Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  [Re:] Ergonomikus notebookok az IBM-től (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szucsi


szucsi
őstag

Ergonómia, de ergonOmikus!

(#2) HEBI


HEBI
senior tag

A kivehető bill. az nem újdonság, de az emelhető TFT az igen, viszont azt a +.5 kg speciel nekem nem tetszik.
A laptop úgy jó ahogy van.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) kymco


kymco
veterán

Azért megnéztem volna egyet.

www.refujvaros.hu

(#4) rog


rog
addikt

ha kiemelik a billentyuzetet, es elmozditjak a kijelzot, akkor mi marad az eredeti helyen? :)

(#5) rog


rog
addikt

ja hogy igy ! :)

(#6) HEBI válasza rog (#5) üzenetére


HEBI
senior tag

Látom magam előtt a ''jövőt'', ahogy megnyomsz egy gombot az öledben lévő laptopon, az meg kinyílik és körölvesz. :)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#7) kymco válasza rog (#5) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm, erre gondoltam! :)

www.refujvaros.hu

(#8) Den


Den
veterán

Nah,az ibm, szokás szerint jó irányba fejleszti a notikat. Nem százezer gigaherces procikat meg 3d kártyákat gyömöszöl tök fölöslegesen a notikba, hanem a használhatóságot javítja. Azért szeretem az ibm notikat mert érződik rajtuk hogy minden annak érdekében van kialakítva hogy a lehető legkényelmesebben leghatékonyabban lehessen használni őket. _Nem csillivili agyondizájnolt burkolattal, meg mindenféle fölösleges eszköz beerőltetésével vakítják a népet.

www.simson4t.hu

(#9) Parci válasza Den (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, bár elkeseredve tapiztam egy T40-est a minap. Gyönyörű, könnyű, gyors, szép... és full műanyag, belül/oldalt, 5000 apró elemből van összerakva, stb. A 100 éves DELL L300-asom egy mestermű hozzá képest, full egybe-magnézium.

Szívesen látnám a T40-est ilyen kivitelben, szavam nem lehetne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) dr.Mura


dr.Mura
tag

A koncepció tényleg nem rossz. A noti azért nem jó, mert az ember egyfolytában vagy a.) az ellen közd, hogy a csuklójával nyomkodja a tapilapot, vagy b.) mindenféle inhülygyulladásos állapotokban tartja a kezeit és c.) közben vagy túl közel, vagy rossz szögben van a képernyő. Sokat dolgozom ilyenen, de azért ha visszaérek a fix irodámba, akkor az asztali gépre térek át, amilyen gyorsan csak lehet.

Az a plusz 0,5 kiló nekem sem tetszik, már azt is tekintve, hogy az IBM-ek alapban sem mindig olyan könnyűek. Parci hasonlata mellesleg az L300-al tényleg ül, az IBM az utóbbi időben nem ad szerintem eleget arra, hogy a noti ne csak szép és jó, de igazán minőségi is lehyen. A Toshiba legálább ráírja, hogy Satellite (értsd: gagyi), Tecra (értsd: nehéz, de jó) vagy Portege (értsd: jó, könnyű de qva drága).

C8H10N4O2

(#11) Den válasza Parci (#9) üzenetére


Den
veterán

hm, ez meglepő. Eddig még nem láttam műanyag ibm notit. Ezekszerint az árversenyben ők is (rossz) kompromiszumokra kényszerülnek. Kár mert egyik legszimpatikusabb tulajdonságuk a robosztus ház volt. Nem recsegett, nem csavarodott, egyet még le is ejtettem, és túléte károsodás nélkül.

Ráadásul a t széria még nem is a low end gépük ha jól emléxem. Kár érte.

www.simson4t.hu

(#12) Sanya


Sanya
nagyúr

Egy képet közölhettek volna a gyártók

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Sanya válasza Sanya (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

jah látom közöltek. De akkor ti meg berakhattátok volna a cikkbe.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) Den válasza dr.Mura (#10) üzenetére


Den
veterán

ez a plusz 0.5 kiló szerintem csak a prototipusra áll mivel egy átalakított noti. Tehát nem eleve így tervezték hanem a meglévő gépet bővítették új alkatrészekkel. Gyanítom hogy az eleve ilyennek tervezett notin nem lesz plusz 0.5 kiló.

www.simson4t.hu

(#15) Parci válasza Den (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Belül műanyag, kívül magnézium. De az oldalai trillió elemből állnak, és valahogy az egész nem volt szimpi a 400K-s ára mellett, meg persze úgy, hogy már legendákat olvastam róla.

Nem értem egyébként, hogy a 2mm vastagság-csökkentés helyett miért nem fogják fel a gyártók, hogy a súly az első, +/- 2mm marhára nem számít egy táskában, inkább legyen full fém az egész és picit vastagabb, azonos súly mellett.

No, mindegy, maradok az L300-nál ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) HEBI válasza Parci (#15) üzenetére


HEBI
senior tag

Nekem erről a IBM T sorozatról az jut eszembe, hogy jött hozánk egy fickó ki a normál kis hátitáskájából előhúzott egy Tx -et (T30 talán - P3 800), lefújta a kijelzőről a port, azt nekilátott. Kivülről tiszta igénytelenül nézett ki a gép (karcok, kosz, stb.) , de hibátlanul és gyorsan ment. Persze nem a sajátja volt, hanem céges, de akkor is tetszett, hogy így bírja a kiképzést. Ezen a gépen láttam először pöcök egeret és nagyon tetszett, hogy sokkal gyorsabban lehet vele dolgozni, mint egérrel vagy tapipaddal, mert nem kell elvennie a kezét a bill.-ről. Itt most nem Photoshopozásról beszélek, hanem programozásról.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#17) eddie303


eddie303
őstag

A pöcökegérrel a bajom csak az, hogy eddig egyetlen laptopban láttam olyan változatot, amelyik könnyen járt. Egy HP OmniBookban meg láttam olyat, hogy volt pöci s tapipad is, szerintem az a legjobb eddig.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#18) Parci válasza HEBI (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ne értsetek félre, szerintem az IBM csinálja az egyik legjobb notebookokat. Én személy szerint a Toshibát utálom, nagy és ormótlan dögök, kivéve a Portégé sorozatot, amit viszont nem lehet megfizetni.

Az IBM-eknek van pl egyedül normális billentyű-kiosztása, ami viszont iszonyú fontos. Olyan idióta helyekre tudják tenni az INS és egyéb gombokat mások, ott áll az ember értetlenül, hogy hogyan lehetséges ez.

Az IBM notik baromi jók, a kedvenceim igazából, ezért is volt nagy csalódás látni a T40-est NEM tökéletesnek. De, még mindig szívesebben venném, mint 100 másikat... csak ennyi energiával akár hibátlan is lehetett volna.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) centrino


centrino
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Érdekelne hogy hol lehet ''legendákat olvasni'' IBM T széria ügyben, ugyanis épp a közeljövőben tervezem egy T40 beszerzését.

Jelenleg az ''ellenfelei'' a HP N620C és az ASUS M3.
Ezekről mi a vélemény, tapasztalat?

Válaszokat előre is köszönöm!

centrino@freemail.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  [Re:] Ergonomikus notebookok az IBM-től (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.