Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Európai igen az AMD támogatására (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Azt hiszem, ez mindannyiunk számára jó hír, kivéve a 300 mm-es wafert, mert addigra az Intel valószínűleg már továbblép ezen, tehát újfent gazdaságosabban gyárthat majd.

A legjobb aláírás a héten

(#2) L3zl13 válasza erdoke (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem ismerem annyira a gyártástechnológia sajátosságait, hogy ebben nyilatkozni tudjak.
Ki tudja nincs-e valamilyen technikai/fizikai korlátja a waferek átmérőjének, ami miatt nem lehet, vagy nincs értelme 30 mm-nél nagyobb wafereket használni? Szóval ezzel kapcsolatban nem bocsátkoznék jóslásokba.
Hacsak te nem tudsz valami hírt ami arra utalna, hogy próbálkozik ilyennel az Intel.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) erdoke válasza L3zl13 (#2) üzenetére


erdoke
titán

Régebben olvastam vmit erről, akkor azt írták, hogy talán 400 mm-nél van most az a technológiai határ, amit még gazdaságosan meg tudnak csinálni. Sajna nem emlékszem a pontos számokra, nomeg a technológia is folyamatosan fejlődik.:)

A legjobb aláírás a héten

(#4) Erasmus válasza erdoke (#3) üzenetére


Erasmus
őstag

Én sem tudom, hogy meddig lehet elmenni a szeletek nagyításában, de nem hiszem, hogy tartani kellene attól, hogy a következő lépcső hamarabb bevezetésre kerül, minthogy az AMD gyára beindulna. Az Intel még most is fokozatosan alakítja át a gyárait 300 mm-es waferek gyártására, ez pedig nem kevés milliárd dollárokba kerül. Ahhoz, hogy gazdaságos legyen a dolog, jó néhány évig használni is kell.

izé,

(#5) emvy


emvy
nagyúr

Amennyit én tudok a wafergyártásról, az alapján lehet 300 mm-nél nagyobb szeleteket csinálni; a csiszolás (lézerrel) némileg bonyulultabb, és az egykristályt elvileg sokkal lassabban lehet elkészíteni (amikor forgatják a tömböt az olvadékban, jóval lassabban kell a leendő egykristály tengelyét forgatni).

De majd utánanézek. :)

while (!sleep) sheep++;

(#6) Brekk válasza emvy (#5) üzenetére


Brekk
addikt

Anyagtudomanybol 2 eljarast is tudnunk kellett. Nekem hirtelen csak a Czochralski(nem tuti hogy jol irom) eljárás ugrik be. Itt az olvasztott szilíciumba egy kis megadott orientációjú egykristályt engednek le, majd forgatás és húzás együttes végzésével jön létre a hevített zónában kijövő és megszilárduló egykristály rúd. (ezt szeletelik)
Amugy sokan nem szoktak tudni, hogy miert van szukseg az egykristalyra. A lenyeg, hogy barmilyen anyak felulete mikroszkopikusan egyenetlen, igy ha retegnovesztessel elkezdik noveszteni ra a csikokat, akkor altalaban nem lesz meg a kontaktus. Az egykristalynak viszont nyilvan megfelelo iranyban teljesen sik a felulete. Na hirtalan ennyi. Ha nagy hulyeseget irtam volna akkor javitsatok ki.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Európai igen az AMD támogatására (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.