Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petie


Petie
veterán

no akkor várható az árháború?
elég jó lenne.
bátyám németeknél vett egy ipodot 30g-osat és nagyon komoly annyira megtetszett hogy nagyon :D de nem akarta elcserélni az én 512es ezavomra :P

na de meglátjuk még mit tud ügyeskedni a májkrószoft.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#2) sbazsi válasza Petie (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

Kiváncsi leszek mit fog tudni az MS terméke...
Vajon csak az ms boltjában letöltött zenéket játsza majd le?

Kint az Usaban 400$ egy ipod. (apple.com)
ez átszámítva 88107 Ft mai árfolyamon.
itthon az apple.hu oldalon 134990 Ft.
Vagyis 47000 Ft-tal drágább.

Németországban 429€ (120ehuf), Ausztriában 449€ (126ehuf)
Ilyen drága a szállítmányozás???

mindenhol a apple site árakat vettem...


Szal várjuk az árháborút...

(#3) orbano


orbano
félisten

szerintem az ipod már kialakult hírnevét nehéz lesz legyőzni. ahhoz valami nagyon brutálisan egyedit kell hozzon a MS terméke a nyers technikán kívül...

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) rumos14


rumos14
nagyúr

az MS is ájpod vanabíket fog gyártani? :DDD részemről buktaszagot érzek.

(#5) Male válasza orbano (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Jó marketinggel...

Vagy ha legalább annyit tud, és jóval olcsóbb... (20-30% árkülönbség esetén már igen sokan döntenének mellette)

(#6) kzoltann


kzoltann
aktív tag

a playstation mellett is jo piaci részesedést értek el a konzol piacon.
pedig szerintem a playstation volt akkora név a konzolpiacon mint az ipod az mp3lejatszok piacán...

(#7) bwoay


bwoay
nagyúr

Szerintem célszerűbb lenne úgy hozzáállni, hogy egy nagyon jó hordozható médialejátszót akarnak csinálni, nem pedig az iPodot megszorongatni, mert az szerintem is esélytelen.
Ha pl véginézzük a vezető koreai gyártókat, egyikre sem merném ráfogni, hogy iPod szellemésig hatja át a lejátszóit, mégis rendkívül sikeresek.
Az iPod viszont nem egy termék, hanem egy fogalom,
és jár hozzá az on-line zenekereskedelem, meg ugye a feeling,
és utóbbit nemigen lehet összeeszkábálni.
És itt van a lényeg, mert nem nehéz bármelyik iPodnál jobbat gyártani, csak ez még korántsem szabatolja a sikert.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8) Jim Tonic válasza rumos14 (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, nem sok minden bukta szokott lenni az MS temékei körül, úgyhogy nem nagyon értem a hozzászólásod.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Peet válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Peet
senior tag

Én nem a buktától félek, hanem attól, hogy ebből sem lesz semmi, vagy nagyon sokára, de addigra lépnek a többiek is.
Mostanában a Microsoft elég sokat igér és sorra jönnek a hírek, hogy ez tolódik, meg az nem valósul meg:
- Winfs törölve (vagy elhalasztva)
- Vista halasztva (már nemtudom hanyadjára)
- Office 2007 halasztva
- XBOX 360 HDDVD törölve
.......stb.


(#10) atuci


atuci
senior tag

van olyan termék a piacon, ami tud annyit mint az ipod, olcsóbban, de nem annyira népszerű ill a minősége is egy kicsit kínaibb (sztem az ipod is kínában készül, de nem tudom biztosan), vagyis gyengébb a cucc minősége.

Bár itthon nem lehet kapni a JVC lejátszóját, én egy olyat hoztam havernak, 100 dodóval kevesebb volt mint az ipod, de ugyanazt tudja, és szerintem jobb a fülese.

szvsz a MS termékei mind minőségben, mind marketing és szolgáltatások területén felveszi majd a versenyt az ipoddal, viszont nyerni csak úgy tud, hogyha olcsóbb vagy 20-40 %-al. És reméljük nem lesz akkora különbség az usa és az európa között

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#11) Razor1 válasza sbazsi (#2) üzenetére


Razor1
aktív tag

nem a szállítmányozás drága, csak az áfa kevesebb a világ napfényesebb oldalán :DD az apple bolt amúgy is drága, már 125ért is meg lehet kapni, de még így is brutál a különbség, hogy a dollár most többet ér. tavaly nyáron ugyanez átszámolva volt 80e forint, itthon boltban 135-140 körül.

(#12) tracky


tracky
csendes tag

Árháborút népnek :)
Csatlakozom az elöttem megszolalt kollégához,MS nagy marketing kampányba fog kezdeni és minőségben sem fog elmaradni a versenytárstól.A másik kérdés az hogy be fog e vele fürödni mint majdnem az XBOXal .

[Szerkesztve]

zbk

(#13) orbano válasza tracky (#12) üzenetére


orbano
félisten

nehogy azt hidd, hogy majd pont az ms új lejátszója fogja egetverően levinni a lejátszók árait. szerintem semmi extra árháború nem lesz, amivel Te túlzottan jól járhatnál...

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) duracell89


duracell89
senior tag

az ipodot amerikaban nem lehet megverni. (pont)
az zeneletoltosdi 75%-os szelet a tortabol nem keves, sot sok.
nezzetek meg a dollar(cent)/mb arányt (30720/299 &. 61440/399), segitek, nem nagyon fogtok jobbat talalni
a masik dolog, h fogalom lett az iPod, amerikaban foleg, de westeuba is boven, amit qurvara nem lehet 'gyartani'
ja még1 dolog, az ms 1 ev teljeskoru vilag&cseregaranciaval meg nem naon csinalt semmit

(#15) Jim Tonic válasza duracell89 (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jól van, okos meglátás.
Egyszer kell valamit jól kifejleszteni, aztán jöhet bármi, az már verhetetlen. De tényleg...
Ti milyen világról beszéltek??? :F

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) Male válasza duracell89 (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Most erre mit mondjak? A 3DFx meg egyet jelentett a 3D-vel... aztán ma hol van?

(#17) Den válasza duracell89 (#14) üzenetére


Den
veterán

ismerős az a szó, hogy walkman?

www.simson4t.hu

(#18) duracell89 válasza Den (#17) üzenetére


duracell89
senior tag

A távoli jövőre gondoltok, én meg arra, h az ipod nem fog gyorsan koppanni az biztos.
Arról meg szó sincs, h valami forradalmit adna ki az ms, szóval a walkman discman lófasz mp3 stb fejlődési sor nem ezzel az ms cuccal fog folytatódni.(pont)

(#19) kukac7


kukac7
tag

meghogy megszorongatni az ipod-ot?
ez jo vicc! :D

(#20) Re-Tech válasza duracell89 (#14) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Azert talalni sokkal jobb dollar/mb aranyu es jobb tudasu keszulekeket is a piacon am, legalabbis ami a flash-es modelleket illeti. 3 napja vettem egy Sandisk Sansa E260-at [link] 200 dollarert, ami szinte minden teren veri a nano-t. Ugyanekkora nano 230-tol indul, de inkabb 240.
Es az en lejatszomat nem kell feloltoztetni, hogy ne karcolodjon ossze 3 perc alatt...

(#21) bwoay válasza Re-Tech (#20) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez jó példa arra, mennyire fel van pumpálva ez a karcolódás dolog, mert ezt minig olyanoktól hallom, akiknek nem volt, és valszeg nem is lesz nanojuk.
ráadásul az első általam olvasott hír arról számolt be, hogy valakinek a kulcs karcolta meg a zsebében, erre beperelte az Apple-t... Amerika, ahol a forró csokira is rá kell írni, hogy ''Warning, this shit is really hot!''
Igazából meg egy kijelzővédő fólia az egész, amit amúgy is előszeretettel rak mindenki a féltett kütyüjére.

Ja, ami a Sansát illeti: nem az a széria, ami neked van,
hanem a jóval korábbi volt arról híres, hogy rengeteg minőségbeli probléma volt velük.
Persze ez nem olyasmi, amin megérné csámcsogni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22) duracell89 válasza Re-Tech (#20) üzenetére


duracell89
senior tag

Ár/érték arányt használat alapján lehetne felállítani, de egyikünk sem használta mind a négy lejátszót, tehát marad a tár/ár arány. :)

1. iPod 60GB - 153 MB/$
2. iPod 30GB - 102 MB/$
3. iAudio X5L - 100 MB/$
-------------------------------------
4. E260 4GB - 17,8 MB/$
5. Nano 4GB - 16,4 MB/$

(cnet arak alapjan, szamolas pl. 30 gigas lejatszonal 30*1024/ár=eredmény)

Üdv.

[Szerkesztve]

(#23) bwoay válasza duracell89 (#22) üzenetére


bwoay
nagyúr

a HD-seknél van ám némi ferdítés, elvégre van már 60 GB-os X5 is :)

a másik meg az, hogy az érték nem egyenlő a tárhellyel,
nem lehet, hogy a feature-ökre értette?

ott van pl. a 4 GB-os Meizu M6, Xvid lejátszás, 320x240-es kijelző,
USB host funkció, stb, árban (és méretben) a 4 GB-os Nano alatt.


[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24) duracell89 válasza bwoay (#23) üzenetére


duracell89
senior tag

Ezt írtam én is: ''Ár/érték arányt használat alapján lehetne felállítani, de egyikünk sem használta mind a négy lejátszót, tehát marad a tár/ár arány.'' ;)

Amugy azért írtam ezt az iAudio-t, mert anno ezt is nezegettem, de vegul az iPod mellett dontottem. :)
Kb. ua. az áruk, 1-2 dollár +/- a vásárlás helyétől függően, tehat 300 dollar korul.

(#25) bwoay válasza duracell89 (#24) üzenetére


bwoay
nagyúr

nagy nehezen leesett, miért is írtam hülyeséget!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#26) mozso válasza sbazsi (#2) üzenetére


mozso
senior tag

Az USA vs magyar araknal nem szabad elfelejteni, hogy Europaba majd minden amcsi gyarto Euros arlistat ad, azaz helybol 20%-os arnovekedes van. Azon ritka esetekben amikor USD-s arlistat ad egy gyarto, akkor csak szimplan 20%-al dragabbak a termekek, mint egy amerikai forgalmazo vasarlasi arai.

Mivel az europai piacok kissebbek - foleg a magyar - az itthoni forgalmazok nem mernek akkora teteleket bevallalni, hogy kedvezobb arkategoriaba keruljenek, mig az USA-ban egy C-net vagy Ebay, a legjobb aron vasarol.

Sajnos ez minden termekre igy van.

Viszont ezt meg tovabb erositi, hogy a magyar piacon ha valami 100Ft-al olcsobb akkor a fel varost atutazza valaki, holott nemhogy a benzin, de meg a buszjegy ara sem jon ki az ''olcsobb'' vasarlasbol...

Ha ez a viselkedes nem lenne annyira hangsulyos itthon, akkor a forgalmazok is tudnanak picit batrabban tervezni es rogton lenne 5-6%-os arcsokkenes is.

[Szerkesztve]

(#27) tomcs válasza mozso (#26) üzenetére


tomcs
őstag

szvsz inkabb az lehet az oka, hogy amerikaiak par nap alatt hozzak a magyar eves forgalmat, igy ket arcsokkentes alatt eladnak tobb nagy rendelest is, aztan ha kozben csokken az ara siman le tudja nyelni, boven nyereseges marad, ezzel szemben a magyarnak sokkal tovabb tartana egy ugyanakkora adag igy nagyobb esellyel bukna rajta, es nem is lenne nehany mar eladott tetel, hogy ezt fedezze.

par ft-os kulonbseg nem ertem miert erositi ezt, ez a kulonbseg mar a kiskerek maganakcioja szerintem, mar nagyker szinten nem merik bevallalni a nagy teteleket.

mondjuk az meg megint amiknak kedvez, hogy pl egy amazon siman tobbet vesz mint az egesz magyar import, pedig kiskereskedelemmel foglalkozik, azaz egy lepcsofok ki is marad.

btw ebay nem arul semmit. az csak aprohirdetes/aukcios portal, csak vannak emberek akik azon keresztul seftelnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.