgolódjanak a júzerek, hogy már az AMD is kezdi a gyakori tokozásváltakozást)

(#40) erdoke válasza Power (#35) üzenetére


erdoke
titán

Személyeskedésről már elmondtam a véleményem, nincs mit hozzátennem. Ja, mégis: Google.

Még mindig nem érted, hogy értem a cache-t:), csak az első hozzászólásodban deklaráltál vmit, minden magyarázat nélkül. Talán félreértettem, de biztosan nem azért, mert könnyen félreérthető volt.

Továbbra is szépen elbeszélsz a mondandóm mellett gigahertzileg. Én NEM a gyári órajelekről beszéltem. Ez prescottilag és northwoodilag is áll, azokra a részekre nem válaszolnék.

Vicceségről nem mérvadó a véleményed, ezentúl veled kapcsolatban próbálom mellőzni, a további érzelgősség elkerülése végett.

Nem állítom, hogy néhány kérdésem ne lenne valamennyire provokatív, de ebből tévesen vonod le a ''flamelés'' következtetést. Ha járnál néha más topicocban is, akkor tisztában lennél vele, hogy a vásárláshoz segítséget kérő fórumtársainknak testreszabott javaslatokkal szoktam előállni, és azért mert nekem éppen most Intel procis gépem van, gyakran és nyugodt szívvel ajánlok AMD-s platformot.

A jóslás irritál egy kicsit, ez tény, és azt is elismerem, néha jólesik a kissé elvakultnak tűnő AMD fanoknak odadobni néhány szmájlit. Részemről ennyi a flame, de minden értelmes vitát vállalok. Egy része ennek is lehetett volna az, ha nem a gugöllel jössz...:P

A legjobb aláírás a héten

(#41) HiperG válasza erdoke (#40) üzenetére


HiperG
addikt

Naaaa, nekem is válaszolj már :DD
Ne ilyen minden szóra külön válasz stílussal fél oldalas beszólásokat már :DD

(#42) erdoke válasza erdoke (#40) üzenetére


erdoke
titán

Biztosan AZÉRT, mert könnyen félreérthető volt. A gyors gépelés = fogalmazásgátlás.:)

A legjobb aláírás a héten

(#43) HiperG válasza erdoke (#42) üzenetére


HiperG
addikt

fogalmazásgátlás LOL :DD

(#44) Versus válasza Erasmus (#20) üzenetére


Versus
senior tag

Intel Pentium 4 SSE3 “Prescott” 3.20GHz - $278;
Intel Pentium 4 SSE3 “Prescott” 3.00GHz - $218;
Intel Pentium 4 SSE3 “Prescott” 2.80GHz - $178;

Intel Pentium 4 SSE2 “Northwood” 3.20GHz - $417
Intel Pentium 4 SSE2 “Northwood” 3.00GHz - $278
Intel Pentium 4 SSE2 “Northwood” 2.80GHz - $218

Az összevetésből máris kiderül hogy az általad is megfogalmazott árképzési elv igaz ha csak szigorúan a frekvenciákat nézzük de mint Anulu is célzott rá itt természetesen történik technológiai változás is és ezért kellemes meglepetés nekem az árlista !Ha nem linkeled a táblázatot én sem csekkoltam volna ,ezért hálám üldözzön ! :)

Megjegyzésemet nem kritikának szántam hanem megjegyzésnek ,a hír friss ezért megérdemelsz egy pirospontot,az új seprű jól seper! ! További jó munkát !




Premium Vintage

(#45) erdoke válasza HiperG (#39) üzenetére


erdoke
titán

Teljesítményügyben (így IPC, játék, kódolás, stb.) várjuk meg a teszteket, részemről akár Willamette-szindróma is lehet a dologból, akár überbrutál proci, amit nem árt erős hűtővel burkolni. Ugyanígy várjuk meg, mennyit profitál az A64 a 64 bites Winfosból és egyéb alkalmazásokból.

512 KB L2-es A64 ügyben szintén a kivárást javaslom. Az én véleményem az, hogy a Celeronok hagyományát alapvetően nem fogja megszakítani a Prescott cerka sem, az ellen pedig elégnek kellene lenni a Barton és Thorton magos K7 prociknak. De ez már a jóslás kategória, amit közismerten nem komálok.:)

A legjobb aláírás a héten

(#46) HiperG válasza erdoke (#45) üzenetére


HiperG
addikt

Nemkell teszt pont erről csupán egy kis tájékozottság hogy meg tudd ítélni :o

(#47) erdoke válasza HiperG (#46) üzenetére


erdoke
titán

Melyikről beszélsz?:F

A legjobb aláírás a héten

(#48) HiperG válasza HiperG (#46) üzenetére


HiperG
addikt

Az hogy a dualcseneles 512kbyteos a64 másfelől a prescott hol milyen teljesítményt fog hozni...

(#49) erdoke válasza HiperG (#48) üzenetére


erdoke
titán

Remélem megbocsátod nekem, de én egyikkel kapcsolatban sem rendelkezem elég alapos tájékozottsággal ahhoz, hogy korrekt véleményt tudjak neked mondani.:O

A legjobb aláírás a héten

(#50) HiperG válasza erdoke (#49) üzenetére


HiperG
addikt

Elég ha megnézed egy Barton vs. Thoroughbred teljesítménykülönbségét tömörítésben meg játékban...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Februárban érkezik a Prescott (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.